خبر

 • تک بورد - LG C1 48

  LG C1 48 "OLED Review: بازی های رایانه ای روی تلویزیون
  16 روز و 20 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  بالاخره! از مدتها قبل از ما خواسته شده است که نمایشگر OLED را به طور کامل بررسی کنیم تا به درستی مقایسه کنیم که با آخرین نمایشگرهای بازی LCD مقایسه می شود. و در بعضی از مواقع این کار را کردیم ، درست مثل این مورد نیست. تقریباً هر هفته تعداد زیادی س questionsال درباره OLED دریافت می کنم ، بنابراین امیدوارم این بررسی و داده هایی که جمع آوری کرده ایم به س burningالات شما پاسخ دهند و نحوه عملکرد این فناوری را در مجموعه آزمایشات مانیتور فعلی ما نشان دهند.

  برای در بررسی امروز ، آنچه را که بسیاری از مردم بهترین صفحه OLED برای بازی و مناسب ترین کاندید برای استفاده به عنوان مانیتور کامپیوتر می دانند ، خارج کردیم و خریداری کردیم: LG C1 OLED. این آخرین سری تلویزیونی OLED ال جی است که عمدتا برای مصرف محتوا و HDR درخشان طراحی شده است ، اما در کوچکترین گزینه 48 اینچی - گزینه ای که امروز برای آزمایش خریداری کردیم - ممکن است به عنوان مانیتور نیز قابل استفاده باشد ، این چیزی است که باید تشخیص دهیم بیرون.

  در حالی که مشخصات بازی جدی در اینجا وجود دارد ، و LG کار بزرگی در پشتیبانی از بازار بازی با خط OLED خود انجام داده است ، C1 هنوز در درجه اول برای استفاده به عنوان تلویزیون طراحی شده است.

  از قابلیت "تلویزیون هوشمند" برخوردار است ، بنابراین می توانید برنامه ها را اجرا کنید مستقیماً روی خود تلویزیون ، یک تنظیم کننده داخلی ، و بسیاری از ویژگی های تنظیم تصویر مانند پردازش هوش مصنوعی و سایر موارد. همچنین برخی از ویژگی های راحت ما با اکثر مانیتورها مانند اتصال DisplayPort را ندارد.

  هیچ تنظیماتی وجود ندارد ، شما حتی نمی توانید نمایشگر را به موقعیت مورد نظر خود متمایل کنید ، بنابراین فراموش کنید تنظیم ارتفاع یا هر نوع دیگری. ال جی انتظار دارد شما از این کار به همان صورت که هست استفاده کنید یا آن را به صورت دیواری نصب کنید و صادقانه بگویید استفاده از آن با پایه موجود بد نیست با توجه به اندازه آن ، من واقعاً قابلیت تنظیم ارتفاع یا شیب را از دست نمی دهم.

  گذشته از عدم ارگونومی ، این محصولی با زیبایی طراحی شده است که برای تأکید بر نمایشگر بزرگ در تمام جلوه خود با حاشیه های باریک و عمق حتی باریک تر برای قسمت بالایی ساخته شده است.

  در حالی که این منطقه به طرز مضحکی نازک است ، هنوز یک قسمت خنده دارتر در پایه وجود دارد که تمام وسایل الکترونیکی و درگاه ها را در خود جای داده است ، که بیشتر از یک طراحی زیبا از یک طراحی متمرکز بر ابزار استفاده می کند. مواد خارجی نیز با مخلوطی از فلز ، شیشه و پلاستیک مرغوب با کیفیت عالی هستند.

  در میان تلویزیون ها ، C1 یکی از نمایشگرهای بهتر در کاهش بازتاب مستقیم است. با درمان آن در پایان براق ، در نهایت شما در یک اتاق کاملاً روشن بازتابهای واضح و مشخص تری را نسبت به یک مانیتور معمولی مشاهده خواهید کرد ، که بیشتر آنها نور عمومی را منعکس می کنند تا بازتاب های آینه مانند. اینکه چقدر این کار آزار دهنده باشد ، به تنظیم و تحمل شما در برابر بازتاب ها بستگی دارد ، من شخصاً در دفتر کارم تا حدودی آزار دهنده بود ، اما این یک معامله ساز نبوده و اغلب هنگام تمرکز روی محتوای نمایش داده شده چندان قابل توجه نیست.

