مقامات بهداشتی در اروپا از مردم درخواست می کنند تا اقدامات احتیاطی بیشتری را اتخاذ کنند زیرا این منطقه با چشمگ">

خبر

 • تک بورد - افزایش سرسام آور همه گیر در اروپا؛ کووید عامل شماره 1 مرگ و میر است

  افزایش سرسام آور همه گیر در اروپا؛ کووید عامل شماره 1 مرگ و میر است
  14 روز و 16 ساعت قبل

  "وظیفه جامعه برای واکسینه شدن وجود دارد."
  مقامات بهداشتی در اروپا از مردم درخواست می کنند تا اقدامات احتیاطی بیشتری را اتخاذ کنند زیرا این منطقه با چشمگیرترین افزایش موارد COVID-19 تاکنون در همه گیری دست و پنجه نرم می کند.

  موارد ابتلا به این بیماری از ابتدای اکتبر در سراسر منطقه اروپا افزایش یافته است و موارد ابتلا از حدود 130,000 در روز به بالاترین رکورد کنونی بیش از 330,000 در روز رسیده است. برای هفته منتهی به 21 نوامبر، منطقه 53 کشور - از جمله اتحادیه اروپا، بریتانیا، روسیه و چندین کشور در آسیای مرکزی - 2 میلیون و 427 هزار و 657 مورد جدید را گزارش کردند که 67 درصد از کل موارد ابتلا به کووید-19 گزارش شده در سطح جهان را نشان می‌دهد. بر اساس گزارش هفتگی سازمان بهداشت جهانی، این منطقه همچنین 57 درصد از کل مرگ و میرهای ناشی از کووید-19 در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است، با 29,465 مرگ در هفته منتهی به 21 نوامبر. سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان کرد: در طول هفته، مرگ و میر روزانه کووید-19 به نزدیک به 4200 نفر افزایش یافت که از 2100 مرگ روزانه که در پایان سپتامبر مشاهده شده بود، دو برابر شده است.

  کشورهایی که اکنون بیشترین تعداد موارد جدید در روز را مشاهده می کنند. بر اساس ردیابی داده های نیویورک تایمز، آلمان، بریتانیا، روسیه، فرانسه و ترکیه هستند. روسیه، اوکراین، لهستان، رومانی و آلمان بیشترین تعداد مرگ و میر روزانه را در این منطقه گزارش می‌کنند.

  در این مرحله از همه‌گیری، منطقه اروپا بیش از 1.51 میلیون مرگ و میر و کووید-19 را ثبت کرده است. علت شماره 1 مرگ است. با افزایش کنونی، پیش‌بینی می‌شود تا بهار آینده به بیش از 2.2 میلیون نفر برسد و مقامات انتظار دارند «فشار شدید و شدید» بر سیستم‌های بهداشتی در ده‌ها کشور وجود داشته باشد.

  تبلیغات

  «وظیفه به جامعه»

  h2>

  وزیر بهداشت آلمان، ینس اسپان، در بیانیه‌ای صریح روز دوشنبه هشدار داد که "تا پایان زمستان امسال همه در آلمان یا واکسینه خواهند شد، بهبود یافته یا خواهند مرد." با توجه به گزینه ها، اسپان از آلمانی ها خواست واکسینه شوند. این کشور یکی از پایین‌ترین نرخ‌های واکسیناسیون را در اروپای غربی دارد و تنها ۶۸ درصد از مردم به طور کامل واکسینه شده‌اند. در حالی که اسپان گفت که مخالف تعیین دستورات واکسن است، واکسن زدن را یک "اجبار اخلاقی" خواند.

  او گفت: "آزادی به معنای مسئولیت پذیری است، و جامعه وظیفه دارد واکسینه شود." در همین حال، مقامات WHO بر لزوم از سرگیری اقدامات احتیاطی بهداشت عمومی علاوه بر واکسیناسیون تاکید کردند. دکتر هانس هنری کلوگه، مدیر منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا، در بیانیه‌ای گفت: «برای اینکه با این ویروس زندگی کنیم و به زندگی روزمره خود ادامه دهیم، باید رویکرد «واکسن پلاس» را در پیش بگیریم. این به معنای دریافت دوزهای استاندارد واکسن، مصرف یک داروی تقویت کننده در صورت ارائه، و همچنین گنجاندن اقدامات پیشگیرانه در روال عادی ماست. پوشیدن ماسک، شستن دست ها، تهویه فضاهای داخلی، حفظ فاصله فیزیکی و عطسه کردن تا آرنج در کنار هم هستند. راه‌های ساده و مؤثر برای به دست آوردن کنترل بر ویروس و حفظ جوامع.

  در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه، دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل WHO، این موضوع را تکرار کرد و استدلال کرد که کل جهان باید باقی بماند. مراقب باشید.

  "در بسیاری از کشورها و جوامع، ما نگران این احساس امنیت کاذب هستیم که واکسن ها به همه گیری پایان داده اند و افرادی که واکسینه شده اند نیازی به انجام اقدامات احتیاطی دیگری ندارند." تدروس گفت. واکسن ها جان انسان ها را نجات می دهند، اما به طور کامل از انتقال جلوگیری نمی کنند. افرادی که به طور کامل واکسینه شده اند هنوز هم می توانند به عفونت های جدید مبتلا شوند و ویروس را به بعد گسترش دهند. و با ادامه انتقال، خطر ادامه یافتن گونه‌های جدید به وجود می‌آید.

  دکتر تدروس هشدار داد: «در حالی که اروپا دوباره کانون همه‌گیری است، هیچ کشور یا منطقه‌ای خارج از جنگل نیست. p>

خبرهای دیگر از علوم پایه