techbord.com پردازنده های AMD در مقابل اینتل برای بارگیری بازی

میانبرهای خرید:

به دنبال ویژگی بارگیری زمان بارگیری در هفته گذشته ، ما چندین درایو ذخیره سازی از هارد دیسک سخت کارخانه تا سریعترین SSD های PCIe 4.0 را که می توانید در بازار خریداری کنید ، آزمایش کردیم. ایده این بود که ببینیم عملکرد ذخیره سازی چه تاثیری بر زمان بارگذاری بازی دارد و آیا سرعت ذخیره سازی سریع PCIe 4.0 بسیار بهتر از SSD های اصلی است که روی رابط SATA اجرا می شوند. امروز ما می خواهیم این آزمایش را گسترش دهیم و حتی اطلاعات بیشتری در مورد زمان ذخیره سازی و بارگذاری در بازی های امروز به جدول ارائه دهیم.

نتیجه گیری اصلی ما در مقاله قبلی این بود که نوع SSD شما چیست در سیستم شما تأثیر کمی بر زمان بارگیری دارد. تفاوت عملکرد بین SATA SSD سطح پایین و درایو PCIe 4.0 سطح بالا در بسیاری از موارد قابل اغماض بود و حتی در بهترین حالت ، SSD سریع فقط 30 درصد سریعتر از SSD کند در بارگذاری بازی ها بود. تا زمانی که یک SSD داشته باشید و یک هارد دیسک نداشته باشید - با توجه به اینکه هارد دیسک ها می توانند بیش از دو برابر کندتر باشند - تنظیم خواهید شد.

دلیل اینکه بازی ها سرعت بیشتری را از ذخیره سازی سریعتر نمی بینند فراتر از عملکرد SATA SSD ، خود SSD دیگر گلوگاهی برای بیشتر خط لوله بارگیری نیست. این به این دلیل است که موتورهای بازی با در نظر گرفتن هارد دیسک ها ساخته شده اند - فکر می کنید HDD های بسیار کندی که در PS4 و Xbox One یافت می شوند - بنابراین توسعه دهندگان با موضوعاتی مانند چند رشته کردن روند جریان داده اذیت نمی کنند. نتیجه نهایی این است که به محض داشتن SSD در سیستم ، پردازنده و سایر جنبه ها برای بارگذاری بازی اهمیت بیشتری پیدا می کنند و این همان چیزی است که در این ویژگی به آن خواهیم پرداخت.

https://techbord.com پردازنده های AMD در مقابل اینتل برای بارگیری بازی \

در حالی که آزمایش اصلی ما Ryzen 9 3900XT بود ، که ما با استفاده از مادربرد MSI X570 Tomahawk و هر SSD آزمایشی که مستقیماً به پردازنده متصل است ، برای به حداکثر رساندن عملکرد ارائه شده با PCIe 4.0 ، امروز می خواهیم سه پردازنده مرکزی اضافی به آزمایش خود اضافه کنیم.

یکی Ryzen 5 3600 است که دارای همان معماری Zen 2 است اما نیمی از هسته را از 12 تا 6 هسته دارد. سپس ما همچنین کمترین پردازنده AM4 را که در دست داریم ، 4 هسته Ryzen ، آزمایش می کنیم 5 3400G که از معماری قدیمی + Zen استفاده می کند. هر دوی اینها در همان سیستم تست X570 آزمایش شده اند ، اگرچه 3400G از PCIe 4.0 پشتیبانی نمی کند ، بنابراین درایو 4.0 که برای معیارها استفاده می کنیم به سرعت PCIe 3.0 کاهش می یابد.

https://techbord.com پردازنده های AMD در مقابل اینتل برای بارگیری بازی \

سپس در سمت Intel می خواهیم ببینیم که چگونه Ryzen و Comet Lake اینتل برای بارگذاری بازی کرایه می دهند. ما می دانیم که پردازنده های اینتل از عملکرد تک رشته ای برتر و همچنین فرکانس های بالاتری برخوردار هستند که در صورت محدود بودن پردازنده مرکزی می توانند عملکرد بازی را تحت تأثیر قرار دهند. بنابراین ما از Core i5-10600K در یک بستر آزمایش Z490 استفاده می کنیم ، که امکان مقایسه هسته ای با هسته Ryzen 5 3600 را فراهم می کند.

