خبر

 • تک بورد - سامسونگ 980 پرو در مقابل Sabrent Rocket 4 Plus

  سامسونگ 980 پرو در مقابل Sabrent Rocket 4 Plus
  10 روز و 18 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  برای مدت طولانی ، اگر بهترین SSD مصرفی موجود در بازار را می خواستید ، پاسخ سامسونگ ساده و کوتاه بود. با این وجود ، در خبرهای 2019 SSD ما ، Sabrent به عنوان یک تازه وارد غالب به دنبال برکناری سامسونگ بود. ما Rocket 4 SSD آنها را بسیار خوب دوست داشتیم. حتی بهتر از این ، قیمت آن به مراتب مقرون به صرفه تر از سری 970 Pro سامسونگ بود.

  در سال بعد ، درایوهای Sabrent به محبوبیت بیشتری دست یافتند و امتیازات مثبتی را در سراسر کشور دریافت کردند. ما متوجه شدیم که بررسی Rocket 4 قبل از خرید ، به میزان قابل توجهی از کسانی که در مورد درایو تحقیق می کردند ، بازدید می کرد و آنها دیوانه وار فروختند. با توجه به اینکه هم اکنون سامسونگ و سابرانت به ترتیب با خطوط تولید به روز شده ، SSD 980 Pro و Rocket 4 Plus روبرو هستند ، ما دوباره خواهیم دید که کدام درایو بهترین است.

  \"

  ما می توانیم در یک سری آزمایشات ، Samsung 970 Pro و 980 Pro و همچنین Sabrent \ \'Rocket 4 و Rocket 4 Plus را با هم مقایسه کنیم. همه درایوها با همان تصویر ویندوز 10 تنظیم شده اند و ما از دسکتاپ بازی Origin Neuron استفاده کردیم که اخیراً آن را به عنوان آزمایشگاه خود بررسی کردیم. این پیکربندی شامل پردازنده مرکزی Ryzen 7 5800X ، 16 گیگابایت رم و مادربرد Asus \ \'ROG Crosshair VIII Hero است.

  \

  ما با یک شروع کردیم آزمایش مصنوعی گسترده از Anvil که سرعت ، زمان پاسخ و IOPS را در چندین تنظیم اندازه گیری می کند. نتایج برای تولید یک عدد عملکرد نهایی ترکیب می شوند.

  Samsung 970 Pro Sabrent Rocket 4 Samsung 980 Pro Sabrent Rocket 4 Plus Anvil Score 18315 22847 23259 26082

  از این رو ، می توان انتظار داشت که Rocket 4 عملکرد را در -با 980 Pro همراه باشید. 970 Pro حدود 20٪ کندتر است و Rocket 4 Plus ~ 10-15٪ سریعتر است.

  \"

  اکنون اجازه دهید سرعت استاندارد خواندن و نوشتن را در اندازه های مختلف پرونده بررسی کنیم. 970 Pro حداکثر سرعت خواندن 3500 مگابایت بر ثانیه و حداکثر سرعت نوشتن 2700 مگابایت بر ثانیه دارد. برای Sabrent Rocket 4 (که یک درایو PCIe 4.0 است) 5000 مگابایت بر ثانیه خواندن و 4400 مگابایت بر ثانیه نوشتن است.

  سامسونگ 980 Pro جدید 7000 مگابایت بر ثانیه خوانده شده است و 5000 مگابایت در ثانیه نوشتن ، در حالی که رقبا Sabrent Rocket 4 Plus با 7100 مگابایت بر ثانیه خواندن و 6600 مگابایت در ثانیه نوشتن است. این اعداد دقیقاً مانند رتبه بندی سرعت Wi-Fi هستند زیرا فقط رهنمودهایی هستند و شما هرگز به آنها دسترسی نخواهید داشت.

  https://techbord.com Samsung 980 Pro در مقابل Sabrent Rocket 4 Plus \

  با نگاهی به نتایج اندازه گیری شده ، 970 Pro بسیار نزدیک به مشخصات فنی است. Rocket 4 هم در خواندن و نوشتن حدود 10٪ تخفیف دارد. 980 Pro کاملا جالب است. در تست خواندن ، هیچ وقت از 6300 مگابایت بر ثانیه عبور نکرد و واحد ما با عملکردهایی در حدود 2-4 مگابایت افت عملکرد عجیبی داشت. در آزمون نوشتن برای پرونده های 64KB امتیاز خود را کمی ضعیف کرد ، اما پس از آن برای پرونده های بزرگتر حدود 10٪ زیر نمره افتاد. Rocket 4 Plus در هر دو آزمون بسیار به امتیاز مشخصات نزدیک بود و برنده مشخص کاغذ است. به خاطر داشته باشید که اینها بهترین تست های سناریو هستند و عملکرد واقعی پایین تر خواهد بود.

  https://techbord. com Samsung 980 Pro vs Sabrent Rocket 4 Plus

  در مرحله بعدی ، ما زمان پاسخ را بررسی خواهیم کرد. شما می توانید مانند پینگ کردن برای SSD خود به این فکر کنید. داشتن اتصال به اینترنت سریع اهمیتی ندارد که پینگ شما برای انجام هر کار مفیدی بیش از حد باشد.

