خبر

 • تک بورد - اسپیس ایکس به زودی برای اولین بار تقویت کننده عظیم Super Heavy خود را آتش خواهد زد

  اسپیس ایکس به زودی برای اولین بار تقویت کننده عظیم Super Heavy خود را آتش خواهد زد
  19 روز و 20 ساعت قبل

  SpaceX از اوایل ماه مه در جنوب تگزاس به چه کاری مشغول بوده است؟
  به نظر می رسد که SpaceX مدت طولانی بدون پرتاب موشک یا انفجار آن در سایت پرتاب تگزاس جنوبی رفته است. کمی بیشتر از دو ماه از زمانی که این شرکت نمونه اولیه SN15 Starship خود را تا ارتفاع 10 کیلومتری قبل از نشستن ایمن وسیله نقلیه در 5 مه گذشته ، می گذرد.

  تیم مهندسی SpaceX ظاهراً داده های مورد نیاز را از آن پرواز آزمایشی بدست آورد ، زیرا این شرکت قصد داشت نمونه اولیه بعدی خود (SN16) را به پرواز در آورد تا به سمت پروازهای بالاتر حرکت کند. بر این اساس ، فعالیت در تاسیسات موسوم به "Starbase" در نزدیکی بوکا چیکا ، تگزاس ، متمرکز بر ایجاد توانایی برای تلاش برای پرتاب مداری از سیستم Starship است.

  طی دو ماه گذشته SpaceX یک برج پرتاب عظیم برای پشتیبانی از پشته ای کامل از تقویت کننده Super Heavy و مرحله فوقانی Starship. این شرکت همچنین چندین مخزن بزرگ جدید به عنوان بخشی از تجهیزات پشتیبانی زمینی ساخته است كه وسایل نقلیه عظیم را با اکسیژن مایع و متان سوخت می کنند.

  نمودار تولید Starbase - 13 ژوئیه 2021 pic.twitter.com/1H5Bf3Gqdm

  - Brendan (_brendan_lewis) 13 ژوئیه 2021

  سرانجام ، تکنسین ها و مهندسان SpaceX خود بوسترهای Super Heavy را مونتاژ کرده اند و شرکت "Booster 3" را به سکوی پرتاب نورد داده است. در ابتدای ژوئیه. این اولین نمونه اولیه تقویت کننده در مقیاس کامل است که در واقع تحت آزمایش است و آزمایش فشار برودتی مخازن سوخت خود را پشت سر گذاشته است.

  این هفته ، این شرکت سه موتور راکت Raptor به Booster 3 اضافه کرد و به ساکنان منطقه گفت ممکن است به محض پنجشنبه 15 ژوئیه آزمایش آتش سوزی استاتیک را انجام دهد. برنامه بسته شدن جاده نشان دهنده یک پنجره آزمایش بالقوه از ظهر به وقت محلی تا 10 شب است (17:00 UTC پنجشنبه تا 03:00 UTC جمعه).

  بنیانگذار SpaceX ، ایلان ماسک گفته است که Booster 3 پرتاب نخواهد شد ، اما اگر همه چیز در آزمایش زمین خوب پیش برود ، شرکت با پرتاب Booster 4 ادامه خواهد داد. این موشک در حال حاضر در مونتاژ شرکت ساخته می شود تاسیسات در چند کیلومتری محل پرتاب در جنوب تگزاس. در حالی که SpaceX در حال آزمایش Booster 3 با سه موتور رپتور است ، یک نسخه کاملاً مداری از Super Heavy دارای 33 رپتور با سوخت متان خواهد بود. تبلیغات

  به موازات این ، SpaceX "کشتی 20" را ساخته است. (SpaceX نام مستعار SN برای نمونه های اولیه Starship را کنار گذاشته و اکنون آنها را "کشتی" می نامد) این اولین نمونه از نسل جدید نمونه های اولیه Starship با ویژگی هایی است که به آنها امکان می دهد تا به فضا صعود کرده و سپس به زمین بازگردند. بسیاری از موشک های Ship 20 در حال حاضر در یک مرکز خلیج در بوکا چیکا ، تگزاس تکمیل شده است.

  همه این کارها - در مورد موشک ها ، برج و سیستم های زمینی - در حال آماده سازی برای پرتاب آزمایشی است. از Super Heavy و Starship اواخر این تابستان. اسپیس ایکس می خواهد این پرواز آزمایشی را انجام دهد - كه از طریق اوایل ماه اوت ، وسیله نقلیه Starship بیشترین مسیر را در اطراف زمین قبل از ورود مجدد كنترل شده به اقیانوس در شمال كاوای انجام می دهد.

  با این حال ، مقررات موانع باقی مانده است. علاوه بر تمام کارهای فنی و آزمایش های انجام شده ، SpaceX هنوز نیاز به گرفتن مجوز پرتاب از اداره هواپیمایی فدرال دارد ، که در حال بررسی وضعیت زیست محیطی مرکز پرتاب در جنوب تگزاس است. FAA گفت ، از ماه مه ، هنوز تصمیمی درمورد اجازه دادن به SpaceX برای شروع مأموریت های Starship مداری از جنوب تگزاس اتخاذ نکرده است.

  تصویر لیست شده توسط Elon Musk

خبرهای دیگر از علوم پایه