هر دو سیستم عامل AMD و Intel با یک سخت افزار پیکربندی شده اند ، خارج از مادربرد و پردازنده. یعنی همان GPU RTX 2080 Ti FE و همان کیت دو کاناله حافظه DDR4-3200 با XMP اعمال شده. هر دو سیستم همچنین از درایوهای بوت PCIe 3.0 استفاده می کنند ، اگرچه با نصب های مختلف متفاوت ، همانطور که می دانیم انتقال AMD به سیستم Intel می تواند مفاهیم عملکردی داشته باشد.

\"

برای کاهش میزان چربی آزمایش ، ما این چهار پردازنده را با چهار حافظه SSD در حال آزمایش داریم هفت معیار این هنوز هم بیش از 100 ترکیب بنچمارک است ، اما بسیار کمتر از این است که اگر با هر CPU دوباره 14 درایو مشابه را آزمایش کنیم.

درایوهایی که انتخاب کرده ایم شامل چهار دسته اصلی است که قبلاً آزمایش کردیم: Corsair Force MP600 1 ترابایت درایو PCIe 4.0 ما است اگرچه از چهار CPU فقط دو مورد از PCIe 4.0 پشتیبانی می کنند. سپس WD Black SN750 1TB وجود دارد ، یک درایو PCIe 3.0 که در میانه عملکرد ارائه شده با آن رابط قرار دارد. درایو SATA ما سامسونگ 870 QVO 8TB است ، گزینه ای عالی برای ظرفیت ذخیره سازی بالا. و سرانجام ، Western Digital WD120EMAZ 12TB را به عنوان رقیب هارد دیسک خود در اختیار داریم.

\

ما قبلاً س wereال شده بودیم که چرا قبلاً با هارد دیسک 7200 RPM تست نکرده ایم و حقیقت این است که ما سعی کردیم اما واحدی که برای این آزمایش سفارش داده بودیم به محض ورود مرده بود ، بنابراین ما به جای آن از یک بایگانی استفاده کردیم که در دسترس بودیم.

معیارها

بیایید به طور خلاصه یک آزمایش مصنوعی را مرور کنیم تا ببینید که آیا عملکرد CPU در اینجا چیزی را تحت تأثیر قرار می دهد ، بنابراین یکبار دیگر ما در حال بررسی CrystalDiskMark هستیم.

برای خواندن های متوالی ، تفاوت اصلی که در اینجا خواهید دید این است که برای درایو PCIe 4.0 ، داشتن PCIe 4.0 فعال است پلتفرم عملکرد بالاتری را که انتظار دارید ارائه می دهد. Zen 2 همچنین قادر به خواندن متوالی صف عمق صفحات کمی بالاتر حتی در درایو PCIe 3.0 در برابر Intel و Zen + بود ، اگرچه ما فقط در مورد اختلاف 12٪ صحبت می کنیم.

\

\"

برای خواندن های تصادفی ، داستان تقریباً یکسانی است. نکته برجسته در اینجا این است که در درایو SATA ، اینتل با عمق صف و تعداد نخ زیاد ، خواندن تصادفی به طور قابل توجهی بالاتر را به دست آورد ، اگرچه در اندازه های صف کم هیچ تفاوتی وجود نداشت. سپس برای نوشتن های پی در پی ، بیشتر اوقات عملکرد بین هر پلتفرم با لبه کمی نسبت به AMD یکسان است ، در حالی که برای نوشتن تصادفی می توان با AMD نسبت به Intel با درایوهای PCIe افزایش عملکرد داشت. اما همانطور که دیدیم ، عملکرد مصنوعی به خوبی به عملکرد بازی در دنیای واقعی تبدیل نمی شود.

\

بنابراین بیایید برخی از بازی ها را بررسی کنیم. Horizon Zero Dawn عنوانی بود که بر اساس درایو مورد استفاده شما تاثیری در بارگذاری زمان دارد ، درایوهای سریع تا 30 درصد سریعتر از کندترین درایوها هستند. با این حال ، آنچه درست نیز به نظر می رسد این است که این بازی پردازنده سریع را برای بارگذاری نیز دوست دارد.

