خبر

 • تک بورد - آیا مسمومیت با سرب باعث سقوط امپراتوری روم شد؟ هیئت منصفه هنوز بیرون هستند

  آیا مسمومیت با سرب باعث سقوط امپراتوری روم شد؟ هیئت منصفه هنوز بیرون هستند
  22 روز و 20 ساعت قبل

  یک ویدیوی جدید از انجمن شیمی آمریکا دوباره بحث علمی طولانی مدت را مرور می کند - تعداد زیادی از عوامل وجود دارد که باعث نابودی یک تمدن می شود ، مانند فروپاشی امپراتوری روم در حدود سال 476 میلادی. روند نزولی آهسته امپراتوری معمولاً ناشی از حملات بربرها ، مبارزات نافرجام نظامی ، چالش های اقتصادی ، فساد دولت و وابستگی بیش از حد به کار برده از دیگر عوامل است. اما همچنین گفته شده که ممکن است تأثیرات سمی

  امپراطوران روم باستان کارهای بسیار عجیب و غریب انجام دادند - از خنده های غیرقابل کنترل ، انتصاب اسبی به عنوان کشیش ، لباس پوستی حیوانات و حمله به مردم ... لیست ادامه دارد. چرا آنها اینگونه رفتار کردند؟ احتمالاً ... مسمومیت با سرب.

  سرب دارای خصوصیات مختلفی است که آن را برای استفاده عملی جذاب می کند. ارزان ، به طور گسترده در دسترس است ، در معرض خوردگی و قرار گرفتن در معرض هوا و آب است ، دارای نقطه ذوب کم و بسیار قابل انعطاف است ، که به این معنی است که در طیف گسترده ای از محصولات قرار گرفتن در آن آسان است. اما سرب نیز اگر به بدن انسان راه پیدا کند بسیار سمی است ، به همین دلیل است که ما در مقایسه با حتی 100 سال پیش این روزها بسیار کمتر از آن استفاده می کنیم. علائم متداول مسمومیت با سرب شامل کم خونی ، اختلالات عصبی ، از دست دادن حافظه ، عدم توانایی در تمرکز و حتی ناباروری است. قرار گرفتن در معرض سرب همچنین ممکن است عاملی در مالاریا ، راشیتیسم ، نقرس و بیماری های پریودنتال باشد.

  از سال 1943 ، دانشمندان دانستند که سرب می تواند اثرات سوئی بر رشد عصبی در کودکان داشته باشد ، که منجر به مشکلات رفتاری و کاهش هوش شود. . به این دلیل که به راحتی می تواند جایگزین کلسیم شود. کلسیم نحوه برقراری ارتباط نورونها در مغز است و اگر سرب جایگزین آن شود ، ارتباط بین نورونها بسیار کم است ، یا بسیار زیاد است. به عنوان مثال ، این می تواند باعث ایجاد خلق و خوی نامنظم یا مشکل در پردازش اطلاعات شود.

  همانطور که در فیلم Reactions اشاره شده ، رومیان باستان پیشگام خود را دوست داشتند. آنها از آن در لوله ها ، صف کشیدن تابوت ها ، گلدان ها و ظروف خود استفاده می کردند. آنها همچنین از استات سرب به عنوان شیرین کننده استفاده کردند ، در عصری که قند عصا و عسل بسیار کمیاب بودند. آنها انگور فراوانی داشتند و آب گلدان های سربی آنها را می جوشاندند. یونهای سرب به داخل آب می ریزند و با استات انگور ترکیب می شوند. شربت حاصل بسیار شیرین بود و در شراب ها و طیف گسترده ای از غذاها مورد استفاده قرار می گرفت. در واقع ، از 450 دستورالعمل موجود در یک کتاب آشپزی مربوط به آن دوران (کتاب آشپزی Apicius) ، 100 مورد آن شربت ها را فراخوانی کرده اند. رومی ها شراب خود را نیز دوست داشتند ، اشراف هر روز بین 1 تا 5 لیتر مصرف می کردند. محققانی که برخی از شربت ها را بازآفرینی کردند ، دریافتند غلظت سرب 60 برابر بیشتر از میزان EPA در آب آشامیدنی عمومی است.

