خبر

 • تک بورد - اشعه ایکس بخش هایی از نامه های ماری آنتوانت به تعداد سوئدی ها را سانسور می کند

  اشعه ایکس بخش هایی از نامه های ماری آنتوانت به تعداد سوئدی ها را سانسور می کند
  25 روز و 11 ساعت قبل

  ملکه فرانسوی مکاتبه محرمانه ای با معشوقه شایع خود ، هانس اکسل فون فرسن داشته است
  اکثر مردم ماری آنتوانت را با رابطه گردنبند الماس ، "بگذار کیک بخورند!" ارتباط می دهند. و شروع انقلاب فرانسه. ملکه فرانسوی و شوهر سلطنتی اش ، لویی شانزدهم ، در فاصله 17 ماه سال 1093 در گیوتین قرار گرفتند. اما زندگی رنگارنگ او همچنین شامل یک رابطه محرمانه محرمانه با یک شمارشگر سوئدی بود و مورخان سالها با جدیت تلاش

  طبق معمول آن زمان برای نامه نگاری های حساس سیاسی ، نامه ها رمزگذاری می شدند. در پانزده نامه باقیمانده در مجموعه آرشیو ملی فرانسه نیز بخشهای قابل توجهی ویرایش شده است که در مجموع به 108 خط ناخوانا می رسد. بر اساس مقاله جدیدی که در مجله Science Advances منتشر شده است ، به لطف تکنیک های پیشرفته تصویربرداری با اشعه ایکس و روش های پردازش داده ها ، قسمت های اصلاح شده هشت مورد از این حروف بالاخره آشکار شد. این تحقیق با همکاری بایگانی ملی ، موزه تاریخ طبیعی فرانسه و فونداسیون د فرانسه انجام می شود. او هنوز دوفین فرانسه بود و پس از آن بارها از ورسای بازدید می کرد. شوهر سلطنتی او مشهور است که در هفت سال اول ناتوان از ازدواج بوده است.

  برخی گمان می کردند که لویی شانزدهم دارای یک بیماری پزشکی بود که انجام آن را مشکل می کرد ، اما برادر ملکه ، امپراتور مقدس روم ، جوزف دوم ، در سفر وی نتیجه گرفت که این امر عمدتا به دلیل بی تجربگی پادشاه و عدم علاقه ملکه است. او این زوج را "کلاه برداران کامل" و پادشاه جوان توصیف کرد - بگذارید بگوییم که نامه های امپراتور در خانه اشاره های بسیار صریح به آنچه در حال حاضر در رسانه های اجتماعی به عنوان تمرین "خیساندن" مورمون ها در حال تبدیل شدن است ، داشت.

  سرانجام زن و شوهر همه چیز را فهمیدند و ماری آنتوانت صاحب چهار فرزند شد که تنها یکی از آنها تا بزرگسالی زندگی کرد. اما در آن زمان شایعاتی در مورد خیانت او به گوش می رسید و فون فرسن در میان عاشقان شایعه شده او بود. (نامزدهای دیگر شامل دوک اورلئان و کنت آرتوا بودند.) آنها مطمئناً بسیار نزدیک بودند. در سال 1780 فون فرسن درخواست انتقال به آمریکا ، به عنوان دستیار اردوگاه ژنرال روشامبو ، را کرد و در محاصره یورک تاون شجاعانه جنگید. سرانجام او به عنوان سفیر سوئد در ورسای به فرانسه بازگشت و بخشی از حلقه داخلی خصوصی ملکه شد.

  هنگامی که انقلاب فرانسه شعله ور شد ، خانواده سلطنتی در سال 1791 در کاخ Tuileries تحت حبس خانگی قرار گرفتند. فون فرسن همیشه وفادار کمک کرد تا نقشه فرار بدی را طراحی کند که منجر به بازپس گیری اعضای خانواده سلطنتی در وارن قبل از رسیدن به یک پناهگاه امن شد. در این دوره بود که ملکه و کنت نامه هایی را که اکنون در بایگانی ملی فرانسه نگهداری می شوند ، رد و بدل کردند.

