خبر

 • تک بورد - استارت آپ هلندی امیدوار است که پردازنده کوانتومی خود را به مردم بفروشد

  استارت آپ هلندی امیدوار است که پردازنده کوانتومی خود را به مردم بفروشد
  21 روز و 15 ساعت قبل

  پردازنده های کوانتومی بیشتر از طریق سرویس های ابری استفاده می شوند. QuantWare یکی را برای شما ارسال خواهد کرد.
  در اوایل تاریخ خود ، رایانه تحت سلطه سیستم های تقسیم زمان بود. این سیستم ها ماشین های قدرتمندی بودند (حداقل برای زمان خود) که چندین کاربر برای انجام کارهای محاسباتی به آن متصل می شدند. تا حدی ، محاسبات کوانتومی این تاریخچه را تکرار کرده است ، شرکت هایی مانند Honeywell ، IBM و Rigetti

  در بیشتر مواقع ، به اشتراک گذاری زمان به خوبی انجام می شود و شرکتها در هزینه های مربوط به نگهداری دستگاه و سخت افزار مربوط به آن صرفه جویی می کنند ، که اغلب شامل سیستمی است که پردازنده را تقریباً به صفر مطلق می رساند. اما تعدادی مشتری وجود دارد - شرکت هایی که در حال توسعه سخت افزار پشتیبانی ، محققان دانشگاهی و غیره هستند - که دسترسی به سخت افزار واقعی برای آنها ضروری است.

  این واقعیت که شرکت ها پردازنده ها را به خارج از کشور ارسال نمی کنند ، بیانگر این امر است بازار آنقدر بزرگ نبوده که بتواند ارزش آن را داشته باشد. اما یک استارت آپ از هلند اکنون شرط می بندد که اندازه بازار در شرف تغییر است. روز دوشنبه ، شرکتی به نام QuantWare اعلام کرد که فروش پردازنده های کوانتومی مبتنی بر transmons ، حلقه های ابررسانای سیم را که اساس ماشین های مشابه مورد استفاده توسط Google ، IBM و Rigetti است ، آغاز می کند.

  چه پیشنهادی وجود دارد؟

  کیوبیت های مبتنی بر Transmon محبوب بوده اند زیرا با تکنیک های استاندارد ساخت که برای پردازنده های سنتی استفاده می شود سازگار هستند. آنها همچنین می توانند با استفاده از سیگنال های فرکانس مایکروویو کنترل شوند. نقطه ضعف بزرگ آنها این است که آنها فقط در دمایی کار می کنند که به هلیوم مایع و سخت افزار مخصوص تبرید نیاز دارند. این الزامات سخت افزار مورد نیاز برای تبادل سیگنال بین پردازنده بسیار سرد و سخت افزار دمای اتاق را کنترل می کند.

  تبلیغات

  شرکت های نوپایی مانند D-Wave و Rigetti امکانات ساخت خود را ایجاد کرده اند ، اما Matthijs Rijlaarsdam ، یکی از بنیانگذاران QuantWare ، به Ars گفت که این شرکت از همکاری با TU Delft ، میزبان Kavli Nanolab بهره می برد. به شما این امکان را می دهد که QuantWare بدون سرمایه گذاری در تاسیسات خود اقدام به ساخت آن کند. Rijlaarsdam گفت که بعید است این یک عامل محدود کننده باشد ، زیرا او انتظار دارد که کل بازار در کل دهه آینده بیش از ده هزار پردازنده نباشد. حجم تولید لازم نیست مقیاس چشمگیری داشته باشد.

  پردازنده اولیه ای که شرکت با آن ارسال خواهد شد ، فقط شامل پنج کیوبیت transmon است. اگرچه این کاملاً کمتر از هر چیزی است که از طریق یکی از سرویس های ابری ارائه می شود ، Rijlaarsdam به آرس گفت که وفاداری هر کیوبیت 99.9 درصد است ، که باید میزان خطا را قابل کنترل نگه دارد. در حال حاضر ، او استدلال کرد که تعداد کیوبیت کم باید بر اساس نوع مشتریانی که QuantWare انتظار دارد کافی باشد.

