خبر

 • تک بورد - سالها بعد: 3 گیگابایت در مقابل 6 گیگابایت GTX 1060 در بازی های امروز

  سالها بعد: 3 گیگابایت در مقابل 6 گیگابایت GTX 1060 در بازی های امروز
  3 روز و 19 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  اخیراً ما کارت گرافیک های قبلی را بررسی کرده ایم که می توانید با قیمت های "مناسب" خریداری کنید ، اگر GPU برای بازی می خواهید ، اما نمی خواهید قیمت های تورم را بپردازید. این یک معامله معتبر برای بسیاری است و بنابراین ما از قبیل GeForce GTX 1070 ، GTX 1060 6 GB و Radeon RX 580 مجدداً بازدید کرده ایم که جدیدترین درایورها و بازی های امروزی را اجرا می کنیم تا ببینیم چگونه کار می کنند.

  امروز نگاهی به نسخه 3 گیگابایتی GeForce GTX 1060 می اندازیم که با قیمت 200-250 پوند در eBay به فروش می رسد و این در حدود 100 دلار کمتر از آنچه برای مدل 6 گیگابایتی پرداخت می کنید کمتر است. . دلیل دوم برای جمع آوری این آزمون این است که ما می خواهیم ببینیم یک کارت گرافیک با 3 گیگابایت حافظه VRAM در سال 2021 چگونه راه اندازی می شود. این به تنهایی باید بسیار جالب باشد.

  به عنوان یک تازه کردن سریع ، نسخه اصلی GTX 1060 6 GB در جولای 2016 یعنی 5 سال پیش منتشر شد. داغ آن نسخه ، یک ماه بعد ، انویدیا نسخه جنجالی 3 گیگابایتی را منتشر کرد. دلیل این بحث این بود که انویدیا کارهای Nvidia را انجام می داد: نسخه 3 گیگابایتی GTX 1060 به نظر می رسید مانند همان نسخه اصلی باشد اما با نیمی از VRAM. اما اگر این فرض را می کردید ، اشتباه می کردید.

  علاوه بر تفاوت VRAM ، انویدیا با سیلیکون معیوب نیز از 1152 پشتیبانی می کند هسته ها ، به جای 1280 هسته کامل استفاده شده توسط نسخه 6 گیگابایتی ، یا 10 درصد کاهش تعداد هسته ها. بر اساس آزمایش ما 5 سال پیش ، هنگامی که توسط VRAM محدود نمی شد ، مدل 3 گیگابایتی 7 slow کندتر بود ، اما ما نمونه ای از Mirror's Edge Catalyst را مشاهده کردیم که به دلیل حافظه ناکافی تا 41٪ کندتر بود ، بنابراین جالب خواهد بود برای دیدن چگونگی مقایسه این دو پردازنده گرافیکی امروز.

  پاسکال نسخه ای حماسی از انویدیا در همان روز بود ، اما تعداد کمی سیب بد مانند این نسخه و نسخه GT 1030 DDR4 داشتند. اما تمام آن درام اکنون در گذشته است و آنچه در حال حاضر داریم 3 GB GTX 1060 دست دوم است که قرار است دوباره آزمایش کنیم.

  اگر تا زمانی که هزینه RTX 3070 بیش از ماشین اول شما نباشد ، به فکر خرید کارت گرافیک دست دوم هستید ، احتمالاً می خواهید بدانید که امروز عملکرد آن چقدر است؟ بازی ها ، بنابراین بیایید بررسی کنیم.

  برای مقایسه ، ما GTX 1060 6 GB را داریم که با استفاده از طیف وسیعی از تنظیمات کیفیت ، در 15 بازی با کیفیت 1080p و 1440p مقایسه می شود. تمام آزمایشات با استفاده از 32 گیگابایت حافظه DDR4-3200 CL14 و آخرین درایورهای نمایشگر موجود روی سیستم آزمایش Ryzen 9 5950X انجام شده است ، بنابراین نتایج به طور کامل در GPU محدود می شوند.

  معیارهای بازی

  با شروع Assassin \ 's Creed Valhalla ، می بینیم که مدل 3 گیگابایتی با استفاده از تنظیمات کیفیت پایین ، 6٪ کندتر در 1080p است ، همان چیزی است که انتظار دارید اگر از بافر VRAM بیشتر نشوید. با این حال ، با استفاده از کیفیت از پیش تعیین شده متوسط ​​، ما با مشکل روبرو می شویم که حاشیه به 20٪ افزایش می یابد ، نرخ فریم متوسط ​​را از 59 فریم در ثانیه به 47 فریم در ثانیه کاهش می دهیم.

  با کیفیت بالا اوضاع بدتر می شود از پیش تعیین شده در حالی که مدل 3 گیگابایتی با اختلاف چشمگیر 54 درصدی کاهش می یابد ، از 48 فریم در ثانیه قابل پخش است و فقط با 22 فریم بر ثانیه به یک لکنت لک می زند.

  این بدان معنی است که هنگام تنظیم تنظیمات کیفیت ، می خواهید کیفیت بافت را در کمترین مقدار ممکن حفظ کنید و باید در 1080p باشد ، زیرا در 1440p در واقع هیچ راهی برای کارکرد مدل 3 گیگابایتی وجود ندارد.

  ما در حال بررسی کاهش کارایی 37 درصدی با استفاده از تنظیمات کیفیت پایین در 1440p هستیم ، بنابراین متوسط ​​و بالا قطعاً ممنوع است. از نظر ارزش ، اگر بیشتر از همه بازی هایی مثل Assassin's Creed Valhalla را انجام دهید که تقریباً 50٪ عملکرد بیشتری به شما می دهد ، ارزش 6 گیگابایتی برای آن ارزش دارد.

  < p>

  نتایج Rainbow Six Siege تام کلنسی همچنین جالب است ، اگرچه در اینجا بافر قاب 3 گیگابایتی در بیشتر موارد کافی است. به عنوان مثال ، در تنظیمات کم 1080p ، 7٪ کاهش و سپس فقط 5٪ با متوسط ​​شاهد هستیم. با این حال ، ما در حال بررسی افت چشمگیر 24 درصدی با استفاده از بالا هستیم ، اگرچه این بازی هنوز هم قابل پخش است.

  با توجه به کاهش عملکرد مدل 3 گیگابایتی هنگام استفاده از کیفیت از پیش تعیین شده با کیفیت 1080p ، شما ممکن است انتظار داشته باشید که داده های 1440p یک فاجعه باشد ، اما اینطور نیست. با استفاده از همان تنظیم کیفیت ، مدل 3 گیگابایتی فقط 9٪ کندتر بود و از 89 فریم در ثانیه به 81 فریم در ثانیه کاهش یافت. ما معتقدیم که این به این دلیل است که ظرفیت حافظه دیگر بیشترین جنبه کارایی کارت را ندارد و در جایی که عملکرد را کاملاً کاهش دهد ، از شدت کافی برخوردار نیست.

  به عبارت دیگر ، مدل 3 گیگابایتی در اینجا عملکرد خوبی دارد و مطمئناً قادر به ارائه عملکرد قابل پخش بود.

  Biomutant با استفاده از کم ، متوسط ​​و متوسط ​​با 3 گیگابایت GTX 1060 مشکلی ندارد. ایستگاه از پیش تنظیم شده با کیفیت بالا ، اگرچه توجه داشته باشید که ما با حداکثر کیفیت از پیش تعیین شده آزمایش نمی کنیم.

  در این حالت ، مدل 3 گیگابایتی 7-10٪ کندتر از نسخه 6 گیگابایتی است و این همان چیزی است که شما معمولاً می خواهید انتظار می رود که وقتی ظرفیت حافظه محدود نمی شود ، ببینید.

  حاشیه ها در Outriders در همه جای کشور وجود دارد. در 1080p با استفاده از پیش تنظیم کم ، مدل 3 گیگابایتی 5٪ کندتر است و این بهترین حالت است. با این حال ، با پایین آمدن تنظیمات کیفیت ، یک حاشیه تا 24٪ کاهش یافت ، زیرا مدل 3 گیگابایتی به 51 فریم بر ثانیه کاهش یافت در حالیکه کارت 6 گیگابایتی برای 67 فریم در ثانیه مناسب بود.

  بسیار جالب است ، زیرا ما حرکت به 1440p ، مدل 3 گیگابایتی با استفاده از کم و 5٪ کندتر و با متوسط ​​22٪ کندتر اما با استفاده از کیفیت بالا فقط 12٪ کندتر است. اما همانطور که در Rainbow Six Siege مشاهده شد ، ممکن است به جایی برسید که تمام شدن VRAM دلیل اصلی محدود کردن عملکرد نباشد ، بلکه این عملکرد GPU است و این امر را با کیفیت از پیش تعیین شده مشاهده می کنیم.

  شما انتظار دارید که حاشیه 22 درصدی که با تنظیم از پیش تعیین شده دیده می شود ، منعکس شده یا با زیاد افزایش یابد ، اما در عوض فقط به 12٪ کاهش می یابد و این به این دلیل است که عملکرد سایه بان GPU به محدودیت اصلی تبدیل می شود.

  با Horizon Zero Dawn شواهد بیشتری از این رفتار مشاهده می کنیم. انتظار دارید که بافر محدود VRAM مدل 3 گیگابایتی با استفاده از کمترین کیفیت از پیش تعیین شده ، کمترین تأثیر را داشته باشد ، بنابراین در این حالت عملکرد را ترجیح می دهید. اما در اینجا ما در حال بررسی کاهش 21 درصدی عملکرد برای مدل 3 گیگابایتی هستیم و حداقل نیمی از این رقم را می توان به بافر VRAM نسبت داد.

  با استفاده از پیش تعیین شده با کیفیت بالاتر "اصلی" حاشیه است به 17٪ کاهش یافته و سپس با کیفیت مطلوب ، که دومین کیفیت از پیش تعیین شده است ، حاشیه به 12٪ کاهش می یابد که دور از انتظار نیست که هنگام استفاده از VRAM 3 گیگابایتی کمتر ببینید.

  < p> حقیقت این است که بافر VRAM مدل 3 گیگابایتی در هر سه شرایط آزمایش بیش از حد مجاز بود ، اتفاقاً این اتفاق افتاد که با استفاده از کمترین کیفیت از پیش تعیین شده ، محدودیت اصلی عملکرد بود.

  رفتار مقیاس گذاری از پیش تعیین شده همان چیزی است که انتظار دارید هنگام اتمام VRAM در Shadow of the Tomb Raider مشاهده کنید. در 1080p ، مدل 3 گیگابایتی با استفاده از ایستگاه از پیش تنظیم شده با کمترین و کم کیفیت ، 5٪ کندتر بود. اما با کاهش متوسط ​​، 3GB 1060 باعث کاهش عملکرد 39 درصدی می شود ، سرعت فریم از 61 فریم بر ثانیه به 37 فریم در ثانیه کاهش می یابد.

  آیا ظرفیت VRAM مسئله ای مانند آنچه در این پایین می بینیم نبوده است؟ و کمترین تنظیمات ، مدل 3 گیگابایتی در حدود 58 فریم در ثانیه ارائه می شد.

  سپس در 1440p متوجه می شویم که مدل 3 گیگابایتی با استفاده از کمترین تنظیم از پیش تعیین شده ، 8٪ کندتر است ، با استفاده از متوسط ​​13٪ کندتر و 29٪ کندتر است.

  Doom Eternal به شما اجازه نمی دهد از بافر VRAM بیشتر شوید ، بنابراین آزمایش برخی از تنظیمات کیفیت امکان پذیر نیست. از این بدتر ، حتی با کیفیت پایین از پیش تعیین شده ، بافر در حال حاضر حداکثر است و در نتیجه نسخه 6 گیگابایتی را با 25٪ حاشیه در 1080p و 24٪ در 1440p عقب می کشد.

  بازی هنوز هم قابل پخش بود در هر دو رزولوشن ، بنابراین وجود دارد ، اما شما با این مدل به تنظیمات کم کیفیت محدود می شوید.

  3 گیگابایت GTX 1060 بود به طور مداوم 14 درصد کندتر از مدل 6 گیگابایتی در Death Stranding با کیفیت 1080p ، که حاشیه بیشتری نسبت به انتظار شما است ، بنابراین شاید برخی از محدودیت های حافظه برای این نتایج وجود داشته باشد و مطمئناً در 1440p این مسئله وجود دارد.

  در اینجا مدل 3 گیگابایتی بین 16-20٪ کندتر بوده و این به دلیل محدود بودن بافر VRAM است زیرا باید فقط تا 10٪ کندتر باشد. این مسئله برای کسانی است که می خواهند Death Stranding را با 1440p بازی کنند زیرا به معنای کاهش از تقریبا 60 فریم در ثانیه با استفاده از تنظیم متوسط ​​با مدل 6 گیگابایتی است ، و فقط با 50 گیگابایت در ثانیه با نسخه 3 گیگابایتی خجالتی هستید و مطمئناً متوجه این تفاوت خواهید شد. / p>

  با رفتن به Dirt 5 ، GTX 1060 3GB با استفاده از تنظیمات فوق العاده کم کیفیت در 1080p 12٪ کندتر بود ، سپس با کم و متوسط مقیاس بندی کاملاً مشابه در هر سه ایستگاه از پیش تنظیم شده در 1080p. سپس در 1440p شاهد کاهش 5 درصدی عملکرد برای مدل 3 گیگابایتی با استفاده از ایستگاه از پیش تنظیم بسیار کم و پایین و سپس 10٪ افت با متوسط ​​هستیم ، بنابراین در بیشتر قسمت ها مدل 3 گیگابایتی با استفاده از تنظیمات کیفیت پایین در خاک 5 خوب کار می کند .

  برای آزمایش Watch Dogs: لژیون با این محصولات قدیمی ، ما از پیش تنظیمات بسیار بالا و فوق العاده باکیفیت در این GPU ها چشم پوشی کرده ایم. به اندازه کافی قدرتمند است. در این صورت ، 3GB 1060 کاملاً خوب عمل می کند ، عملکرد معمولاً بین 7 تا 13٪ کندتر از مدل 6 GB است.

  اینها نتایج کمی بازکننده چشم هستند ، بازی Resident Evil Village با 3 گیگابایت 1060 بسیار دشوار است و با کمترین کیفیت در 1080p از پیش تعیین شده استفاده می کنید ، شما واقعاً نمی توانید و دستیابی به تجربه 60 فریم در ثانیه امکان پذیر نیست. این یک نمونه از بازی هایی است که 3 گیگابایت 1060 را منسوخ می کنند.

  یکی دیگر از بازی هایی که 3 گیگابایت 1060 را منسوخ می کند ، Cyberpunk 2077 است ، اینجا حتی نمی توان با استفاده از کمترین تنظیمات مطلوب با کیفیت 1080p به 40 فریم در ثانیه دست یافت. مدل 6 گیگابایتی نیز کاملاً شگفت انگیز نیست اما با بیش از 20٪ عملکرد بیشتر حداقل قابل پخش است.

  عملکرد در Forza Horizon 4 برای مدل 3 گیگابایتی کاملاً خوب است و از کمترین کیفیت از پیش تعیین شده در 1080p برای 159 فریم در ثانیه استفاده می کند ، که فقط 5٪ کمتر از نسخه 6 گیگابایتی است. مقیاس بندی مشابهی را با تنظیمات کیفیت متوسط ​​و سپس افت بزرگی با استفاده از فوق العاده که کارت 3 گیگابایتی تقریباً 30٪ کندتر بود ، می بینیم. مقیاس گذاری مشابه در 1440p مشاهده شد.

  با کمال تعجب ، Star Wars Jedi: Fallen Order حتی در هنگام استفاده از تنظیمات با بالاترین کیفیت ، اگرچه می خواهید به 1080p پایبند باشید زیرا در اینجا GPU به اندازه کافی برای بازی های 1440p ، حداقل با فعال بودن پیش تنظیم Epic ، کافی نیست.

  در 1080p نسخه 3 گیگابایتی معمولاً 5-7 بود ٪ کندتر و سپس تا 12 درصد کندتر در 1440p ، اما عملکرد کلی در این عنوان مناسب است.

  در آخر ما F1 2020 و تعجبی ندارد ، 3 گیگابایت 1060 خوب بازی می کند و با اختلاف 6 تا 8 درصدی از مدل 6 گیگابایتی عقب است. در نتیجه ، عملکرد 1080p حتی با داشتن حداکثر کیفیت از پیش تعیین شده بسیار قابل پخش بود و واقعاً می توانید با اجرای این کارت در 1440p فرار کنید.

  فریم های متوسط ​​

  قبل از پایان کار ، در زیر نگاهی به میانگین 17 بازی داریم و همانطور که می بینید نسخه 3 گیگابایتی GTX 1060 بسیار بدتر از چند سال پیش است. با 1080p دیگر به طور متوسط ​​7٪ کندتر نیست. در حقیقت ، با استفاده از کمترین کیفیت تنظیمات ، به طور متوسط ​​14٪ کندتر ، سپس با استفاده از تنظیمات متوسط ​​20٪ کندتر و با تنظیمات با کیفیت بالا ، 32٪ کندتر است.

  این داستان با وضوح 1440p داستانی مشابه اما کمی بدتر است زیرا مدل 3 گیگابایتی با 20٪ حاشیه از کم ، 22٪ کندتر با متوسط ​​و 23٪ کندتر از زیاد استفاده می کند. حاشیه های استفاده شده از پیش تنظیم زیاد در 1440p در واقع برای کارت 3 گیگابایتی بهتر از آنچه در 1080p می بینیم بهتر است و این به این دلیل است که GTX 1060 با عملکرد خام خود محدودتر می شود.

  جمع بندی: 3 گیگابایت VRAM در سال 2021؟

  چند سالی است که ما آخرین بار 3 گیگابایت GTX 1060 را بررسی نکرده ایم و دیدن آن جالب بوده است چگونه با جدیدترین و بهترین بازی ها مقابله می کند. ما می دانستیم که از ابتدا در هنگام استفاده از تنظیمات با کیفیت بالاتر ، زیبا نخواهد بود ، اما همچنین انتظار داریم که نسبت به تنظیمات با کیفیت پایین ، شکست کمتری بخورد.

  بازی هایی مانند Resident Evil Village و Cyberpunk 2077 هستند حذف کامل ، اما در بازی هایی مانند Doom Eternal ، Death Stranding و Horizon Zero Dawn نیز شاهد افت عملکرد زیادی بودیم.

  البته ، بسیاری از بازی ها وجود دارند که بافر 3 گیگابایتی مسئله ای نیست و عناوین بسیار محبوب اسپورت مانند Rainbow Six Siege بسیار خوب اجرا می شوند. اگر شما یک گیمر رقابتی هستید که از کارت گرافیک قدیمی و کندتر استفاده می کنید ، فکر کنید GTX 750 Ti ، مطمئناً ارتقا به 3 گیگابایت GTX 1060 ارزش زیادی دارد زیرا عملکرد فوق العاده ای را برای شما رقم خواهد زد. وقتی این کارت را یکی از ارزانترین کارتهای گرافیکی موجود در بازار دست دوم می دانید ، این جذابیت بیشتری پیدا می کند.

  در نهایت ، توصیه من این است که صبر کنید ، منتظر پیشرفت صنعت باشید و یک کارت گرافیک مدرن تر با قیمت مناسب خریداری کنید. ما نمی دانیم چه مدت طول می کشد تا دوباره به حالت "عادی" برگردیم. بنابراین اگر مایل به دریافت بازی نیستید و نمی خواهید بانک را بشکنید ، این یکی از گزینه های بهتر موجود است ، به خصوص برای گیمرهای از نوع esports.

  در یک یادداشت ، ما انتظار می رود این آزمایش بحث در مورد GPU های جدیدتر GeForce مانند RTX 3070 را که دارای 8 گیگابایت VRAM است ، فراهم کند ، در حالی که قطعات رقیب مانند RX 6800 بسته به اندازه 16 گیگابایت.

  در مورد نبرد 3 گیگابایتی در مقابل 6 گیگابایت ، حداقل 3 سال طول کشید تا مدل کم ظرفیت به طور منظم با مشکل روبرو شود و حدود 5 سال قبل از اینکه در بعضی از بازی ها غیرقابل استفاده باشد. ممکن است استدلال کنید که 3 گیگابایت حافظه VRAM در سال 2016 "زیاد" در نظر گرفته نشده است و شاید 4 گیگابایت در مقابل 8 گیگابایت مقایسه معتبری باشد ، اما در پایان روز فکر می کنم نتایج بسیار مشابه باشد.

  احتمالاً می توانیم توافق کنیم که در سال 2016 ، 4 گیگابایت حافظه VRAM در بهترین حالت میان رده در نظر گرفته شده و احتمالاً برای یک محصول پایین تر مناسب تر است. در همین حال ، 8 گیگابایت با محصولات آن زمان ، حداقل در سمت انویدیا ، بافرهای 11 و 12 گیگابایتی بسیار پیشرفته بود.

  https://techbord.com سال ها بعد: 3 گیگابایت در مقابل 6 گیگابایت GTX 1060 در بازی های امروز

  سریع به امروز منتقل می شویم ، ما 5 سال از زمان راه اندازی پاسکال نمی گذریم. آیا 8 گیگابایت VRAM هنوز هم به طور مناسب رده بالا یا میان رده است؟ من فکر می کنم نه و AMD در بحث صحیح در مورد حافظه های حافظه صحبت می کند ... 16 گیگابایت یا بالاتر در سطح بالا ، 8-16 گیگابایت در میان رده و سپس 6 تا 8 گیگابایت در رده پایین. من معتقدم که ما از مرحله مفید بافرهای 4 گیگابایتی گذشته ایم.

  در حال حاضر RTX 3070 خوب کار می کند و یک پردازنده گرافیکی میان رده و پیشرفته محسوب می شود ، اما شما باید تعجب کنید که چگونه یک بافر 8 گیگابایتی چند سال دیگر ادامه خواهد یافت البته ، شما همیشه می توانید مواردی مانند بافت ها را کاهش دهید تا بار VRAM را کاهش دهد و این سازش کاملاً قابل قبولی است که برای محصولات کم رده و حتی برخی از میان رده انجام می شود ، اما احتمالاً برای کارت های گرافیک 500 دلار + نیست.

  نبرد RTX 3070 در مقابل RX 6800 پیچیده است و به سادگی نمی توان با اندازه گیری بافرهای VRAM تصمیم گرفت. پردازنده گرافیکی GeForce دارای نقاط قوت از جمله پشتیبانی بالاتری از ردیابی اشعه ، لیست رو به رشد عناوین پشتیبانی شده از DLSS و رمزگذار Nvidia است. اما اگر در طی چند سال VRAM به شدت محدود شود ، همه این مزایا از پنجره خارج می شوند و 3070 به یک محصول فشرده تبدیل می شود.

  اگر می خواهید کارت گرافیک خود را برای 3-5 سال نگه دارید ، من انتظار داریم که RX 6800 سرمایه بسیار بهتری برای شما باشد ، اما اگر هر 2-3 سال یکبار ارتقا دهید ، RTX 3070 به لطف ویژگی هایی مانند DLSS ، در صورت پشتیبانی در بازیهایی که انجام می دهید.

  Nvidia GeForce RTX 3070 در Amazon AMD Radeon RX 6700 XT در Amazon Nvidia GeForce RTX 3080 در Amazon AMD Radeon RX 6800 در Amazon AMD Radeon RX 6800 XT در آمازون AMD Ryzen 9 5900X در Amazon AMD Ryzen 5 5600X در آمازون

خبرهای دیگر از بررسی ها