  روی میز شما

  مهمترین نکته هنگام خرید LG C1 48 اینچ اندازه است.

  48 اینچ بسیار بزرگتر از بیشتر مانیتورها است ، و این چیزی است که شما باید در آن فاکتور بگیرید. اول ، شما به یک میز کار بزرگ احتیاج دارید ، عرض واحد 107 سانتی متر و عرض آن 84 سانتی متر است ، بنابراین باید از متناسب بودن آن اطمینان حاصل کنید. اما در کنار آن ، صفحه واقعی خود تقریباً 105 سانتی متر عرض و 60 سانتی متر طول دارد که برای استفاده از میز عظیم است.

  در مقایسه ، یک صفحه نمایش استاندارد 32 اینچی فقط 70 سانتی متر عرض و 34- عرض Ultrawide اینچ فقط 80 سانتی متر عرض دارد ، بنابراین این تلویزیون 48 اینچی علاوه بر اینکه به طور قابل توجهی بلندتر است ، 25 سانتی متر از یک Ultrawide نیز گسترده تر است.

  برای درگاه ها ، C1 شامل چهار پورت HDMI 2.1 علاوه بر چندین پورت دیگر ، از جمله سه USB ، هر دو خروجی صدای آنالوگ و نوری ، اترنت و یک ورودی آنتن برای تنظیم کننده است. نکته اصلی در اینجا در مورد HDMI 2.1 است ، زیرا این امر تسهیل کننده است حداکثر رزولوشن 10 بیتی 3840x2160 در 120 هرتز. با این وجود این تنها راه دسترسی به این نرخ تازه سازی است ، به این معنی که برای داشتن بیشترین نیاز به یک کارت گرافیک مدرن (یا از سری RTX 30 انویدیا یا سری RX 6000 AMD یا جدیدتر) دارید. خارج از C1.

  پردازنده های گرافیکی قدیمی با تنها پشتیبانی از HDMI 2.0 با استفاده از RGB کامل به 60 هرتز محدود می شوند ، بنابراین برای استفاده از مانیتور دیدن DisplayPort با DSC بسیار خوب بود ، اما این هرگز اتفاق نمی افتاد روی یک محصول متمرکز بر تلویزیون.

  OSD از طریق کنترل از راه دور کنترل می شود که از ترکیبی از دکمه ها و یک گرز مانند کنترل اشاره گر استفاده می کند. پیمایش منو آسان است اما طبیعتاً موارد زیادی برای تنظیم دارد و یک فرایند نصب وجود دارد که بسیاری از آن را به شما راهنمایی می کند.

  خارج از آن ، من توصیه می کنم مطمئن شوید که HDMI Deep Color در تنظیمات HDMI روی "4K" تنظیم شده است و بازی از حالت بهینه ساز استفاده می شود تا نرخ تازه سازی متغیر فعال شود ، 120 هرتز قابل دسترسی است و تاخیر ورودی کاهش می یابد. مواردی مانند خط تیره تقلب را در این تلویزیون پیدا نخواهید کرد ، اما هنوز هم فیلترهای نور آبی پیدا خواهید کرد و در مورد بهینه سازی بیشتر صحبت خواهیم کرد تنظیمات بعداً.

  نمایش عملکرد

  تاکنون ما به برخی از چالش های استفاده از LG C1 به عنوان مانیتور پرداخته ایم اما اشتباه نکنید ، زیرا صحبت در مورد کیفیت تصویر را شروع خواهیم کرد به سرعت خواهید دید که چرا مردم می خواهند از این استفاده کنند نمایش به عنوان یک مانیتور. و ما اینجا را با زمان پاسخگویی شروع خواهیم کرد ، توجه داشته باشیم که C1 هیچ کنترل overdrive ندارد.

