خبر

 • تک بورد - خلاصه مادربرد Intel Z590: آزمون ورود به سطح VRM

  خلاصه مادربرد Intel Z590: آزمون ورود به سطح VRM
  11 ساعت و 55 دقیقه قبل

  میانبرهای خرید:

  امروز نگاهی داریم به عملکرد حرارتی VRM 8 مادربرد سطح پایین Intel Z590 ، که به این معنی نیست که اینها برای همه مقرون به صرفه هستند ، اما مادربردهای Z590 مقرون به صرفه در نظر گرفته می شوند که قیمت آنها از 170 دلار شروع می شود. اگر پول Z590 را خرج می کنید ، می خواهید مطمئن شوید که پول خوبی دریافت می کنید. همانطور که می خواهید ببینید ، فراتر از مشخصات و هنگامی که صحبت از عملکرد VRM می شود ، چند مدل وجود دارد که مطمئنا از بسته عقب هستند.

  Asrock Z590 Phantom Gaming 4

  شروع با بیشترین برد ارزان قیمت ، Asrock Z590 Phantom Gaming 4 با 170 دلار به فروش می رسد. حداقل نسبت به سایر برد های Z590 ارزان است ، با این حال حتی در آنصورت احساس نمی کنم مادربرد زیادی دریافت می کنید. من ورودی و خروجی بهتری را در NUC Intel دیده ام ، بنابراین برای مادربرد ATX بسیار وحشتناک است. شما یک مشت پورت USB ، سه جک صوتی ، یک پورت PS / 2 و یک خروجی HDMI دریافت می کنید ، همین. اما ما برای VRM اینجا هستیم و می توانم به شما بگویم که نه بهتر است و نه خنک کننده.

  نصب شده بر روی ماسفت های قدرت گسسته Sino Power هستند دو کوچکترین هیت سینک VRM که احتمالاً در مادربرد ATX مشاهده خواهید کرد. از بین بردن آنها یک Vcore 6 فاز را نشان می دهد که هر فاز دارای دو fets Sino Power SM4508 در سمت پایین و دو fet SM4503 در سمت بالا است که هر کدام به یک جفت سلف تغذیه می کنند. بنابراین حداقل دوازده گیت جانبی کم و زیاد وجود دارد ، اما من هنوز انتظار خوبی از این تابلو ندارم.

  Asrock Z590 Pro4

  با پرداخت 15 دلار بیشتر ، Z590 Pro4 کمی بهتر به نظر می رسد ، اگرچه عجیب است که این برد پورت USB Type-C را در پنل ورودی / خروجی از بین می برد. این موارد شامل یک خروجی DisplayPort و مهمتر از همه یک پورت LAN 2.5 گیگابایتی با استفاده از کنترلر Realtek Dragon RTL8125BG است که البته من تجربه ای با آن ندارم.

  در از نظر ویژگی های هیئت مدیره ، Pro4 با 185 دلار قیمت مناسب است. بزرگترین بروزرسانی در VRM انجام شده است و این برای آزمایش ما مهم است. این برد دارای یک VRM vcore 6 هسته ای است ، اما این مورد با قدرت 50A Vishay SiC654 ارتقا یافته است و ما در هر مرحله دو فاز دریافت می کنیم و به یک جفت سلف تغذیه می کنیم.

  Asrock نه تنها قابلیت كنترل فعلی را ارتقا داده است ، بلكه آنها بر روی بعضی از بخارهای گرمایشی كه با استفاده از پیچ به جای گیره های پلاستیكی محکم می شوند ، بسته شده و فشار نصب را به شدت افزایش می دهد. Pro4 مناسب به نظر می رسد ، اما بیایید جلو برویم.

  Asus Prime Z590-P

  با نگاهی به تابلوهای Asus ، مقرون به صرفه ترین مدل ATX آنها ، Prime Z590-P را داریم. در زمان نوشتن ، فقط 5 دلار بیشتر از Asrock Pro4 با 190 دلار است. پنل ورودی / خروجی به خصوص چشمگیر نیست اگرچه کمی بهتر از Pro4 است.

