خبر

 • تک بورد - اسپیس ایکس بیست و پنجمین موشک سال خود را پرتاب کرد که زیباترین موشک بود

  اسپیس ایکس بیست و پنجمین موشک سال خود را پرتاب کرد که زیباترین موشک بود
  11 روز و 18 ساعت قبل

  اسپیس ایکس ممکن است در سال جاری رکورد 30 پرتاب مداری را انجام دهد.
  بر اساس بیشتر معیارها، پرتاب صبح شنبه موشک فالکون 9 که قبلاً پرواز کرده بود، نسبتاً پیاده به نظر می رسید. به هر حال، اسپیس ایکس قبلاً 24 موشک در سال جاری پرتاب کرده بود، بنابراین اضافه کردن یک ماموریت ماهواره ای Starlink دیگر در بالای آن کار بزرگی نبود. همه اینها کاملاً روتین شده است.

  علاوه بر این، این شرکت قبلاً در یک هفته پرتلاطم کار کرده بود، دوشنبه شب ماموریت Crew-2 را برای ناسا در خلیج مکزیک فرود آورد و کمتر از 48 ساعت بعد در روز چهارشنبه ماموریت Crew-3 را برگرداند و پرتاب کرد.

  برای تکمیل آن، این شرکت بر یک لنگر انداختن موفقیت آمیز ماموریت Crew-3 و چهار فضانورد آن در ایستگاه فضایی بین المللی عصر پنجشنبه نظارت کرد.

  با این حال، ترکیبی از یک پرتاب موشک اندکی پس از طلوع خورشید و یک لایه مه نسبتا نادر و ضخیم درست در سطح فلوریدا در روز شنبه برای چیزی خاص ترکیب شد. این پرتاب موشک فالکون 9 را مانند صحنه‌ای در یک فیلم علمی تخیلی، ماورایی جلوه داد.

  تبلیغات

  53 ماهواره پرتاب شده توسط تقویت‌کننده SpaceX - که در حال انجام نهمین پرواز خود بود - به آن‌ها خواهند پیوست. مجموعه ای متشکل از بیش از 1800 ماهواره در حال حاضر خدمات اینترنت را به بیش از 140000 مشتری در سراسر جهان ارائه می دهد. این شرکت اکنون در تلاش است تا هزینه تولید پایانه های زمینی خود را کاهش دهد و پس از رفع کمبود سیلیکون، دسترسی به آنها را افزایش دهد. به نظر می رسد تقاضا برای این سرویس بالا باشد.

  رکورد قبلی SpaceX برای پرتاب مداری در یک سال تقویمی 26 بود که در سال 2020 ثبت شد. پس از ماموریت Starlink در روز شنبه، این شرکت به طور بالقوه پنج پرتاب دیگر در سال جاری دارد. با ماموریت انحراف سیارک ناسا، DART، هفته آینده از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا آغاز می شود.

  اندکی قبل از پرتاب صبح شنبه. SpaceX و اندکی پس از پرتاب. SpaceX

  سپس، چهار مأموریت فالکون 9 دیگر از فلوریدا در ماه دسامبر برنامه ریزی شده است، از جمله پرواز Starlink دیگر، تلسکوپ نجومی اشعه ایکس IXPE ناسا، ماهواره ارتباطی Turksat 5B، و یک ماموریت تامین محموله به فضای بین المللی ایستگاه.

  این به SpaceX فرصتی برای رسیدن به 30 پرواز مداری در سال 2021 می دهد.

خبرهای دیگر از علوم پایه