  همین مفهوم در مورد درایوها اعمال می شود و مدت زمان درایو برای پاسخگویی به درخواست را نشان می دهد. نتایج برای هر دو پرونده 4 مگابایتی و 4 کیلوبایتی نشان داده شده است.

  970 Pro در اینجا در مقایسه با درایوهای جدید و Rocket 4 خیلی بهتر نیست. این پیشرفت های نسل در طراحی کنترل کننده ذخیره را نشان می دهد. 980 Pro و Rocket 4 Plus بسیار نزدیک هستند ، اما Sabrent کمی جلوتر می آید. کسری از میلی ثانیه در اینجا و آنجا ممکن است زیاد به نظر نرسد ، اما وقتی یک هارد در ثانیه هزاران یا بیشتر پرونده را پردازش می کند ، جمع می شود.

  \"

  این برای آزمایش های مصنوعی است.

  حالا ما " برای تست های نزدیک به سناریوهای دنیای واقعی ، به اعداد نگاه می کنم. دو تست بعدی بیانگر میانگین زمانی است که برای کپی کردن مجموعه ای از پرونده ها از یک پارتیشن در درایو به قسمت دیگر لازم بوده است.

  برای تست کپی بازی ، ما از نصب استاندارد CS: GO استفاده کردیم. هزاران پرونده با اندازه های مختلف دارد و حدود 34 گیگابایت فضا اشغال می کند. برای آزمون کپی رسانه ، ما از چند ده کلیپ فیلم استفاده کردیم که 34 گیگابایت را نیز به خود اختصاص دادند. آزمایشی مانند این از زمان خواندن و نوشتن همزمان داده ها عملکرد به مراتب کمتری نسبت به اعداد رتبه بندی شده درایو خواهد داشت. شما به طور م halfثر نیمی از درایو را در هر جهت دارای امتیاز عملیاتی می کنید.

  https://techbord .com سامسونگ 980 پرو در مقابل Sabrent Rocket 4 Plus

  توجه داشته باشید که اگرچه هر دو تست به همان اندازه از داده ها کپی شده اند ، کپی کردن این بازی حدوداً دو برابر بیشتر طول کشیده است. این به دلیل افزایش سربار در مکان یابی و پردازش چندین هزار پرونده است.

  به طور کلی ، 980 Pro سامسونگ با Rocket 4 Plus که در هر دو آزمون چند ثانیه عقب است ، برنده است. هنگام مقایسه درایوهای نسل قبلی ، می بینیم که Rocket 4 هنگام کپی کردن پرونده های بزرگ سریعتر است ، در حالی که 970 Pro هنگام کپی کردن پرونده های کوچکتر سریعتر است.

  \"

  تست بعدی که ما اجرا کردیم اسکریپتی است که داده ها را رمزگذاری می کند ، نتایج را در یک فایل جدید می نویسد ، آن را رمزگشایی کرده و سپس هش پرونده را تأیید می کند. رمزگذاری حجم کاری است که تمام مدت روی سیستم های مدرن اتفاق می افتد. همچنین مهم است زیرا نشان دهنده وظیفه ای است که داده ها برای پردازش باید به CPU ارسال شوند.

  هنگامی که یک پرونده را کپی می کنید ، داده ها هرگز مجبور نیستند SSD را ترک کنند تا بتوانند ذخیره شده با رمزگذاری ، از رابط بین SSD و بقیه سیستم استفاده می شود. نتایج این آزمون اساساً یکسان بود. این یکی از مواردی است که حتی اگر SSD ها دارای تعداد عملکرد بسیار متنوعی باشند ، همه آنها همزمان کار را انجام می دهند. برخی از بارهای کاری از افزایش عملکرد ذخیره سازی بهره مند نمی شوند.

  https://techbord.com Samsung 980 Pro vs Sabrent Rocket 4 Plus

  زمان بوت یک کیف مخلوط است. این اعداد با میانگین دو چکمه سرد (شروع با پریز برق) و دو چکمه گرم (خاموش کردن و راه اندازی مجدد بدون برق وصل کردن) محاسبه شد. هر چهار درایو در کمتر از 1.5 ثانیه از یکدیگر به پایان رسید.

  https://techbord.com Samsung 980 Pro vs Sabrent Rocket 4 Plus

  اکنون برخی از شماره های بازی را بررسی می کنیم.

