خبر

 • تک بورد - انتخاب یک آینده آب و هوایی بهتر مستلزم اقدام در حال حاضر است

  انتخاب یک آینده آب و هوایی بهتر مستلزم اقدام در حال حاضر است
  29 روز و 21 ساعت قبل

  مثل همین الان—بنابراین در اینجا کاری است که می توانید بعد از خواندن این مطلب انجام دهید.
  پس از آخرین گزارش هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی (IPCC) در ماه گذشته، احساس تضعیف روحیه آسان است. با هر چیز دیگری که در اخبار وجود دارد، تمرکز بر تهدیدهایی که احتمالاً قریب‌الوقوع‌تر هستند، مانند نوع دلتا کروناویروس نیز آسان است. اما تهدید ناشی از بحران آب و هوا به طور فزاینده ای بخشی از زندگی روزمره ما

  در نتیجه اقدامات ناکافی در چند دهه گذشته، 30 سال آینده آب و هوای شدیدتر و افزایش دما حداقل 1.5 درجه سانتیگراد را به همراه خواهد داشت، مهم نیست که چه کاری انجام دهیم. اما - و یک اقدام بسیار مهم اما - اکنون وجود دارد که تصمیم خواهد گرفت که آیا آینده حتی بدتر از پیش‌بینی شوم IPCC است یا نه. پروفسور مایکل ای. مان، اقلیم شناس برجسته در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا که از طرفداران به رسمیت شناختن و مبارزه با تغییرات آب و هوایی بوده است، می گوید. "این چقدر بد است که ما حاضریم اجازه دهیم این اتفاق بیفتد."

  مان توضیح داده است که چگونه انکارکنندگان آب و هوا در سال‌های اخیر تاکتیک‌های خود را تغییر داده‌اند و از این که می‌گویند جای نگرانی وجود ندارد تا نشان می‌دهد که برای اقدامات ما خیلی دیر شده است. تا تاثیری داشته باشد همچنین تلاشی هماهنگ برای معطوف کردن توجه به افراد به جای پاسخگو کردن بزرگترین آلاینده‌ها صورت گرفته است. اما اگر بخواهیم شانسی برای آینده آب و هوایی بهتر داشته باشیم، ترکیبی از اقدامات فردی و جمعی تنها راه رو به جلو است.

  "همه ما باید کاری را که می توانیم انجام دهیم تا محیط زیست خود را به حداقل برسانیم. مان می‌گوید تأثیر، که در بسیاری از موارد چیزهایی هستند که ما را سالم‌تر می‌کنند و در پول ما نیز صرفه‌جویی می‌کنند. اما مهم‌ترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که از صدای خود به هر طریق ممکن استفاده کنیم—تا آب و هوا را بخشی از مکالمه روزانه خود کنیم تا این آگاهی عمومی بیشتر و فشار بر سیاست‌گذاران ما برای انجام کار درست وجود داشته باشد.

  تبلیغات

  بنابراین، اگر هنوز آماده تسلیم شدن در برابر یک آینده آب و هوایی وخیم نیستید، در اینجا چند یادآوری وجود دارد که می توانید کارهای زیادی انجام دهید—از کارهایی که می توانید در اسرع وقت انجام دهید شروع کنید. البته، هیچ رویکردی برای همه وجود ندارد، و هر کسی باید در شرایط خاص خود کار کند - اما هر مشارکت گامی در مسیر درست است.

  مکالمه را تغییر دهید

  آتش‌سوزی‌های بی‌سابقه، سیل، هوای سرد، و گنبدهای گرمای «عملاً غیرممکن» به رویدادهای عادی تبدیل شده‌اند. اثرات آن دیگر در آینده قابل مشاهده نیست - ما در حال حاضر در عواقب بحران آب و هوایی غرق شده ایم. آب و هوای شدید و بلایای طبیعی، که به وضوح به فعالیت های انسانی نسبت داده می شود، طبیعی جدید هستند، و برای دهه های آینده (اگر نه بیشتر) خواهند بود.

  این رویدادها نشاط آورترین موضوعات گفتگو نیستند. ، اما کار به سمت راه حل می تواند باشد. ضرب المثل قدیمی "همه در مورد آب و هوا صحبت می کنند، اما هیچ کس کاری در مورد آن انجام نمی دهد" در گذشته درست بوده است، اما اکنون می دانیم که مردم واقعاً می توانند کاری برای آن انجام دهند. بنابراین، در اولین قدم، اگر اطلاعات ارزشمندی پیدا کردید، آن را با دوستان، خانواده، همسایگان، همکاران، شبکه‌های اجتماعی و هر کس دیگری به اشتراک بگذارید. سوال پرسیدن، به اشتراک گذاشتن ایده ها و شرکت در گفتگوها همه راه هایی برای ایجاد انگیزه در خود و دیگران هستند.

