حدود سه سال پیش ، مقامات Blue Origin می دانستند که آنها عقب افتاده اند و نتوانستند چشم انداز بزرگ بنیانگذار ">

خبر

 • تک بورد - افشا شد: یادداشت های مخفی رهبران Blue Origin در تلاش برای گرفتن SpaceX

  افشا شد: یادداشت های مخفی رهبران Blue Origin در تلاش برای گرفتن SpaceX
  21 روز و 5 ساعت قبل

  "آنها بر مشتری تمرکز دارند. ما نیز باید."
  حدود سه سال پیش ، مقامات Blue Origin می دانستند که آنها عقب افتاده اند و نتوانستند چشم انداز بزرگ بنیانگذار خود را ارائه دهند.

  با Blue Origin ، جف بزوس مدت ها در مورد ساخت یک شرکت حمل و نقل فضایی در سطح جهانی صحبت کرده بود و حتی تا آنجا پیش رفته بود که علامت تجاری "ساخت جاده ای به فضا" را بسازد. اما علیرغم قدمت نزدیک به دو دهه ، Blue Origin نه راهی به فضا ساخته بود و نه حتی یک موشک مداری پرتاب کرده بود. غالب ترین شرکت راه اندازی در جهان. تا پاییز 2018 ، اسپیس ایکس در راه پرتاب 21 موشک در یک سال بود ، فالکون هوی را معرفی کرد و شروع به استفاده مجدد از تقویت کننده های مرحله اول کرد.

  "آبی مهربان است در مقایسه با SpaceX تنبل است ، "یکی از مدیران Blue Origin در یادداشت داخلی خود در اواخر سال 2018 اعتراف کرد.

  اینها برای رهبری Blue Origin قابل تصور نبود. اما آنها متوجه شدند که اگر Blue Origin قرار است به یک شرکت راه اندازی بزرگ تبدیل شود ، باید از بهترین ها درس بگیرد. بنابراین در اواخر تابستان 2018 ، باب اسمیت اولین سالگرد خود را به عنوان مدیر اجرایی Blue Origin جشن گرفت ، او یک شرکت مشاوره مدیریتی به نام Avascent را برای ارزیابی نقاط قوت و ضعف SpaceX استخدام کرد.

  پس از اتمام تجزیه و تحلیل شرکت ، تیم رهبری ارشد در Blue Origin یک جلسه توجیهی دریافت کردند. آن دهها مدیر ارشد یادداشت کردند. و به عنوان بخشی از تمرین ، نکات مفیدی از این جلسه و ایده هایی برای Blue Origin برای رقابت بهتر با SpaceX نوشتند. این نه صفحه یادداشت سپس گردآوری و در 1 نوامبر 2018 تحت عنوان "یادداشت های مختصر مروری از تیم ارشد" به اسمیت تحویل داده شد. اولین صفحه یادداشت برای باب اسمیت در نوامبر 2018. بزرگنمایی/اولین صفحه یادداشت به باب اسمیت در نوامبر 2018 . یادداشت Leaked Blue Origin

  Ars اخیراً تصاویری از این یادداشت ها به دست آورده است. آنها تصویری آشکار و آشکار از مبارزات Blue Origin برای رقابت با SpaceX در آن زمان ارائه می دهند ، و تلاش هایی که مدیران برای جبران آن در نظر گرفتند. در آینده ، آنها همچنین بر عدم موفقیت Blue Origin در رفع برخی از این نقایص تأکید می کنند. تقریباً سه سال بعد ، اسپیس ایکس پیشتاز بازار بزرگتری نسبت به سال 2018 است ، زیرا Blue Origin بیشتر عقب افتاده و راهش به فضا هنوز هموار نشده است.

  تبلیغات

  هر قسمت از داستان زیر منطقه ای را توصیف می کند که Avascent است. به عنوان یک نقطه قوت در SpaceX شناخته می شود و نظرات رهبران ارشد در پاسخ به این قدرت را مشخص می کند - یا راه هایی را برای بهبود Blue Origin می شناسد. (مطالبی که در پرانتز ظاهر می شود Ars برای توضیح بیشتر اضافه شده است.) از آنجا که نظرات صادقانه است و به صورت خصوصی ساخته شده است ، Ars یادداشت ها را به طور کامل منتشر نمی کند و اسامی را برای نظرات فردی ضمیمه نمی کند.

  تمرکز بر مشتری < /h2>

  مشاوران SpaceX را تأکید زیادی بر جلب رضایت مشتریان داشتند و به دنبال ارائه خدمات مطلوب با هزینه کمتر بودند.

  یکی از مدیران Blue Origin در این مورد نوشت: واکنش. "ما نیز باید. در بسیاری از موارد ما مشتری را مزاحم می دانیم. این مورد در مورد LSA (قرارداد خدمات راه اندازی یا نیروی فضایی ایالات متحده) ، پرتاب ماهواره برای NG (مشتریان ماهواره ای برای موشک نیو گلن) و فضانوردان صادق است. برای NS (نیو شپرد). ما باید این فرهنگ را تغییر دهیم. "

  آواسنت خاطرنشان کرد که موشک فالکون 9 در طول دهه 2010 سهم زیادی از بازار را برای پرتاب ماهواره ها به مدار زمین ثابت اشغال کرده بود. SpaceX این کار را با قیمت گذاری موشک Falcon 9 در حدود 50 درصد کمتر از رهبر بازار در این منطقه انجام داد ، شرکت پرتاب کننده اروپایی Arianespace و موشک Ariane 5 آن.

  یک مثال نشان داد که قیمت برای مشتریان چقدر مهم است. قبل از اواسط دهه 2010 ، تقویت کننده Falcon 9 عملکرد قابل توجهی پایین تری نسبت به موشک Ariane 5 داشت. بنابراین ، فالکون 9 باید ماهواره ها را در مدار "انتقال" تزریق می کرد تا اینکه آنها را تا فضای زمین ثابت افزایش می داد. در پاسخ به این امر ، شرکت های ماهواره ای عملکرد پیشرانه ماهواره ای خود را افزایش دادند. این امر به اپراتورهای ماهواره اجازه می دهد تا پرتاب ارزان تری را بر روی موشک Falcon 9 رزرو کرده و مسئولیت بیشتری را بر دوش پیشرانه الکتریکی ماهواره برای بالا بردن مدار محول کنند. به چه چیزی اشتباه پیش رفت؟

  چند تن از مدیران Blue Origin در تعجب بودند که این برای موشک قدرتمند New Glenn شرکت خود و مشتریان احتمالی ماهواره آن چه معنایی دارد. برخلاف Falcon 9 ، New Glenn عملکرد قابل ملاحظه ای بیشتر از تقاضای بازار ماهواره ای زمین ثابت دارد. آنها می پرسند آیا این تصمیم طراحی ، پاسخگوی تقاضای مشتریان بوده است؟

  "SpaceX با پرتاب های ارزان قیمت بازار را به قابلیت های بار و مشخصات ریسک آنها منتقل کرد." "رنگ آبی از نظر اندازه و جرم از قابلیت های فعلی بازار فراتر رفته است. در حالی که این امر به ما این امکان را می دهد تا آزادی طراحی بیشتری به مشتریان بالقوه خود بدهیم ، آیا آنها واقعاً سعی خواهند کرد که در اندازه یا جرمی طراحی کنند که وسیله نقلیه ما را به تنها وسیله ای که می تواند آنها را راه اندازی کند تبدیل کند. محموله؟ چقدر مطمئن هستیم که بازار بر اساس قابلیت های ما طراحی خواهد شد؟ "

خبرهای دیگر از علوم پایه