  خنک کننده با دو بخاری نسبتاً بزرگ و تخته خود به طور قابل توجهی سنگین تر است. در زیر هیت سینک ها ، یک VRM متوسط ​​vcore متوسط ​​پیدا می کنیم که متشکل از مراحل قدرت آلفا و امگا AOZ5316 50A است. در کل ، ده مورد وجود دارد که برای یک Vcore 5 فاز به صورت جفتی ترکیب شده اند.

  اگر ایسوس فاز 6 را شامل می شد ، احساس می کنم این صفحه می تواند با 190 دلار کاملا خوب باشید ، اما با وجود 10 مرحله قدرت انتظار ندارم که با وجود گرمکننده های بزرگ عملکرد خوبی داشته باشد.

  Asus TUF Gaming Z590-Plus

  TUF Gaming یک جهش به 240 دلار می رسد ، یا 50 دلار بیشتر از Prime Z590-P. یک نسخه 260 دلاری نیز وجود دارد که از Wi-Fi پشتیبانی می کند و این در واقع مدلی است که ما برای آزمایش در اختیار داریم. از آنجا که VRM ، خنک کننده و بقیه قسمتها به همان صورت باقی مانده است ، ما قیمت مدل اصلی را با توجه به اینکه به پشتیبانی بی سیم علاقه نداریم نقل می کنیم.

  از نظر ورودی و خروجی عقب ، TUF Gaming نسبت به Prime Z590-P خیلی ارتقا پیدا نمی کند - بدون گزینه Wi-Fi در اصل همان است ، اگرچه برخی از نسخه های به روز شده نیز وجود دارد از ویژگی های موجود ، شبکه 2.5 گیگابایتی اکنون به جای مثال از Realtek از یک کنترل کننده Intel استفاده می کند.

  با این حال ، این VRM است که ما بیشتر به آن علاقه داریم و در اینجا ما یک ارتقا significant قابل توجه پیدا کردیم. ایسوس هنوز از نیروگاه های 50A استفاده می کند اما آنها On Semi NCP302150 هستند و در کل 14 مورد وجود دارد که به صورت جفت برای یک Vcore 7 فاز پیکربندی شده اند. این ظرفیت فعلی به طور قابل توجهی بیشتر است که باید عملکرد حرارتی VRM را برای این مدل به شدت بهبود بخشد.

  MSI Z590-A Pro

  در مرحله بعدی ما MSI Z590-A Pro را داریم و از زمان کنسرو کردن نسخه Z390 این هیئت مدیره ، MSI اطمینان حاصل کرد که بیشترین سطح ابتدایی آنها خجالت آور نیست. 190 دلار قیمت دارد و قیمت آن با سایر تابلوهایی که ما برای آزمایش مانند Asus Prime Z590-P ، Asrock Z590 Pro4 و Gigabyte Z590 UD در اختیار داریم ، مطابقت دارد.

  از نظر ویژگی ها ، تخته به طور شگفت انگیزی خوب است. نه تنها LAN 2.5 گیگابیت بر ثانیه اینتل دریافت می کنید ، بلکه آنها دارای 8 پورت USB در پنل ورودی / خروجی هستند که نیمی از آنها USB 2.0 هستند ، اما با این وجود دیدن بیش از دوازده پورت ارائه شده بسیار زیبا است.

  Z590-A Pro نیز به یک VRM چشمگیر مجهز شده است. بخش vcore دارای دوازده مرحله قدرت آلفا و امگا 55A است ، این نیروگاه ها دارای امتیاز بالاتر و کارآمدتر از آنچه Asus در Prime Z590-P با قیمت مشابه استفاده کرده است ، وجود دارد و دو مرحله دیگر وجود دارد. MSI همچنین برخی از مخازن گرمکن نسبتاً بزرگی را در خود گنجانده است ، بنابراین این باید یک صفحه ابتدایی Z590 باشد تا مراقب باشید وقتی به زودی به آزمایش حرارتی می رسیم.

