خبر

 • تک بورد - انگل‌های روده‌ای در مغز انسان نفوذ کردند و سال‌ها در آنجا زندگی کردند

  انگل‌های روده‌ای در مغز انسان نفوذ کردند و سال‌ها در آنجا زندگی کردند
  27 روز قبل

  نوروسیستیسرکوز و آزاردهنده ترین راه برای ایجاد کرم نواری در مغز شما.
  در شبی که شبیه شب های دیگر به نظر می رسید، یک مرد 38 ساله کاملا سالم در ماساچوست در ساعت 4 صبح در میان تشنج شدید از تخت خود به زمین افتاد. این هیاهو همسرش را از خواب بیدار کرد که شوهرش را روی زمین پیدا کرد که می لرزد و "حرف های بیهوده" می گوید. او به سرعت به بیمارستان عمومی ماساچوست منتقل شد.

  در آنجا، پزشکان شاهد بودند که مرد دچار تشنج تونیک-کلونیک (گرند مال) دو دقیقه‌ای شد که در آن او هوشیاری خود را از دست داد و ماهیچه‌هایش به شدت منقبض شد. پزشکان با انجام یک سری آزمایشات و مصاحبه با خانواده او، روند پرزحمت تلاش برای جمع‌آوری اشتباه را آغاز کردند.

  تقریباً در همه موارد، این مرد از سلامتی بسیار خوبی برخوردار بود. او که پدر دو فرزند بود، هیچ سابقه تشنج یا اختلالات قلبی عروقی، تنفسی، گوارشی، ادراری تناسلی یا عصبی نداشت. صفحه های سم شناسی او واضح بود. او هیچ دارویی، تجویز شده یا بدون نسخه مصرف نمی کرد. سیگار نمی کشید و به ندرت مشروب می خورد. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه اخیراً اتفاقی برای او افتاده که باعث تشنج شود وجود نداشت. مرد روز قبل را با فرزندانش گذرانده است، سپس با برادرش شام خورده است که هیچ چیز غیرعادی گزارش نکرده است. تنها اشاره اولیه برای تشخیص این بیماری این بود که این مرد حدود 20 سال قبل از یک منطقه روستایی در گواتمالا به بوستون مهاجرت کرده بود.

  اما زمانی که پزشکان یک سی تی اسکن (توموگرافی کامپیوتری) از سر او انجام دادند. ، آنها به سرعت امکانات را محدود کردند. اسکن سه ضایعه کلسیفیه در مغز او را نشان داد و پزشکان برای تشخیص نوروسیستیسرکوزیس اقدام کردند. به عبارت دیگر، کیست های لارو یک کرم نواری گوشت خوک سال ها پیش به سر او مهاجرت کرده و در قسمت های مختلف مغزش لانه کرده بود. پزشکان کار خود را در مورد بیماری این مرد در یک مطالعه موردی که پنجشنبه، 11 نوامبر در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد، مستند کردند.

  تبلیغات

  روده به مغز

  مسیر نوروسیستیسرکوزیس نه برای ضعیفان معده؛ این یک فاجعه خام است به همان اندازه که خطرناک است. کرم‌های نواری گوشت خوک، Taenia solium، معمولاً در روده‌های انسان جمع می‌شوند، جایی که می‌توانند به طول خیره‌کننده‌ای از 2 تا 8 متر رشد کنند. در همین حال، قربانیان این کرم، تخم‌های انگلی را در مدفوع خود فوران می‌کنند. اگر آن مدفوع مملو از تخم مرغ به محیطی با خوک ها راه پیدا کند، خوک ها می توانند چرخه زندگی کرم را با خوردن تخم ها انجام دهند.

  در معده خوک، اسید معده باعث می شود که تخم ها محافظ خود را از دست بدهند. پوشش داده و به صورت کیست های لارو به نام انکوسفر بیرون می آیند. اینها می توانند به دیواره روده نفوذ کرده و از طریق سیستم گردش خون در بدن خوک سوار شوند. آنها در نهایت به ماهیچه های خوک نقب می زنند و به عنوان سیستیسرک در کمین می مانند - که معمولاً برای خوک آزاردهنده نیست.

