استارت آپ فضایی Lonestar در حال ارسال یک مرکز داده مینیاتوری به ماه است

چه اتفاقی افتاده؟ Lonestar Data Holdings یک استارت آپ مستقر در فلوریدا است که می خواهد جو زمین را با آوردن مراکز داده و محاسبات لبه به ماه حفظ کند. این شرکت به تازگی آخرین دور بودجه خود را اعلام کرده است و اکنون آماده ارسال اولین واحد ذخیره سازی داده های تجربی به فضا است.

Lonestar دور سرمایه اولیه خود را با جمع آوری 5 میلیون دلار بسته است و این شرکت اکنون آماده است تا مجموعه ای از ماموریت ها را آغاز کند تا مراکز داده کارآمد را به دورافتاده ترین مکان تاریخ: ماه\ برساند. سطح Lonestar با شرکت Intuitive Machines مستقر در هیوستون همکاری خواهد کرد، که قبلاً توسط ناسا قراردادی برای ارائه نمایش‌های فناوری به ماه به عنوان بخشی از برنامه Artemis منعقد شده بود.

در سال 2021، Lonestar اولین آزمایش را با آن انجام داد. مرکز داده آن در فضا - یا بهتر است، در ایستگاه فضایی بین المللی. طرح جدید ارسال یک جعبه داده کوچک به ماه با دومین ماموریت ماه (IM-2) توسط ماشین های شهودی است، در حالی که انتظار می رود ماموریت IM-1 در ماه ژوئن پرتاب شود.

این مینیاتوری انتظار می رود. کریس استات، بنیانگذار Lonestar در آوریل 2022 گفت که مرکز داده روی فرودگر IM-2 ظرفیت 16 ترابایت در یک محموله 1 کیلوگرمی خواهد داشت. در حالی که به سرمایه‌گذاری‌های تجاری و خصوصی برای ایجاد حضور در ماه کمک می‌کند.

techbord.com استارت آپ فضایی Lonestar در حال ارسال یک مرکز داده مینیاتوری به ماه است

استات قبلاً گفته بود که داده‌ها "بزرگترین ارز ایجاد شده توسط نژاد بشر" است، زیرا ما تقریباً برای هر کاری که اینجا روی زمین انجام می‌دهیم به آن تکیه می‌کنیم. اما داده‌ها «بیش از حد مهم» شده است که نمی‌توان آن را صرفاً در «زیست کره شکننده‌تر» زمین ذخیره کرد. بزرگترین ماهواره زمین مکانی ایده‌آل برای «ذخیره ایمن» مبتنی بر داده‌های ما است آینده.

اولین مرکز داده Lonestar که به ماه فرستاده می شود برای نیازهای برق و ارتباط خود به فرودگر IM-2 متکی خواهد بود. هر مرکز داده بعدی که ارسال شود، امکانات ارتباطی و برق خود را خواهد داشت و می‌تواند تا پایان سال 2026 در سطح ماه مستقر شود. انتظار می‌رود ماموریت IM-2 بین 11 تا 14 روز به طول بینجامد.

< p> برد هریسون، موسس و شریک مدیریت شرکتی که دور سرمایه گذاری Lonestar (Scout Ventures) را رهبری می کرد، گفت که گسترش اقتصاد جهان به ماه "فضای سفید بعدی در اقتصاد فضایی جدید" است. امنیت و ذخیره سازی بخشی ضروری از نسل بعدی اکتشافات ماه هستند، و Lonestar به وضوح می خواهد نقشی محوری در این مرز پیشگام دنیای دیگر ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *