خبر

 • تک بورد - ارتباط شگفت آور بین آهنگ یک پرنده مسخره و کندریک لامار

  ارتباط شگفت آور بین آهنگ یک پرنده مسخره و کندریک لامار
  27 روز و 12 ساعت قبل

  یک زیست شناس ، یک متخصص مغز و اعصاب و یک موسیقیدان چهار حالت انتقال متمایز را پیدا کردند
  آهنگ های کاملاً پیچیده مرغ مسخره با آواز گلو تووان ، سمفونی FIfth بتهوون ، آهنگ "Show Yourself" از Frozen 2 چه مشترکاتی دارند؟ ، و "داک ورث" کندریک لامار؟ طبق مقاله اخیر منتشر شده در مجله Frontiers in Psychology ، مرغ مسخره از قوانین موسیقی مشابهی که در موسیقی انسان هنگام ساخت آهنگ هایش استفاده می شود پیر

  مطالعه جدید با استفاده از تکنیک های تغییر لحن ، تغییر زمین ، کشش و فشار ، نحوه ساخت مرغ مسخره آهنگ خود را بررسی می کند. اینها استراتژیهای مشابهی هستند که در آواز گلو تووان ، بتهوون ، موزیکال های برادوی و هیپ هاپ استفاده می شود.

  "تینا روسکه" ، دانشمند علوم اعصاب در م Aسسه زیبایی تجربی ماکس پلانک ، گفت: "هنگامی که برای مدتی به یک مرغ مسخره گوش می دهید ، می توانید بفهمید که پرنده فقط به طور تصادفی ملودی هایی را که از آنها تقلید می کند ، رشته نمی کند." . "در عوض ، به نظر می رسد قطعه های مشابه ملودی را با توجه به قوانین سازگار توالی می دهد. برای بررسی علمی این روش ، ما مجبور شدیم از تجزیه و تحلیل کمی استفاده کنیم تا بررسی کنیم آیا داده ها واقعاً از فرضیه های ما پشتیبانی می کنند."

  پرندگان مسخره به دلیل توانایی در تقلید از سایر پرندگان و برخی اصوات خاص از محیط اطرافشان شناخته می شوند ، به شرطی که این صداها در محدوده صوتی پرنده مسخره قرار گیرند. به عنوان مثال ، پرندگان می توانند جیس آبی را تقلید کنند اما از زاغ ها ، قورباغه های درختی اما گاوبازها استفاده نمی کنند. بیش از نیمی از آهنگ های مرغ تمسخر تقلید است و این گونه دارای رپرتواری چشمگیر متشکل از صدها نوع عبارت است.

  در طول دهه ها مطالعات زیادی در مورد آهنگ های پرنده مسخره انجام شده است ، به این ترتیب دانشمندان می دانند که پرندگان مسخره قبل از اینکه به چیز جدیدی بروید ، معمولاً هر هجا را سه تا پنج بار تکرار کنید ، با نفس های کوچک از هم جدا شوید. (یک "هجا" می تواند یک نت یا یک دسته از نت ها باشد.) یک مطالعه در سال 1987 هزاران عبارت آواز را فقط از چهار پرنده طبقه بندی کرد و نتیجه گرفت که گرچه صدها نوع هجا وجود دارد ، بیشتر آنها به طور مکرر تولید نمی شوند. 25 درصد فقط یک بار در داده های نمونه ظاهر شده است.

  آنچه کمتر درک می شود این است که پرندگان مسخره چگونه هجا را برای خواندن انتخاب می کنند - یعنی چگونه آهنگ های پیچیده خود را می سازند. این یک نمونه تصادفی نیست. این مطالعه جدید اولین تلاش برای تعیین صحیح یا تعیین کمیت استراتژی های خاص ترکیبی است که پرنده مسخره هنگام کنار هم قرار دادن سبک های موسیقی خود از آن استفاده می کند: اصطلاحاً "حالت های شکل گیری" ، شبیه تغییرات در یک موضوع. برای انجام این کار ، تیم آهنگ های پنج پرنده تمسخر مختلف را بررسی کرد: سه آهنگ در اواسط بهار در این زمینه ضبط شد و دو نفر دیگر از یک پایگاه داده آواز پرندگان (xeno-canto) در دسترس عموم بودند.

