خبر

 • تک بورد - آنچه باید در مورد برنامه تقویت کننده کووید ایالات متحده بدانید - و چرا WHO از آن متنفر است

  آنچه باید در مورد برنامه تقویت کننده کووید ایالات متحده بدانید - و چرا WHO از آن متنفر است
  4 روز و 19 ساعت قبل

  مقامات آمریکایی با توجه به نگرانی WHO در مورد عرضه جهانی ، انواع مختلفی از آنها را تشویق می کنند.
  مقامات آمریکایی روز چهارشنبه رسماً برنامه های خود را برای ارائه واکسن تقویت کننده واکسن COVID-19 به آمریکایی ها اعلام کردند-و این برنامه ها در حال حاضر مورد انتقاد کارشناسان جهان قرار گرفته است. سازمان بهداشت.

  مقامات آمریکایی توصیه می کنند که همه آمریکایی ها با دو دوز واکسن mRNA (واکسن Moderna یا Pfizer/BioNTech) واکسینه شده اند ، هشت ماه پس از دریافت دوز دوم ، دومین تقویت کننده همان واکسن را دریافت کنند. به این ترتیب ، تقویت کننده ها بر اساس ترتیبی که در ابتدا به مردم واکسن ارائه می شد ، به عنوان مثال ، با کارکنان بهداشت خط مقدم ، ساکنان خانه های سالمندان و سایر سالمندان در خط مقدم ، راه اندازی می شود.

  مقامات آمریکایی آماده هستند تا هفته 20 سپتامبر شروع به ارائه عکس های تقویت کننده کنند. با این حال ، زمان و راه اندازی تقویت کننده ها در انتظار مجوز از سازمان غذا و دارو و همچنین توصیه کمیته مشورتی در مورد اقدامات ایمن سازی (ACIP) ، یک کمیته مستقل است. متخصصانی که به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه می کنند. دولت فدرال دوزهای کافی را برای هر آمریکایی برای دریافت تقویت کننده تعیین می کند ، که تقریباً در 80،000 سایت دولتی در سراسر کشور ، از جمله داروخانه های محلی ارائه می شود.

  تا کنون ، نزدیک به 200 میلیون آمریکایی حداقل یک مورد دریافت کرده اند. دوز واکسن ، و نزدیک به 170 میلیون نفر به طور کامل واکسینه شده اند. تقریباً 14 میلیون آمریکایی که واکسن جانسون و جانسون را دریافت کرده اند ، در این ارقام آمده اند.

  مقامات انتظار دارند کسانی که واکسن جانسون و جانسون را دریافت کرده اند نیز نیاز به تقویت کننده داشته باشند. اما آنها منتظر داده های بیشتری هستند - انتظار می رود در هفته های آینده - قبل از اعلام برنامه های تقویت کننده برای این افراد. و اواخر دوشنبه گزارش شد صبح چهارشنبه در جلسه مطبوعاتی کاخ سفید ، مقامات برنامه خود را برای توسعه تقویت کننده و تفکر و داده های پشت آن ارائه کردند. استدلال آنها برای دوزهای سوم با دقت برای مقابله با انتقادات مطرح شده است ، که در حال حاضر در حال آمدن است.

  درست چند ساعت زودتر در روز چهارشنبه ، سازمان بهداشت جهانی جلسه مطبوعاتی خود را برگزار کرد. کارشناسان آن هیچ توضیحی در مورد اینکه چرا فکر می کنند راه اندازی تقویت کننده ایده بدی است ، نکرده اند.

  "واقعیت در حال حاضر درست است ، امروز ، اگر از نظر قیاس به این موضوع فکر کنیم ، در حال برنامه ریزی هستیم دکتر مایک رایان ، مدیر اجرایی برنامه فوریت های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی در این جلسه توجیهی گفت: برای افرادی که در حال حاضر جلیقه نجات دارند ، جلیقه نجات اضافی به افرادی که در حال حاضر جلیقه نجات دارند استفاده کنید. این واقعیت است. " وی افزود: "علم در مورد [تقویت کننده ها] قطعی نیست." "به وضوح داده های بیشتری برای جمع آوری وجود دارد. اما واقعیت اساسی و اخلاقی این است: ما جلیقه های نجات دوم را در اختیار مردم قرار می دهیم در حالی که میلیون ها و میلیون ها نفر را برای محافظت از آنها رها می کنیم." انتقاد از طرح آمریکا تعجب آور نیست. در اوایل ماه جاری ، آژانس ملل متحد خواستار توقف استفاده از تزریقات تقویت کننده حداقل تا پایان ماه سپتامبر شد ، که زمان بیشتری را برای واکسیناسیون حداقل 10 درصد از همه کشورهای جهان فراهم می کند. دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس ، مدیر کل WHO در اعلام این خبر خاطرنشان کرد که کشورهای با درآمد بالا 100 دوز به ازای هر 100 نفر مصرف کرده اند ، در حالی که کشورهای کم درآمد تنها 1.5 دوز در 100 نفر را به دلیل دسترسی نابرابر به منابع مورد استفاده قرار داده اند.