  تبلیغات

  فون فرسن در بروکسل بود که خبر اعدام ماری آنتوانت را شنید و خود را "ویران" اعلام کرد. "و" با این فکر که ممکن است در دلبستگی او به او شک داشته باشد "شکنجه" شده است. او از انقلاب جان سالم به در برد ، اما در عین حال به مرگ خشونت آمیزی نیز دچار شد: او توسط گروهی سوئدی که فکر می کردند در زمره مسئولان درگذشت ولیعهد سوئد است ، مورد ضرب و شتم قرار گرفت. (او نبود). src = "https://techbord.com/picsbody/2110/6182-1.jpg" alt = "https://techbord.com اشعه ایکس بخش هایی از نامه های ماری آن قادر به تعداد سوئدی ها را سانسور می کند" srcset = "https://cdn.arstechnica. net/wp-content/uploads/2021/09/marie2.jpg 2x "> بزرگنمایی/پرتره کنت اکسل فون فرسن ، دوست نزدیک و محرم ملکه فرانسه و احتمالاً معشوق او. حوزه عمومی

  توانایی بالاخره خواندن بخش های ویرایش شده از آن نامه ها می تواند به محققان در رمزگشایی سایر اسناد تاریخی سانسور شده یا مخدوش کمک کند. مطالعه آثار باستانی شکننده با فناوری تصویربرداری پیشرفته و غیرتهاجمی به ابزاری قدرتمند برای فاش کردن اسرار گذشته تبدیل شده است. همانطور که قبلاً گزارش داده بودیم ، در سال 2016 ، یک تیم بین المللی از دانشمندان روشی را برای "باز کردن" طومار En Gedi که در ساحل غربی دریای مرده یافت شده بود ، کشف کردند و اولین آیات کتاب لوتیکوس را آشکار کرد. .

  در سال 2019 ، تیمی از دانشمندان آلمانی از ترکیبی از تکنیک های پیشرفته فیزیک برای "باز کردن" پاپیروس مصر باستان ، بخشی از مجموعه گسترده ای که در موزه مصر برلین نگهداری می شد ، استفاده کردند. تجزیه و تحلیل آنها نشان داد که یک تکه به ظاهر خالی بر روی پاپیروس در واقع حاوی شخصیت هایی است که پس از قرن ها قرار گرفتن در معرض نور به "جوهر نامرئی" تبدیل شده اند. در سال 2020 ، تصویربرداری با سی تی میکرو محققان را قادر ساخت تا یک جسد پس از مرگ بر روی بقایای گربه مومیایی شده مصری انجام دهند.

  خواندن بیشتر

  فیزیکدانان متن پنهانی را در پاپیروس مصری کشف کردند

  در اوایل سال جاری ، ما گزارش دادیم که دانشمندان از تصویربرداری چند طیفی در چهار طومار خالی دریای مرده استفاده کرده اند و یافته اند طومارها حاوی متن پنهان بودند ، به احتمال زیاد قسمتی از کتاب حزقیال. محققان همچنین از توموگرافی اشعه ایکس برای "باز کردن" نامه قرن هفدهم که به روش تاشو پیچیده ای معروف است به نام "قفل کردن حروف" ، نوعی رمزنگاری فیزیکی ، برای محافظت از محتویات در برابر چشمان کنجکاو استفاده کرده اند.

  بنابراین وقتی فابین پوتیه و چند همکارش در مرکز تحقیقات موزه تاریخ طبیعی برای حفاظت از مجموعه ها (CRCC) وظیفه کشف قسمت های سانسور شده نامه ها بین ماری آنتوانت و فون فرسن را بر عهده گرفتند ، طبیعتاً به تکنیک های مشابهی روی آوردند. چالش این بود که جوهر مورد استفاده برای متن اصلی را از جوهر مورد استفاده برای سیاه شدن آن جدا کنید. بنابراین مرحله اول پروژه شامل آزمایش تکنیک های مختلف بالقوه است که ممکن است بتوانند بین خواص فیزیکی یا شیمیایی جوهرهای مختلف تمایز قائل شوند ، تا ببینند آیا می توان به کنتراست کافی برای جدا کردن آنها دست یافت.