   پرنده مسخره از تکنیک های موسیقی مشابه تکنیک های انسان استفاده می کند. Enlarge / مرغ تمسخر از تکنیک های موسیقی مشابه تکنیک های انسان استفاده می کند. MPI برای زیبایی شناسی تجربی

  هر سه نویسنده دیدگاه منحصر به فردی را به مطالعه ارائه دادند ، تخصص روسکه تجزیه و تحلیل آماری سیگنال های حیوانات. دیوید روترنبرگ فیلسوف موسیقی در انستیتوی فناوری نیوجرسی است که ارتباطات بین موسیقی و طبیعت را مطالعه می کند. و دیو گمون یک زیست شناس میدانی در دانشگاه الون در کارولینای شمالی است که سالها آهنگهای پرندگان مسخره (و به ویژه یک پرنده) را مطالعه کرده است.

  تبلیغات

  "وقتی با یک آهنگ پیچیده پرنده مسخره روبرو می شوید ، یک نوازنده یک چیز ، یک پرنده شناس چیز دیگری ، و یک تحلیلگر سیگنال چیز دیگری می شنود ، "نویسندگان درباره استدلال این رویکرد میان رشته ای نوشتند. "کاملترین دانش بشر در مورد هر پدیده طبیعی ناشی از ترکیب اشکال متمایز انسان از شناخت است - هیچ کس دیدگاه دیگران را نفی نمی کند. وقتی با هم استفاده می شوند قوی ترین آنها هستند."

  این تیم طیف نویسی از آهنگ های پرندگان مسخره را ایجاد کرد ، برای کمک به تجسم هجاهای جز component. آنها به ضبط شده ها گوش دادند و ارزیابی کیفی خود را از نحوه "حالت های شکل گیری" پرندگان (انتقال بین عبارات) انجام دادند. در پایان ، آنها همه چیز را به چهار استراتژی اصلی ترکیب که توسط پرندگان مسخره به کار می روند هنگام انتقال از یک صدا به صدای دیگر ، جوش می دهند: تغییر آهنگ ، تغییر صدا ، کشش انتقال و فشار دادن انتقال. آنها فراوانی چهار حالت را بر اساس نمونه آهنگهای سه پرنده از پنج پرنده مورد استفاده در تحقیق کمی کردند و دریافتند که تقریباً نیمی از شکل گیری ها بر اساس دمای بدن است.

  بله ، این یک ساده سازی است. ، و "تقریباً هر انتقال شامل ترکیبی از بیش از یکی از این حالت ها است" ، نویسندگان اذعان کردند. چهار حالت یک سیستم طبقه بندی دقیق نیست ، بلکه بیشتر یک ابزار ابتکاری است. آنها نوشتند: "ما از این به عنوان مبنایی استفاده می كنیم كه می توان فرضیه های قابل آزمایش را استخراج كرد" ، این چهار حالت را به حداقل جفت هایی كه معمولاً در واج شناسی استفاده می شود (مانند "خانه / موش" ، "pull / pool" و سایر جفت های كلمه تشبیه می كنند) با یک واج متفاوت متفاوت هستند).

  Timbre رنگ یا کیفیت صدای یک نت موسیقی یا عبارت را توصیف می کند. به همین دلیل است که صدای انسان ، ترومبون ، اوبو یا فلوت ، به عنوان مثال ، می تواند همان نت را ببرد و با این حال همه صدا کاملاً متفاوت هستند. با حالت تغییر شکل تن پرندگان مسخره ، همه چیز در مورد هجا ثابت است ، به جز timbre. این امر معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که مرغ مسخره کننده از تقلید از فراخوان یک گونه پرنده به گونه دیگر با کیفیت صدای کاملاً متفاوت ، بدون تغییر ریتم اساسی ، تغییر کند. در یک مورد ، مرغ مسخره کننده با عبارتی غیر تقلیدی شروع شد که شبیه صدای "دسته پمپ" جی آبی بود ، سپس به تدریج به تقلید از جی آبی تبدیل شد.

  نویسندگان به گلو تووان اشاره می کنند آواز خواندن (به طور خاص ، آهنگی از گروه Huun-Huur-Tu) به عنوان نمونه ای از موسیقی بشر که به وضوح همان حالت شکل گیری تنبل را نشان می دهد. آنها نوشتند: "یک صدای واحد انسانی کیفیت قسمتهای زیرین قسمت فوقانی را تغییر می دهد ، بنابراین به نظر می رسد بیش از یک نفر آواز می خواند."

