خبر

 • تک بورد - انسان بدن خود را به علم اهدا کرد. شرکت 500 دلار بلیط برای تشریح او فروخت

  انسان بدن خود را به علم اهدا کرد. شرکت 500 دلار بلیط برای تشریح او فروخت
  2 روز و 23 ساعت قبل

  بیوه از یک خبرنگار خبری از تشریح باخبر شد.
  یک بیوه از لوئیزیانا از این خبر که شوهر متوفی اش بعد از اهدای جسد او به تحقیقات علمی در مقابل یک برنامه زنده تشریح شد و به تماشاگران پول پرداخت کرد، وحشت زده شد.

  به گزارش The Advocate، السی ساندرز خواسته‌های همسر فقیدش، دیوید ساندرز، را که می‌خواست بدنش برای کمک به پیشرفت علم پزشکی اهدا شود، انجام داده بود. دیوید ساندرز، کهنه سرباز جنگ جهانی دوم و جنگ کره، در 24 آگوست در سن 98 سالگی بر اثر کووید-19 درگذشت. السی ساندرز گفت که اهدای جسد او آخرین اقدام وطن پرستی او بود.

  اما به جای اینکه جسد دیوید ساندرز که به یک مرکز تحقیقاتی تحویل داده شد، در سالن رقص هتل ماریوت در پورتلند، اورگان، جایی که DeathScience.org یک "نمایشگاه عجیب و غریب و کنجکاوی" برگزار کرد، به پایان رسید. در رویداد 17 اکتبر، اعضای عمومی از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر در کنار رینگ نشستند - با استراحت برای ناهار - تماشای تشریح جسد دیوید ساندرز. بلیت‌های این تشریح تا 500 دلار برای هر نفر فروخته می‌شود.

  ادوکات خاطرنشان کرد که در توضیح آنلاین این رویداد آمده است: «از معاینه بیرونی بدن تا برداشتن اندام‌های حیاتی از جمله مغز، ما متوجه خواهیم شد. دیدگاه‌های جدید در مورد اینکه بدن انسان چگونه می‌تواند داستان را تعریف کند... فرصت‌های متعددی برای شرکت‌کنندگان وجود خواهد داشت تا از نزدیک و شخصی به جسد نگاه کنند."

  تبلیغات

  "وحشتناک، غیراخلاقی"

  < السی ساندرز از یک خبرنگار مستقر در سیاتل در KING 5، که در حال بررسی این رویداد بود و او را ردیابی کرد، از تشریح باخبر شد. عکاس خبری که به صورت مخفی در KING 5 شرکت کرده بود، اشاره کرده بود که جسد یک دستبند با نام تایپ شده "دیوید ساندرز" دارد.

  "تا آنجا که به من مربوط می شود، وحشتناک، غیراخلاقی است، و من فقط آن را انجام نمی دهم. السی ساندرز به The Advocate گفت: کلماتی برای توصیف آن ندارم. "من تمام این اسناد را دارم که می‌گوید جسد او برای علم استفاده می‌شود - هیچ چیزی در مورد تجاری‌سازی مرگ او وجود ندارد." السی ساندرز توضیح داد که او ابتدا سعی کرده بود جسد را به دانشگاه ایالتی لوئیزیانا اهدا کند. اما LSU کمک مالی را به دلیل تشخیص کووید رد کرد. سپس با یک شرکت خصوصی به نام Med Ed Labs در لاس وگاس ارتباط برقرار کرد که می‌گوید این شرکت برای ارائه آموزش و آموزش پزشکی و جراحی برای پیشرفت نوآوری‌های پزشکی و جراحی تأسیس شده است.

  مد اد لبز متعاقباً جسد را به Death Science فروخت. اوبتین نصیری، مدیر آزمایشگاه Med Ed، به KING5 گفت که جرمی کیلیبرتو، بنیانگذار DeathScience.org در مورد نحوه استفاده از جسد "فراتر از صداقت" است. نصیری گفت که او معتقد است کیلیبرتو از بدن برای در همین حال، کیلیبرتو گفت که مد اد کاملاً آگاه است که جسد در رویدادی با حضور افرادی که "فقط دانشجوی پزشکی نیستند" استفاده خواهد شد.

  الیز ساندرز اکنون امیدوار است که جسد دیوید ساندرز را داشته باشد. به گفته KING 5، شرکت Church Funeral Services and Crematory مستقر در لوئیزیانا که جسد دیوید ساندرز را قبل از تحویل به Med Ed Labs آماده کرده بود، به السی ساندرز گفت که بقایای شوهرش را ردیابی خواهد کرد، آنها را به صورت رایگان سوزاند و آنها را به او بازگردانید.

  "ما برای بیوه او بسیار ناراحت هستیم." "این چیزی نیست که او قصد داشت."

خبرهای دیگر از علوم پایه