خبر

 • تک بورد - افراد بیشتری خود را با داروی کرم زدایی اسب مسموم می کنند تا COVID را خنثی کنند

  افراد بیشتری خود را با داروی کرم زدایی اسب مسموم می کنند تا COVID را خنثی کنند
  1 روز و 15 ساعت قبل

  FDA را مجبور نکنید دوباره به شما هشدار دهد که شما نه اسب هستید و نه گاو.
  در میان موج کنونی کووید -19 با سوخت دلتا ، مقامات به افزایش خطرناک سوء استفاده از داروی کرم زدایی که معمولاً در دام ها استفاده می شود ، اشاره کرده اند. نتیجه این امر افزایش تماس ها با مراکز کنترل سموم ، قفسه های خالی در فروشگاه های لوازم کشاورزی و درخواست از نهادهای نظارتی است.

  در یک توییت جلب توجه در آخر هفته ، سازمان غذا و دارو به صراحت نوشت: "شما یک اسب نیستید. شما یک گاو نیستید. به طور جدی ، همه. این کار را متوقف کنید."

  آژانس تأکید کرد که این دارو ، ایورمکتین ، برای درمان یا پیشگیری از COVID-19 مورد تأیید FDA نیست و ، تا کنون ، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این دو مورد را انجام می دهد ، وجود ندارد. با این حال ، این می تواند عوارض جانبی جدی و مصرف بیش از حد را ایجاد کند که می تواند زندگی را تهدید کند. مصرف بیش از حد می تواند منجر به تهوع ، استفراغ ، اسهال ، افت فشار خون (فشار خون پایین) ، واکنش های آلرژیک (خارش و کهیر) ، سرگیجه ، آتاکسی (مشکلات تعادل) ، تشنج ، کما و حتی مرگ شود.

  ملاقات ivermectin

  قبل از همه گیری ، ایورمکتین برای دهه ها برای پیشگیری و درمان عفونت های انگلی در افراد و حیوانات استفاده می شد. در غلظتهای پایین ، این دارو با کانالهای یونی خاصی که در کرمهای نماتد انگلی یافت می شوند ، تداخل ایجاد می کند ، اما در افراد یا حیوانات مشاهده نمی شود. اختلال کانال یونی در نماتدها منجر به فلج شدن و جلوگیری از تغذیه و تولید مثل کرم ها می شود. به این ترتیب ، ایورمکتین به طور معمول در حیوانات کوچک مانند سگ و گربه برای جلوگیری از عفونت های کرم قلب استفاده می شود. در حیوانات بزرگ دامی - از جمله گاو ، اسب ، خوک و گوسفند - از این دارو به عنوان داروی کرم زدایی استفاده می شود. فرمولاسیون برای برخی انگل های خارجی مانند شپش سر. اما توجه به این نکته ضروری است که داروهای ایورمکتین در دسترس مردم شامل دوزهای نسبتاً کمی هستند و در فرمولاسیون هایی هستند که برای استفاده انسان بی خطر هستند. از طرف دیگر ، داروهای بدون نسخه حیوانات برای استفاده انسان طراحی نشده اند و دوزهای بسیار بیشتری برای بدن بسیار بزرگتر حیوانات دارند. در غلظت های بالاتر ، ایورمکتین شروع به تداخل با کانالهای یون نماتد ، بلکه انواع دیگر کانالهای حیاتی در انسانها و حیوانات ، مانند کانالهای انتقال دهنده عصبی می کند. این می تواند بسیار خطرناک باشد.

  تبلیغات

  در زمان همه گیری ، محققان داده هایی را نشان دادند که نشان می دهد ایورمکتین نیز ممکن است فعالیت ضد ویروسی داشته باشد. و داده های اولیه نشان می دهد که این دارو می تواند کروناویروس همه گیر ، SARS-CoV-2 را حداقل در ظروف پتری خنثی کند. به طور خاص ، به نظر می رسد که ایورمکتین پروتئین های مهم انتقال سلولی را که SARS-CoV-2 برای حمله به سلول های انسانی استفاده می کند ، مسدود می کند. این دارو همچنین ممکن است با قابلیت اتصال ویروس به سلول های انسانی با پروتئین سنبله آن تداخل داشته باشد. این دارو در واقع برای همه افراد در برابر COVID-19 مفید است. آزمایشات بالینی کوچک بوده و نتایج متناقضی به همراه داشته است. متاآنالیزها با هدف از بین بردن مزایای بالینی بالقوه با داده های معیوب مبارزه کرده اند و برخی نیز پس گرفته شده اند.