  آگهی

  حالت تغییر شکل صدا وقتی است که فقط صدا یا فرکانس هجا باشد تغییر می کند به عنوان مثال ، یک مرغ مسخره ممکن است با تقلید از تماس یک سوسو زدن شمالی یا یک کارولینای شمالی شروع شود ، و سپس چند یادداشت برای یک نسخه غیر تقلیدی از آن تماس بگیرد. هر کسی که یادداشت های ابتدایی سمفونی شماره 5 بتهوون را شنیده باشد ، این استراتژی را تشخیص می دهد که در آن اولین "duh-duh-duh-DUH" با همان عبارت در زمین پایین تر دنبال می شود. (افسانه ها حاکی از آن است که وقتی از دهانش س askedال شد ، بتهوون پاسخ داد: "این صدای سرنوشت است که به در می کوبد.")

  حالت تغییر شکل کشش (یا نیمه وقت) هنگام کند شدن مرغ مسخره اتفاق می افتد هجای مورد نظر خود را پایین بیاورید یا آن را امتداد دهید ، مانند تقلید از تماس دباغی تابستانی و کشش آن تا جایی که به یک قطعه تماس از یک کاردینال شمالی تبدیل شود. طبق گفته Roeske و همکاران ، Idina Menzel استراتژی مشابهی را در پایان "Show Yourself" به کار می گیرد.

  "لامار از یک سری استراتژی های ترکیبی استفاده می کند که برای میلیون ها سال برای پرندگان مسخره معجزه کرده است."

  حالت شکل گیری فشار مخالف حالت کشش است ، در آن یک عبارت با یک عبارت مشابه دنبال می شود که بسیار سریعتر اجرا می شود ، در حالی که همان لحن و صدا را حفظ می کند. کندریک لامار در آلبوم Damn 2017 از "Duckworth" رویکرد مشابهی را با ترکیب فشار دادن و شکل دادن به زمین استفاده می کند. نویسندگان نوشتند: "این جایزه پولیتزر را در ترکیب موسیقی به هیچ وجه به دست نیاورد." "لامار از یک سری استراتژی های ترکیبی استفاده می کند که برای پرندگان مسخره برای میلیون ها سال معجزه کرده است."

  از این روسکه و همکاران. نتیجه گیری می شود که پرندگان مسخره آهنگ های خود را دقیقاً مانند آهنگسازان انسانی می سازند و عباراتی را از ملودی سایر پرندگان تهیه می کنند که از این چهار حالت اصلی شکل گیری یا "قوانین" ترکیبی پیروی می کنند - درست مثل انسانها "قوانین حرکت هارمونیک" را دنبال می کنند.

  در اینجا خطر ابتلا به انسان شناسی وجود دارد: ما تعصب کاملاً انسانی نسبت به دیدن شباهت های بین خود در گونه های دیگر داریم. به همین دلیل است که نویسندگان تلاش کردند تا چنین تعصبی را با تجزیه و تحلیل اضافی کنترل کنند ، و متوجه شدند که پرندگان مسخره معمولاً عبارات مجاور با خصوصیات صوتی مشابه را بیشتر از آنچه تصادفاً انتظار می رود ، انتخاب می کنند. بنابراین این درک کیفی که آنها بین عبارات در حال شکل گرفتن هستند فقط به دلیل تعصب انسانی نیست. با این اوصاف ، آنها نمی توانند این احتمال را كه این حالتهای تغییر شکل صرفاً محصول جانبی نحوه ذخیره عبارات آهنگ در مغز هستند ، رد كنند.

  Roeske و همكاران. در مقاله خود عملاً به عقب خم می شویم تا بارها و بارها بر این نکته تأکید کنند ، مبادا آنها توسط همکاران به "پا زدن بیش از حد علم با شنیدن موسیقی در صداهای عملکردی صرف یک پرنده" متهم شوند. گفته می شود ، آنها اصرار می ورزند ، "ساده لوحانه خواهد بود ... اگر دانشمندان یا موسیقی شناسان تصور كنند كه پرندگان مسخره تا زمانی كه مطالعات مربوطه انجام نشده باشد ، حس زیبایی شناسی ندارند" ، به ویژه از آنجا كه شواهد قابل توجهی از زیبایی آواز پرندگان در سایر گونه ها وجود دارد ، مانند جوجه های سیاه پوش (شکل گیری زمین) ، گنجشک های صحرایی (فشردن) ، یا آچارهای دره (کشش). / p> ده دقیقه یک آهنگ پرنده مسخره ، ضبط شده توسط زیست شناس Dave Gammon در دانشگاه Elon ، با استفاده از نرم افزار Amadeus Pro بصورت تصویری ، در حال پیمایش ، بنابراین می توانید پیچیدگی خاص نحوه حرکت پرنده از یک صدا به صدای دیگر را ببینید.

  لیست تصویر توسط MPI برای زیبایی شناسی تجربی

خبرهای دیگر از علوم پایه