امشب اولین پرواز فضایی غیرنظامی SpaceX رخ می دهد ، نحوه تماشای آن در اینجا آمده است

اولین پرواز فضایی غیرنظامی SpaceX قرار است عصر امروز از مجتمع پرتاب 39A مرکز فضایی کندی در فلوریدا پرتاب شود. چهار غیرنظامی سرنشین فضاپیمای دراگون از طریق یک موشک SpaceX Falcon 9 با قابلیت استفاده مجدد به فضا می روند و سه روز در مدار خواهند بود تا در یکی از چندین محل فرود احتمالی در سواحل فلوریدا به زمین برخورد کنند.

این پرواز توسط میلیاردر جارد ایزاکمن اجاره داده می شود ، که اوایل امسال دو صندلی از چهار صندلی را به بیمارستان تحقیقاتی کودکان سنت جود در ممفیس ، تنسی اهدا کرد. این بیمارستان به طور رایگان به کودکان و نوجوانانی که با سرطان و سایر بیماریهای فاجعه بار مبارزه می کنند ، خدمات ارائه می دهد.

St. جود یکی از صندلی ها را به عنوان جایزه در قرعه کشی قرار داد و صندلی دیگر را به کارگر خط مقدم در بیمارستان خود ، Hayley Arceneaux 29 ساله اهدا کرد. با پرواز ، بازمانده از سرطان استخوان به جوانترین آمریکایی در فضا تبدیل می شود.

خدمه به مدار 575 کیلومتری - که بالاتر از هر انسانی از زمان ماموریت های سرویس هابل است - پرتاب می شود. به به عنوان مرجع ، ایستگاه فضایی بین المللی در مدار 408 کیلومتری قرار دارد و خود هابل در حدود 540 کیلومتر بالاتر قرار دارد.

در طول مدتی که در مدار هستند ، خدمه حدود 15 بار در روز به دور زمین می چرخند. مهمتر از همه ، آنها تحقیقات علمی انجام خواهند داد که می تواند به پیشرفت سلامت انسان در اینجا روی زمین و در طول پروازهای طولانی مدت فضایی کمک کند.

پنجره پرتاب قرار است ساعت 20:02 باز شود. شرقی و به مدت پنج ساعت باز خواهد ماند. پخش اینترنتی SpaceX تقریباً چهار ساعت قبل از پرتاب آغاز می شود و در YouTube قابل مشاهده است. در عین حال ، می توانید یک جلسه پرسش و پاسخ یک ساعته را با خدمه Inspiration4 در بالا بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.