  MSI Z590 Torpedo

  در می یابیم که MSI کاملاً پرش می کند اندکی قیمت برای بهترین مدل بعدی ، دقیقاً مانند ایسوس. اچ دی MSI Z590 برای مطابقت با Asus TUF Gaming Z590-Plus با قیمت 240 دلار ارائه می شود.

  وقتی با TUF Gaming مقایسه می شود ، اژدر USB اضافی را ارائه می دهد 3.2 پورت روی پنل ورودی / خروجی و یک پورت LAN دوم ، اگرچه این فقط یک اتصال 1 گیگابایتی است ، اما این علاوه بر پورت 2.5 گیگابایتی است که توسط یک کنترل کننده Intel هدایت می شود.

  اژدر یک صفحه ممتاز است و باید در این قیمت باشد. اگرچه من مطمئن نیستم که سینک خنک کننده های آبی چقدر محبوب خواهند شد ، اما دیدن یک مادربرد با کمی شخصیت بسیار خوب است. هیت سینک های آبی بسیار عظیم هستند و در زیر آنها یک VRM vcore 7 فاز چشمگیر خواهید یافت. MSI از دو مرحله توان Semi 60A در هر فاز استفاده کرده است ، به این معنی که فقط 14 قسمت برای برد vcore وجود دارد. با این اوصاف ، ما انتظار داریم این یکی از بهترین عملکردها باشد.

  مادربرد Gigabyte Z590 UD

  سطح ابتدایی گیگابایت ATX Z590 Z590 UD است که 190 دلار برای شما بازپرداخت می کند. هنگامی که با MSI Z590-A Pro مقایسه می شود ، پنل ورودی / خروجی مشابه است ، اگرچه USB Type-C و تعدادی جک صوتی کاهش می یابد ، اما محافظ ورودی / خروجی از قبل نصب شده است.

  هیئت مدیره مناسب است ، دارای تم معمولی سیاه و خاکستری است. هیت سینک های VRM مناسب به نظر می رسند گرچه فقط هیت سینک اصلی بزرگتر با استفاده از پیچ برای حداکثر فشار نصب در جای خود ثابت می شود.

  البته ، این چیزی است که در زیر هیت سینک ها وجود دارد که مهمترین چیز و در اینجا ما یک VRM گسترده 12 فاز vcore پیدا می کنیم ، که هر فاز توسط یک نیروگاه Vishay SiC651A 50A رانده می شود. در کل ، 12 پاورچین وجود دارد ، بنابراین گرچه شدیدترین VRM Vcore نیست که تاکنون دیده ایم ، اما از نظر قیمت همچنان چشمگیر است.

  Gigabyte Z590 Gaming X

  سرانجام ، ما Gigabyte Z590 Gaming داریم X ، که با صرف 20 دلار بیشتر از UD ، مادربردی بهتر (210 دلار) دریافت می کنید. پانل ورودی / خروجی ارتقا یافته است و شامل پورت USB Type-C به همراه 6 فیش صوتی است و البته محافظ ورودی / خروجی هنوز از قبل نصب شده است.

  سینک ظرفشویی های VRM نیز ارتقا یافته و بزرگتر هستند که با توجه به ارتقاerst سطح نیرو ، کمی کنایه آمیز است و باعث کارآیی بیشتر آنها می شود ، به این معنی که گرمای کمتری تولید می کنند ، اما به نظر می رسد این موارد به همین ترتیب پیش می روند.

  Gaming X هنوز هم از دوازده صفحه قدرت Vishay در یک پیکربندی 12 فاز استفاده می کند ، اما ما نسخه های 60A را پیدا می کنیم ، بنابراین این صفحه باید کمی بهتر از UD باشد از نظر عملکرد حرارتی VRM.

  تنظیم تست

  قبل از اینکه به نمودارها برویم ، بیایید در مورد شرایط آزمون صحبت کنیم. برای این آزمایش و تمام آزمایشات حرارتی آینده LGA1200 VRM ما یک سیستم اختصاصی در داخل جعبه جریان هوا Corsair 5000D ساخته ایم. با تأمین انرژی ما ، Corsair RM850x PSU و Corsair iCUE H150i Elite Capellix White باعث خنک نگه داشتن همه چیز می شوند.