  تبلیغات

  بحث کنونی در مورد نقش احتمالی مسمومیت با سرب در سقوط امپراتوری روم به مقاله 1983 در ژورنال پزشکی New England Journal of Jerome Nriagu ، که در حال مطالعه رژیم های غذایی امپراطورهای روم بین سالهای 30 قبل از میلاد و 220 میلادی بود. نریاگو خاطرنشان کرد که 19 نفر از 30 امپراطور اولویت غذایی و شراب "آلوده به سرب" را نشان می دهند و نتیجه می گیرد که در نتیجه بسیاری از آنها از نقرس و مسمومیت با سرب رنج می برند.

  خواندن بیشتر چاقو زدن ، مصلوب شدن ، خورده شدن توسط مارماهی ها: همه چیز را در مورد قتل به روش رومی بیاموزید

  کلادیوس ، به عنوان نمونه ، به عنوان نمایش "گفتار آشفته ، ضعف اندام ها ، راه رفتن ناجوانمردانه ، لرز ، بیش از حد و نامناسب خنده و عصبانیت ظاهری ، و او غالباً لجبازی می کرد. " افسانه ها می گویند که کالیگولا یک بار آرزو داشت اسب خود ، Incitatus را به عنوان کنسول منصوب کند - اگرچه مورخان عموماً معتقدند این شایعه با انگیزه های سیاسی بوده است ، یا اینکه کالیگولا آن را به عنوان یک شوخی در نظر گرفته است. گفته می شود نرو در صحنه لباسهای بدن حیوانات را مثله می کند.

  اما آیا مسمومیت با سرب علت این همه علائم بوده و در نتیجه سقوط امپراتوری بوده است؟ فرضیه نریاگو موجب پشتیبانی کلر پترسون ، زمین شناس ، شد که کار وی دولت ها را متقاعد کرد که سرب در بنزین ها را ممنوع کنند. اما این مورد توسط دیگران ، به ویژه جان اسکاربرو ، کلاسیک ، که نریاگو را به تحقیقات شلخته متهم کرد ، به شدت مورد اختلاف بود. نریاگو به نوبه خود در سال 2016 به واشنگتن پست گفت كه اسكاربرو "چیزی درباره مسمومیت با سرب نمی داند".

  لوله های فاضلاب روم باستان روی دیوار سنگی چیده شده اند بزرگ کردن / لوله های فاضلاب روم باستان که روی دیوار سنگی انباشته شده اند iSidhe / iStock / گتی ایماژ

  در دهه های بعدی مقالات علمی زیادی وجود داشته است که جنبه های مختلف س poisonال مسمومیت با سرب را بررسی کرده اند. به عنوان مثال ، در سال 2014 ، محققان فرانسوی مطالعه کردند که چگونه لوله های سربی مورد استفاده در قنات های روم می توانند آب مصرفی رومیان باستان را آلوده کنند. به طور خاص ، آنها غلظت ایزوتوپهای سرب را در رسوبات رودخانه تیبر و بندر تراژانیک اندازه گیری کردند و این سطوح را با میزان ایزوتوپ های سرب موجود در لوله های روم باستان مقایسه کردند.

  در حالی که برآوردهای آنها نشان داد که آب حاصل از این لوله ها می توانستند تا 100 برابر سرب آب چشمه از منطقه داشته باشند ، با این وجود تیم نتیجه گرفت که این غلظت ها به احتمال زیاد باعث مشکلات جدی بهداشتی نشده اند. نویسندگان اضافه کردند که ، به نظر آنها ، نظریه نریاگو مبنی بر اینکه مسمومیت با سرب منجر به سقوط امپراتوری روم شد ، تا حد زیادی تخریب شده است.