  ما با Microsoft Flight Simulator 2020 آزمایش کردیم ، بازی مشهور به پرونده ها و محیط های عظیم. اولین آزمایش فقط راه اندازی بازی از روی دسک تاپ بود. ما در اینجا شاهد بهبود نسبی کمی برای محصولات سامسونگ و Sabrent هستیم. برای بازی ای که شروع آن تقریباً دو دقیقه طول می کشد ، سود زیادی ندارد. بارگذاری بازی به طور عمده فقط شروع موتور بازی است ، چیزی که دارای پرونده های کوچک زیادی است. هنگامی که نقشه / مأموریت را انتخاب می کنیم ، بافتهای بزرگ بارگیری نمی شوند. 980 Pro چند ثانیه طول می کشد.

  https://techbord.com Samsung 980 Pro در مقابل Sabrent Rocket 4 Plus

  پس از بارگیری بازی ، آزمایش بعدی که انجام دادیم این بود که ببینیم بارگیری در یک سناریو و شروع پرواز چقدر طول می کشد. ما از ماموریت چالش فرود Jackson Hole استفاده کردیم. دو درایو Sabrent در اینجا با اختلاف چشمگیر 20٪ برنده می شوند. این نشان می دهد که درایوهای Sabrent در پردازش چند پرونده بزرگ سریع تر هستند ، در حالی که درایوهای سامسونگ در پردازش بسیاری از پرونده های کوچکتر بهتر هستند.

  ما می توانیم هر دو این نتایج را جمع کنیم تا در مورد مدت زمان آن ایده بگیریم. از دسک تاپ به داخل بازی می رود. با کمال تعجب ، موشک 4 ، 980 پرو و ​​راکت 4 پلاس همگی در 140 ثانیه با 970 پرو به سختی در 144 ثانیه عقب بودند. این نشان می دهد که با وجود داده های زیادی که بازی برای بارگیری نیاز دارد ، هیچ تفاوتی در عملکرد بین سه درایو برتر وجود ندارد.

  \"

  آخرین آزمایشی که ما انجام دادیم یک تست شکنجه بود. برخی از درایوها می توانند مقدار کمی RAM بسیار سریع را در خود ذخیره کنند که داده های پرمصرف را در حافظه پنهان می کند. این به تولید کننده اجازه می دهد تا از فضای ذخیره سازی فله با سرعت کمتری استفاده کند و هنوز هم به نظر می رسد در برخی از کارهای خاص سریع باشد. 970 Evo در میان دیگران از چنین طرحی استفاده می کند. برای انتقال پرونده های کوچک بسیار خوب عمل می کند ، اما با پر شدن حافظه پنهان ، عملکرد به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

  آزمایشی که ما انجام دادیم ، کپی ها را به طور تصادفی ده بار تولید کرد و در هر بار تکرار ، پرونده های 100 گیگابایتی را پاک و دوباره تولید کرد. این مجموعاً به ارزش 1 ترابایت خواندن و ارزش نوشتن 1 ترابایت است.

  برای مرجع ، طول عمر 970 Pro 1200TB نوشته شده ، 1800TB برای Rocket 4 ، 600TB برای 980 Pro و 1400TB است. برای Rocket 4 Plus. جالب است بدانید که طول عمر درایوهای جدیدتر از درایوهای قدیمی تر است. ما نمی دانیم چرا این مورد برای درایو Sabrent است ، اما در مورد سامسونگ ، 980 Pro در واقع بیشتر جانشین 970 Evo است که از MLC 3 بیتی نیز استفاده می کند.

