خبر

 • تک بورد - اعتماد بیش از حد سرمایه گذاران با حافظه انتخابی مرتبط است

  اعتماد بیش از حد سرمایه گذاران با حافظه انتخابی مرتبط است
  10 روز و 20 ساعت قبل

  سرمایه گذاران بردهای خود را افزایش می دهند ، ضررهای خود را فراموش می کنند.
  ادبیات دانشگاهی گسترده ای در مورد خطرات سرمایه گذاران وجود دارد که بیش از حد از توانایی خود در شکست بازار مطمئن هستند. آنها تمایل دارند بیشتر معامله کنند ، حتی اگر در این راه ضرر کنند. آنها بدهی های زیادی را به عهده می گیرند و دارایی های خود را متنوع نمی کنند. هنگامی که بازار به طور ناگهانی دچار مشکل می شود ، آنها تمای

  با هزینه اشتباه ، شما فکر می کنید افرادی که در سهام ریسک می کنند از اشتباهات گذشته خود درس خواهند گرفت. اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که تمایل حافظه ما به داشتن گذشته ای خوش بینانه مانع از این می شود که افراد دستاوردهای خود را افزایش داده و زیان های خود را فراموش کنند.

  حافظه انتخابی

  فقدان واقعی داده های جهان کمی شگفت آور است ، با توجه به دلایل متعددی که می توان مشکوک به یک نوستالژی شاد در اینجا بود. تحقیقات قبلی وجود داشت که نشان می داد دانش آموزان کالج نمرات خود را بهتر از آنچه هستند ، به خاطر می آورند. تحقیقات دیگر نشان می دهد که افراد به سرعت سطوح کلسترول واقعی خود را فراموش می کنند و آزمایش ها را به عنوان یک آزمایش سالم تر به یاد می آورند. یک نوستالژی شاد در مورد عملکرد سرمایه گذاری گذشته. اولین موردی است که آنها اعوجاج می نامند ، که می توانید آن را خوش بینی گذشته نگر بدانید. مردم فکر می کنند معاملات قبلی آنها بهتر از آنچه انجام می داد انجام شد. دومین فرایند شامل فراموشی انتخابی است ، جایی که معاملات ضعیف به هیچ وجه به خاطر نمی آید.

  برای بررسی اینکه آیا اینها واقعاً در حال بازی هستند یا خیر ، تیم چندین آزمایش را انجام داد که در آن افراد را به خدمت گرفت. که طی یک سال گذشته سرمایه گذاری کرده بود. آنها از این سرمایه گذاران خواستند تا نحوه عملکرد آنها را به خاطر بیاورند. این خاطرات سپس بر اساس سوابق مالی با عملکرد واقعی مقایسه می شوند. قبل از بررسی سوابق ، از شرکت کنندگان همچنین پرسیده شد که آیا قصد تجارت مجدد در آینده نزدیک را دارند یا خیر و آیا انتظار دارند دارایی های آنها از بازار وسیع تری برخوردار باشد.

  تبلیغات

  تفاوت بین حافظه و واقعیت وجود نداشت دراماتیک بودند ، اما آنها سازگار بودند. هنگامی که از او خواسته شد تا یک معامله را به یاد بیاورد ، به طور متوسط ​​در یک آزمایش آن را 44 درصد سود اعلام کرد. واقعیت نشان داد که 40 درصد بود. هنگامی که برای ثانیه درخواست شد ، تفاوت حتی بیشتر بود: 41 درصد در حافظه ، 34 درصد در واقعیت. در آزمایشی دیگر ، از شرکت کنندگان خواسته شد تا 10 معامله بزرگ سال گذشته خود را بنویسند. مردم معمولاً فراموش می کردند که حدود 40 درصد مواقع ضررها را ذکر کنند ، در حالی که سودها فقط 30 درصد مواقع خاطراتشان را از بین می برد. تجارت ، همراه با خوش بینی بیشتر در مورد توانایی غلبه بر بازار در آینده.

  حافظه به عنوان یک هشدار

  برای پیگیری این ارتباط احتمالی بین حافظه و اعتماد بیش از حد ، محققان حافظه را از معادله خارج کرد آنها به سادگی از مردم خواستند دو معامله مهم را که در سال گذشته انجام داده اند ، جستجو کنند ، که باید باعث شود تمام معاملات اخیر خود را انجام دهند. از گروه کنترل خواسته شد که چیزهای نامربوط را جستجو کنند. سپس از همه این سرمایه گذاران در مورد اطمینان از بازده و قصد سرمایه گذاری سوالات مشابهی پرسیده شد. قصد معامله در آینده نزدیک در مقایسه با گروه کنترل. به سادگی توسط افرادی که می خواهند خود را موفق و با اعتماد به نفس نشان دهند توضیح داده می شود. و برخی از این عوامل دیگر می توانند نقش بزرگتری در خارج از زمینه یک آزمایش تحقیقاتی ایفا کنند. با این وجود ، به نظر می رسد در اینجا یک اثر واقعی وجود داشته باشد ، و یک حافظه خوش بین انتخابی در سایر زمینه های رفتار انسان مشاهده شده است. در عملکرد ضعیف گذشته اگر عبارت "روی اشتباهات خود متمرکز نشوید" را جستجو کنید ، مجموعه بزرگی از صفحات را پیدا خواهید کرد که به شما توصیه می کند این کار را انجام دهید ، به همراه مجموعه ای بزرگ از تصاویر شعارهای خودیاری. یک نوع ایده - ماهی قرمز باشید - حتی به یک برنامه تلویزیونی محبوب راه پیدا کرد. شاید زمان آن رسیده است که یک ستاره روی آن بگذارید تا به مردم هشدار دهد که ممکن است در سرمایه گذاری صدق نکند.

  PNAS ، 2021. DOI: 10.1073/pnas.2026680118 (درباره DOI ها).

خبرهای دیگر از علوم پایه