  تبلیغات

  البته ، عوامل دیگر ، به همان اندازه محتمل برای افسانه ها وجود دارد پیرامون رفتارهای عجیب و ناخوشایند حاکمان روم باستان ، مانند آسیب های مغزی ، سکته های مغزی یا تومورها. اما برخی شواهد نشان می دهد که مسمومیت با سرب برای رومیان باستان مسئله ای بوده است ، حتی اگر این امر مستقیماً به فروپاشی امپراتوری کمک نکرده باشد. به عنوان مثال ، یک مطالعه در سال 2010 روی مینای دندان گرفته شده از بیش از 200 دفن در 33 مکان در انگلیس ، ایرلند و روم (حدود قرن اول تا چهارم میلادی) نشان داد که افزایش قابل توجهی در سطح سرب در نمونه های انگلیس ، و طیف گسترده ای وجود دارد میزان سرب در نمونه های مینای دندان رومی.

  یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که 400 برابر بیشتر از نمونه های مربوط به عصر آهن در سرب های اسکلتی روم 400 برابر بیشتر از سرب وجود دارد. Enlarge / یک مطالعه در سال 2019 نشان داد که 400 برابر بیشتر از نمونه های دوران آهن در بقایای اسکلتی از امپراتوری روم سرب وجود دارد. YouTube / انجمن شیمی آمریکا

  در در یک مطالعه در سال 2019 ، باستان شناسان چندین اسکلت از لندن را در دوران روم برای بررسی علائم قرار گرفتن در معرض سطوح سمی سرب بررسی کردند. این تیم از 30 استخوان ران و همچنین 70 استخوان از دوران آهن به عنوان شاهد استفاده کرد. آنها دریافتند که اسکلت های عصر آهن فقط 0.3 تا 2.9 میکروگرم سرب در هر گرم دارند ، در حالی که اسکلت های موجود در امپراتوری روم بین 8 تا 123 میکروگرم در گرم داشتند. این مقادیر به اندازه کافی بالا هستند تا بتوانند اثرات گسترده سلامتی از جمله فشار خون بالا ، مشکلات باروری (و متعاقب آن کاهش جمعیت) ، بیماری کلیوی ، آسیب عصبی ، نقرس و موارد دیگر را ایجاد کنند.

  طبق گفته باستان شناس جانت مونتگومری ، گفته شد از دانشگاه دورهام ، استخوان سرب و سایر فلزات را نیز از خاک جذب می کند ، بنابراین رد کردن آلودگی بعد از دفن به عنوان منبع این سطوح بالاتر سرب می تواند چالش برانگیز باشد. وی به شیمی گفت: "شما نمی دانید سربی که در استخوان اندازه گیری می کنید از قرار گرفتن در معرض سطح نسبتاً کم در مدت زمان طولانی انباشته شده است یا ناشی از یک دوره قرار گرفتن در معرض زیاد در سالهای گذشته یا چیزی در این بین است." جهان.

  کریستینا کیلگروو ، باستان شناس ، در حال نوشتن در فوربس ، اشاره کرد که در این مکان ها تابوت سرب ، یا بسیاری از کالاهای سرب گور وجود ندارد که می تواند به این نوع آلودگی کمک کند. اما او یادآور شد که مشخص نیست اسکلت افرادی که در همان دوره در روم زندگی می کردند (برخلاف لندن) نیز سطح بالایی از سرب را نشان می دهد که این امر نیاز به مطالعه بیشتر دارد. "در حالی که مسئله اثرات مسمومیت با سرب بر روی امپراتوری روم هنوز حل نشده است ، [این] تحقیقات به تعداد روزافزون داده های علمی استخراج شده از منابع مختلف اضافه می کند که نشان می دهد آلودگی سرب توسط انسان یک مشکل جدی از دو هزار سال پیش است ، "كیلگروو نتیجه گرفت.

  لیست تصاویر توسط iSidhe / iStock / گتی ایماژ

خبرهای دیگر از علوم پایه