خبر

 • تک بورد - NVidia Resizable BAR تست شده ، محک زده شده

  NVidia Resizable BAR تست شده ، محک زده شده
  15 روز و 2 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  امروز با محک زدن کارت گرافیک Asus ROG Strix RTX 3080 OC ، ویژگی تازه پشتیبانی شده Resizable BAR را در GPU های Nvidia GeForce آزمایش می کنیم. Resizable BAR با انتشار سری AMD’s Radeon RX 6000 به بخشی از مکالمه عملکرد GPU تبدیل شد. AMD از ویژگی جدیدی به نام Smart Access Memory یا SAM استفاده می کرد ، اما در حقیقت AMD به تازگی یک ویژگی PCI Express را با نام تجاری "Resizable BAR" تغییر نام داد که مدتها استفاده نشده بود.

  به روشی که AMD قابلیت ارتقا Res مجدد BAR را بر روی پردازنده های گرافیکی Radeon 6000 ترویج و پیاده سازی کرد ، لازم بود که با پردازنده سری Ryzen 5000 و مادربرد سری جدیدتر 500 جفت شود. AMD اینگونه به نظر می رسید که گویی این بهینه سازی جدیدی است که آنها ایجاد کرده اند و منحصر به محصولات آنها خواهد بود ، اما اینطور نیست. این ادعا این بود که پردازنده AMD / GPU شما می تواند در تعدادی از بازی ها با فعال کردن SAM ، باعث افزایش عملکرد 10٪ یا بیشتر شود ، ایجاد یک سر و صدا ، اما عمر آن کوتاه بود.

  البته ، این عملکرد رایگان است و چیزی نیست که ما هنگام آزمایش ویژگی های جدید اغلب به آن دست پیدا کنیم. فعال کردن SAM باعث افزایش عملکرد Radeon RX 6800 در Assassin's Creed Valhalla با 19٪ ، 18 in در Hitman 2 ، 14 in در Borderlands 3 و 13 in در Godfall می شود ، این برخی از موفقیت های چشمگیر است و شما برای رسیدن به آنها هیچ فداکاری نمی کنید.

  با این حال ، یک فرو رفتن عمیق تر در SAM ، مواردی را نشان داد که عملکرد کاهش می یابد ، یا در اکثر موارد ، هیچ تفاوتی ایجاد نمی کند. در پایان ، هنگام آزمایش در بین یک نمونه بزرگ از بازی ها ، متوجه شدیم که SAM به طور متوسط ​​3 درصد افزایش در 1440p افزایش می دهد.

  سود خالص هنوز مورد استقبال قرار گرفته است و ممکن است BAR قابل تغییر مجدد باشد اگر توسعه دهندگان بازی هایی را با در نظر گرفتن این توانایی طراحی کنند ، نقش سازگار تری در آینده خواهد داشت. بنابراین ، انویدیا از روی قطار قابل تغییر BAR پرش کرده و اکنون GPU های GeForce RTX 30 از آن پشتیبانی می کنند.

  3 مورد وجود دارد که باید فعال کنید قابل بارگذاری مجدد در GPU سری RTX 30:

  1) VBIOS پشتیبانی لازم است. هر کسی که RTX 3060 خریداری کرده است از قبل VBIOS مورد نیاز را دارد ، اما دارندگان RTX 3060 Ti ، 3070 ، 3080 و 3090 باید به روز شوند.

  برای این مقاله ، ما VBIOS ROG Strix RTX 3080 OC را به روز کردیم و روند کار ساده بود. ما به وب سایت پشتیبانی ایسوس پیمایش کردیم ، به Driver & Tools> BIOS & Firmware رفته و آخرین BIOS را بارگیری کردیم. ما ابزار را اجرا کردیم و تکمیل آن فقط چند لحظه طول کشید. بعد از راه اندازی مجدد ، به روزرسانی VBIOS انجام شد.

