خبر

 • تک بورد - اوتیسم بر میکروبیوم تأثیر می گذارد، نه برعکس

  اوتیسم بر میکروبیوم تأثیر می گذارد، نه برعکس
  18 روز و 9 ساعت قبل

  ترکیب میکروبیوم با انتخاب‌های غذایی مرتبط است، نه تشخیص اوتیسم.
  یک میکروبیوم تغییر یافته با طیف وسیعی از بیماری‌های انسانی مرتبط است - و در نتیجه به طور ضمنی یا آشکارا به عنوان یک علت جزئی از آن دخیل است. اینها شامل اختلالات ایمنی مانند بیماری سلیاک، آسم و دیابت است. چاقی؛ سرطان ها؛ اختلالات روانپزشکی مانند افسردگی و بیماری آلزایمر؛ و اختلالات طیف اوتیسم (ASD). آنقدر به چیزهای زیادی گره خورده ا

  این تصور که یک میکروبیوم تغییریافته می‌تواند عامل ایجاد کننده در ASD باشد، از مطالعات روی موش‌ها ناشی می‌شود، که در آن انتقال فلور روده از انسان‌های مبتلا به ASD به موش باعث ایجاد نقص‌های اجتماعی و ناهنجاری‌های رفتاری در حیوانات می‌شود. اما شواهد موجود در انسان ها مشکلاتی داشتند، بنابراین گروهی از دانشمندان استرالیایی که احتیاط آیزن را به عهده داشتند، به رهبری جیکوب گراتن، تصمیم گرفتند آزمایش دقیقی از این ایده انجام دهند.

  عدم تکرار

  تیم استرالیایی می‌دانست که ASD اغلب با علائم دستگاه گوارش همراه است و متوجه شدند که جستجو و حتی فرض کردن یک جزء روده‌ای برای این اختلال وسوسه انگیز است. اما آنها خاطرنشان می کنند که مطالعات انسانی که یک میکروبیوم تغییر یافته را به ASD مرتبط می کند بسیار ضعیف است: آنها کوچک هستند، آنها مغرضانه هستند و متغیرهای مخدوش کننده را در نظر نمی گیرند، و طراحی و تحلیل ضعیفی دارند. علاوه بر این، محققان می نویسند، "یک متاآنالیز مطالعات حیوانی مرتبط با میکروبیوتای انسانی این نگرانی را ایجاد کرده است که گستره وسیع یافته های مثبت غیرقابل قبول است."

  بنابراین آنها مطالعه خود را انجام دادند و میکروبیوم های 247 کودک را ارزیابی کردند. از بین افرادی که مورد مطالعه قرار گرفتند، 99 نفر مبتلا به ASD بودند، 51 نفر خواهر و برادر سالم بودند، و 97 نفر بچه غیرمرتبط بدون تشخیص ASD بودند. آنها "شواهد ناچیزی برای ارتباط مستقیم بین میکروبیوم مدفوع و وضعیت تشخیصی ASD پیدا کردند." آنها همچنین "در تکرار ارتباطات قبلی ASD-روده ناکام ماندند"، و تنها یک گونه (از 607 مورد بررسی شده) را شناسایی کردند که به طور قابل توجهی از نظر فراوانی بین کودکان مبتلا به ASD و بدون ASD متفاوت بود. با، آنها دریافتند، رژیم غذایی بود. کودکان مبتلا به ASD به طور قابل توجهی تنوع غذایی را کاهش داده بودند. این می تواند به دلیل آلرژی های مرتبط با ASD یا علائم GI باشد یا به این دلیل که کودکان مبتلا به ASD می توانند علایق و علاقه های حسی قوی داشته باشند. غذا و زمان صرف غذا نیز می‌تواند به میدان جنگ/نقطه اشتعال/روشی برای استفاده از قدرت تبدیل شود، و والدین ممکن است دیگر انرژی لازم برای مبارزه در مورد آن را نداشته باشند (خوب، این می‌تواند در مورد همه بچه‌ها صدق کند، نه فقط بچه‌های مبتلا به ASD).

  (والدین همچنین می‌توانند از رژیم غذایی برای کاهش رفتار فرزندشان استفاده کنند. من با مادری صحبت کردم – نه در این مطالعه – که فرزندش چیزی جز گلابی، وافل منجمد و یک برند خاص مرغ دودی نخورد. که او مجبور بود هر سه روز یک بار بخرد. این توسط یک متخصص تغذیه تایید شد. وقتی از او پرسیدم که آیا فکر می کند کمک می کند و فرزندش بهتر است، او پاسخ داد، "در غیر این صورت این کار را انجام نمی دادم.")

  < h2>علت معکوس

  بنابراین این مطالعه به این نتیجه رسید که کودکان مبتلا به ASD به دلیل رفتارهای خود تنوع غذایی را کاهش داده اند و این ترکیب طبقه بندی میکروبیوم آنها را تغییر می دهد. با این حال، نویسندگان خاطرنشان می‌کنند که این امکان وجود دارد که میکروبیوم بتواند بر رفتار کودکان در یک حلقه بازخورد تأثیر بگذارد.

  ASD یک بیماری بسیار پیچیده با علل بسیار پیچیده است. نویسندگان خاطرنشان می‌کنند که بر اساس مطالعات روی موش‌ها، آزمایش‌های بالینی در حال حاضر وجود دارد که هدف آن درمان ASD با هدف قرار دادن میکروبیوم است. اما آن‌ها پیشنهاد می‌کنند که تلاش برای تنوع بخشیدن به رژیم غذایی کودکان ممکن است اقدام بهتری باشد، زیرا می‌تواند بر رفتارها، میکروبیوم‌ها و سلامت کلی آن‌ها تأثیر بگذارد – اگرچه این مسیر برای والدین و مراقبین لزوماً آسان نیست.

  در هر صورت، آنها هشدار می دهند که ممکن است بخواهیم فکر خود را از نظر نحوه ارتباط میکروبیوم با سایر شرایط روانی تغییر دهیم. به جای این که فرض کنیم میکروبیوم بر رفتار تأثیر می گذارد، ممکن است این مورد باشد که رفتار - یعنی. رژیم غذایی — بر میکروبیوم تأثیر می گذارد.

  Cell، 2021.  DOI: 10.1016/j.cell.2021.10.015

خبرهای دیگر از علوم پایه