خبر

 • تک بورد - بررسی Samsung Odyssey Neo G9: بازی سریع ، مینی LED ، بازی واقعی HDR

  بررسی Samsung Odyssey Neo G9: بازی سریع ، مینی LED ، بازی واقعی HDR
  4 روز و 23 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  Samsung Odyssey Neo G9 یک نسخه به روز شده از فوق العاده گسترده Odyssey G9 فوق العاده است که سال گذشته عرضه شد. این نسخه جدید به دنبال بهبود تجربه HDR با حفظ عناصر اصلی اصلی است که آن را خاص کرده است. Odyssey Neo G9 یک صفحه 49 اینچی 5120 x 1440 VA با انحنای 1000R باقی می ماند.

  در این اندازه و وضوح ، معادل دو مانیتور 27 اینچی 1440p است که به صورت یکپارچه به هم چسبیده اند. نمایش دادن. نرخ تازه سازی همچنان 240Hz بسیار چشمگیر است ، با پشتیبانی از AMD FreeSync Premium Pro و سازگار با Nvidia G-Sync.

  حوزه بزرگ بهبود HDR است. Odyssey G9 اصلی دارای یک منطقه کم نور 10 لبه نسبتاً رقت انگیز است که برای تصاویر HDR واقعی در چنین صفحه نمایش بزرگ کافی نیست. سامسونگ به طور کامل در Neo به این موضوع پرداخته و نور پس زمینه را با نسخه مینی LED جدید جایگزین کرده است که شامل 2048 منطقه تاریک محلی می شود. علاوه بر این ، سامسونگ از استانداردی که به نظر می رسد استاندارد HDR داخلی خود است ، Quantum HDR 2000 ، که به خودی خود کمی بی معنی است ، فهرست می کند ، اگرچه در برگه مشخصات حداکثر 2000 نیت از حداکثر روشنایی HDR ذکر شده است.

  از آنجا که ما از یک مانیتور با پشتیبانی HDR محدود به HDR کامل می رویم ، برچسب قیمت افزایش یافته است. میزان افزایش آن بستگی زیادی به منطقه شما دارد. در ایالات متحده ، Odyssey Neo G9 2500 دلار گران است. این یک جهش 800 دلاری نسبت به 1700 دلار Odyssey G9 است. اما در استرالیا ، برای ذکر یک مثال ، قیمت فقط 400 دلار افزایش یافته است. از هر جهت که به آن نگاه کنید ، این یک مانیتور شاخص است که با قیمت بسیار عالی فروخته می شود.

  طراحی و عامل شکل

  از لحاظ زیبایی ، Odyssey Neo G9 ظاهری مشابه مانیتوری که تعویض می کند دارد. تفاوت های ظریف وجود دارد ، اما طرح کلی یکسان است. پلاستیک سفید براق که برای بدنه بیرونی در قسمت عقب و پایه استفاده می شود ، پایه های پهن و بیرونی از جنس پلاستیک مشکی و همان عنصر روشنایی LED RGB در وسط اتصال پایه.

  سامسونگ در حال رفتن است با نگاه علمی-تخیلی / آینده نگرانه و فکر می کنم تا حدی کار می کند ، البته با مانیتور این اندازه شما هیچ چیز خیلی ظریف نخواهید کرد.

  در مورد اندازه ، این مسئله برای برخی مشکل ساز خواهد بود زیرا Neo G9 فضای زیادی را اشغال می کند.

  مانیتور تقریبا 1.2 است متر عرض در حالی که پایه های پایه 80 سانتیمتر دارند ، بنابراین برای جا دادن به این جانور به بسیاری از املاک میز نیاز خواهید داشت. علاوه بر این ، رد پای کلی به دلیل منحنی تهاجمی 1000R بسیار بزرگ است ، بنابراین شما نیز به مقداری عمق در دسترس نیاز دارید. در چند هفته قبل ، فقط بدون ارتفاع اضافی.

  src =

   https://techbord.com Samsung Odyssey Neo G9 Review: سریع ، مینی LED ، بازی واقعی HDR