  2) شما به یک مادربرد سازگار نیاز دارید که از BAR قابل تغییر مجدد پشتیبانی کند ، از جمله نسخه BIOS آن. در مورد ما ، MSI X570 Unify در حال اجرا با Ryzen 9 5950X از قبل به روز شده است زیرا ما قبلاً از آن برای آزمایش Radeon RX 6800 استفاده کردیم.

  3) جدیدترین درایور GeForce Game Ready. پشتیبانی از BAR قابل تغییر با انتشار 30 مارس اضافه شد ، اما در این مرحله فقط از جدیدترین درایور استفاده کنید و تنظیم می شوید.

  پس از اتمام مراحل ، می توانید BAR قابل تغییر مجدد را تأیید کنید با باز کردن صفحه کنترل Nvidia و ورود به بخش اطلاعات سیستم کار می کند. در بخش جزئیات ، "قابل تغییر اندازه BAR " را پیدا خواهید کرد و اگر به درستی کار کند ، وضعیت به راحتی "بله" را می خواند.

  اکنون ، چیزی که در مورد اجرای انویدیا برای ما جالب توجه بود ، ادعایی است که آنها در اعلامیه خود مطرح کردند ...

  "در عمل ، مزایای عملکرد Resizable BAR می تواند به طور قابل توجهی از بازی به بازی دیگر متفاوت باشد. در آزمایشات خود ، متوجه شده ایم که برخی از عناوین از چند درصد ، تا 12 درصد سود می برند. با این وجود عناوینی نیز وجود دارند که کاهش عملکرد را مشاهده می کنند ، بنابراین Nvidia عناوین پیش آزمایشی را انجام داده و از پروفایل های بازی برای فعال کردن Resizable BAR فقط در صورت تأثیر مثبت عملکرد استفاده می کند. به این ترتیب دیگر نیازی به نگرانی در مورد اشکالات یا کاهش عملکرد نخواهید داشت و مجبور نخواهید بود که به انجمن اعتماد کنید تا هر عنوان را معیار قرار دهد و کشف کند که آیا Resizable BAR در بازی هایی که بازی می کنید مفید است یا خیر. "

  < p> خیلی عالی به نظر می رسد. اساساً گفته Nvidia شما می توانید از کلیه مزایای BAR قابل تغییر بدون هیچ گونه کاستی بهره مند شوید. در برخی از عناوین با Radeon RX 6800 شاهد رگرسیون عملکرد تا 7٪ بودیم. در صورت صحت ، این یک پیروزی برای انویدیا خواهد بود و اجرای BAR قابل تغییر مجدد آنها بسیار بهتر از AMD خواهد بود.

  https://techbord.com NVidia Resizable BAR Tested، Benchmarked

  به عنوان نوشتن ، لیست سفید بازی های پشتیبانی شده از انویدیا کاملاً محدود است و فقط شامل 17 بازی است. اکنون از آن 17 بازی ما 12 مورد را آزمایش کرده ایم ، همراه با 8 بازی دیگر که در حال حاضر به طور رسمی پشتیبانی نمی شوند ، بنابراین می تواند بسیار جالب باشد. بنابراین وقت آن رسیده است که به نتایج معیار بپردازیم. ما در حال آزمایش با استفاده از Ryzen 9 5950X در مادربرد MSI X570 Unify با 32 گیگابایت حافظه دو کاناله DDR4-3200 CL14 با درجه دو هستیم.

  معیارها

  با شروع Assassin's Creed Valhalla ، متوجه می شویم که در عملکرد 1080p با 8٪ افزایش و 9٪ با 1440p افزایش می یابد ، که در اینجا موفقیت های خوبی کسب کرده است. تقریباً به اندازه دستاوردهایی که از پردازنده های گرافیکی Radeon در این عنوان دیده ایم ، اما هنوز هم 8-9 ~ اضافی چیزی برای عطسه نیست. متأسفانه ، در جاهایی که بیشترین نیاز به افزایش کارایی با کیفیت 4K داریم ، اساساً همان عملکرد را بررسی می کنیم. هنوز به طور کلی نتیجه خوبی در این عنوان است.