  به عنوان یک پنل OLED که خود روشن است ، زمان پاسخگویی در 120 هرتز باورنکردنی است. این همان چیزی است که من به عنوان یک نمایشگر واقعی 1 میلی متری توصیف می کنم ، این وضعیتی نیست که LG با تبلیغ 1 میلی ثانیه و سپس با ترفندهای مختلف اقدام به دریافت این رقم با استفاده از تنظیمات مضحک overdrive کند که کیفیت تصویر را به شدت آسیب می زند. نه ، این یک صفحه نمایش واقعی 1 میلی متری به نظر می رسد. به طور متوسط ​​، مستقیماً خارج از جعبه ، C1 می تواند میانگین فشار پاسخ 1.3 میلی ثانیه را بدون هیچ پرتابی ، حتی با روش دقیق و به روز شده تست زمان پاسخ ما برای سال 2021 ، تجربه کند.

  LG C1 48 "OLED - 120Hz

  علاوه بر تولید زمان پاسخ های ظالمانه در 120 هرتز ، C1 در نگهداری آن عملکرد در کل دامنه تازه سازی بسیار عالی عمل می کند. من در 100 هرتز ، 85 هرتز و 60 هرتز نیز آزمایش کردم ، بدون اینکه تغییر قابل توجهی در عملکرد در هیچ یک از این نرخهای تازه وجود دارد. عملکرد در تازه سازی های پایین کاهش بسیار کمی دارد ، اما این اصلاً قابل توجه نیست. این به معنای یک تجربه عالی در هنگام بازی با نرخ تازه سازی متغیر است.

  LG C1 نمایشگرهای مبتنی بر LCD را در زمان پاسخ دهی که می تواند تولید کند تحقیر می کند. حتی سریعترین مانیتورهایی که من مانند Samsung Odyssey G7 و HP Omen X 27 آزمایش کرده ام ، به آنچه C1 قادر به دستیابی است نزدیک نیستند.

  هنگام مشاهده عملکرد متوسط ​​در محدوده تازه سازی ، C1 سه برابر بهتر از محصول برتر بعدی است ، با شتاب کمتری برای بوت شدن. این یک نتیجه باورنکردنی است که باعث شرمساری صفحات LCD می شود.

  خبر خوب این است که وقتی نمایشگر را در حالت بهینه ساز بازی خود اجرا می کنید ، تاخیر ورودی بسیار کم است. من کمتر از 1 میلی ثانیه تأخیر در پردازش را ثبت کردم ، اگرچه باید توجه داشته باشم که برای رسیدن به چنین نتیجه ای باید در این حالت باشید.

  با استفاده از حالت های دیگر ، تاخیر ورودی با پردازش بیش از 20 میلی ثانیه افزایش می یابد. اما در حالت بهینه سازی تاخیر ورودی ، این OLED از نظر تأخیر ورودی کل با بهترین LCD ها رقابت می کند زیرا زمان انتقال سریع است.

  کارخانه کالیبراسیون افتضاح است ، و منظور من این است که C1 هنگامی که آن را از جعبه خارج می کنید و یک تنظیم را تغییر نمی دهید بد به نظر می رسد. حالت پیش فرض به هیچ وجه دقیق بودن ، با رنگ آبی قوی نیست ، گاما نادرست و دلتا زیاد است.

  به طور پیش فرض در حالت SDR طیف رنگی را به sRGB / Rec. 709 می بندد ، همانطور که باید باشد ، اما نقطه سفید خیلی دور است استفاده کنید ، که منجر به نتایج ضعیف در اکثر این آزمایشات می شود.

  در مقایسه با سایر مانیتورهای بازی ، C1 بدترین محصول برای کالیبراسیون در مقیاس خاکستری کارخانه است ، اگرچه دقت ColorChecker در میان رده است. اما این بدان معنا نیست که LG C1 در کل یک صفحه نمایش نادرست است ، زیرا اگر در تنظیمات بی شماری غر بزنید در واقع می توانید عملکرد را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشید. به جای اینکه از هر تنظیم به طور جداگانه عبور کنید ، در اینجا تنظیماتی است که من انجام داده ام.

