اسپیس ایکس آزمایش سوخت رسانی را کامل می کند، اکنون به سمت آزمایش شلیک عظیم موتور کار خواهد کرد

اسپیس ایکس گفت که بیش از 10 میلیون پوند سوخت بر روی وسیله نقلیه بارگیری کرده است.
اسپیس ایکس روز سه شنبه تایید کرد که سیستم پرتاب Starship خود را به طور کامل طی یک آزمایش حیاتی در روز دوشنبه تامین کرده است و اکنون در حال آماده شدن برای برداشتن گام بعدی به سمت پرتاب است.

این شرکت تصاویر و ویدیویی از مرحله فوقانی Starship و مرحله اول Super Heavy در جنوب تگزاس را به اشتراک گذاشت. وسایل نقلیه براق و فولاد ضد زنگ زمانی که با اکسیژن مایع فوق سرد و پیشرانه‌های متان پر شده بودند، یخبندان به نظر می‌رسیدند.

در طول این آزمایش "تمرین لباس مرطوب"، اسپیس‌ایکس گفت که بیش از 10 میلیون پوند (حدوداً) بارگیری کرده است. 460000 کیلوگرم) پیشرانه روی وسیله نقلیه که در صورت انباشتگی کامل، 120 متر ارتفاع دارد. اساساً پس از آن، در طول کمی بیش از یک ساعت، این شرکت یک آسمان‌خراش لاغر 30 طبقه را با پیشرانه‌های مایع قابل احتراق پر کرد - و چیزی منفجر نشد.

به‌خصوص، SpaceX این آزمایش مهم سوخت‌رسانی را در اولین تلاش آن با Starship و Super Heavy در یک پیکربندی انباشته، آزمایش موشک و همچنین برج پرتاب و سیستم های زمینی بی شماری که برای پمپاژ همه این سیالات برودتی تحت فشار لازم است.

تبلیغات

اکنون، SpaceX گفت. مهندسان و تکنسین های شرکت، وسیله نقلیه Starship را از بالای مرحله اول خارج کرده و کنار می گذارند. این شرکت را قادر می‌سازد تا یک آزمایش آتش استاتیک از تمام 33 موتور موشک رپتور 2 که در حال حاضر به مرحله اول متصل هستند، انجام دهد. این آخرین آزمایش فنی مهم قبل از انجام تلاش برای پرتاب است.

این شلیک تعدادی از سیستم‌های کلیدی، از جمله احتراق موتور و لوله‌کشی داخل موشک را آزمایش می‌کند تا تمام آن سوخت را به همه آن‌ها منتقل کند. موتورها به طور همزمان این امکان وجود دارد که این آزمایش ظرف یک هفته یا 10 روز آینده انجام شود، اما این جدول زمانی احتمالاً بستگی به کارهای زیادی دارد که طبق برنامه انجام می شود. یک Starship یخبندان و با سوخت کامل در روز دوشنبه در جنوب تگزاس مشاهده شد.Enlarge / A frosty and fully fueled کشتی ستاره ای در روز دوشنبه در جنوب تگزاس دیده می شود. SpaceX

و اگر این آزمایش به خوبی انجام شود؟ اسپیس ایکس داده های این آزمایش و سایر آزمایش ها را با اداره هوانوردی فدرال که مسئول صدور مجوز پرتاب آزمایشی از تأسیسات اسپیس ایکس در جنوب تگزاس است، به اشتراک خواهد گذاشت. علاوه بر این، SpaceX همچنین باید برای آماده سازی سیستم های زمینی خود در جنوب تگزاس برای پرتاب تلاش کند. که سنگین ترین، بلندترین، تواناترین و قوی ترین موشکی خواهد بود که تا به حال از سیاره زمین بلند شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *