خبر

 • تک بورد - انتظار می رود FDA سومین دوز واکسن COVID را برای افراد دارای نقص ایمنی مجاز کند

  انتظار می رود FDA سومین دوز واکسن COVID را برای افراد دارای نقص ایمنی مجاز کند
  8 روز و 5 ساعت قبل

  مشاوران CDC قصد دارند روز جمعه برای تعیین راهنمایی های رسمی ملاقات کنند.
  انتظار می رود که سازمان غذا و دارو روز پنجشنبه (یا بلافاصله بعد) اعلام کند که در حال تأیید سومین دوز واکسن COVID-19 برای برخی از افراد با نقص سیستم ایمنی است. افرادی که با برنامه های FDA آشنا هستند.

  این برنامه ها ابتدا توسط NBC News گزارش شده و توسط CNN و Politico تأیید شده است.

  انتظار می رود FDA برای دوز سوم واکسن های mRNA مدرن و Pfizer/BioNTech چراغ سبز نشان دهد. مجوز عکسبرداری سوم از طریق به روزرسانی مجوزهای استفاده اضطراری از واکسن ها ارائه می شود.

  واکسن COVID-19 یکبار شلیک جانسون و جانسون در خارج از به روزرسانی باقی مانده است. به گفته منابع پولیتیکو ، این امر به این دلیل است که مقامات فدرال معتقدند تعداد کمی از افراد دارای نقص ایمنی در واقع واکسن جانسون و جانسون را دریافت کرده اند. این واکسن پس از آنکه افراد دارای نقص ایمنی واجد شرایط واکسیناسیون بودند ، مجاز شد و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از آنجا توصیه کردند که افراد دارای نقص ایمنی به دنبال واکسن های Moderna یا Pfizer/BioNTech باشند.

  انتظار می رود دوزهای دوم دو واکسن mRNA کمک به افزایش محافظت از افراد مبتلا به نقص ایمنی ، که شامل بیماران سرطانی ، بیماران پیوند اعضا و افراد مبتلا به HIV می شود. مطالعات نشان داده است که افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف ، از جمله افرادی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کنند ، پس از دو دوز استاندارد ، پاسخهای ایمنی نسبتاً ضعیفی ایجاد می کنند - و دوز سوم نیز می تواند کمک کننده باشد.

  تبلیغات

  افزایش حفاظت

  محققان نتایج چهارشنبه را در مجله پزشکی نیوانگلند در یک کارآزمایی تصادفی و کنترل شده دو سو کور که شامل 120 گیرنده پیوند عضو بود ، منتشر کردند. آزمایش نشان داد کسانی که دوز سوم واکسن Moderna را دریافت کرده بودند ، سطح آنتی بادی و خنثی سازی ویروس "به طور قابل ملاحظه ای" بیشتر از گروه دارونما بود ، که فقط دو دوز دریافت کرده بودند. به همین ترتیب ، یک مطالعه کوچکتر که ماه گذشته در Annals of Internal Medicine منتشر شد ، نشان داد که دوز سوم واکسن می تواند پاسخ آنتی بادی را حتی در برخی از گیرندگان پیوند که پس از دوز دوم هیچ سطح آنتی بادی قابل تشخیص ندارند ، ایجاد کند.

  در حال حاضر مشخص نیست کدام گروه از بیماران دارای نقص ایمنی مجاز به دریافت دوز سوم خواهند بود. تخمین زده می شود که 7 میلیون بزرگسال در ایالات متحده به طور کلی دارای نقص ایمنی هستند.

  "ویوک مورتی" ، جراح عمومی ، چهارشنبه بعد از ظهر در CNN گفت: "ما نگران این افراد هستیم." "FDA به سختی کار می کند تا اساساً ارزیابی ایمنی را انجام دهد ، مطمئن شوید که ما همه چیز را داریم که این دوزهای اضافی را در دسترس مردم قرار دهیم. CDC همچنین به دنبال این است که راهنمایی ها برای افراد دارای نقص ایمنی روشن و در دسترس باشد. "

  هنگامی که FDA تغییر را مجاز می کند ، کمیته ای از مشاوران متخصص مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه های رسمی فدرال را برای تجویز دوزهای سوم تعیین می کند." آن کمیته-کمیته مشورتی در مورد اقدامات ایمن سازی (ACIP)-قبلاً جلسه ای را برای این جمعه ، 13 اوت برنامه ریزی کرده است ، که در آن اعضای کمیته در مورد دوزهای اضافی واکسن های COVID-19 برای افراد دارای نقص ایمنی بحث خواهند کرد.

  سازمان بهداشت جهانی خواستار توقف موقت استفاده از واکسن تقویت کننده COVID-19 شده است ، اما گفته است که مهلت قانونی برای دوزهای اضافی لازم برای افراد دارای نقص ایمنی اعمال نمی شود.

خبرهای دیگر از علوم پایه