  ضعیف ترین جنبه کیفیت تصویر ، روشنایی است. هنگام نمایش یک تصویر کاملاً سفید ، LG C1 OLED به دلیل محدودیت روشنایی خودکار یا ABL ، یک صفحه نمایش کم نور است. کمتر از 200 نیت در بسیاری از محیط های روشن کمتر خواهد بود ، و اگر با یک صفحه براق ترکیب شود ، نتیجه خوبی برای بازتاب نیست. هنگام دور شدن از حالت بهینه ساز بازی ، می توانید نتایج کمی بالاتر کسب کنید ، اما در بهترین حالت من قادر به این کار نبودم برای بالا بردن LG C1 به بالای 200 نیت کاملا سفید.

  علاوه بر روشنایی کم صفحه ، ABL برای استفاده در دسک تاپ بسیار آزار دهنده است ، به عنوان متحرک و esizing windows روشنایی آن پنجره ها را به طرز محسوسی تنظیم می کند. به همین ترتیب ، بسته به سطح تصویر متوسط ​​(یا APL) نمایشگر ، ممکن است روشنایی تا 250 نیت یا همین حدود تغییر کند و همیشه در حدود 170 تا 250 نیت در نوسان است. این واقعیت تأسف آور استفاده از OLED است و هنگام استفاده از نمایشگر برای برنامه های دسکتاپ که یکنواخت و اغلب نسبتاً روشن هستند ، حواس پرتی ایجاد می کند. با این وجود ، ABL به خوبی برای بازی ها و ویدئوها بهینه شده است ، بنابراین بعید است هنگام استفاده از C1 برای مصرف محتوا ، تغییرات روشنایی را مشاهده کنید.

  وجود دارد برخی از استراتژی های تخفیف موجود ، بعضی از تلویزیون از خود استفاده می کند و برخی دیگر می توانید خودتان انجام دهید.

  به عنوان مثال LG C1 تغییر پیکسل و کم نور شدن آرم را برای بهبود طول عمر تلویزیون انجام می دهد ، و وقتی تمام صفحه را کم می کند مدت طولانی محتوای استاتیک شناسایی می شود. با این وجود ، من ویژگی تغییر پیکسل را آزار دهنده می دانم زیرا می تواند اطلاعات حیاتی را از دسک تاپ قطع کند ، بسته به جایی که تصویر به آنجا منتقل می شود ، بنابراین ممکن است لازم باشد برای استفاده از دسک تاپ غیرفعال شود ، بیشتر صدمه زدن به سوختگی.

  من همچنین می خواهم برخی تغییرات عادت استفاده را در ویندوز ، مانند استفاده از حالت تاریک ، فعال کردن محافظ صفحه و تنظیم نوار وظیفه برای مخفی کردن خودکار ، توصیه کنم.

  در هنگام مشاهده محتوای HDR که همزمان دارای مناطق تاریک و تاریک است ، منجر به عدم شکوفایی یا هاله شدن می شود. هر پیکسلی که باید سیاه باشد ، کاملاً خاموش است ، بنابراین حتی مجازات کننده ترین صحنه های HDR مانند شب های پرستاره یا چراغ های کوچک در یک خیابان تاریک عالی و شگفت انگیز به نظر می رسند.

  بهترین نمایشگرهای HDR برای بازی مانند PG32UQX با نور پس زمینه مینی LED خود به سختی مبارزه کنید و در مناطقی که LG C1 OLED بی عیب و نقص به نظر می رسد شکوفا شوید ، این یک تفاوت شب و روز واقعی است که منجر به کیفیت تصویر عالی در محتوای HDR می شود.