  این شامل دانشگاههایی است که علاقه مند به مطالعه روشهای جدید استفاده از پردازنده و همچنین شرکتهایی هستند که ممکن است علاقه مند به توسعه سخت افزار پشتیبانی باشید که برای تبدیل یک تراشه پر از ترانسمون به یک سیستم عملکردی مورد نیاز است. به عنوان مثال ، اینتل در حال تولید تراشه های کنترلی برای سخت افزار transmon است که می تواند دمای پایین مورد نیاز را تحمل کند (اگرچه غول نیمه هادی نیز می تواند به راحتی در صورت لزوم ترامون خود را بسازد).

  آخرین جنبه - تولید تراشه در اطراف آن دیگران می توانند یک پلت فرم بسازند - ویژگی های زیادی در بیانیه مطبوعاتی که QuantWare با Ars به ​​اشتراک گذاشته است. این به طور مكرر از Intel 4004 ، یك ریزپردازنده اولیه با هدف عمومی كه در انواع رایانه ها خانه ای پیدا می كند ، یاد می شود.

  مقیاس گذاری و تخصص تبلیغات Rijlaarsdam به آرس گفت كه انتظار دارد این شركت تعداد كوبیت های خود را با برای چند سال آینده هر سال دو تا چهار برابر. این پیشرفت خوبی است ، اما هنوز هم شرکت را به خوبی پشت نقشه راهی از رقبا مانند IBM برای آینده قابل پیش بینی قرار خواهد داد.

  این با توجه به اینکه ریجلاردسام همچنین پیشنهاد داد که محاسبات کوانتومی به آنچه که وی عنوان کرده "برسد" تا حدی ناخوشایند است. نقطه عطف "قبل از سال 2025. پس از رسیدن به این نقطه ، رایانه های کوانتومی به طور منظم قادر به پاسخگویی به مواردی هستند که با استفاده از سخت افزار کلاسیک به طور عملی قابل محاسبه نیستند. به محض رسیدن به آن نقطه ، "ریجلارسدام" به "آرس" گفت: "بازار یک بازار چند میلیارد دلاری خواهد بود." "همچنین به سرعت رشد خواهد کرد ، زیرا در دسترس بودن رایانه های کوانتومی بزرگ ، توسعه برنامه ها را تسریع می کند."

  اما اگر قبل از سال 2025 به این نقطه برسیم ، در زمانی به دست می آید که تعداد کیوبیت QuantWare برای آن مناسب باشد. بازار فعلی ، که او به طور دقیق به عنوان "یک بازار تحقیق و توسعه" توصیف کرد. راه حل QuantWare برای زمان ناخوشایند توسعه پردازنده های کوانتومی مخصوص الگوریتم های خاص است که احتمالاً با استفاده از کیوبیت کمتر می توان این کار را انجام داد. اما این موارد برای راه اندازی این شرکت در دسترس نیستند.

  بدیهی است که آیا بازار بزرگی از شرکت ها با نگرانی در انتظار فرصت برای نصب یخچال های رقیق کننده هلیم مایع در دفتر / آزمایشگاه / گاراژ خود جای بحث دارد. اما واقعیت این است که تقریباً مطمئناً حداقل یک پردازنده کوانتومی خارج از قفسه وجود دارد - حداقل بخشی از آن از دیگر شرکت های تازه تأسیس محاسبات کوانتومی تشکیل شده است.

  این کاملاً مطابق با وضعیت استقبال از اینتل 4004. اما هنوز هم ممکن است از این نظر قابل توجه باشد که به نظر می رسد در حال نزدیک شدن به نقطه ای هستیم که برخی از پوشش محاسبات کوانتومی ما نیاز به خارج شدن از بخش علوم و انتقال آن به سمت فناوری اطلاعات باشد ، این یک تغییر واضح در چگونگی این رشته است. در حال توسعه است.

  لیست کردن تصاویر توسط QuantWare

خبرهای دیگر از علوم پایه