  تبلیغات

  ابرطیفی تصویربرداری در محدوده های مرئی و مادون قرمز در ابتدا امیدوار کننده به نظر می رسید. متأسفانه ، جوهر تغییر رنگ سیاه تقریباً تمام نور را در محدوده قابل مشاهده جذب می کند و در محدوده NIR ، دو جوهر تا حد زیادی شفاف شده اند. آنها بسیار شبیه به هم بودند تا هیچ نتیجه قطعی را به دست آورند. پوتیه و همکارانش با طیف سنجی اشعه ایکس (XRF) در حالت میکرو اسکن بهترین نتایج را بدست آوردند و تجزیه و تحلیل اولیه آنها نشان داد که همه حروف (و تجدید نظر) با جوهر فلز گال نوشته شده است. جزء فلزی عمدتا آهن است ، اما سایر فلزات می توانند به عنوان ناخالصی در حین آماده سازی جوهر (به عنوان مثال مس و روی) وارد شوند. اینها می توانند امضایی از انواع مختلف را برای تمایز بین جوهرهای مختلف ارائه دهند.

  (بالا) صفحه اول نامه بین ماری آنتوانت و اکسل فون فرسن. (پایین) نقشه اولیه جوهرهای استفاده شده. Un-redacted text: "non pas sans vous." بزرگنمایی/(بالا) صفحه اول نامه بین ماری آنتوانت و اکسل فون فرسن. (پایین) نقشه اولیه جوهرهای استفاده شده. متن بدون ویرایش: "non pas sans vous." آن میشلن و همکاران ، 2021

  تصویربرداری XRF نقشه های اساسی مفیدی را ارائه داد ، اما تیم هنوز نیاز به استفاده از پردازش تصویربرداری سفارشی و سایر استراتژی ها در موارد خاص برای خواندن متن بازنویسی شده - شامل مواردی است که در دو طرف کاغذ قطعات بازنویسی شده نوشته شده است. تا کنون ، پوتیه و همکاران. توانسته اند هشت مورد از 15 حرف ویرایش شده را "سانسور" کنند. نویسندگان نوشتند "در این موارد ، به نظر می رسد هر دو جوهر (بازنویسی و متن زیرین) ترکیبات مشابهی داشته باشند ، بنابراین خواندن قسمت های ویرایش شده توسط پردازش داده های توصیف شده در این مقاله غیرممکن است."

  اما آنها توانستند نتیجه بگیرند که فون فرسن به احتمال زیاد نامه ها را سانسور کرده است و نامه های ملکه به فون فرسن در واقع نسخه هایی بوده که توسط کنت ساخته شده است (یک روش معمول در آن زمان). نویسندگان می نویسند: "او تصمیم گرفت نامه های خود را به جای از بین بردن آنها ، اما تعدادی از بخش ها را تغییر دهد ، که نشان می دهد می خواهد از افتخار ملکه (یا شاید به خاطر منافع خود) محافظت کند." "این تجدیدنظرها راهی برای شناسایی قسمتهایی است که وی آنها را خصوصی می دانست." 12 ، 1791 ، عبارت "خداحافظ دوست خوب من ، من هرگز از پرستش تو دست نمی کشم" بود. نمونه های زیادی از واژگان مشابه در حروف ("معشوق" ، "دوست مهربان" ، "ستایش" ، "دیوانه وار") وجود دارد که اشاره ای به دلبستگی پرشور دارد ، اما نویسندگان مراقب هستند فرضیه ای فراتر از شواهد ندهند.

  "خواندن تحت سانسور نمی تواند حقیقت را در مورد ماهیت احساسات آنها بداند زیرا تفسیر متون همیشه زیر سوال است." "اما برای مورخ ، این نامه نگاری شهادت گرانبهای از دوران پریشان و شیوه ای است که چگونه رویدادهای غم انگیز سیاسی بر تغییر احساسات و تشدید احساسات قابل مشاهده تأثیر می گذارد ، به ویژه در نوشته های شخصی در اینجا. بخشهای redaction. "

  DOI: Science Advances ، 2021. 10.1126/sciadv.abg4266 (درباره DOI ها).

خبرهای دیگر از علوم پایه