  اشکال همان است همچنین به عنوان بخش SDR: روشنایی. روشنایی پایدار تمام صفحه ضعیف است و در آزمایش ما در واقع از حالت SDR فقط با 140 نیت بدتر است. پانل های LCD این OLED را خرد می کنند تا توانایی نمایش یک تصویر بسیار روشن را داشته باشد که کل صفحه نمایش.

  به این ترتیب C1 OLED روشنایی را در اندازه های مختلف پنجره کنترل می کند. هر صحنه با APL بالا نسبتاً کم نور خواهد بود ، با این وجود همانطور که در مورد آن بحث کردیم ، C1 در مناطق کوچکتر از روشنایی مناسبی برخوردار است. سطح تصویر متوسط ​​محتوای فیلم در کمتر از 25٪ در حالی که C1 می تواند باشد رسیدن به نزدیک به 400 نیت به طور همزمان ، من فکر می کنم این سطح خوبی برای روشنایی HDR است اما بهترین نیست ، گرچه هنوز هم احساس می کنم تجربه کلی HDR وقتی با نسبت کنتراست و توانایی کم نور شدن ترکیب شود ، فوق العاده است.

  اگر از مانیتور بازی خود استفاده می کنید منحصراً برای مصرف محتوا - بنابراین بازی کردن ، تماشای فیلم یا فیلمهای YouTube - بنابراین من معتقدم C1 OLED قابل تأمل است و محصولات زیادی را به خریداران ارائه می دهد.

  ترکیبی از کیفیت تصویر ، تجربه HDR و حرکت وضوح آن به سادگی با پنل های LCD امروزی قابل مقایسه نیست. هیچ چیز مبتنی بر فناوری LCD نمی تواند در زمان پاسخگویی به این OLED نزدیک شود. C1 انتقال فوری را بدون هیچ شلیک بیش از حد ارائه می دهد ، و این امکان ایجاد نور پس زمینه کامل را می دهد. غارت کردن در نتیجه ، C1 رقابت خود را در حرکت از بین می برد و بهترین تجربه ای را که من تاکنون در 120 هرتز یا پایین دیده ام ارائه می دهد.

  این برای بازی ها بسیار عالی است و هنگامی که آن را با در نظر گرفتن نرخ تازه سازی متغیر ال جی در ترکیب می کنید پشتیبانی و حالت تأخیر ورودی کم ، چیزهای زیادی برای گیمرها از دست نرفته است. ممکن است به اندازه یک مانیتور 240 هرتز با رزولوشن پایین صاف نباشد ، اما چیزی با سرعت 4K وجود ندارد که به آنچه این صفحه نمایش می تواند نزدیک کند نزدیک شود.

  < با این حال ، اگر از مانیتور خود برای موارد خارج از مصرف محتوا استفاده می کنید - فکر می کنید وبگردی ، کار با بهره وری یا واقعاً هر چیزی که شامل برنامه های دسک تاپ باشد - بنابراین به نظر من LG C1 گزینه ضعیفی است. این صفحه نمایش قابلیت انعطاف پذیری صفر دارد ، در اصل برای مشاهده محتوا ساخته شده است و بس ، که به اندازه کافی منصفانه است زیرا به عنوان تلویزیون و نه مانیتور طراحی شده است.

  در حین آزمایش ، محدود کننده روشنایی خودکار را آزار دهنده می دانم هنگام استفاده از برنامه های دسک تاپ ، و سطح روشنایی به طور کلی کم برای محیط های روشن تر کافی نیست ، به ویژه همراه با براق براق که محیط شما را منعکس می کند.

  همچنین عظیم است و به فاصله دید بزرگتر از حد معمول نیاز دارد که ممکن است نباشد با بسیاری از تنظیمات دسک تاپ کار کنید. من فکر نمی کنم این مورد در مورد مصرف محتوا که در مرکز صفحه قرار دارد بسیار مهم است ، اما اندازه زیاد آن می تواند محتوا را در لبه های بیرونی سخت تر ببیند ، مانند مثال اگر یک برنامه دسک تاپ را به یکی از گوشه ها برداشته باشید.

خبرهای دیگر از بررسی ها