خبر

 • تک بورد - ارتش آمریکا ممکن است به زودی یک سلاح مخفی فضایی را از طبقه بندی خارج کند

  ارتش آمریکا ممکن است به زودی یک سلاح مخفی فضایی را از طبقه بندی خارج کند
  29 روز و 15 ساعت قبل

  هدف اصلی رهبران نظامی آمریکا جلوگیری از حملات به ماهواره های آن است.
  با توجه به نشریه آنلاین Breaking Defense ، مقامات نظامی ایالات متحده در حال بحث در مورد اینکه آیا به طور عمومی توانایی جدید سلاح فضایی خود را نشان دهند یا خیر هستند.

  در این گزارش آمده است که رهبران ارشد نظامی ، از جمله ژنرال جان هایتن ، نایب رئیس ستاد مشترک ارتش ، بیش از یک سال است که در حال بحث در مورد افشای سلاح مخفی فضایی با ارائه قابلیت های آن هستند. به سیستم تسلیحاتی ، که جزئیات آن مبهم است ، به عنوان "برنامه دسترسی ویژه" توسعه داده شد که برای اطلاعات بسیار محرمانه محفوظ است. کنفرانس سمپوزیوم در سال 2020 ، یک رویداد معتبر برای جامعه دفاع ملی. ایده این بود که این فناوری به عنوان اعتبار نیروی فضایی و فرماندهی فضایی ، که مسئول عملیات نظامی در فضا است ، به نمایش گذاشته شود. با این حال ، این کنفرانس به دلیل همه گیری COVID-19 لغو شد.

  خواندن بیشتر

  این احتمالاً "جنگ در فضا" در آینده نزدیک به نظر می رسد

  بر اساس این گزارش ، مقامات نظامی رونمایی از این سلاح را در سمپوزیوم فضایی امسال ، که این هفته در کلرادو برگزار می شود ، در نظر گرفتند. با این حال ، سقوط اخیر افغانستان ظاهراً این برنامه ها را نیز متوقف کرده است. به احتمال زیاد امسال نمایش عمومی انجام می شد. گفته می شود هایتن بزرگترین حامی چنین آزمایشی است و در ماه نوامبر بازنشسته می شود.

  چرا ارتش آمریکا می خواهد سلاح جدید فضایی جدیدی را در معرض دید عموم قرار دهد؟ طی 15 سال گذشته ، چندین کشور ، به ویژه چین و روسیه ، قابلیت های ضد ماهواره ای خود را نشان داده اند. برایان ویدن ، مدیر بنیاد Secure World و سردبیر گزارش Global Counterspace Capability به همراه ویکتوریا سامسون ، گفت: این قابلیت های عملیاتی می تواند برای بر هم زدن ، تنزل یا نابودی سیستم های فضایی ایالات متحده استفاده شود.

  تبلیغات

  هدف اصلی رهبران نظامی آمریکا جلوگیری از حمله به ماهواره های آن است. تصمیمی برای نشان دادن علنی سلاح نشان می دهد که فرماندهان نظامی تعیین کرده اند که آگاهی از وجود این سلاح بازیگران خارجی را از تلاش برای غیرفعال کردن ماهواره باز می دارد - زیرا چنین ضمیمه هایی بیهوده خواهد بود.

  "این راهی برای وزارت دفاع می گوید: "در واقع ، ماهواره های ما چندان آسیب پذیر نیستند." "Weeden گفت." ما راه هایی برای شکست حملات داریم. " بر اساس ، یا در فضا واقع شده است. مقاله Breaking Defense تصور می کند که سیستم سلاح ممکن است در یکی از سه دسته زیر قرار گیرد:

  لیزر متحرک زمینی که برای کور کردن ماهواره های شناسایی دشمن مورد استفاده قرار می گیرد. ماهواره های نظامی یک سیستم مایکروویو با قدرت بالا ، حمل شده بر روی ماهواره های "محافظ" ، که می تواند تجهیزات الکترونیکی را از بین ببرد

  این اعلان سلاح جدید در حالی منتشر می شود که مقامات نظامی ایالات متحده به طور فزاینده ای از فضا به عنوان "حوزه جنگ" یاد می کنند. dministration از نظامی شدن فضا به عنوان منطقی برای ایجاد نیروی فضایی یاد کرد و ممکن است اجتناب ناپذیر باشد که فضا شاهد نوعی درگیری باشد. برنامه سلاح

  علاوه بر افزایش قابلیت های ضد ماهواره ای که توسط ایالات متحده ، چین ، روسیه و هند نشان داده شده است ، برخی از کشورها نیز به دنبال سلاح های فضایی هستند. به عنوان مثال ، در سال 2019 ، مقامات فرانسوی برنامه های خود را برای مطالعه مفاهیمی مانند مجموعه ای از نانو ماهواره ها که در چند کیلومتری ماهواره های فرانسه گشت می زنند ، یک سیستم لیزری زمینی برای کور کردن ماهواره های زیر نظر ، و شاید حتی مسلسل در برخی از ماهواره ها ، اعلام کردند. .

  "این نشان می دهد که فضا مانند دیگر حوزه ها می شود ، جایی که این ترکیب فعالیتهای مدنی ، تجاری و نظامی وجود خواهد داشت." Weeden گفت.

خبرهای دیگر از علوم پایه