  5000D با یک فن خروجی 120 میلیمتری عقب و یک فن ورودی 120 میلی متری پیکربندی شده است. در بالای این کیف رادیاتور H150i 360 mm با سه فن خروجی 120 میلی متری قرار دارد. این یک پیکربندی استاندارد است ، جریان هوا خوب است و در یک اتاق 21 درجه ای ، می گوییم این تنظیم بهینه است.

  برای ضبط دما از دماسنج دیجیتالی با ترموکوپل های K-Type استفاده می کنید. ما اوج دمای PCB عقب را گزارش خواهیم کرد. سرانجام ، ما Delta T را روی Ambient گزارش نمی دهیم ، در عوض دمای اتاق را 21 درجه حفظ می کنیم و برای اطمینان از دمای ثابت محیط ، یک ترموکوپل در کنار سیستم آزمایش قرار گرفته است.

  برای آزمایش مادربردهای ما با استفاده از دو پردازنده مختلف نسل 11th Intel Core سه پیکربندی داریم. در اولین آزمایش از Core i9-11900K سهام استفاده شده است زیرا ما علاقه داریم ببینیم که چگونه هر یک از این برد ها این پردازنده را پیکربندی می کنند. سپس مطمئناً ، ما برای تست استرس 11900K را اورکلاک خواهیم کرد و برای یک تست استرس آرام تر ، 11600K را نیز در نظر خواهیم گرفت که هر دو با استفاده از 1.35 ولت به 4.9 گیگاهرتز اورکلاک می شوند.

  برای فشار دادن به سیستم ما از حجم کار Blender Gooseberry استفاده می کنیم که به مدت یک ساعت اجرا می شود ، در آن زمان ما حداکثر دمای PCB را گزارش خواهیم داد که با استفاده از ترموکوپل های نوع k ثبت شده است.

  معیارها

  در اینجا نگاهی به عملکرد حرارتی VRM با استفاده از پردازنده سهام Intel Core i9-11900K می اندازیم و اولین چیزی که می خواهید یادآوری کنید این است که این تست تست سیب نیست. فرکانس پایدار پردازنده مرکزی تمام پردازنده می تواند کمی متفاوت باشد ، در حالی که برد های Asrock بسیار بدترین هستند ، اگرچه در محدوده مشخصات کار می کنند.

  اساساً Asrock تصمیم گرفته است مادربردهای سطح پایین Z590 خود را به مشخصات پایه اینتل (125 وات TDP). آنها تنها سازنده ای هستند که این کار را با Asus ، Gigabyte و MSI انجام می دهند که همگی بسته به مدل برد 11900K را بین 4.7 گیگاهرتز تا 4.8 گیگاهرتز اجرا می کنند.

  به طور معمول Asrock قدرت صفحه های خود را محدود نمی کند و من معتقدم که این در مورد مدل های گران قیمت آنها صدق نمی کند ، گرچه من هنوز آنها را آزمایش نکرده ام. بنابراین آیا Asrock تصمیم گرفته است مشخصات Intel را دنبال کند یا اینکه آنها از نظر طراحی اطمینان ندارند؟

  به دلیل علاقه ، من با استفاده از نرم افزار Intel XTU محدودیت های برق را حذف کردم و باعث شد 11900K افزایش یابد فرکانس تمام هسته ای تقریبا 4.8 گیگاهرتز در Phantom Gaming 4. تنها مسئله این است که این باعث می شود که دما 101 درجه افزایش یابد ، 28 درجه بیشتر از آنچه که برد با محدودیت 125 وات TDP اعمال می شود.

  بنابراین اگر می خواهید همان تجربه غیرقابل استفاده در جعبه Asus Prime Z590-P ، Gigabyte Z590 UD یا MSI Z590-A Pro با Phantom Gaming را داشته باشید ، باید با دمای VRM بسیار خطرناک بسیار خوب است.

  Asus Prime Z590-P در برخورد با 78 درجه سانتیگراد بسیار چشمگیر نبود ، اما حداقل قدرت 11900K در اینجا محدود نبود. با این وجود ، تقریباً درجه حرارت 80 درجه سانتیگراد در کنار Gigabyte Z590 UD و MSI Z590-A Pro کاملاً بد به نظر می رسد که هر دو در دمای 60 درجه سانتیگراد کار می کنند ، اگرچه سرعت 11900K 100 مگاهرتز را با سرعت کمتری انجام می دهند. برای مقایسه بیشتر سیب با سیب ، بیایید به نتایج OC برویم.

  با اورکلاک تمام مادربردها به 4.9 گیگاهرتز ، مصرف برق فقط برای پردازنده به بین 219 و 229 وات ، بسته به مدل.

  لازم به ذکر است که هیچ یک از این صفحات پس از یک ساعت تست استرس در مخلوط کن ، قدرت 11900K را خنثی نکردند که کاملاً چشمگیر است ، هر چند به دلایلی تخته های Asrock دقیقاً در نگهداری 4.9 گیگاهرتز مشکل داشتند ، هرچند که گازشان را نمی گرفتند. البته ، دمای کار Phantom Gaming 4 کمتر از حد ایده آل است و در قسمت عقب PCB به 112C می رسد ، این دمای داخلی نیست که حداقل 10 درجه گرمتر باشد.

  Asus Prime Z590-P که دقیقاً چشمگیر نبود ، به طور قابل ملاحظه ای بهتر از Phantom Gaming 4 بود و در دمای 96 درجه سانتیگراد به اوج خود رسید. Asrock Z590 Pro4 در دمای 86 درجه سانتیگراد دوباره سردتر بود و گرچه این یک نتیجه قابل قبول است ، اما به خصوص نسبت به صفحه های Z590 با قیمت مشابه از Gigabyte و MSI ، عالی نیست.

  Gigabyte Z590 UD فقط در 74C به اوج خود رسید. ، در حالی که نسخه Gaming X در 73C فقط کمی بهتر بود. MSI Z590-A Pro در دمای 70 درجه سانتیگراد به اوج خود رسید ، در حالی که اژدر فقط در دمای 68 درجه سانتیگراد کار می کرد. بهترین نتیجه مربوط به Asus TUF Gaming Z590-Plus است که به بالاترین سطح خود در 67 درجه سانتیگراد رسیده است.

  انصافاً باید گفت ، تمام صفحه هایی که بین 67 درجه سانتیگراد و 74 درجه سانتیگراد کار می کردند بسیار عالی بودند و این نتایج به اندازه کافی مناسب برای تساوی است. وقتی صحبت از عملکرد حرارتی VRM می شود ، همه آنها بسیار زیاد هستند و شما می توانید براساس ویژگی های صفحه ، طراحی ، قیمت و غیره خرید کنید. اما قبل از به پایان رساندن آزمایش ، در اینجا نگاهی داریم به چگونگی انصاف آنها با 11600K اورکلاک شده.

  برای شما که هرگز قصد جفت شدن مادربرد Z590 خود را ندارید با داشتن 11900KK یا برنامه ای برای تأکید بر پردازنده برای مدت زمان طولانی ، این چنین است که آنها با Core i5-11600K کار می کنند. اساساً همه تابلوها با سهولت نسبی عبور می کردند ، حتی Phantom Gaming 4 هم با کمال خجالت 80 درجه سانتیگراد بود. بقیه بسته ها با دمای کمتر از 70 درجه سانتیگراد کار می کنند ، که یک نتیجه بسیار راحت است و شما مشکلی ندارید که این تخته ها را به صورت 24 ساعته و 7 ساعته با 11600K اورکلاک شده اجرا کنید.

  آنچه ما یاد گرفتیم

  این بیشترین میزان مادربردهای سازنده برتر اینتل Z590 مقرون به صرفه عملکرد خوبی دارند و در مجموع بسیار خوب هستند. تنها صفحه افتضاحی که باید از آن اجتناب کنید Asrock Z590 Phantom Gaming 4 است ، و گرچه من به طور معمول برخی از شل کردن ها را به ارزان ترین پیشنهاد کاهش می دهم ، اما احساس می کنم این چیزی است که Asrock باید متوقف کند.

  ما فرض کنید که آنها با ارائه مقرون به صرفه ترین صفحه Z590 در خارج ، در تلاش برای جذب خریداران هستند ، اما در نهایت آنها از مشتریان خود استفاده می کنند. Phantom Gaming 4 در بهترین حالت باید یک صفحه B560 باشد ، نه Z590. ایده Z590 ارائه اورکلاک پردازنده برای قطعات پرچمدار است و اجرای بیش از 100 درجه سانتیگراد در یک اتاق خنک با استفاده از یک حالت تهویه مناسب کاملاً غیرقابل قبول است.

  بنابراین ، شما همیشه بهتر است 20 دلار اضافی برای خرید MSI Z590-A Pro یا Gigabyte Z590 UD تهیه کنید ، حتی اگر فقط قصد دارید یک قسمت Core i5 را اجرا کنید ، کیفیت آنها بسیار بهتر است. تابلوها.

  مسئله دیگری که من در مورد این تابلوهای Asrock دارم این است که محدودیت 125 وات TDP خارج از جعبه را اعمال می کنند. من تعجب می کنم ، آیا این مورد در مورد تمام تخته های Asrock Z590 وجود دارد یا فقط مقرون به صرفه ترین مدل ها؟ من هنوز جواب آن را ندارم ، اما مدلهای گران قیمت آن را خریداری کرده ام ، بنابراین به زودی می توانم آن را آزمایش کنم.

  اگر Asrock محدودیت های برق را در صفحه های گران قیمت Z590 خود حذف کرده است ، این یک سناریوی ناخوشایند ایجاد می کند که در آن شما واقعاً نمی دانید که صفحه های Z590 آنها چه عملکردی را در جعبه ارائه می دهند ، شما می توانید فرکانس 4.3 هسته ای اصلی را ببینید گیگاهرتز یا 4.8 گیگاهرتز یا هر چیزی در این بین.

  خوشبختانه Asrock Z590 Pro4 بسیار بهتر است ، حداقل در مقایسه با Phantom Gaming 4 ، اما در کنار مادربردهای MSI و Gigabyte ، این یک عبور سخت است. از نظر ارزش ، Gigabyte Z590 UD و MSI Z590-A Pro به سختی قابل ضرب هستند و من می گویم که نمی توان آنها را شکست داد. Asus Prime Z590-P با مجموعه ای از ویژگی های ضعیف و عملکرد غیر چشمگیر VRM ، 190 دلار زیر قیمت است.

  از طرف دیگر ، Asus TUF Gaming Z590-Plus عالیه. همچنین 240 دلار گران است ، اگرچه به نظر می رسد این قیمت برای یک صفحه Z590 مناسب باشد. اژدر MSI Z590 نیز در این قیمت بسیار رقابتی بود ، در حالی که Gigabyte Z590 Gaming X با 210 دلار بی رقیب نیست.

  به طور کلی ، اگر به دنبال مادربرد Z590 ارزان قیمت و در عین حال با کیفیت هستید ، من می خواهم MSI Z590-A Pro و به عنوان گزینه پشتیبان Gigabyte Z590 UD را توصیه کنید. اگر کمی بیشتر هزینه برای خرید داشته اید و می خواهید چند ویژگی اضافی و VRM با کیفیت بهتر داشته باشید ، Asus TUF Gaming Z590-Plus یا MSI Z590 Torpedo گزینه های برتر ما خواهد بود.

  Gigabyte Z590 UD در Amazon Gigabyte Z590 Gaming X در Amazon MSI Z590-A Pro در Amazon MSI Z590 اژدر در Amazon Asus Prime Z590-P در Amazon Asus TUF Gaming Z590-Plus در Amazon Asrock Z590 Phantom Gaming 4 در Amazon Asrock Z590 Pro4 در Amazon .subDriveRevBot {margin : 30 پیکسل 0 25 پیکسل شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ background-size: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: تمام مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، این بدان معناست: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از بررسی ها