  علاوه بر این ، محققان دلیل این را دارند که تحقیقات بیشتر ثابت کند که ایورمکتین در برابر COVID-19 م effectiveثر است. همانطور که موسسه ملی بهداشت در راهنمای بالینی خود ذکر کرده است ، مطالعات دارویی نشان می دهد که افزایش غلظت ایورمکتین در خون به اندازه کافی برای تکرار اثرات خنثی کننده SARS-CoV-2 که در ظروف پتری مشاهده می شود "نیاز به تجویز دوزها تا 100 برابر بیشتر دارد. نسبت به مواردی که برای استفاده در انسانها تأیید شده است. "

  همه اینها مانع از تبلیغ داروها توسط کارخانه های اطلاعات غلط COVID در اینترنت و مردم از خرید آن نشده است. FDA ماه هاست که درباره سوء استفاده هشدار می دهد. اما در میان افزایش نوع ویروس کرونا دلتا ، سوء استفاده از ایورمکتین به سطوح هشداردهنده افزایش یافته است. نسخه های ایورمکتین در این ماه به شدت افزایش یافته است. و افرادی که قادر به دریافت نسخه این دارو نیستند ، به خرید داروهای بدون نسخه دام پرداخته و منابع موجود در فروشگاه های کشاورزی را تخلیه می کنند. به نوبه خود ، مراکز کنترل سم در هفته های اخیر شاهد افزایش شدید تماس های مربوط به ایورمکتین بوده و گزارش بیماری های جدی ناشی از مصرف بیش از حد نیز افزایش یافته است. هفته از 3600 پیش از بیماری همه گیر به اوج 39000 نسخه در هفته منتهی به 8 ژانویه سال جاری رسید ، هنگامی که موارد کووید -19 افزایش یافت. CDC خاطرنشان کرد: از اوایل ژوئیه ، انتشار ایورمکتین مجدداً همراه با موارد COVID-19 افزایش یافته است و به بیش از 88000 نسخه در هفته منتهی به 13 آگوست رسیده است. این به معنای افزایش 24 برابری از وضعیت اولیه پیش از بیماری همه گیر است.

  تبلیغات

  با رونق مواد مخدر ، مسمومیت ها رونق گرفت. CDC گزارش داد که در ماه ژانویه ، مراکز کنترل سم در سراسر ایالات متحده سه برابر تعداد تماس های مربوط به ایورمکتین در مقایسه با وضعیت اولیه پیش از بیماری همه گیر دریافت کردند. در ماه ژوئیه ، تماسهای ایورمکتین به شدت افزایش یافته است و به پنج برابر افزایش یافته است. این تماس ها همچنین با افزایش مراجعه به بخش اورژانس و مراجعه به بیمارستان در ارتباط با ایورمکتین مرتبط است. تلاش برای جلوگیری از عفونت COVID-19 فرد دچار سردرگمی ، خواب آلودگی ، توهمات بصری و لرزش شد و نه روز را در بیمارستان گذراند. یک فرد بالغ دیگر پس از مصرف قرص های ایورمکتین با قدرت نامعلوم که از اینترنت خریداری شده بود ، در بیمارستان بستری شد. فرد پنج قرص در روز به مدت پنج روز مصرف کرد و دچار "تغییر وضعیت روانی" شد ، که در آن گمراه شده و قادر به پاسخگویی به س questionsالات یا پیروی از دستورات نبود.

  نگرانی در سطح ایالت

  چهارشنبه ، USA Today در گزارشی به روندهای سطح تماس های مرکز کنترل سم اشاره کرد. به عنوان مثال ، در فلوریدا ، 27 تماس مربوط به ایورمکتین با مرکز کنترل سموم در ماه آگوست انجام شد ، در حالی که این تعداد در ماه جولای 11 مورد بود. از ژانویه تا ژوئن ، در مجموع فقط 6 تماس برقرار شد. به همین ترتیب ، در تگزاس ، مرکز کنترل سم این ایالت در سال جاری 150 تماس با ایورمکتین برقرار کرد که 55 مورد از آنها در ماه آگوست بود. در گرجستان ، مرکز کنترل سم به طور معمول حدود یک تماس مربوط به ایورمکتین در ماه را مشاهده می کند. در این ماه ، تا کنون حدود 15 مورد ثبت شده است. یکی از مقامات در ایالت واشنگتن آرکانزاس بسیار نگران شد که مطلع شد پزشک ارائه دهنده یک مرکز بازداشت در استان ایورمکتین را برای زندانیان و کارمندان شهرستان تجویز کرده است. از زمان شروع همه گیری همه گیر ، بیش از 500 زندانی در این مرکز مبتلا به کووید مثبت شدند و تعداد نامعلومی از آنها این دارو را دریافت کردند.

  دکتر راب کاراس ، ارائه دهنده خدمات پزشکی این مرکز ، به یکی از وابستگان محلی CBS گفت که ایورمکتین را خودش مصرف کرده و به بسیاری از اعضای خانواده اش داده است. از آن زمان هیئت پزشکی آرکانزاس تحقیقات خود را در مورد این پرونده آغاز کرده است.

  با این وجود ، برخی از رهبران ایالت به ارسال پیام های خطرناک در مورد این دارو ادامه می دهند. رابین لوندستروم ، نماینده ایالت آرکانزاس در توئیت پنجشنبه مربوط به پرونده کاراس نوشت: "داکتر جان 500 زندانی را نجات می دهد ، پول مالیات دهندگان را نجات می دهد و فضای تخت بیمارستان را نجات می دهد! اجازه دهید به جای تشکر از داک و شریف سنگسار کنیم!"

  به همین ترتیب در آلاسکا ، شارلی پیرس ، شهردار شبه جزیره کنای ، به ترویج و دفاع از مصرف ایورمکتین ادامه داد و در مصاحبه ای رادیویی گفت: "اجازه دهید پزشکان شاید برخی از مواردی را که توسط سازمان غذا و دارو امضا نشده است آزمایش کنند."

خبرهای دیگر از علوم پایه