خبر

 • تک بورد - ابرهای زهره بیش از حد خشک و اسیدی برای زندگی است

  ابرهای زهره بیش از حد خشک و اسیدی برای زندگی است
  27 روز و 6 ساعت قبل

  تجزیه و تحلیل جدید آب موجود در جو سیارات مختلف را بررسی می کند.
  سال گذشته ، یک مطالعه باعث شد امواج با پیشنهاد یک ماده شیمیایی که به عنوان شاخص بالقوه حیات در جو ونوس وجود دارد ، امواج ایجاد کند. در حالی که شرایط جهنمی در سطح سیاره مانع از وجود هر نوع زندگی در آنجا است ، این امکان وجود دارد که یک محیط معتدل در ابرهای این سیاره ، بسیار بالاتر از سطح آن ، وجود داشته باشد. بنابراین این احتمال که

  در ماه های بعد ، محققان دیگر ادعای وجود این ماده شیمیایی را تردید کردند. و امروز مقاله ای منتشر شده است که حاکی از آن است که شرایط ابرهای زهره به هیچ وجه با زندگی حتی از راه دور شبیه به زمین سازگار نیست. گرچه درجه حرارت ابرها در واقع ملایم تر است ، اما هیچ کجا آب کافی برای تأمین زندگی وجود ندارد و بیشتر آنچه در آن وجود دارد قطره هایی است که عمدتا از اسید سولفوریک تشکیل شده اند.

  محدودیت های تعیین

  نتایج ، جان هالزورث از دانشگاه کوئینز بلفاست گفت که کار جدید با تشخیص آشکار فسفین در جو زهره الهام گرفته شده است. او و همكارانش فهمیدند كه دو زمینه تحقیق برای ایجاد روشهای دیگر برای بررسی چشم انداز زندگی در ناهید با هم ترکیب شده اند. یکی مطالعه زندگی در شرایط شدید روی زمین بود که بخشی از آن توسط تلاش ناسا برای تعیین بهترین روش محافظت از مریخ در برابر آلودگی توسط کاوشگرهایی که به آنجا می فرستادیم بود.

  مورد دوم نیز ناسا بود. : ما کاوشگرهایی را به جو برخی از سیارات ارسال کرده و از برخی دیگر تصویربرداری کرده ایم. در حالی که این کاوشگرها به طور خاص بدنبال زندگی نبودند ، آنها اندازه گیری مستقیم چیزهایی مانند دما و فشار را فراهم می کردند ، که محدودیت هایی را برای چیزهایی مانند مقدار آب موجود در جو و شکل ایجاد شده در آن ایجاد می کند. p> مربوط به ونوس ، افراد ارگانیسم هایی را شناسایی کرده اند که می توانند متابولیسم را در محدوده های مختلف حفظ کنند: دما ، اسیدیته و محتوای آب. از آنجا که دما با ارتفاع تغییر می کند ، مورد اول محدودیت هایی را در نظر می گیرد که بتوان ارتفاعات را در نظر گرفت. دو مورد اخیر مربوط هستند زیرا تصور می شود که ونوس یک سیاره بسیار خشک است و ابرهای آن نه با آب متراکم بلکه با وجود قطرات اسید سولفوریک که مقداری آب در آن ایجاد می شود ، تولید می شوند.

  آگهی

  جهان نگهدارنده رکورد برای زنده ماندن در شرایط خشک در حال حاضر یک قارچ مقاوم به نمک است ، که می تواند متابولیسم را اجرا کند و با وجود آب کمی که دارد ، دچار تقسیم سلولی شود. دانشمندان از طریق اقدامی موسوم به فعالیت آب ، مقدار آب موجود را کمی می کنند. در شرایط ساده مانند جو مرطوب ، این همان رطوبت نسبی است - مقدار آب موجود در مقابل حداکثر مقدار در آن دما و فشار. اما همچنین می تواند به روشی اندازه گیری شود که مواردی مانند نمک های محلول یا تشکیل یخ را در نظر بگیرد.

  برای اسید شدید ، میکروبی وجود دارد که تا pH -0.06 زنده می ماند ، یعنی همان معادل داشتن اسید سولفوریک کمی بیش از 10 درصد از وزن محلول آن را تشکیل می دهد (باقیمانده آن آب است).

  همه ابرها باران نمی آورند

  استفاده از این اطلاعات به شرایط ونوس نتایج بدی به همراه دارد. محققان براساس اندازه گیری های جو آن ، محاسبه کردند که رطوبت نسبی زهره کمتر از 0.4 درصد است - بیش از 100 برابر کمتر از کمترین میزان تحمل ارگانیسم روی زمین.