  اما بحث توزیع برابر واکسن ها در سراسر جهان صرفاً یک بحث اخلاقی نیست. همچنین به نفع سلامت عمومی در سطح جهان است. در حالی که کروناویروس همه گیر می تواند آزادانه در بین افراد واکسینه نشده در هر جایی پخش شود ، در هر فرد آلوده فرصت های جدیدی برای جهش و ایجاد انواع بیشتر خواهد داشت.

  در حال حاضر ، مقامات آمریکایی بر روی نوع دلتا مخوف متمرکز شده اند ، که اولین بار در هند شناسایی شد و بیش از دو برابر نوع اولیه ویروس کرونا ، SARS-CoV-2 ، مسری است. دلتا همچنین می تواند از برخی سیستم های دفاعی سیستم ایمنی فرار کرده و اثر واکسن ها را از بین ببرد. و همچنین برخی داده ها وجود دارد که نشان می دهد این بیماری باعث ایجاد بیماریهای شدیدتر در افراد مبتلا می شود. هنوز فرصت های زیادی برای ظهور انواع جدید SARS-CoV-2 وجود دارد. کارشناسان بهداشتی به ویژه در مورد انواع به اصطلاح "فرار" که می توانند از تمام پاسخ های ایمنی جلوگیری کنند ، نگران هستند و نسل فعلی واکسن های ما را بی اثر می کند. CDC یک نام خاص برای چنین گونه ای دارد ، به نام "variant of high result" یا VOHC. تا کنون ، هیچ VOHC SARS-CoV-2 شناسایی نشده است. (Delta به عنوان VOC یا نوع نگرانی در نظر گرفته می شود.)

  دکتر سومیا سوامیناتان ، دانشمند ارشد WHO ، گفت: "ما در مورد همه افراد در کشورهای با درآمد بالا تقویت کننده صحبت می کنیم." "این یک وضعیت غیرممکن است ، و من می ترسم که این امر منجر به تغییرات بیشتر ، انواع فرار بیشتر شود ، و شاید ما در شرایط بدتری قرار داریم."

  مشاور ارشد WHO ، دکتر بروس آیلوارد موضوع را تکرار کرد "آنچه بیشتر منطقی است این است که [حداقل] دو دوز به واکسینه نشده قبل از دریافت دوزهای بیشتر به چاه واکسینه شده برسیم." وی گفت: در حال حاضر ، تهیه واکسن یک "بازی با جمع صفر" است. .

  "ما در حال حاضر بیش از 115 میلیون دوز واکسن را به 80 کشور مختلف ارسال کرده ایم-دوزهای واکسن بیشتر از همه کشورهای جهان در مجموع اهدا شده است." جف زینتس ، هماهنگ کننده واکنش به COVID-19 کاخ سفید گفت: در جلسه مطبوعاتی امروز ، پاسخ به انتقادات کارشناسان WHO. Zients افزود که ایالات متحده همچنین ارسال نیم میلیارد دوز واکسن Pfizer را که متعهد شده بود خریداری کرده و به 100 کشور با درآمد کم و متوسط ​​متوسط ​​ارسال کرده است ، آغاز کرده است. مخالف ایده بازی با جمع صفر "من این ایده را که باید بین آمریکا و جهان یکی را انتخاب کنیم ، قبول ندارم. ما به وضوح مسئولیت خود را در قبال هر دو می بینیم ... ما باید همه تلاش خود را برای محافظت از مردم اینجا در خانه انجام دهیم در حالی که می دانیم فشار بر [ همه گیر] در سراسر جهان و واکسیناسیون افراد کلیدی برای جلوگیری از ظهور انواع آینده است. ما این را می دانیم. این را به وضوح می بینیم. و ما معتقدیم که باید در هر دو جبهه کار کنیم ، همانطور که بوده ایم. "

  Advertisement

  مقامات آمریکایی همچنین از این گزارش برای توضیح اینکه بر چه داده های علمی در ایجاد فراخوان برای تقویت کننده ها استفاده کرده اند ، استفاده کردند. کارشناسان WHO بارها در انتقاد خود خاطرنشان کردند که اطلاعات مربوط به نیاز به تقویت کننده ها هنوز قطعی نیست - و مقامات آمریکایی لزوماً در این مورد اعتراض نکردند.

