در نهایت با داشتن آسمانی آرام و دریای صاف، اسپیس ایکس با موفقیت چهار فضانورد دیگر را ">

خبر

 • تک بورد - اسپیس ایکس شروع به دستیابی به پروازهای فضایی انسان کرده است

  اسپیس ایکس شروع به دستیابی به پروازهای فضایی انسان کرده است
  24 روز و 3 ساعت قبل

  "فکر می‌کنم به‌طور باورنکردنی از مشارکتی که داشته‌ایم سپاسگزاریم."
  در نهایت با داشتن آسمانی آرام و دریای صاف، اسپیس ایکس با موفقیت چهار فضانورد دیگر را با موشک فالکون 9 چهارشنبه شب به فضا فرستاد.

  فضاپیمای خدمه دراگون با پرواز بر فراز مرحله اول فالکون 9 که یک بار استفاده شده بود، به ابرهای نازک بالای مرکز فضایی کندی صعود کرد و با خیال راحت به مدار رسید. مرحله اول متعاقباً به زمین بازگشت و روی یک کشتی بدون سرنشین فرود آمد. خدمه - فضانوردان ناسا راجا چاری، تام مارشبرن، و کایلا بارون، و همچنین فضانورد اروپایی ماتیاس ماورر - عصر پنجشنبه به ایستگاه فضایی بین‌المللی لنگر می‌اندازند.

  شاید برجسته‌ترین جنبه پرتاب چهارشنبه شب باشد. این است که تقریباً معمولی به نظر می رسید.

  کمتر از 18 ماه از زمانی که SpaceX با یک پرواز نمایشی حامل فضانوردان ناسا داگ هرلی و باب بهنکن، گام فوق‌العاده‌ای را برای تبدیل شدن به اولین شرکت خصوصی که انسان را به مدار پرتاب می‌کند، برداشته است. به ایستگاه فضایی، و در نتیجه دستیابی به ارتفاعاتی که قبلا فقط توسط آژانس‌های فضایی ملی روسیه، ایالات متحده و چین می‌رسیدند.

  از آن زمان، خدمه دراگون سه ماموریت اضافی برای ناسا و همچنین انجام داده است. پرواز خصوصی Inspiration4 پاییز امسال. این یک آهنگ نسبتاً سریع درست از دروازه است. شاتل فضایی، با ارتش دائمی خود متشکل از هزاران و هزاران کارمند و پیمانکار، پنجمین ماموریت خود را پس از 19 ماه انجام داد.

  تبلیغات

  Crew Dragon حاصل مشارکت ناسا و اسپیس ایکس در دهه گذشته است. با پیش‌بینی بازنشستگی شاتل فضایی، ناسا با Space و Boeing برای توسعه خصوصی سیستم‌های پرتاب برای حمل فضانوردان به مدار پایین زمین همکاری کرد. زمانی که قراردادهای نهایی در سال 2014 امضا شد، انتظار می رفت که اسپیس ایکس و بوئینگ هر کدام یک ماموریت در سال انجام دهند. با این حال، بوئینگ با توسعه فضاپیمای استارلاینر خود با چالش‌های فنی مواجه شده است، بنابراین خدمه دراگون از همان ابتدا مجبور به انجام وظایف مضاعف شده است.

  "من فکر می‌کنم که ما از مشارکتی که انجام دادیم بسیار سپاسگزاریم. کتی لودرز، رئیس عملیات پروازهای فضایی انسانی برای ناسا، در یک کنفرانس خبری پس از پرتاب تیم ناسا-اسپیس ایکس گفت. "می دانید، زمانی که من برای اولین بار در خدمه تجاری شروع کردم، شش یا هفت سال پیش، برای من یک رویا بود که این چهار ماموریت را پشت سر هم انجام می دادیم. زیرا انجام این کار واقعاً سخت است. بنابراین من" من واقعاً به این تیم مشترک افتخار می‌کنم."

  با توجه به اینکه اسپیس‌ایکس اخیراً یک نسخه ارتقا یافته از فضاپیمای Cargo Dragon خود را نیز معرفی کرده است، این آهنگ حتی چشمگیرتر است. از جمله خدمه و ماموریت های باری، اسپیس ایکس در سال 2021 هر ماه یک فضاپیمای دراگون را به جز فوریه و مارس به فضا پرتاب کرده یا فرود آورده است.

  پرتاب عصر چهارشنبه، علاوه بر این، کمتر از 47 ساعت پس از یک فضاپیمای دیگر Crew Dragon با چهار فضاپیم انجام شد. فضانوردان در سواحل فلوریدا به پایین پرتاب شدند. این یک رکورد برای حداقل زمان بین فرود انسان و پرتاب بعدی یک وسیله نقلیه خدمه به ثبت رساند.

  ادامه مطلب

  ازدواج اسپیس ایکس و ناسا آسان نبود، اما مثمر ثمر بود < p>سارا واکر، مدیر مدیریت ماموریت دراگون SpaceX، موفقیت این شرکت در ورود به شیار بسیار ماهرانه در مسیر پروازهای فضایی انسانی را به مشارکت با ناسا نسبت داد.

  "پرواز فضایی انسانی دلیلی بود که ما به آن دست یافتیم. واکر گفت. "بنابراین برای کل تیم فوق‌العاده معنادار است. ما نمی‌توانیم هیجان‌زده‌تر از این باشیم که بالاخره اینجا باشیم و با این همکاری با ناسا روی شانه‌های غول‌ها بایستیم."

  تصویر فهرست شده توسط تروور ماهلمان

خبرهای دیگر از علوم پایه