خبر

 • تک بورد - آب و هوای شدید می تواند به اندازه سرمایه گذاری در کاهش کربن در اسرع وقت گران باشد

  آب و هوای شدید می تواند به اندازه سرمایه گذاری در کاهش کربن در اسرع وقت گران باشد


  24 روز و 12 ساعت قبل

  بیش از حد از اهداف آب و هوایی، حتی برای مدت کوتاه، و هزینه‌های آب و هوای شدید افزایش می‌یابد.
  اخیراً، شبکه‌ای از گروه‌های مدل‌سازی آب و هوا نشان دادند که فراتر رفتن از اهداف دمایی توافق‌نامه پاریس بیشتر از ماندن در دمای پایین هزینه خواهد داشت. خط سیر در همان روز، آن همکاری همچنین اثری را منتشر کرد که نشان می‌داد خطرات اضافی ناشی از افزایش بیش از حد تا حدی از طریق افزایش‌های متعاقب آن در هوای شد

  این مقاله بر جنبه‌های اقتصادی دستیابی به اهداف دمایی پاریس متمرکز بود - به ویژه اینکه اقدامات کاهشی چقدر هزینه دارد و تأثیر آن بر تولید ناخالص داخلی جهانی - برای پیش‌بینی اثرات زیست‌محیطی طراحی نشده بود. در واقع، اکثر مدل‌های اقتصادی این سطح از پیچیدگی را در بر نمی‌گیرند و در نتیجه هزینه‌های کلی را دست‌کم می‌گیرند. اما این تجزیه و تحلیل اضافی نه تنها میزان افزایش آب و هوای شدید را نشان می‌دهد، بلکه چگونگی تأثیر آن بر عملکرد محصولات در سراسر جهان را نیز نشان می‌دهد.

  «سناریوهای کربن‌زدایی که توسط پانل بین‌دولتی تغییرات آب و هوایی (IPCC) بررسی شده است. آخرین گزارش های ارزیابی بازخورد اثرات آب و هوا را در نظر نمی گیرند. دلیل اصلی این است که [وجود] ابهامات زیادی پیرامون تأثیرات ژئوفیزیکی و اقتصادی تغییرات آب و هوایی وجود دارد و ادغام آنها در طراحی مسیرهای کربن زدایی را دشوار می کند. Drouet یک محقق در موسسه اقتصادی و محیط زیست اروپا RFF-CMCC، در میلان، ایتالیا است. "اما، اکنون، تحقیقات [ما] بر بهبود نمایش این تاثیرات و تولید نتایجی متمرکز است که ادغام آنها با مدل‌های کاهش آسان‌تر است." آسیب‌های زیست‌محیطی بیشتر و هزینه‌های اضافی در کنار هزینه‌های پیش‌بینی‌شده توسط مدل‌های متمرکز بر اقتصاد بیشتر. این کار همچنین بار نابرابر این عواقب را نشان می‌دهد و اینکه کدام کشورها بیشتر تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

  خطرات شدید آب و هوا

  این مطالعه نیز مانند کار مرتبط، بخشی از بزرگترین تلاش تاکنون است. مدلسازی سیستماتیک هزینه ها و مزایای محدود کردن گرمایش مطلق. این با اجازه دادن به دما برای پیشی گرفتن موقت از اهداف پاریس و تکیه بر حذف گسترده دی اکسید کربن در نیمه دوم قرن برای جبران مقایسه می شود. در این مقاله کنونی، محققان متخصص در مدل‌سازی اثرات محیطی پیشتاز شدند، اما این همکاری مجدداً سناریوهای آینده را با استفاده از نه مدل ارزیابی، به‌علاوه تحلیل‌های اضافی برای بررسی دقیق‌تر اثرات آب و هوای شدید پیش‌بینی کرد.

  تعداد زیادی وجود دارد. دلایلی که ممکن است واقعی یا اخلاقی نباشد که روی اصلاح آب و هوا در اواخر این قرن پس از فراتر رفتن از اهداف دما حساب کنیم. اما اکثر مدل‌ها – و بحث‌های سیاستی – مبتنی بر پیمودن این مسیر هستند. این دو مطالعه اخیر بخشی از مجموعه کار رو به رشدی هستند که در وهله اول فواید اجتناب از نیاز به اصلاح را نشان می‌دهند.

  در یکی از این تحلیل‌ها، رشد اقتصادی پایه از اجتناب از بیش از حد سود می‌برد. اما اقتصاد همه چیز را در بر نمی گیرد. نویسندگان خاطرنشان می‌کنند که یکی از دلایل تسلط سناریوهای «بیش از حد» این است که این مدل‌ها اغلب مزایای زیست‌محیطی به حداقل رساندن آب و هوای شدید را در بر نمی‌گیرند - مانند تأثیرات آن بر کشاورزی. با این موارد، تعادل حتی بیشتر به نفع به حداقل رساندن گرمایش سریع است.

  تبلیغات

  موج گرما، خشکسالی، و از دست دادن محصول

  محققان حداکثر اثرات را بر طول مدت و فرکانس موج گرما پیش بینی کردند. تناوب خشکسالی، نیازهای انرژی (برای گرمایش و سرمایش)، و از دست دادن محصول برای ذرت، برنج، سویا و گندم. در تمام این موارد، اثرات منفی مرتبط با هر 0.1 درجه سانتیگراد گرم شدن وجود داشت. سناریوهای بیش از حد کمی بدتر از سناریوهایی بودند که دما را پایین نگه می‌داشتند - اما بزرگترین عامل این بود که افزایش دمای کلی را تا حد ممکن پایین نگه داشت.

  نویسندگان همچنین تخمین‌های سایر مطالعات اخیر را جمع‌آوری کردند تا روابط بین دما و تولید ناخالص داخلی را بررسی کنند. رشد، و محدود کردن پیش بینی ها به سطح منطقه ای (در مقابل جهانی). از این تجزیه و تحلیل، آنها دریافتند که افزایش امواج گرما شدیدترین تأثیر را داشته است و این امواج به طور نامتناسبی بر برزیل و غرب و جنوب آفریقا تأثیر گذاشته است.

  «مناطق گرمسیری بیشتر از سایر مناطق با افزایش دما آسیب خواهند دید. دروئت نوشت: "هدف نهایی گردآوری یافته های IPCC است." دو گروه کاری (WG2-Impacts و WG3-Mitigation)» افزود Drouet. تحقیقات ما این حرکت را آغاز می کند. و نشان می‌دهیم که اگر تأثیرات بیش از حد دما را در نظر بگیریم، طراحی مسیرهای کاهش به جای مسیرهای انتشار خالص صفر به نفع مسیرهای انتشار خالص صفر خواهد بود. اثرات بالقوه زیست‌محیطی و در نتیجه، آنها فکر می‌کنند که پیش‌بینی‌هایشان احتمالاً هنوز تأثیر اقتصادی را دست‌کم می‌گیرد. کاوش در معاوضه‌های کامل با هر مدلی ممکن است هرگز امکان‌پذیر نباشد، اما با ترکیب بسیاری از این مدل‌ها با تجزیه و تحلیل‌های آب و هوایی و آسیب‌های اضافی، این کار برخی از بهترین ابزارهای موجود در حال حاضر را برای دانشمندان ترکیب می‌کند.

  تغییر آب و هوای طبیعت، 2021. DOI: 10.1038/s41558-021-01218-z


  تگ ها:

  هوای , شدید , تواند , اندازه , سرمایه , گذاری , کاهش , کربن , اسرع , گران , باشد


  v 8
خبرهای دیگر از علوم پایه