  نرخ فریم در Forza Horizon 4 با RTX 3080 در حال حاضر بیش از حد بالا است ، اما با فرض تقریباً این حاشیه ها پشته محصول را ترجمه کنید و این نتیجه خوبی است.

  در 1080p ما در حال افزایش عملکرد 11٪ ، 9٪ در 1440p و 6٪ در 4K هستیم ، که دیدن آن بسیار خوب بود.

  ما در حال افزایش عملکرد خفیف در Horizon Zero Dawn با قابلیت تغییر اندازه BAR هستیم ، فقط 3٪ با 1080p ، 5٪ با 1440p و 4٪ با 4K. دقیقاً چیزی نیست که بتوانید از آن هیجان زده شوید ، اما این یک افزایش کوچک عملکرد به صورت رایگان است ، بنابراین چه کسی از این موضوع شکایت می کند؟

  سودهای Borderlands 3 نیز اندک است: a 5٪ افزایش در 1080p ، 4٪ در 1440p و فقط 3٪ در 4K.

  ما شاهد افزایش 7 درصدی قوی در Cyberpunk 2077 در 1080p هستیم ، اما پس از آن چیزی در 1440p و 4K.

  عناوین مختلفی مانند Star Wars Jedi: Fallen Order وجود داشت که عملکرد تقریباً بدون تغییر بود. اگر بخواهیم ادعاهای Nvidia را باور کنیم ، می توانیم شرایطی را بررسی کنیم که BAR قابل تغییر مجدد غیر فعال شده باشد تا از رگرسیون عملکرد جلوگیری کند ، زیرا این یک بازی در لیست سفید نیست ، اما به زودی اطلاعات بیشتری در مورد آن ارائه می شود.

  < img alt = "" src = "https://techbord.com/picsbody/2104/2859-11.jpg " alt = "https://techbord.com NVidia Resizable BAR Tested، Benchmarked " class = "b-lazy ">

  Wolfenstein Youngblood نیز در لیست سفید قرار ندارد و در اینجا شاهد هیچ تغییری در عملکرد با نرخ فریم تقریباً یکسان با و بدون BAR قابل تغییر نیستیم.

  Shadow of the Tomb Raider یکی دیگر از بازی هایی است که Nvidia را در لیست سفید قرار نداد و باز هم با فعال بودن قابلیت تغییر اندازه BAR هیچ تغییری در عملکرد مشاهده نمی کنیم ، هرچند مطمئن نیستیم که Nvidia هنوز فرصت داشته است هر بازی را آزمایش کند .

  Far Cry New Dawn نیز یک بازی در لیست سفید نیست ، اما در اینجا شاهد رگرسیون عملکرد با قابلیت تغییر اندازه BAR هستیم که در 1080p و 1440p ، بنابراین در اینجا چه خبر است؟

  آیا در این حالت نباید BAR قابل تغییر اندازه غیرفعال شود؟ رگرسیون عملکرد زیاد نیست ، اما کاهش 4 درصدی نرخ فریم در 1080p و 1440p بسیار قابل تکرار است ، بنابراین واضح است که این ویژگی در اینجا غیرفعال نیست. اما بیایید به یک نتیجه حتی مشکل سازتر برویم ...

  Watch Dogs Legion یک بازی در لیست سفید است که به منظور بهره مندی از BAR قابل تغییر است و بنابراین می تواند با عملکرد بهبود یابد آن را فعال کنید اما عکس این قضیه است که با کاهش نسبتاً قابل توجه 10٪ عملکرد در 1080p و 3٪ کاهش در 1440p ، یا 16٪ کاهش عظیم هنگام مشاهده نتیجه 1٪ پایین ، صادق است.

  ما می توانیم اینها را تولید کنیم نتایج به طور مداوم وجود دارد و هر بار که شاهد کاهش چشمگیر عملکرد 1٪ کم با BAR قابل تغییر در Watch Dogs Legion هستیم.

  ما در این یافته ها تنها نیستیم ، سایر رسانه های فناوری نیز همان فقیر را پیدا کرده اند عملکرد با BAR قابل تغییر در پردازنده های گرافیکی Nvidia فعال است و گزارش های مشابهی را از کاربران در انجمن ها و reddit مشاهده کرده ایم.

  این کاملا عجیب است زیرا Nvidia ادعا می کند که 9 درصد افزایش عملکرد Watch Dogs Legion با استفاده از RTX 3080 در 1440p با Ryzen 9 5950X روی مادربرد X570 با 32 گیگابایت RAM. ممکن است از آن زمان تغییراتی روی عملکرد منفی تأثیر گذاشته باشد ، گفتن آن دشوار است زیرا نتایج آنها حدود 2 هفته پیش منتشر شده است.

  نتایج عجیب متوقف نشد آنجا. Death Stranding همچنین با وجود قابلیت تنظیم مجدد BAR با وجود داشتن عنوانی در لیست سفید ، در عملکرد 1080p و 1440p کاهش عملکرد داشته است. ما شاهد افزایش 9 درصدی 4K بودیم که قابل مشاهده بود ، اما پیاده سازی در اینجا به سختی بدون نقص است و 9٪ کاهش در 1080p و 8٪ در 1440p مشاهده می شود.

  خلاصه عملکرد

  در اینجا اینجا است نگاهی به عملکرد متوسطی که در 20 بازی تست شده مشاهده شده است. ما نیز در هر لحظه به یک شکست در هر بازی خواهیم پرداخت اما من می خواستم ابتدا این نمودار را نشان دهم زیرا این نمونه نحوه ارزیابی عملکرد و ارزش GPU است.

  ما به دنبال هیچ بهبودی برای RTX 3080 در 1080p نیستیم ، اگر گرد هم بیاییم 1٪ در 1440p باشد و در 4K نیز 2٪ سود داشته باشیم. این مقایسه نسبت به سود 3 درصدی GPU های Radeon به طور متوسط ​​مطلوب تر است. بنابراین وقتی عملکرد بازی را به طور کلی در نظر می گیریم ، پشتیبانی قابل تغییر مجدد BAR تقریباً هیچ تغییری در تغییر تصویر نمی کند.

  نگاهی به حاشیه های مشاهده شده در هر 20 بازی تست شده با کیفیت 1080p ، و همانطور که می بینید رگرسیون عملکرد وجود دارد. انویدیا ادعا می کند که آنها از پروفایل های بازی برای فعال کردن قابلیت تغییر اندازه BAR فقط درصورت تأثیر مثبت عملکرد استفاده می کنند ، اما براساس یافته های ما درست نیست. به عنوان مثال Division 2 ، یک لیست در لیست سفید نیست و بنابراین مشخصات بازی باید به طور خودکار BAR قابل تغییر را غیرفعال کند ، در نتیجه هیچ تغییری در عملکرد ایجاد نمی شود ، اما ما با چندین عنوان همین مسئله را پیدا کردیم.

  حتی در 1440p ما هنوز موارد زیادی را مشاهده می کنیم که عملکرد فراتر از حد خطا کاهش می یابد و این یافته ها بسیار قابل تکرار است.

  بدون افت عملکرد ، این فناوری فقط عملکرد را افزایش می دهد 2٪ ، اما بدون معایب دلیلی وجود ندارد که به طور پیش فرض آن را فعال نکنید.

  BAR قابل تغییر مجدد در 4K کمی مثرتر است. افت 1-2 درصدی در Far Cry New Dawn و Dirt 5 ناچیز است ، در حالی که چند نفر دیگر سود دارند ، اگر فقط اندکی باشد.