  اگر تصور کنید که زندگی ونوس می تواند روشهایی را برای بیرون آوردن آب از فضای پراکنده تکامل داده اند ، سپس اسید سولفوریک به یک مشکل بزرگ تبدیل می شود. محققان محاسبه می کنند که قطرات تشکیل شده در اطراف اسید سولفوریک آنقدر آب کم دارند که غلظت وزنی اسید سولفوریک 78 درصد باشد - حداقل. قطرات حداکثر به عنوان اسید سولفوریک خالص با مقدار کمی آب از بین می روند.

  در آن مرحله ، میزان اسیدیته اسید سولفوریک کمتر از توانایی آن برای تخریب شیمیایی مولکول ها به منظور تشکیل است. مولکول های جدید آب برای حل شدن. نمایش گرافیکی از این فرایند در این فیلم موجود است ، که نشان می دهد قند به هنگام خارج شدن آب از آن به کربن خالص تبدیل می شود. نویسندگان این مقاله همه مشکلاتی را که ایجاد می کند ذکر می کنند: محققان توجه خود را به جای دیگری در منظومه شمسی معطوف کرده اند. ابرهای مریخ بر اساس اندازه گیری های انجام شده توسط کاوشگرهایی که از جو آن عبور کرده اند ، در دمایی کاملاً کمتر از نقطه متابولیسم به طور کامل روی زمین خاموش می شوند. هر آبی که وجود داشته باشد یخی است که برای اندازه گیری خوب ، با اشعه ماورا بنفش به اندازه کافی برای عقیم سازی بمباران می شود. ابرهای مریخ نیز منتفی هستند.

  تبلیغات در مورد زمین و مشتری چطور؟

  جو بالایی زمین نیز به حدی خشک است که نمی تواند حیات را تأمین کند ، اما رطوبت نسبی جو پایین آن (تروپوسفر) می تواند از صفر تا 100 درصد متغیر باشد. با این حال ، بیشتر ابرهای تروپوسفر دارای فعالیت آب سازگار با زندگی خواهند بود ، که با یافته هایی که می گوید میکروب های مختلف احتمالاً از سفرهای ابرهایی که در نهایت برخی از آنها می گیرند ، زنده می مانند ، سازگار است.

  سرانجام ، عجیب ترین یافته از نگاه مشتری است که توسط کاوشگری که در حین مأموریت گالیله کنار گذاشته شده بود ، بازدید کرده است. این کاوشگر به طور اتفاقی در یک منطقه خشک از جو این سیاره غول پیکر سقوط کرده است ، اما ما می دانیم که نوارهای مختلف ابر می توانند از نظر ترکیب متفاوت باشند و برخی از آنها به احتمال زیاد مرطوب هستند. آمونیاک حضور پیچیده ای است اما بیشتر در ارتفاعات بالاتر از دمائی وجود دارد که دما در محدوده سازگار با زندگی باشد.

  اگرچه عدم قطعیت زیادی وجود دارد ، نتیجه گیری کلی این است که احتمالاً آب کافی در اطراف وجود دارد برای حمایت از زندگی در ارتفاعاتی که دما از -30º تا 10º سانتیگراد باشد.

  این زندگی است

  محققان خاطرنشان می کنند که همین روش باید به ما کمک کند تا زندگی در ارتفاع بالا را بررسی کنیم ، جو سیارات فراخورشیدی. با این وجود چیزی در مورد شرایط سطح به ما نمی گوید (گرچه برخی از این موارد را احتمالاً می توان از داده های دیگر استنباط کرد). هالزورث گفت: "اینکه بتوانم بر اساس آن شخصاً من را به هیجان بیاورد ،" مشخص می کند. "

  نکته قابل توجه دیگر این است که این امر برای زندگی همانطور که ما می شناسیم اعمال می شود: پایه آب ، با استفاده گسترده از هیدروکربن ها و فعل و انفعالات آب دوست و آبگریز. مایعات دیگر دارای نقاط جوش و انجماد بسیار متفاوتی هستند و شیمی های بسیار متفاوتی را ترجیح می دهند. تا به امروز ، ما هیچ نشانه ای از شکل گیری زندگی در آنها نداریم ، اما هنوز هم یک احتمال هیجان انگیز است. همانطور که کریس مک کی از مرکز تحقیقات ایمز ناسا در جریان کنفرانس مطبوعاتی گفت ، "بخشی از من امیدوارم که ، وقتی زندگی را در جاهای دیگر پیدا کنیم ، واقعاً متفاوت باشد."

  نجوم طبیعت ، 2021. DOI: 10.1038 / s41550-021-01391-3 (درباره DOI).

خبرهای دیگر از علوم پایه