  اما، اگر انسان در نهایت گوشت خوک نپخته حاوی آن کیست های لارو را بخورد، چرخه زندگی ادامه می یابد. . در دستگاه گوارش انسان، کرم از شکل کیستیک خود خارج شده و قلاب ها و چهار مکنده خود را در روده بالایی انسان فرو می برد. در آنجا، می‌تواند سال‌ها با خوشحالی از بین برود، بدن روبان مانند خود را متر طول دهد و تخم‌های بیشتری بریزد. و چرخه زندگی دوباره شروع می‌شود.

  همه چیز به سمتی پیش می‌رود، اما زمانی که یک انسان – نه خوک – در نهایت تخم‌های کرم را می‌خورد. این می تواند در یک سناریوی تهوع آور اتفاق بیفتد که در آن فردی که به کرم نواری آلوده شده است بهداشت بدی دارد و همچنین غذا آماده می کند. به عبارت دیگر، قربانی کرم نواری با دست مدفوع غذا را آلوده می کند. در این مورد، تخم ها مانند خوک ها در معده انسان بیرون می آیند. کیست های لارو می توانند به ماهیچه های انسان (سیستی سرکوز) ختم شوند، اما می توانند به چشم و مغز نیز مهاجرت کنند (نوروسیستیسرکوز). این یک بن بست برای کرم است و می تواند به یک مشکل بزرگ برای انسان تبدیل شود.

  تبلیغات

  کرم های روی مغز

  در مغز انسان، کیست از چهار مرحله عبور می کند. در ابتدا، بی سر و صدا به عنوان یک کرم زنده در کمین می ماند و واکنش های ایمنی کمی ایجاد می کند و بنابراین هیچ علامتی ندارد. این مرحله می تواند سال ها طول بکشد. اما با گذشت زمان، کیست تحلیل می‌رود و مایعی نشت می‌کند که به سیستم ایمنی هشدار می‌دهد که یک انگل وجود دارد و واکنش قوی را به دنبال دارد. کیست بیشتر تحلیل می‌رود و یک ندول در مغز تشکیل می‌دهد. و در نهایت گره تبدیل به یک گرانولوم کلسیفیه می شود. تشنج با پاسخ های التهابی مرتبط با کلسیفیکاسیون در مراحل آخر مرتبط است.

  نوروسیستیسرکوز شایع ترین عفونت انگلی مغز انسان است و می تواند باعث سردرد، گیجی، مشکلات تعادل، تشنج و حتی مرگ شود. این بیماری همچنین شایع ترین علت صرع اکتسابی است. این بیماری در مناطقی از آسیا و آمریکای مرکزی بومی است.

  با توجه به تمام اطلاعات پزشکی در مورد این بیمار 38 ساله و سابقه زندگی او در روستاهای گواتمالا، پزشکان تشخیص دادند که نوروسیستیسرکوزیس محتمل ترین علت است. از تشنج ناگهانی و ضایعات مغزی او.

  بعد از اینکه در ابتدا به بیمارستان منتقل شد، دوزهای متعددی از یک داروی ضد تشنج به او داده شد، لوله گذاری شد و به بخش مراقبت های ویژه علوم اعصاب منتقل شد. هنگامی که او تثبیت شد و خارج شد، پزشکان درمان دو داروی ضد انگلی و یک داروی ضد التهاب را آغاز کردند و به استفاده از داروهای ضد تشنج ادامه دادند. او پنج روز بعد بدون هیچ علامت عصبی یا تشنج از بیمارستان مرخص شد.

  پزشکان در طول سه سال او را پیگیری کردند. ماه‌ها پس از درمان، اسکن‌های مغزی اضافی نشان داد که تورم اطراف بزرگترین ضایعه در لوب پیشانی راست او کاهش یافته است. او همچنین بدون تشنج باقی ماند، اگرچه هنوز داروهای ضد تشنج خود را مصرف می کرد. از آنجایی که ضایعات کلسیفیه با او باقی خواهند ماند، مشخص نیست که آیا او می تواند مصرف دارو را قطع کند یا نه.

خبرهای دیگر از علوم پایه