  فراخوان

  تصمیم برای افزایش تقویت کننده ها در علامت هشت ماهه برای آمریکایی ها بر اساس مسیر روند و قضاوت بالینی بود و نه شواهد محکمی مبنی بر شکست واکسن ها. در واقع ، روشل والنسکی ، مدیر CDC و آنتونی فائوچی ، کارشناس ارشد بیماری های عفونی خاطرنشان کردند که تا کنون واکسن ها سطح نسبتاً بالایی از حفاظت را در برابر بیماری های شدید ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ ارائه می دهند.

  اما همانطور که انتظار می رفت ، سطح آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 در افراد واکسینه در حال کاهش است. اگرچه آنتی بادی ها یک پروکسی کامل برای حفاظت کلی نیستند (سایر پاسخ های ایمنی مبتنی بر سلول نیز محافظت می کنند) ، اما آنتی بادی ها به طور کلی با سطوح کلی حفاظت مرتبط هستند ، دکتر فائوچی در یک نمایش اسلاید اشاره کرد. علاوه بر این ، داده های جدید نشان می دهد که حفاظت در برابر عفونت های بدون علامت و علامت همراه با آنتی بادی ها در حال کاهش است. و این کاهش مستقل از این واقعیت است که واکسن ها در مقایسه با انواع قبلی در برابر نوع دلتا نیز کمتر موثر هستند. علاوه بر روندهای نگران کننده ، داده های Pfizer/BioNTech و Modern نشان می دهد که دوز سوم واکسن می تواند سطح آنتی بادی را بیش از ده برابر افزایش دهد. برای ارائه تقویت کننده ها قبل از وقوع آن.

  "با COVID-19 چنین پدیده ای [تقریبا] قابل تکرار بوده است: اگر منتظر باشید تا اتفاق بدی رخ دهد قبل از اینکه به آن پاسخ دهید ... شما بطور قابل ملاحظه ای پشت ، "فائوچی گفت. "اگر به نشانه هایی که ما داشتیم نگاه کنید ... نمی خواهید خود را عقب بیاندازید ، بازی می کنید. بهتر است جلوتر از آن باشید تا دنبالش بروید."

  داده های پاسخ ایمنی که پشتیبانی می کند تقویت کننده ها ، ارائه شده توسط دکتر Fauci. سطح آنتی بادی موسسه ملی سلامت در طول زمان کاهش می یابد. سطح آنتی بادی موسسه ملی سلامت با حفاظت مرتبط است. م Institسسات ملی بهداشت سطوح بالاتری از آنتی بادی ها برای محافظت در برابر دلتا مورد نیاز است. موسسه ملی بهداشت دوز سوم واکسن سطح آنتی بادی را افزایش می دهد. خلاصه م Institسسات ملی سلامت موسسه ملی بهداشت

  در مورد اینکه چرا آنها نمره هشت ماهه را برای تقویت کننده ها انتخاب کردند ، مورتی خاطرنشان کرد که این فقط یک قضاوت بود. او گفت: "هیچ چیز جادویی در این عدد [هشت ماهه] وجود ندارد." "آیا می توان یک هفته زودتر ، یک هفته دیرتر بود؟ اینجاست که قضاوت مطرح می شود و به همین دلیل است که ما برای این تصمیم زمان و فکر زیادی گذاشته ایم."

  اما فعلا ، مورتی سعی کرد به آمریکایی ها اطمینان دهد که حفاظت فعلی واکسن همچنان قوی است. وی گفت: "آنچه قبلاً گفتیم - که هنوز هم امروز صادق است - این است که ما باور نداریم که عموم مردم امروز به عکس های تقویت کننده احتیاج دارند." "این دیروز صادق بود. پنج روز پیش درست بود. چند هفته پیش درست بود. ما برنامه ای را برای آینده اعلام می کنیم."

خبرهای دیگر از علوم پایه