خبر

 • تک بورد - بررسی LG 27GP850: سریع تر ، واضح تر ، بهتر

  بررسی LG 27GP850: سریع تر ، واضح تر ، بهتر
  2 روز و 17 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  زمان بررسی مانیتور است و امروز ما LG 27GP850 را بررسی می کنیم. این جانشین واقعی LG 27GL850 است ، که یکی از محبوب ترین مانیتورهای بازی IPS با رزولوشن 1440p در چند سال اخیر است.

  همچنین نسبت به سال گذشته ، به روزرسانی بسیار اساسی تری در نمایشگر دارد. تجدید 27GN850 ، با LG که هدف واضح خود را برای به دست آوردن تاج و تخت عملکرد در این کلاس از نمایشگر نشان می دهد. 1.jpg "alt = " https://techbord.com LG 27GP850 بررسی: سریعتر ، واضح تر ، بهتر "class = " b-lazy ">

  اصول اساسی یکسان است : این یک صفحه نمایش 27 اینچی 2560x1440 با استفاده از فناوری LG Nano IPS است. همان پوشش 98٪ DCI-P3 ، پشتیبانی همگام سازی سازگار با G-Sync و AMD FreeSync. اما سه مورد عمده وجود دارد که باعث می شود این چیزی فراتر از تازه سازی نباشد.

  اول ، نرخ تازه سازی بالاتر است. این لیست به عنوان یک مانیتور 165 هرتزی با اورکلاک تا 180 هرتز ذکر شده است ، در حالی که قبلاً 144 هرتز بود. هنوز یک مانیتور برای نرخ تازه سازی متوسط ​​به بالا است ، اما میزان تازه سازی بالاتر همیشه بهتر است.

  بعد ، LG بهینه سازی کرده است اضافه رانش آنها برای افزایش کارایی و کاهش بیش از حد ، چیزی که به زودی قادر به اندازه گیری آن خواهیم بود. طبق ال جی هنوز یک مانیتور کلاس 1 میلی متری است ، اما فقط یک ثانیه "بهتر" است.

  و در آخر ، ما برای اولین بار در یک مانیتور Nano IPS ساخت LG نیز از پشتیبانی کامل نور پس زمینه برخوردار می شویم.

  همه اینها با همان قیمت 27GL850 ارائه می شود: 500 دلار.

  مانیتور جدید برنامه ریزی شده است برای فروش در هفته های آینده در بیشتر مناطق. ال جی پیش از عرضه نمایشگر را در اختیار ما قرار داده است ، اما ما مدل نهایی خرده فروشی را آماده آزمایش کرده ایم.

  در از لحاظ طراحی ، این مانیتور استاندارد LG UltraGear شما است. این غرفه بازسازی شده است ، بنابراین ما برای تنظیم ارتفاع از طرح سیلندر کشویی برخوردار نیستیم ، اما نسخه جدید آن مشابه مانیتورهای سری 2020 ال جی است. ستون پایه و پایه از پلاستیک برای مواد بیرونی خود استفاده می کند ، این ستون زاویه دار جدید دارد که کاملاً خوب به نظر می رسد و سپس پایه های V شکل.

  قابلیت تنظیم کلی مناسب است ، دامنه قابلیت تنظیم ارتفاع سخاوتمندانه است ، بنابراین باید برای تنظیمات ارگونومیک بیشتر کاربران عالی باشد و این با کمترین تزلزل نسبت به طراحی های قبلی حاصل می شود. در صورت تمایل به استفاده از مانیتور در جهت عمودی ، پشتیبانی از شیب و محوری نیز وجود دارد.

  من همچنین کاملاً دوست دارم که چقدر آسان باشد دسترسی به پورتهای 27GP850 در عقب است ، جایی که یک DisplayPort ، دو رابط HDMI و چند پورت USB پیدا خواهید کرد. این نصب دیوار را تا حدودی پیچیده می کند - این صفحه نمایش دارای پایه VESA است - اما به نظر من سهولت دسترسی ارزش آن را دارد. طراحی کلی عقب خوب است و خوشحالم که ال جی نسبت به مانیتورهای قبلی تغییری اساسی در آن ایجاد نکرده است.