  هنگام نمایش یک پنجره کامل سفید در حالت HDR ، G9 Neo می تواند روشنایی 650 نیت ، که با G9 اصلی با نور پس زمینه کم رنگ مطابقت دارد. من گمان می کنم سامسونگ تصمیم گرفته است که همان محدودیت را برای روشنایی پایدار اعمال کند ، صرف نظر از اینکه نور پس زمینه واقعاً قادر به انجام چه چیزی است ، اگرچه در بیشتر موارد این سطح روشنایی قابل قبول است. با این حال ، به خوبی PG32UQX نیست.

  https://techbord.com Samsung Odyssey Neo G9 Review: Fast ، mini-LED، True HDR Gaming

  در فلاش تمام صفحه ، Neo G9 تا 1290 نیت روشنایی افزایش می یابد ، یک پیشرفت کوچک در Odyssey G9 که خود یک صفحه نمایش دارای گواهی DisplayHDR 1000 بود. باز هم ما در سطح PG32UQX نیستیم ، اما برای بیشتر محتوای HDR بیش از حد کافی هستیم.

  https://techbord.com بررسی Samsung Odyssey Neo G9: بازی سریع ، مینی LED ، بازی HDR واقعی

  سپس به روشنایی پایدار در پنجره 10٪ می رسیم و Neo G9 در واقع یک رگرسیون است در مقایسه با G9 معمولی ، در 905 نیت در مقابل 1085 نیت. این موضوع برای محتوای HDR چندان مهم نیست ، اما کمی من را شگفت زده کرد. و از اینجا فقط عجیب تر می شود.

  https://techbord.com Samsung Odyssey Neo G9 Review: سریع ، مینی -LED ، True HDR Gaming

  هنگام مشاهده روشنایی پایدار در مقابل اندازه پنجره ، کمی ناامید شدم که دیدم Neo G9 نمی تواند 2000 نیت را در هر اندازه پنجره حفظ کند ، با توجه به کمی ناامید کننده PG32UQX می تواند 1700 نیت را با سهولت در پنجره 10 sustain حفظ کند. اما حتی شگفت انگیزتر این بود که در حالت استاندارد HDR ، حتی در اوج روشنایی نیز نمی تواند به 2000 نیت برسد. در واقع حداکثر روشنایی در این حالت در پنجره 100 superior و در اندازه های بسیار کوچک پنجره بسیار برتر است ، زیرا ایده آل نیست زیرا اگر مانیتور می تواند 1290 نیت را 100 do انجام دهد هیچ دلیلی وجود ندارد که نتواند آن را ناتوان کند. با 10٪ HDR Gaming ">

  بنابراین چگونه می توانید با این مانیتور به 2000 نیت برسید؟ خوب ، شما باید از حالت HDR Dynamic استفاده کنید ، همانطور که قبلاً نشان دادیم دارای مشکلات عجیبی در تن و سایر مصنوعات است. در این حالت ، روشنایی پایدار کمی بیشتر است ، اما تفاوت اصلی این است که Neo G9 در یک پنجره حدود 10٪ می تواند بیش از 2000 نیت را انجام دهد. باز هم کاملاً مطمئن نیستم که چرا روشنایی در پنجره 5 to به زیر 1000 نیت کاهش می یابد و چرا 2000 نیت تا این حد در محدوده اندازه پنجره ها محدود شده است ، اما Neo G9 از لحاظ فنی می تواند آنچه را که روی جعبه می گوید انجام دهد.

  < p> هنگام مشاهده ردیابی EOTF تفاوت های قابل توجهی بین دو حالت وجود دارد. اساساً آنچه این نمودارها به ما نشان می دهند این است که Neo G9 چگونه میزان روشنایی دقیق مورد نیاز محتوا را تولید می کند. برای HDR ، شما انتظار دارید که منحنی لحن EOTF را دنبال کند ، و این بدان معناست که وقتی 500 نیت درخواست می شود ، 500 نیت نمایش داده می شود.