Ryzen 9 3900XT هنگام استفاده از PCIe SSD حدود 11 درصد سریعتر از Ryzen 5 3600 و Core i5-10600K بود ، که نتایج مشابهی را ارائه داد. اما هر سه پردازنده هنگام بارگیری درایو SATA مشابه بودند. همانطور که انتظار می رفت ، رایزن از داشتن PCIe 4.0 در اینجا نیز بهره ای نمی برد.

\

مهمترین محصول Ryzen 5 3400G است. این پردازنده نسبت به پردازنده های دیگر به میزان قابل ملاحظه ای کندتر بود و این در هر چهار گزینه ذخیره سازی مقیاس بندی شد.

هنگام استفاده از حافظه PCIe ، 3400G 33٪ عقب تر از Ryzen 9 3900XT بود ، 9 ثانیه اضافی برای بارگیری. این پردازنده همچنین در هنگام بارگیری از SATA SSD 24٪ کندتر و از هارد دیسک 22٪ بارگیری کندتر است.

آنچه این نشان می دهد این است که بخشهایی از بارگیری این عنوان کاملاً به CPU محدود هستند و در یک پردازنده ضعیف تر ، این امر منجر به کاهش بارگذاری می شود حتی وقتی دستگاه ذخیره سازی خود کند است. در این عنوان ، مواردی نیست که HDD به طور کلی گلوگاه بارهای بار باشد ، بعضی از قسمتهای بار به نظر ذخیره می شود ، بعضی دیگر به CPU محدود می شوند ، بنابراین داشتن اجزای سریع در هر دو قسمت برای بارگیری مهم است.

\

در Death Stranding ، تفاوت معناداری در زمان بارگیری بین AMD و Intel وجود ندارد. 3600 و 10600K هر دو بازی را تقریباً در 16 ثانیه از SSD و 22 ثانیه از هارد دیسک بارگیری کردند.

با این وجود ، بار دیگر استفاده از Ryzen 5 3400G بسیار کندتر بود. در حقیقت ، تقریباً یک مجازات بارگذاری مستقیم و چهار ثانیه ای برای این Zen + APU در مقابل پردازنده های دیگر وجود داشت: چهار ثانیه با SSD و چهار ثانیه با یک هارد دیسک کندتر. به طور متناسب ، ضربه با SSD شدیدتر است زیرا SSD در کل سریعتر است ، اما در هنگام بارگیری از یک هارد دیسک هنوز افت عملکرد وجود دارد.

\

The Outer Worlds مورد جالبی برای AMD در مقابل زمان بارگذاری اینتل است. عملکرد در Ryzen خیلی متفاوت نبود ، حتی بین Ryzen 5 3400G و Ryzen 9 3900XT ، با Zen + APU فقط چند ثانیه کندتر بود. با این حال ، بارگیری این بازی بر روی Core i5-10600K به طور قابل توجهی کندتر بود ، در حقیقت این پردازنده دو برابر بیشتر از AMD نسبت به AMD طول کشید ، اینتل هیچ بارگذاری قابل توجهی در عملکرد را از یک SSD در مقابل یک دیسک سخت نشان نمی دهد. p> ما کاملاً متقاعد شدیم که این یک اشکال یا خطایی است که هنگام کپی کردن بازی ها روی داده است ، اما حتی پس از نصب جدید عنوان از فروشگاه Epic Games بارگیری شده ، سیستم اینتل برای بارگیری بازی بسیار کندتر بود.

ما می دانیم که پردازنده های Ryzen در هنگام فشرده سازی هسته ای سریعتر از هسته نسبت به Intel هستند ، اما این اختلاف کاملا توضیح نمی دهد. ما پاسخ خوبی برای آنچه در اینجا اتفاق می افتد نداریم ، اما نتایج را چهار برابر بررسی کرده ایم و این یک قیمت خارج از بازار است. بیایید ادامه دهیم.

\

در Red Dead Redemption 2 ، ما تعجب کردیم که هیچ تفاوتی در زمان بارگذاری بین هیچ یک از پردازنده های آزمایش شده مشاهده نکردیم. هنوز فاصله عملکردی بین زمان بارگیری هارد دیسک و SSD وجود دارد ، اما 3400G - که تاکنون در سایر عناوین کندتر بوده است - به همان اندازه 10600K یا 3900XT در این بازی بالا است.

