خبر

 • تک بورد - «آواز دریا» با داده‌های طوفان شدید، کانکس محبوب دریایی را تحریف می‌کند

  «آواز دریا» با داده‌های طوفان شدید، کانکس محبوب دریایی را تحریف می‌کند
  4 روز و 13 ساعت قبل

  که همزمان با COP26 منتشر شد، به منظور نشان دادن تأثیر تغییرات آب و هوایی است.
  بیست و ششمین کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد (COP26) در حال حاضر در گلاسکو، اسکاتلند در حال برگزاری است و محققان دانشگاه پلیموث در انگلستان، این اتفاق با انتشار نسخه دیجیتالی تغییر یافته خود از یک کانکس محبوب دریایی، "با یک ملوان مست چه کنیم." پیچ و تاب: این «آواز دریا» تغییر یافته با استفاده از داده‌های واقعی

  دانشمندان داده‌های جمع‌آوری‌شده در طول پرانرژی‌ترین مجموعه طوفان‌های شدید ثبت‌شده را به یک قطعه موسیقی به نام «آواز دریا» تبدیل کرده‌اند که اثرات تغییرات آب و هوایی را نشان می‌دهد.

  ریچارد تامپسون، مدیر مؤسسه دریایی دانشگاه پلیموث، که با مرکز بین رشته‌ای تحقیقات موسیقی رایانه‌ای دانشگاه (ICCMR) در این پروژه همکاری می‌کرد، گفت: «از لحاظ تاریخی، داده‌های علمی معمولاً به صورت بصری، به عنوان نمودار یا تصویر منتقل می‌شوند. با این حال، ترکیب صدا و تصویر جایگزین های قابل توجهی برای انتقال اطلاعات فراهم می کند. "آواز دریا" روشی جدید برای استفاده از داده های آب و هوایی واقعی است به گونه ای که موسیقی را کنترل می کند. و با پیش بینی رویدادهای طبیعی شدیدی که در فرکانس و وحشیانه افزایش می یابد، هیچ مانعی برای اعمال اصول آن برای نشان دادن اثرات گسترده تغییرات آب و هوایی بر روی سیاره ما وجود ندارد."

  در سال 2015، ادواردو میراندا. یک آهنگساز برزیلی که ریاست ICCMR را بر عهده دارد، یک بیوکمپیوتر موزیکال طراحی کرد که انرژی الکتریکی تولید شده توسط حرکت قالب لجن را به صدا برای ساختن «موسیقی» ترجمه می‌کند. او حتی یک "دوئت" با ارگانیسم تک سلولی در یک جشنواره بیوموزیک اجرا کرد. میراندا همچنین یک رابط موسیقی کامپیوتری مغز (BCMI) ایجاد کرد که به بیماران در بیمارستان سلطنتی برای ناتوانی عصبی در لندن این امکان را می‌دهد تا با یک کوارتت زهی از طریق سیگنال‌های امواج مغزی که توسط الکترودهای قرار داده شده روی پوست سر شناسایی می‌شوند، تعامل داشته باشند.

  تبلیغات

  این آخرین پروژه زاییده فکر کلایو مید و دیتر هرل، هر دو عضو ICCMR است. در ابتدا، ایده این بود که یک قطعه موسیقی طولانی و پیوسته را بسازیم که داده های جاری از یک ایستگاه نظارت دریایی را تفسیر کند. با این حال، مید متوجه شد که این رویکرد آکادمیک‌تر احتمالاً به گوش عمومی «پیچ خورده، تحریف‌شده و ماشین‌مانند» برخورد می‌کند. کانکس های دریایی گزینه بسیار مناسب تری برای جلب منافع عمومی به نظر می رسید.

  مید هفت کانکس دریایی مختلف را برای این پروژه شناسایی کرد و در نهایت «با ملوان مست چه کنیم» را به عنوان اثبات مفهوم انتخاب کرد. برای COP26 زیرا او احساس می کرد که قابل تشخیص ترین و دراماتیک ترین خواهد بود. (مریخ نوردهای ایرلندی بیش از 50 سال است که نمایش های خود را با این لحن بسته اند.) اولین رکورد مکتوب این آهنگ مربوط به سال 1839 از سفر یک نهنگ است، اما احتمالاً نسخه ای قبل از آن وجود داشته است. یک ملوان آمریکایی به نام ریچارد میتلند، که در سال 1939 یک قطعه ضبط شده از کانکس دریا را اجرا کرد، گفت که این آهنگ معمولاً "زمانی که مردان با سستی طناب دور می شوند" خوانده می شود.

  موج ها به خط ساحلی برخورد می کنند. at Porthleven, Cornwall, during the 2013-2014 winter stormsبزرگ شدن / برخورد امواج به خط ساحلی پورتلون، کورنوال، طی طوفان های زمستانی 2013-2014 دانشگاه پلیموث

  یک خواننده حرفه‌ای لایه‌ها و هارمونی متفاوتی را برای هر هفت کانکس دریایی که مید انتخاب کرده بود ضبط کرد و مید سپس موسیقی را با ترکیبی از سازهای سنتی و معاصر که از کتابخانه‌های ارکستر آنلاین گرفته شده بود نوشت و رقص کرد. او همچنین برخی از صداهای نهنگ خلبان، نهنگ اسپرم و دلفین را برای اندازه گیری خوب پرتاب کرد.

  داده های طوفان - در مورد سرعت باد، فشار هوا، دما و ارتفاع موج - توسط پایش ساحلی منطقه ای جنوب غربی جمع آوری شد. برنامه در یک دوره 48 ساعته در فوریه 2014، زمانی که طوفان شدید یک خط راه آهن اصلی را که داولیش را در جنوب دوون و لندن به هم متصل می کرد، از بین برد.

  وظیفه هرل این بود که همه این داده ها را به صدا و موسیقی تبدیل کند. و آن را جالب نگه دارید. او گفت: «برای مثال، دما ممکن است برای مدت طولانی تغییر نکند، بنابراین وسوسه این است که آن را حساس‌تر کنیم. "اما شما باید آن را در محدوده نگه دارید." از طریق آزمون و خطا، او و مید متوجه شدند که کدام پارامتر برای هر یک از اجزای موسیقی بهترین کارایی را دارد.

  تبلیغات

  ارتفاع امواج با اثر پژواک روی کلمات مطابقت داده می‌شود، که با افزایش ارتفاع بیشتر تحریف می‌شوند. تمپو با سرعت باد تنظیم شده بود، بنابراین آهنگ با افزایش آن سرعت ها افزایش می یابد. فشار بر روی زمین ترسیم شد. در اوج شدت طوفان، می‌توانید صدای عمیق‌تر و شوم آواز را بشنوید. و دما با اثر اعوجاج درام مطابقت دارد. با پایین آمدن دما، طبل می‌تپد.

خبرهای دیگر از علوم پایه