  در مورد OSD ، از طریق ضامن جهت دار ال جی در امتداد لبه پایین صفحه نمایش کنترل می شود. ال جی طراحی جدیدی را ارائه داده است تا به آن زیبایی "خنک تر" بدهد اما عملکرد و چیدمان آن تا حد زیادی تغییر نکرده است. برای تقلب ، حالت های تقویت سیاه ، نمایشگر FPS که همیشه به نظر من مفید است و دامنه معمول کنترل عکس ها ، ویژگی هایی مانند خط کش پیدا خواهید کرد. من به راحتی می توانم از نظر مانیتور LG OSD استفاده کنم و کنترل دسترسی سریع قابل تنظیم نیز یک پاداش خوب است.

  نمایش عملکرد

  زمان برای همه اعداد مهم زمان پاسخ و نگاهی به عملکرد پنل. LG چهار تنظیمات اوردرایو را ارائه می دهد و ما در تمام آنها تلاش خواهیم کرد. به عنوان یک یادآوری سریع ، ما روش آزمایش خود را برای سال 2021 به روز کرده ایم تا دقیق تر باشد و شما می توانید در اینجا با معیارهای مورد استفاده ما اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  LG 27GP850 - خاموش - 180 هرتز

  < p>

  ابتدا عملکردی در حالت خاموش داریم که بدون اضافه مصرف است. همانطور که انتظار می رفت در واقع هیچ افزایشی نخواهیم داشت و می توانیم ببینیم که عملکرد پنل بومی به طور متوسط ​​در حدود 7.8 میلی متر است. این در واقع نتیجه بسیار خوبی است که همه موارد در نظر گرفته شده اند ، اما از آنچه برای سرعت تازه سازی 180 هرتز لازم است کوتاه است ، بنابراین ممکن است زمان فعال کردن overdrive رسیده باشد.

  LG 27GP850 - طبیعی - 180Hz

  هنگام استفاده از حالت عادی ، عملکرد با سرعت 180 هرتز به طور محسوسی در مقایسه با غیرفعال شدن overdrive بهبود می یابد و LG بدون افزایش اضافه برابری به این مهم دست یافته است. 6.5 میلی ثانیه زمان پاسخگویی خاکستری به خاکستری مطابق با چندین مانیتور IPS دیگر است ، اما ما می توانیم بهتر از این عمل کنیم. بیایید overdrive را به Fast افزایش دهیم.

  LG 27GP850 - سریع ، سریعتر - 180 هرتز

  در این حالت ما واقعاً شاهد مزایای فناوری Nano IPS ال جی و تنظیمات اضافی آنها با 27GP850 جدید هستیم. ما میانگین زمان پاسخگویی 4.65 میلی ثانیه را دریافت می کنیم که سریع است و این امکان را برای 82٪ میزان تازه سازی در 180 هرتز فراهم می کند ، با توجه به روش های تست جدید و بسیار سختگیرانه ، چشمگیر است. شبح معکوس کمی افزایش یافته است اما در عمل قابل توجه نیست و این منجر به انحراف تجمعی بزرگ 407 می شود.

  مانند صفحه نمایش قبلی LG ، حالت سریع تر "سریع تر" نیز وجود دارد که طراحی شده است به طور خاص برای رسیدن به زمان پاسخ 1 میلی ثانیه. بهترین نتیجه ای که به دست آوردیم 1.25 میلی ثانیه است ، بنابراین این ادعا دقیق است ، اما به دلیل شبح معکوس در حالت عمدتا غیرقابل استفاده است. براندازی قابل توجه است و در حالی که میانگین پاسخ به 2.88 میلی ثانیه بهبود یافته است ، انحراف تجمعی در این حالت در مقایسه با حالت قبلی بالاتر است ، نشان می دهد که تعادل عملکرد بیش از حد به منطقه "شبح وارون" رسیده است.

  < p> برای ارزیابی عملکرد در محدوده تازه سازی ، اکنون به حالت سریع برگردید. در این حالت overdrive ، LG میانگین زمان پاسخگویی را در حدود 4/4 تا 4/8 میلی ثانیه در تمام نرخهای تازه نگه داشته است ، و تنها عاملی است که تغییر می کند میزان بیش از حد است. در نرخ تازه سازی بالا ، بالای 100 هرتز ، نرخ شبح معکوس خوب است و باعث می شود که مسیرهای شبح درخشان را مشاهده نکنید ، در حالی که زمان پاسخ دهی بسیار سریع را حفظ می کنید. انحراف تجمعی در این نرخ های تازه سازی به طور کلی حدود 500 یا کمتر است ، که بسیار خوب است. وقتی کمی پایین تر از 100 هرتز پایین می آییم ، شاهد ارواح معکوس بیشتری خواهیم بود ، و این در 85 هرتز و 60 هرتز تا حدودی قابل توجه است زیرا نرخ شبح معکوس به 30 درصد نزدیک می شود. بنابراین در این نرخهای تازه سازی کم ، هنوز زمان پاسخگویی عالی داریم ، اما دارای سطح متوسطی از شبح وارونه هستیم.

  LG 27GP850 - عادی - 180 هرتز ، 165 هرتز ، 144 هرتز ، 120 هرتز ، 100 هرتز ، 85 هرتز ، 60 هرتز

  < p>

  در مقابل ، حالت عادی از نظر پاسخگویی در حدود 1.5 میلی متر آهسته تر از صفحه است بار ، اما این کار را تقریباً بدون هیچ برطرف کننده ای انجام می دهد که در همه میزان تازه سازی آزمایش شده است. هنگامی که به طور خاص به انحراف تجمعی نگاه می کنید ، که تعادل بین سرعت و شتاب بیش از حد را برجسته می کند ، نقطه تلاقی جایی که Normal بهتر از Fast است ، حدود 100Hz است. این بدان معناست که گیمرهایی که بیشتر در بازخوانی زیاد بازی می کنند باید از حالت سریع استفاده کنند ، در حالی که کسانی که در تازه سازی کمتری بازی می کنند باید از حالت عادی استفاده کنند.

  اکنون راه حل ایده آل برای تغییر سوئیچ تغییر متغیر است بین این تنظیمات بستگی به میزان تازه سازی دارد ، اما LG این کار را در اینجا انجام نداده است. به یک معنا ، دو حالت overdrive بهینه وجود دارد ، به جای وضعیت ایده آل که یک تنظیم بهینه است.

  با این حال من همچنین فکر می کنم این نسبت به LG کمی ناعادلانه است. معمولاً وقتی از نمایشگرهایی می گویم که فقط یک حالت overdrive را ارائه نمی دهند ، به این دلیل است که هر حالت در یک نقطه خاص در محدوده تازه سازی غیرقابل استفاده است. این می تواند به معنای عملکرد مناسب در 144 هرتز اما شبح معکوس شدید در 60 هرتز باشد. در مورد 27GP850 در حقیقت چنین چیزی وجود ندارد و تفاوت بین حالت های عادی و سریع در کل کم است. من واقعاً برایم دشوار بود که تصمیم بگیرم کدام حالت برای بازی های همگام سازی تطبیقی ​​بهتر است ، در نهایت من در حالت سریع قرار گرفتم اما به طور کلی این موردی است که خریداران می توانند انتخاب کنند یا اضافه شلیک کم را با حالت عادی یا سرعت را با حالت سریع اولویت قرار دهند ، و تجربه بسیار خوبی در سراسر هیئت مدیره داشته باشید.

  س bigال اصلی این است که 27GP850 چگونه با نمایشگرهای دیگر در بازار مقایسه می شود و به طور خاص چگونه مقایسه می شود به 27GL850؟ خوب هنگام صحبت در مورد بهترین عملکرد ارائه شده با حداکثر میزان تازه سازی ، 27GP850 بسیار قدرتمند به نظر می رسد. این صفحه نمایش تازه اصلاح شده عملکردی مطابق با سایر محصولات سریع نسل IPS سریع و یک پله بالاتر از 27GL850 را ارائه می دهد. Overshoot تقریباً مشابه 27GL850 در اینجا باقی مانده است ، اما مدل جدید 24٪ سریعتر است - به علاوه ما از مزایای 180Hz در مقابل 144Hz بهره خواهیم برد که وضوح را نیز بهبود می بخشد.

  عملکرد متوسط ​​خاکستری تا خاکستری ، اندازه گیری شده در محدوده تازه سازی ، نیز یک داستان جالب است. نرخ شبح معکوس بالاتر از 27GL850 است ، اما همچنین به طور متوسط ​​30٪ زمان پاسخ سریع تر را فراهم می کند. به طور کلی این باعث می شود که سرعت آن نسبت به سایر پانل های سریع IPS سریع مانند آنهایی که در MAG274QRF-QD ، AW2721D و PG329Q یافت می شوند ، کمی سریعتر باشد.

  هنگام جستجو در انحراف تجمعی ، ما شاهد بهبودی در 27GP850 هستیم ، اما اکنون محکم در میان آن پنل های جدید IPS قرار دارد که در مورد آنها صحبت کردیم ، هرچند که نسل دیگر جلوتر نیستند. در مقایسه ، نسخه های نسل آخر مانند 27GL850 ، S2721DGF و AG273QXP همگی در این اندازه گیری در محدوده 580 تا 540 قرار دارند. بنابراین نتیجه 27GP850 از 521 در محدوده 5 تا 10 درصد بهتر است ، نه یک پیشرفت بزرگ بلکه مناسب آنچه که به نظر می رسد فقط اصلاحات بیش از حد است ، و نه یک اصلاح اساسی در فناوری IPS ال جی - و این کار را بدون تغییر بیش از حد متغیر انجام می دهد.

  در حالی که عملکرد 27GP850 در این معیارها بهترین یا از بهترین مانیتورهای IPS است که من آزمایش کرده ام ، به ویژه در مورد میزان تازه سازی ، اما در نهایت توسط Samsung Odyssey G7 شکست می خورد. در حال حاضر این کلاس ها از همان کلاس مانیتور نیستند ، Odyssey 40٪ گران تر است و با سرعت تازه سازی 240Hz بیشتر یک محصول شاخص است ، اما هنوز هم اگر بخواهید بهترین شکاف را داشته باشید قیمت را پرداخت کنید.

  و به عنوان یک یادآوری ، ادیسه این عملکرد را بدون لکه گیری زیاد در سطح تاریک ارائه می دهد. عملکرد سطح تاریک علی رغم استفاده از فناوری VA در حوزه 27GP850 است ، بنابراین سامسونگ همچنان در اینجا تحت تأثیر قرار می گیرد.

  در 120 هرتز ثابت ، 27GP850 یک مانیتور بسیار سریع است و با نمایشگرهای دیگر رقابت مطلوبی دارد. همانطور که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم ، در همین سطح از شلوغی 27GP850 18٪ سریعتر از AG273QXP است که از طراحی قبلی Nano IPS ال جی استفاده می کند و بسیار سریعتر از 27GL850 است هرچند که با پرتاب بیشتر است.

  در 60 هرتز با استفاده از حالت سرریز معمول ، 27GP850 و 27GL850 تقریباً عملکرد یکسانی ارائه می دهند ، 27GP850 با کمی پرش کمتر. به نظر می رسد که بیشتر پیشرفت های انجام شده در این نسل با نرخ تازه سازی بالاتر است.

  تأخیر ورودی بسیار کم است. تأخیر پردازش ، اندازه گیری سرعت ورودی ورودی و شروع نمایش آن بر روی صفحه نمایش ، زیر 0.5 میلی ثانیه است که به اندازه سایر نمایشگرها مناسب است. با این حال ، با نرخ تازه سازی بالا نیز پشتیبان تهیه می شود ، که در مقایسه با مانیتورهای قدیمی 144 هرتز ، تأخیر تازه سازی را کاهش می دهد. و سپس با زمان پاسخ سریع که در آن تأیید شده است ، تأخیر کامل زیر 8 میلی ثانیه است. این تقریباً 30٪ بهتر از مقایسه 27GL850 با بهترین و بهترین است.

  مصرف برق در طول نسل اندکی کاهش یافته است. 27GP850 پس از کالیبراسیون در حدود 16 درصد انرژی کمتری در همان میزان روشنایی نسبت به 27GL850 مصرف می کند ، که یک پیشرفت نسبتاً کم در کارایی است اما با برخی دیگر از مانیتورهای بازی 27 اینچی 1440p که من آنها را محک زده ام تفاوت ندارد.

  LG از نور پس زمینه در یکی از دو حالت پشتیبانی می کند: می توانید از آن با همگام سازی تطبیقی ​​استفاده کنید ، که کمی تعجب آور است ، اما به نظر می رسد که همراه با تازه سازی متغیر کار می کند مانند مانیتورهای Asus ELMB-Sync مانند یا می توانید آن را بدون همگام سازی تطبیقی ​​اجرا کنید که تجربه سنتی تری به شما می دهد.

  https://techbord.com بررسی LG 27GP850: سریعتر ، واضح تر ، بهتر

  من با عملکرد بدون همگام سازی تطبیقی ​​فعال می شوم. 27GP850 به شما امکان می دهد در این حالت نور پس زمینه را بین 165 هرتز و 100 هرتز ثابت تنظیم کنید و نتایج بدون شگفت انگیز خوب است. وضوح حرکت در 165 هرتز بهبود یافته است ، اما حاشیه قرمز همچنان مانند سایر پانل های Nano IPS که نور بارق را نور پس زمینه نشان می دهد ، وجود دارد و همچنین یک تصویر دو ضعیف نیز وجود دارد. مسئله حاشیه قرمز ناشی از آهسته بودن فسفر قرمز در نور پس زمینه گسترده LG است که آنها برای پنل های Nano IPS خود استفاده می کنند. این مسئله در مقایسه با ViewSonic XG270QG که امکان نور پس زمینه را نیز دارد ، به حداقل می رسد اما هنوز تا حدی قابل مشاهده است. اینکه چقدر این مورد در بازی ها قابل توجه باشد به حساسیت شما نسبت به مصنوعات بستگی دارد ، می گویم ارزش آزمایش را دارد اما در کل به نظر من فقط یک تجربه متوسط ​​است.

   https://techbord.com LG 27GP850 بررسی: سریعتر ، واضح تر ، بهتر

  به عنوان مثال اگر ویژگی استروبینگ نور پس زمینه MSI MAG274QRF-QD در مقایسه یک به یک ، شما می توانید تفاوت وضوح را به وضوح مشاهده کنید. 27GP850 در حقیقت وضوح شفافیت بهتری نسبت به MSI دارد در حالی که هر دو استروب نمی کنند ، اما مانیتور MSI در حالت AMB بهتر است. همچنین با کاهش میزان تازه سازی ، حاشیه قرمز بیشتری با 27GP850 مشاهده خواهید کرد ، نکته ای که باید به خاطر بسپارید.

   https://techbord.com بررسی LG 27GP850: سریعتر ، واضح تر ، بهتر

  در مورد نور پس زمینه با سرعت تازه متغیر ، من LG را تحسین می کنم به عنوان دومین شرکتی که پس از ایسوس سعی کردم این کار را انجام دهم. با این حال در نهایت خیلی خوب کار نمی کند. بارق خود یک بارق در هر فریم نیست ، که باعث ایجاد فشار متقاطع بارق در بیشترین میزان تازه سازی می شود. درست در سرعت 180 هرتز وحشتناک نیست ، اما تار بودن آن نسبت به حالت عادی غیر سلولی خیلی کم نیست - این فقط یک نوع تاری دیگر است. با نرخ تازه سازی کمتر ، موفقیت در درجات مختلفی را می بینم ، و در نهایت پس از انجام چند بازی با خاموش و روشن کردن ، تمایل داشتم تصویر غیرخطی را ترجیح دهم. علیرغم این ، من می خواهم ببینم كه شركتها در مورد نور پس زمینه به همراه نرخ تازه سازی متغیر به كار خود ادامه دهند زیرا یك راه حل كامل برای نمایشگرهای بازی ، طلای خالص است.

  عملکرد رنگ فضای رنگ: LG 27GP850 - D65-P3

  < img border = "0 " alt = "" src = "https://techbord.com/picsbody/2105/3113-30.jpg " alt = "https://techbord.com LG 27GP850 بررسی: کلاس سریعتر ، واضح تر ، بهتر" = "b-lazy ">

  اکنون به سمت عملکرد رنگی می رویم و مانند نمایشگرهای قبلی Nano IPS ال جی ، 27GP850 همچنین دارای پوشش 98٪ DCi-P3 است که در آزمایش ما اندازه گیری شده در 96٪ ، در بین بهترین پوشش P3 که اندازه گیری کرده ایم.

  برای مقایسه این نتیجه با سایر نمایشگرها می توانیم این نتیجه را به Rec تبدیل کنیم. پوشش 2020 ، با این فضای رنگی عظیم و بسیار بزرگتر از P3. در اینجا می توان نتیجه خوبی را برای 27GP850 مشاهده کرد ، با حدود 70٪ Rec. پوشش 2020 شبیه بسیاری از نمایشگرهای دیگر است که اولویت های گسترده رنگی P3 را در اولویت قرار می دهند.

  با این وجود جدیدترین نمایشگرهای IPS با گستره وسیع مانند MSI’s MAG274QRF-QD یک قدم جلوتر می رود و بیش از 80٪ Rec. پوشش 2020 این اجازه می دهد تا مانیتور MSI از پوشش کامل Adobe RGB نیز پشتیبانی کند ، که 27GP850 این امکان را ندارد. داشتن پوشش Adobe RGB علاوه بر P3 برای برخی از کارهای خلاقانه مفید است ، بنابراین اگر این برای شما مهم است ، سایر پنل ها بهتر از 27GP850 هستند. علی رغم این ، LG هنوز طیف وسیعی را ارائه می دهد.

  LG 27GP850 - D65-P3 ، با رزولوشن بومی آزمایش شده ، بالاترین میزان تازه سازی Portrait CALMAN Ultimate ، DeltaE Value Target: زیر 2.0 ، CCT هدف: 6500K

  خاکستری ، اشباع و ColorChecker

  < p>

  کالیبراسیون کارخانه متوسط ​​است. نتایج از آنجائیکه گاما در انتهای بالا کاملاً افت می کند ، به جای این که به مقدار ایده آل نزدیک به 2.2 بچسبد ، کمی مشکل ساز می شود و تعادل رنگ سفید در واحد من از رنگ جعبه آبی رنگ بود. این منجر به یک نتیجه در مقیاس خاکستری deltaE با نسبت متوسط ​​بالا می شود. سپس وقتی به اشباع و ColorChecker نگاه می کنیم ، تعداد deltaE بالایی را نیز می بینیم ، زیرا 27GP850 در یک محدوده sRGB خارج از جعبه نمی شود. این امر باعث اشباع بیش از حد می شود ، همانطور که شاهد آن هستیم.

  وقتی این مورد را با نمایشگرهای دیگر مقایسه می کنیم نتایج برای کالیبراسیون کارخانه ColorChecker و مقیاس خاکستری در میانه جدول قرار دارند . کاملاً معمولی برای یک مانیتور بازی با وسعت گسترده ، اما نه شگفت انگیز و نه نشان دهنده توجه به جزئیات LG.

  با این حال ، در مورد یک نمایشگر بزرگ ، LG یک الگوبرداری مناسب از sRGB را ارائه می دهد حالت که می توانید در تنظیمات نمایشگر به آن دسترسی پیدا کنید. این یکی از راه های دستیابی به نتایج دقیق تر برای استفاده روزمره از کامپیوتر است. من حالت sRGB را به طور متوسط ​​تا خوب توصیف می کنم - این روش برای بستن وسعت کار می کند و امکان تنظیم روشنایی را فراهم می کند ، با این وجود کنترل های خاکستری را قفل می کند ، بنابراین نمی توانیم نتایج را دقیق تنظیم کنیم.

  OSD Tweaked Performance < p> LG 27GP850 - D65-P3 ، با رزولوشن بومی آزمایش شده ، بالاترین میزان تازه سازی Portrait CALMAN Ultimate ، DeltaE Value Target: زیر 2.0 ، CCT هدف: 6500K

  مقیاس خاکستری ، اشباع و ColorChecker

  < p> واحد من دارای یک حالت کاملاً مناسب sRGB در کارخانه کالیبره شده با d نتایج eltaE 2000 برای اشباع و ColorChecker زیر 2.0. با این حال مقیاس خاکستری بسیار لمس شد. پایبندی خوب به منحنی گاما ، اما یک رنگ قرمز کمی از میانگین CCT برنده. با وجود این ، اگر تجربه دقیق تری از تغییرات OSD می خواهید ، استفاده از حالت sRGB را توصیه می کنم.

  عملکرد رنگی کالیبره شده

  LG 27GP850 - D65-P3 ، آزمایش شده در رزولوشن داخلی ، بالاترین میزان تازه سازی Portrait CALMAN Ultimate ، مقدار DeltaE Value: زیر 2.0 ، CCT هدف: 6500K

  مقیاس خاکستری ، اشباع و ColorChecker

  مرحله بعدی کالیبراسیون کامل است که با استفاده از DisplayCAL به آن دست یافتیم. همانطور که انتظار می رفت ، نتایج sRGB بسیار قدرتمند است ، و برای P3 نیز جدا از مشکلات بسیار کوچک دقیقاً در نوک دامنه که 2-4٪ دوام آن پوشیده نیست ، کاملاً خوب است.

  روشنایی با 27GP850 در مقایسه با 27GL850 بهبود یافته است ، مدل جدید حدود 450 نیت در مقایسه با 350 با نسل قبلی انجام می دهد ، بنابراین این یک پیشرفت خوب است که به کسانی که در محیط های روشن هستند کمک خواهد کرد. حداقل روشنایی در زیر 30 نیت برجسته است ، برای کسانی که مانیتور کم نور را برای بازی در شب دوست دارند بسیار عالی است.

  داستان بزرگ پیرامون پنل های Nano IPS ال جی همیشه بوده است نسبت کنتراست بوده است. متأسفانه ، ال جی با این نسل جدید نتوانسته است به طور قابل توجهی سوزن را جابجا کند.

  27GP850 پس از کالیبراسیون در تست من نسبت کنتراست 835: 1 داشت ، بهتر از 27GL850 که در ابتدا بررسی کردم ، اما بهتر نیست نسبت به سایر مانیتورهایی که از این پنل مانند Dell S2721DGF استفاده می کنند. این به معنای سطح سیاه ضعیف است و ممکن است برای کسانی که بازی در اتاق های تاریک را ترجیح می دهند مشکل ساز شود. همه پانل های Nano IPS نسبت کنتراست کمی ندارند ، به عنوان مثال در نسخه 4K بسیار بهتر است ، اما مدل 27 "1440p همچنان ضعیف است.

  زاویه دید هنوز عالی است ، بنابراین در حالی که 27GP850 ممکن است کنتراست شبه TN داشته و در کل تجربه دید بهتری را ارائه می دهد. یکنواختی واحد من بدون شگفت انگیز بودن خوب بود ، تفاوت زیادی با 27GL850 نداشت. در مدل من کمی درخشش IPS وجود دارد ، اگرچه نه به اندازه 27GL850 من ، و این از یک واحد به واحد دیگر متفاوت است ، بنابراین هرچه من در اینجا گزارش می دهم همان چیزی نیست که شما خود تجربه می کنید.

  سرانجام ، در مورد عملکرد HDR ، در حالی که 27GP850 گواهینامه DisplayHDR 400 دریافت کرده و از ورودی های HDR پشتیبانی می کند ، اما اساساً فاقد سخت افزار مورد نیاز برای HDR مناسب مانند نور پس زمینه کم نور محلی است. بنابراین من تصمیم شما را به عنوان یک مانیتور HDR تصور نمی کنم.

  برای چه کسی است؟

  LG همچنان به ارائه نمایشگرهای چشمگیر برای بازار بازی ها می پردازد. با LG 27GP850 ، آنها به راحتی محصول قبلی را با چند پیشرفت دوباره عرضه نکردند اما LG به وضوح بازار را ارزیابی کرده است ، اشاره کرد که برخی از مانیتورهای جدید IPS عملکرد بهتری ارائه می دهند و با 2021 27 بازی خود را پیش بردند. مانیتور 1440p. این امر منجر به چندین پیشرفت نسبت به مدل قبلی شده است.

  قابل توجه است که عملکرد زمان پاسخ بهتر است. بسته به متریک و میزان تازه سازی تست شده ، LG 27GP850 از 5 تا 25 درصد سریعتر از 27GL850 است. این صفحه نمایش جدید که با نرخ تازه سازی بالاتر در 180 هرتز همراه است ، دارای وضوح حرکتی واضح و تأخیر ورودی کمتری است.

  برای اینکه واضح باشد ، برای بهتر بودن حتی بیشتر از 144 هرتز به 144 هرتز ، 27GP850 از نظر عملکرد پاسخ بهتر است ، محصولی از حالتهای تغییر یافته و بهبود یافته overdrive.

  LG به این نیاز داشت زیرا در در حدود یک سال گذشته شاهد آن بوده ایم که سایر پنل های سریع IPS به بازار عرضه می شوند ، مانند پنل AU Optronics که در MSI MAG274QRF-QD مشاهده می شود و عملکردی بالاتر از 27GL850 قدیمی تر ارائه می دهد.

  27GP850 جدید قادر به مطابقت یا پیشی گرفتن از این پانل های جدیدتر است ، و گاهی اوقات آنها را در عملکرد حرکت شکست می دهد. اضافه شدن نور پس زمینه strobing نیز مورد استقبال قرار می گیرد ، بهترین نسخه ای نیست که ما دیده ایم ، اما حداقل اکنون در این مدل تازه شده در دسترس است.

  LG ضمن بهبود وضوح حرکت و تأخیر ورودی ، LG تقریباً همه موارد دیگر را مانند گذشته حفظ کرده است. این بدان معنی است که همان تجربه وسیع وسیع ، همان زاویه دید عالی ، همان نوع کالیبراسیون کارخانه و متأسفانه ، همان نسبت کنتراست ، که همچنان یک نقطه ضعف برای ارائه LG است. ما هر چند از روشنایی و طراحی تازه تری برخوردار می شویم.

  یک نکته مهم در فروش LG 27GP850 همچنین عملکرد مناسب sRGB آن است. حالت شبیه سازی ، که باعث اشباع بیش از حد هنگام مشاهده محتوای استاندارد مانند فیلم ها یا بازی های YouTube می شود. بسیاری از مانیتورهای دامنه وسیع این مسئله را جمع و جور می کنند و شما در چارچوب چاره ای جز دیدن یک تصویر اشباع نشده ندارید. ستایش کامل ال جی به دلیل اینکه به عملکرد بازی و دقت رنگ فکر می کند و در هر دو زمینه به خوبی اجرا می شود.

  اما ارزش چطور است؟

  ما فکر می کنیم 27GP850 یک مانیتور عالی است ، اما آیا باید 500 دلار برای آن بپردازید؟ صادقانه است این یک سوال مشکل است ، زیرا در پایان بالاتر از قیمت فعلی نمایش میزان تازه سازی متوسط ​​قرار دارد. به عنوان مثال MSI MAG274QRF-QD و Dell S2721DGF معمولاً بین 400 تا 450 دلار یافت می شوند ، بنابراین آیا LG ارزش هزینه اضافی را دارد؟

  به نظر من ، LG 27GP850 از بین مانیتورهایی که آزمایش کرده ام بهترین است در کلاس خود ، با ترکیب زمان پاسخ عالی و حالت عملکرد sRGB که آن را از لبه خارج می کند. این به طور کلی ارزش حق بیمه و تعادل کلی ویژگی های آن با مناطق ضعیف را دارد که باعث می شود شما از یک ناظر ناامید نشوید.

  اما ، این یک تماس نزدیک است. اگر بخواهید از Adobe RGB ، کنتراست بالاتر یا نور پس زمینه بهتر با قیمت کمتری استفاده کنید ، MSI همان چیزی است که من توصیه می کنم ، اما عدم تقلید از sRGB و عملکرد اوج بدتر از 27GP850 ، آن را به بهترین وجهی تبدیل نمی کند. Dell S2721DGF هنوز هم گزینه خوبی برای انتخاب جفتک انداخته است ، اما با توجه به نزدیک بودن آن به کل نسل 27GL850 ، این مجموعه از ویژگی های ارائه شده در اینجا نیست.

  این روزها گزینه های بسیار خوبی برای خرید بازی وجود دارد که باید بتوانید برای نیازهای خاص خود چیزی پیدا کنید و در بسیاری از موارد فکر می کنیم 27GP850 یک مورد را انتخاب می کند بسیاری از جعبه ها بنابراین توصیه کامل ما را دریافت می کند.

  LG 27GP850 در LG.com ، آمازون ، BHPhoto MSI MAG274QRF-QD در آمازون Dell S2721DGF در آمازون Alienware AW2721D در آمازون سامسونگ ادیسه G7 32 "در آمازون HP Omen X 27 در HP Store LG 27GL850 در Amazon .subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ border-radius: 3px؛ line-height: 1.5؛ font-size: 0.9em؛ color: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ cursor: pointer ; background-repeat: no-repeat; ba ckground-size: contain; background-position: right; } .subDriveRevBot:hover { background-color: #245996; transition: 0.4s linear; } .subDriveRevBot a { color: #fff; نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a:hover { color: #fff; } .subDriveRevBot .titlerr { background: rgba(30, 41, 51, 0.63); padding: 10px 20px 7px; color: #fff; letter-spacing: -0.1px; نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ font-size: 0.9em; } .subDriveRevBot .remark { font-weight: 500; color: #f29f26; font-family: Roboto; } .subDriveRevBot .remarknew { font-weight: 500; color: #fea; font-family: Roboto; } .subDriveRevBot .bulll { margin-bottom: 5px !important; padding: 15px 5px } If you enjoy our content, please consider subscribing... Ad-free TechSpot experience while supporting our work Our promise: All reader contributions will go toward funding more content That means: More tech features, more benchmarks and analysis

خبرهای دیگر از بررسی ها