< p> با توجه به زمان بارگیری کند برای Red Dead ، انتظار می رفت که در اینجا شاهد محدودیت پردازنده بیشتر باشیم ، این بازی شاید از عملکرد تک هسته ای سریعتر بهره مند شود ، اما اینطور نیست.

\

در Assassin\'s Creed Odyssey وضعیت دیگری داریم که زمان بارگذاری بیشتر از دستگاه ذخیره سازی تحت تأثیر پردازنده قرار می گیرد ، به شرطی که از هارد دیسک استفاده نکنید. AMD و Intel در این معیار تفاوت چندانی نداشته است ، چه Ryzen 5 3600 یا Core i5-10600K را انتخاب کنید ، در حالی که 3900XT به سختی سریعتر بود.

با این وجود Ryzen 5 3400G به طرز محسوسی دیده می شد برای بارگیری کندتر است. همانند Horizon Zero Dawn ، 3400G در بارگیری Odyssey از PCIe SSD در مقایسه با 3900XT 34٪ کندتر بود ، اگرچه هنگام بارگیری هارد دیسک بسیار کندتر ، این فاصله بطور قابل توجهی کاهش یافت. در عنوانی مانند این ، می گوییم اضافه کردن 10 ثانیه اضافی در زمان بارگیری قطعاً قابل توجه است.

\

در آخر ، ما Planet Coaster را داریم. این عنوانی است که مانند بارگیری در بازی واقعی اینتل را برای بارگذاری بازی ترجیح می دهد ، زیرا موتور واقعاً عاشق عملکرد تک رشته ای و فرکانس است.

هنگام بارگیری پارک آزمایش بزرگ ما ، 10600K حدود 50 ثانیه بود هنگام بارگیری سریعتر ، که در نگاه اول به نظر قابل توجه می رسد. درصد کلی آن چندان زیاد به نظر نمی رسد ، 10600K در بارگیری در مقایسه با 3600 13٪ سریع تر و از 3900XT فقط 3٪ سریعتر است ، اما افزایش عملکرد یک افزایش عملکرد است و Intel Core i5 در اینجا پیش قدم شد.

همچنین می توانید تأثیر عملکرد پردازنده را به ویژه هنگام مشاهده نتایج 3400G مشاهده کنید. در اینجا 3400G در هنگام بارگیری چند دقیقه کندتر از سیستم عامل های دیگر است. در حالی که بارگیری SATA SSD برای 3400G 8 دقیقه طول می کشد ، 10600K فقط در 5 دقیقه و 40 ثانیه و 3600 در 6 دقیقه و 40 ثانیه بارگیری می شود. با توجه به اینکه ما در مورد یک فاصله چند دقیقه ای صحبت می کنیم ، این کاملاً قابل توجه است و نشان می دهد داشتن یک معماری پردازنده مرکزی فعلی برای بارگیری چقدر مهم است.

var googletag = googletag || {} ؛ googletag.cmd = googletag.cmd || [] googletag.cmd.push (تابع () {googletag.pubads (). نمایش (\ \'/ 8095840 / .2_A.35940.4_techbord.com_tier1 \\' ، [300 ، 250] ، \ \'div-pg-ad-1569574001-2 \ \')؛})؛ آنچه ما آموختیم

آنچه از این آزمایش و آزمون ذخیره سازی قبلی خود دریافتیم این است که به طور کلی ، هنگامی که نوعی SSD در سیستم خود دارید ، زمان بارگذاری برای بازیها بیشتر از سرعت حافظه شما تحت تأثیر پردازنده مرکزی است دستگاه در سیستم سطح ابتدایی Ryzen 5 3400G ، تعویض SSD SATA برای PCIe SSD کمتر از 20 درصد افزایش عملکرد دارد و در سایر بازی ها صفر درصد است. اما آن 3400G را به Ryzen 5 3600 ارتقا دهید و ناگهان این سیستم در بازی هایی مانند Horizon Zero Dawn ، Death Stranding و Assassin\'s Creed Odyssey عناوین را 30 تا 50 درصد سریعتر بارگیری می کند.