  چیزی که بسیار عجیب است این است که حالت HDR Dynamic رفتار EOTF متفاوتی با استاندارد HDR دارد. در حالت استاندارد ، تصویر نسبت به آنچه که باید نمایش داده شود ، بسیار کم نور است. می بینید که وقتی محتوا ، خط زرد ، 400 نیت درخواست می کند ، مانیتور بیش از 250 نیت نشان می دهد ، که به اندازه توانایی مانیتور به ما برجسته نمی کند. در همین حال ، حالت Dynamic بسیار بهتر از منحنی EOTF پیروی می کند ، اما در قسمتهای مورد نیاز خطی خطی به ما نمی دهد ، که فکر می کنم به برخی از آثار ، از جمله افزایش سطح سیاه رنگ که در این بخش نشان داده شده است ، کمک می کند.

  بنابراین از نظر عادی ، همه این نمودارها برای روشنایی HDR Neo G9 به چه معناست؟

  در حالت استاندارد ، تصویر از نظر رنگ و تن بهتر به نظر می رسد ، اما به طور کلی نسبت به آنچه باید باشد بسیار کم نور است و مانیتور نمی تواند به 2000 نیت تبلیغ شده برسد. در حالت Dynamic ، روشنایی تصویر بسیار بهتر است و می توانید به 2000 نیت برسانید ، اما در مواقعی با افزایش سطح سیاه رنگ ها به نظر می رسند و بسیار عجیب به نظر می رسند.

  این ناامید کننده است زیرا سخت افزار به وضوح آماده نشان دادن روشنایی عالی HDR است ، فقط سامسونگ آن را به خوبی تنظیم نکرده است ، حتی با آخرین سیستم عامل. شرایط ایده آل این است که از روشنایی بالای حالت Dynamic و منحنی صدای تخت حالت استاندارد استفاده کرده و آنها را در یک حالت HDR عالی که کیفیت تصویر عالی و قابلیت های روشنایی کامل صفحه را فراهم می کند ، ترکیب کنید. این امر می تواند از طریق بازبینی سیستم عامل امکان پذیر باشد ، اما شما هرگز نمی توانید به به روز رسانی نرم افزارهای آینده تکیه کنید ، بنابراین ما باید مانیتور را همانطور که هست بررسی کنیم.

  در حال حاضر ، کاملاً عادلانه ، در حالی که سطح روشنایی آنطور که باید در حالت HDR استاندارد نیست ، اما محتوا هنوز بسیار خوب به نظر می رسد ، به وضوح تجربه ای از HDR را در اختیار شما قرار می دهد و روشنایی در زمان مناسب بسیار بالا می رود. من فقط سختگیرانه می دانم که سخت افزار مناسب را داریم ، اما استفاده ایده آل از این سخت افزار در جایی بین دو تنظیم نرم افزار گیر کرده است.

  آنچه بین دو حالت HDR تغییر قابل توجهی نمی کند و آنچه باقی می ماند کنتراست پویای این پنل به لطف نور پس زمینه FALD در محدوده زیاد ، همیشه عالی است. من می توانم نمودارهایی را با مقایسه کنتراست فلاش تمام صفحه و نسبت های کنتراست وضعیت ایده آل به شما نشان دهم ، اما چندان اهمیتی نخواهد داشت چرا که هنگام نمایش سیاه کامل ، نور پس زمینه به طور کامل خاموش می شود. بنابراین بهترین سناریو برای کنتراست با این پانل ، کنتراست بی نهایت است.

  https://techbord.com Samsung Odyssey Neo بررسی G9: بازی سریع ، مینی LED ، واقعی HDR

  اما علاوه بر این ، Odyssey Neo G9 هنگامی که مناطق روشن و تاریک در کنار هم قرار می گیرند ، فوق العاده عمل می کند ، بدترین سناریو برای LCD مانیتورهایی با نور پس زمینه کامل آرایه.

  ترکیبی از تعداد مناطق زیاد و فناوری VA بدین معناست که Neo G9 از نظر نسبت کنتراست HDR در بدترین موارد به مراتب بهتر از هر مانیتور LCD دیگری است که من آزمایش کرده ام دور ما 2.5 برابر عملکرد بهتر از PG32UQX را مشاهده می کنیم که خود بد نیست ، اما در عمل این باعث می شود که Neo G9 در شرایط دشواری مانند ستارگان در مقایسه با نمایشگرهای مبتنی بر IPS مانند PG32UQX بسیار کمتر شکوفا شود.

  https://techbord.com Samsung Odyssey Neo G9 بررسی: سریع ، مینی LED ، بازی HDR واقعی

  حتی در یک صفحه شطرنجی برای کنتراست ، Neo G9 رقبای خود را از بین می برد ، به ویژه در صفحه شطرنج با روشنایی بالا. نتایج بدست آمده در صفحه شطرنج کم روشنایی خوب نیست ، زیرا به اعتقاد من مسائل مشابه مواردی است که قبلاً در حالت استاندارد HDR توضیح دادم. But regardless, there is no doubting the Neo G9 has the best contrast capabilities I’ve seen yet from a gaming monitor, outside of OLED, and this is why despite some strange brightness results in some tests, the Neo G9 still looks awesome in a lot of HDR content.

  What We Learned

  The Samsung Odyssey Neo G9 is an excellent gaming monitor and only improves upon the foundation established with last year’s model. Many areas to this monitor’s performance are unchanged in the new version, but that’s a good thing since Samsung was already leading the pack in areas like motion performance, especially with a VA panel.

  In general, I think gamers will be very impressed with how fast this monitor is. It’s got a 240Hz refresh rate, elite response times, and no dark level smearing issues which have plagued prior VA panels. The variable refresh rate experience is great, it’s a huge and very immersive monitor with a perfect resolution that’s still playable with modern GPUs. I’m not the biggest fan of curved monitors, but even I think the 1000R curve adds to the experience when gaming with this super-ultrawide.

  Color performance is also solid and like with motion performance, remains mostly unchanged from the prior model. Same wide gamut capabilities which are decent though not amazing, same good brightness in the SDR mode, same sort of native contrast and so on. While I probably wouldn’t buy an Odyssey G9 for productivity or content creation, the content consumption experience is strong.

  But the big deal about the Odyssey Neo G9 is the upgrade to proper HDR capabilities: 2048 zone backlight with full array local dimming, 2000 nits of peak brightness. This provides a significant upgrade to the HDR experience.

  Clearly, when you increase the backlight zone count by 200x, suddenly a new world of HDR is open, and this display ends up with the best contrast ratio I’ve measured yet in tricky HDR conditions with an LCD panel, only beaten by OLEDs. In many instances it looks really good, whether that’s watching HDR videos or playing HDR games, and it can do this right up to 240Hz with variable refresh rates.

  The only significant drawback to HDR, and really the monitor overall, are some weird brightness characteristics.

  The mode that can achieve 2000 nits doesn’t look great, and the other mode is a bit too dim in some instances. This isn’t a hardware issue though, and I’m confident it could be addressed with a firmware update. Whether or not Samsung actually does fix it though, is another matter, but I hope they do because it’s the only thing holding this display back from near perfection.

  It is an expensive monitor at $2,500, no way around that. But there’s nothing like it on the market, both in terms of form factor and HDR gaming capabilities. That makes it hard to judge in terms of value, but if you want this experience, Samsung gets you a solid option.

  Also, as a gamer, I'd much rather have the Odyssey Neo G9 than the Asus PG32UQX which is an insane $3,000 and has a larger range of limitations, including no HDMI 2.1 -- provided you are happy with an ultrawide. The other consideration is an big OLED screen like the LG C1 48" which I could understand is $1,000 cheaper, but I feel the Neo G9 is better suited to be used as a monitor. Of course, each has its pros and cons, but for the first time I feel the Odyssey Neo G9 is providing some genuine competition to favorite OLED TV options, and that's saying something.

  Samsung Odyssey Neo G9 on Amazon Asus ROG PG32UQX on Amazon LG C1 48" OLED TV on Amazon LG CX 48" OLED TV on Amazon LG 32GP850 on Amazon HP Omen X 27 on HP Store Samsung Odyssey G7 32" on Amazon

خبرهای دیگر از بررسی ها