  ممکن است این آخرین نمودار را پیدا کنید جالب هست. در بازی هایی که می توانیم با تست Radeon RX 6800 خود ، که 18 مورد از 20 بازی آزمایش شده است ، مقایسه مستقیمی داشته باشیم ، GeForce RTX 3080 و RX 6800 اینگونه مقایسه می شوند.

  جایی که Nvidia دید ~ به طور متوسط ​​1٪ بهبود ، AMD با 7٪ بهبود با BAR قابل تغییر در عناوینی مانند Assassin's Creed Valhalla ، Hitman 2 ، Borderlands 3 ، Godfall و چند عنوان دیگر بهبود یافته است. بر اساس این نتایج ، به نظر می رسد که ما AMD پشتیبانی قابل تغییر مجدد BAR خود را بهتر پیاده سازی کرده ایم.

  آنچه ما آموختیم

  بسیار جالب است که ببینیم Nvidia پشتیبانی جدیدی برای BAR قابل تغییر در پردازنده های گرافیکی جدیدترین نسل سری GeForce 30 خود اضافه می کند ، فقط کمی شرم آور است که آنطور که انتظار داشتیم کار نکرد. به همین ترتیب ، این یک ویژگی شگفت انگیز است که AMD در صورت امکان در سایر محصولات / سایر محصولات پیاده سازی می کند و به این معنی است که ما یک قدم دیگر به آزمایش با BAR قابل تغییر مجدد که به طور پیش فرض فعال شده است ، خواهیم بود.

  < img border = "0 " alt = "" src = "https://techbord.com/picsbody/2104/2859-21.jpg " alt = "https://techbord.com NVidia Resizable BAR Tested، Benchmarked " class = " b-lazy ">

  لازم به ذکر است که برای فعال کردن / غیرفعال کردن BAR قابل تغییر با کارت گرافیک Radeon یا GeForce ، باید سیستم را دوباره راه اندازی کنید ، وارد BIOS شوید و آن را روشن یا خاموش کنید. آنجا. بنابراین این دقیقاً یک راه حل عملی نیست و ما استدلال می کنیم که انجام این کار به معنای آن است که دیگر دستاوردهای عملکردی رایگان نیستند ، بلکه به قیمت وقت و انرژی شما تمام می شوند.

  همچنین جالب است که در بهترین حالت RTX 3080 در AC Valhalla و Forza Horizon 4 تا 9٪ بهبود عملکرد در 1440p مشاهده کرد ، در حالی که RX 6800 در Assassin's Creed Valhalla تا 19٪ افزایش عملکرد داشت ، اگرچه ما Forza Horizon 4 را به عنوان آن تست نکردیم هنوز از فروشگاه وحشتناک Windows برای Steam خارج نشده بود.

  https://techbord .com Nvidia با قابلیت تغییر اندازه BAR ، محک زده شده

  به نظر می رسد همانطور که امروزه وجود دارد ، به نظر می رسد BAR قابل تغییر مجدد برای کاربران Radeon که به طور تصادفی دارای ترکیب کامل Ryzen 5000 هستند مفید تر است ، البته توجه داشته باشید که همیشه این کار نیست که منجر به عملکرد مثبت می شود. برای دارندگان GeForce ، فقط ارزش این را دارد که برای فعال کردن نوار قابل تغییر برای 2 یا 3 بازی به دردسر بنشینید ، بنابراین اذیت یا نگرفتن به خود شما بستگی دارد ، اما حداقل این گزینه اکنون وجود دارد و می تواند با گذشت زمان بهبود یابد.

  انویدیا GeForce RTX 3070 در آمازون Nvidia GeForce RTX 3080 در آمازون AMD Radeon RX 6800 در آمازون Radeon RX 6800 XT در آمازون AMD Ryzen 9 5950X در آمازون AMD Ryzen 9 5900X در آمازون AMD Ryzen 5 5600X در آمازون .subDriveRevBot {mar : 30 پیکسل 0 25 پیکسل شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ background-size: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: تمام مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، این بدان معناست: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از بررسی ها