  اگر درایوها از حافظه پنهان استفاده می کردند یا مدیریت حرارتی ضعیفی داشتند ، شاهد افت عملکرد تا حدی خواهیم بود. خوشبختانه هیچ یک از درایوها چنین مشکلی ندارند ، اما 980 Pro پس از مارک 200 گیگابایتی کمی کند شد. راکت 4 پلاس با اندکی بیش از 970 Pro با بیش از 400 ثانیه آزمایش را به پایان رساند. 980 Pro کمی بیشتر از 550 ثانیه در جایگاه سوم ایستاد. Rocket 4 در اینجا دو برابر بیشتر از درایو بعدی بسیار ناامید کننده بود.

  https://techbord.com سامسونگ 980 Pro vs Sabrent Rocket 4 Plus

  var googletag = googletag || {} ؛ googletag.cmd = googletag.cmd || [] googletag.cmd.push (تابع () {googletag.pubads (). نمایش (\ \'/ 8095840 / .2_A.35940.4_techbord.com_tier1 \\' ، [300 ، 250] ، \ \'div-pg-ad-1569574001-2 \ \')؛})؛

  آخرین نمودار و جدول داده هایی که باید بررسی شود و بالقوه مهمترین مورد برای مصرف کنندگان ، قیمت گذاری است. در اینجا ما هزینه هر گیگابایت برای هر نوع درایو را در زمان انتشار می بینیم. قیمت فعلی هر درایو و ظرفیت در جدول زیر نمودار ذکر شده است.

  Sabrent Rocket 4 ارزانترین درایو است و به دنبال آن Rocket 4 Plus در هر گیگابایت. 980 Pro تنها کمی گرانتر از بهترین Sabrent است ، در حالی که 970 Pro به دلیل گرانتر بودن MLC 2 بیتی استفاده شده در آن درایو ، گرانترین قیمت است. این تصمیم سامسونگ در مورد سری جدیدی بود که 980 Pro هم علاقه مندان به جریان اصلی و هم عملکرد عالی را ارائه می دهد.

  https://techbord.com Samsung 980 Pro vs Sabrent Rocket 4 Plus \

  SSD قیمت در هر گیگابایت ظرفیت (در گیگابایت) Sabrent Rocket 4 1TB 0.17 170 $ 1000 Sabrent Rocket 4 500 GB 0.18 $ 90 500 Sabrent Rocket 4 2TB 0.19 $ 370 2000 Sabrent Rocket 4 Plus 1TB 0.20 $ 200 1000 Sabrent Rocket 4 Plus 2TB 0.20 $ 400 2000 980 Pro 1TB 0.23 $ 230 1000 970 Pro 1TB 0.27 $ 270 1000 980 Pro 500GB 0.28 $ 140 500 970 Pro 512 GB 0.33 $ 170 512 980 Pro 250 GB 0.36 $ 90 250

  انتخاب بین Samsung 980 Pro و Sabrent Rocket 4 Plus بسیار دشوار است سلام هم قیمت تهاجمی دارید و هم اکنون بهترین عملکرد را در هر SSD مصرف کننده دارید. سابرانت از نظر ارزش و کارایی با نسل قبلی حرف اول را می زد اما اکنون سامسونگ جا افتاده و بسیار رقابتی است. در حقیقت ، بدون تقویت پیشنهادی جدید Rocket 4 Plus ، سامسونگ ادعای تاج و تخت عملکرد را دارد.

  980 Pro در کپی پرونده کمی سریعتر بود اما در تست های دیگر مطابقت داشت. اگرچه معیارهای مصنوعی نشان می دهد که Sabrent Rocket 4 Plus سریعتر است ، اما ما تردید داریم که تفاوت در استفاده روزانه را مشاهده خواهید کرد. بسته به قیمت گذاری ، شما با هر یک از شرایط خوب خواهید بود.

  https://techbord.com سامسونگ 980 پرو در مقابل Sabrent Rocket 4 Plus

  با نگاهی به هر چهار درایو ، Sabrent Rocket 4 همچنان بهترین ارزش SSD موجود در بازار را ارائه می دهد. اگر بودجه کمی برای SSD 1 ترابایتی دارید ، فقط کافی است با آن همراه باشید و خوب خواهید شد. با این حال ، ما فکر می کنیم برنده کلی در اینجا Rocket 4 Plus است. این فقط 30 دلار اضافی برای مدل 1 ترابایتی وجود دارد و یک SSD عالی برای استفاده روزانه خواهد بود.

  اگر در جایی که مرتباً در پرونده های بزرگ جابجا می شوید ، مقدار زیادی محتوا ایجاد می کنید یا با حجم زیاد داده کار می کنید ، با این وجود 30 دلار اضافی برای Samsung 980 Pro توجیه پذیر است. برای همه دیگران ، شما می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کرده و آن را به سمت سایر اجزای سازنده خود صرف کنید.

  Sabrent Rocket 4 Plus در Amazon Samsung SSD 980 Pro در Amazon Sabrent Rocket 4 در Amazon Corsair MP600 در Amazon Samsung SSD 870 QVO در Amazon Crucial MX500 در آمازون .subDriveRevBot {حاشیه: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ اندازه پس زمینه: حاوی background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: تمام مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، این بدان معناست: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از بررسی ها