ما آزمایش بزرگی نکردیم تعداد بازی ها برای معیارهای امروز ، اما به نظر می رسد واضح است که شما احتمالاً بارگذاری سریعتر بارگذاری شده از یک CPU نسبت به نسخه SSD را مشاهده خواهید کرد. و در بازی هایی که SSD برای بارگذاری تا حدی مهم است ، پردازنده همچنان در زمان بارگذاری تأثیرگذار است و احتمالاً مهمترین م gettingلفه برای بهبود عملکرد قابل توجه است.

در مورد نبرد AMD در مقابل اینتل ، صادقانه است که تفاوت چندانی برای زمان بارگذاری وجود ندارد. دنیای بیرونی در Ryzen سریعتر ، Planet Coaster در Intel سریعتر بود و در بقیه اوقات بین Ryzen 5 3600 و Core i5-10600K تفاوت ناچیزی وجود داشت.

< p> از آنجا که تنوع زیادی بین عناوین وجود دارد ، فکر نمی کنیم زمان بارگذاری بازی در تصمیم خرید CPU شما تأثیر بگذارد ، به علاوه موارد مهم دیگری نیز وجود دارد که باید از جمله نرخ فریم واقعی در بازی و قیمت پردازنده در نظر بگیرید.

آزمون امروز همچنین آنچه را که در مقایسه ذخیره سازی خود دیده ایم ، تقویت می کند: زمان بارگذاری بازی بدون تغییر مجدد موتورهای بازی و نحوه بارگیری دارایی از محل ذخیره ، به طور قابل ملاحظه ای بهبود نخواهد یافت. صرف داشتن یک SSD سریع و یک پردازنده پردازشی فوق العاده ، زمان بارگذاری فوری با بازی های موجود را به ما نمی دهد. این تنها از طریق بازنگری و طراحی مجدد بازی سازان در مورد نحوه بارگیری در فضای ذخیره سازی حاصل خواهد شد ، با توجه بیشتر به سخت افزار مدرن مانند SSD های سریع PCIe و پردازنده های چند هسته ای قوی.

قبل از ما هنوز راهی برای بازی های رایانه ای در پیش است. مزایای زمان بارگذاری سریع را که سونی و مایکروسافت از کنسول های نسل بعدی خود وعده می دهند ، مشاهده کنید. دیدن اینکه چگونه بازی های متقابل مانند Cyberpunk 2077 بارگیری در رایانه را بر عهده دارند و اینکه آیا این عناوین جدید بیشتر تمرکز خود را بر استفاده از SSD ها در رایانه های شخصی دارند بیش از آنچه در گذشته بود ، جذاب خواهد بود. زمان جالب توجه پیش رو مطمئناً وجود دارد.

Corsair MP600 PCIe 4.0 SSD در Amazon Sabrent Rocket PCIe 4.0 SSD در آمازون Samsung 870 QVO در Amazon WD Black SN750 در Amazon Seagate FireCuda 520 در Amazon Adata XPG SX8200 Pro در Amazon Intel SSD 665p در Amazon Crucial MX500 در Amazon .subDriveRevBot {حاشیه: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-تکرار: بدون تکرار؛ اندازه پس زمینه: حاوی background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید جدید دریافت یک نسخه رایگان از Superhot: کنترل ذهن حذف ، با اخذ مجوز از GOG قول ما: همه مشارکت خوانندگان به سمت شما خواهد بود بودجه محتوای بیشتر به این معنی است: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

پردازنده های AMD در مقابل اینتل برای بارگیری بازی
reviews/پردازنده-های-amd-در-مقابل-اینتل-برای-بارگیری.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com انویدیا شروع به پشتیبانی مجدد BAR قابل تغییر برای پردازنده های گرافیکی RTX 3000 می کند
techbord.com اپل بی سر و صدا رتبه های قابل ترمیم آیفون و مک بوک را به وب سایت فرانسوی خود اضافه کرد
techbord.com نسخه جدید بازسازی System Dock Night Dive در تابستان امسال فرا می رسد ، اکنون نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید
techbord.com Framework Laptop آخرین تلاش برای یک لپ تاپ مدولار واقعی است
techbord.com محققان استنفورد چهار دلیل اصلی
techbord.com Final Fantasy VII Remake برای PS5 به یک DLC ماجراجویی Yuffie و پیشرفت های گرافیکی اضافه می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.