  اگر جوانی در زندگی شما وجود دارد، منابعی وجود دارد که به آنها کمک می کند تا در مورد آب و هوا نیز بیاموزند - درک درستی. که نمی‌توان آن را در همه سیستم‌های مدرسه بدیهی تلقی کرد.

  "تلاش‌هایی از سوی آلاینده‌ها و سیاستمداران دست راستی وجود دارد که از طرف آنها برای ترویج انکار تغییرات آب‌وهوایی در مدارس ما کار می‌کنند - به روشی که مان که همچنین عضو هیئت مدیره مرکز ملی آموزش علوم است، می‌گوید: منعکس‌کننده تلاش‌های خلقت‌گرایان برای کم‌کردن آموزش تکامل است. این به طور بالقوه بزرگ‌ترین تهدیدی است که فرزندان و نوه‌های ما با آن مواجه هستند و اطلاع‌رسانی نادرست عمدی به آن‌ها در مورد آن عمیقاً غیراخلاقی است – بنابراین من مردم را تشویق می‌کنم تا در هر یک از سازمان‌هایی که اطمینان حاصل کنند که بچه‌ها علم واقعی تغییرات آب و هوا را آموزش می‌دهند، مشارکت کنند. "

  تبلیغ

  وعده غذایی بعدی خود را سازگار با آب و هوا کنید

  حتی اگر جهان فردا مصرف سوخت فسیلی را کاهش دهد، تخمین زده می‌شود که تولید غذا به تنهایی انتشار گازهای گلخانه‌ای کافی برای افزایش بیشتر دمای جهانی تا 1.5 درجه داشته باشد. C تا 2 درجه سانتیگراد. گوشت گاو و لبنیات بیشترین مشارکت را دارند - به ویژه در ایالات متحده. قطع کردن این دو غذا ممکن است بیشتر از هر اقدام دیگری که یک فرد می تواند انجام دهد تأثیر بگذارد. با این حال، نیازی به وگن شدن یک شبه یا حتی هرگز وجود ندارد. هر گونه کاهش مصرف به شما کمک خواهد کرد.

  علاوه بر اجتناب از گاو، منابعی برای کمک به تعیین اینکه کدام گوشت کمترین تأثیر را دارد، وجود دارد (اسپویل: مرغ بهترین است). Pescatarian ها در شرایط روشن نیستند - سخت پوستان پرورشی و وحشی می توانند ردپای کربن بیشتری نسبت به گوشت خوک داشته باشند. گواهینامه های آبزی پروری هنوز در حال تکامل هستند، اما منابع دیگری برای تنظیم دقیق پایداری بشقاب های غذاهای دریایی در دسترس هستند. به طور کلی، نرم تنان و ماهی های کوچکتر مانند ساردین جزو بهترین گزینه ها هستند.

  اگر به انگیزه ای فراتر از نجات دنیا نیاز دارید، شواهد فزاینده نشان می دهد که رژیم های غذایی گیاهی سالم تر هستند. (به علاوه، فقط نگاه کنید که گاوها چقدر می توانند شایان ستایش باشند.)

  علاوه بر آنچه می خوریم، مراقب چیزهایی که نمی خوریم نیز می تواند به محیط زیست کمک کند. طبق آخرین برآورد وزارت کشاورزی ایالات متحده در سال 2014، بیش از 30 درصد از مواد غذایی ایالات متحده دور ریخته می شود. این رقم جهانی نیز تقریباً 30 درصد است که در مجموع حدود 1.3 میلیارد تن مواد غذایی خوراکی است. با توجه به اینکه سوءتغذیه هنوز یک بحران بهداشت جهانی است، تغییرات سیستماتیک در صنعت غذا برای رسیدگی به این مشکل بسیار مهم است. اما، در عین حال، FDA و EPA نکاتی در مورد چگونگی کاهش ضایعات مواد غذایی در سطح فردی دارند.

  مدهای مرتبط با آب و هوا را انتخاب کنید

  به سمت آنچه می پوشید حرکت کنید. بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، صنعت مد مسئول 10 درصد از انتشار کربن انسان است. آنچه حتی فاجعه‌آمیزتر است این است که تخمین زده می‌شود 85 درصد از لباس‌های تازه تولید شده به محل‌های دفن زباله یا توده‌های سمی و انفجاری رها می‌شوند. سازمان‌هایی مانند بنیاد الن مک‌آرتور برای تغییرات سیستماتیک در صنعت مد تلاش می‌کنند تا لباس‌های بادوام‌تر و بازیافت‌شده‌تر را ترویج کنند و همچنین از فرآیندهای تولید غیرسمی استفاده کنند. اما به‌عنوان یک راه‌حل فوری‌تر، خرید لباس‌های کمتر و با کیفیت بهتر (یا حتی مد مستعمل) و خرید مارک‌های پایدار می‌تواند ردپای کربن صنعت مد را کاهش دهد.

خبرهای دیگر از علوم پایه