techbord.com بررسی Asus TUF Gaming GeForce RTX 3080 OC

میانبرهای خرید:

امروز ما در حال بررسی Asus TUF Gaming RTX 3080 OC ، اولین کارت گرافیک شخص ثالث GeForce RTX 3080 هستیم که به ما راه می یابد و ما خیلی علاقه مندیم که ببینیم این مدل با مدل Founders Edition انویدیا مقایسه می شود . ما در حال بررسی عملکرد بازی خواهیم بود که باید بسیار شبیه به کارت FE باشد ، اما همچنین نتایج حرارتی و اورکلاک است.

ابتدا ، بیایید TUF Gaming RTX 3080 OC را پاره کنیم و نگاهی به کولر بیاندازیم. و PCB لطفا توجه داشته باشید که این کار پس از جمع آوری تمام داده های حرارتی و عملکردی ما انجام شد. شروع با روشنایی LED ، البته این مهم است. TUF مینیمالیستی است که ما آن را دوست داریم ، یک میله نور کوچک در بالای مارک "TUF" همراه با یک آرم دارای نور پس زمینه وجود دارد که وقتی کارت به طور سنتی نصب می شود ، رو به بیرون است.

\

از نظر طراحی و ظاهر ، TUF Gaming مانند کارت گرافیک پیشرفته معمولی شما به نظر می رسد. این یک طراحی 2.7 اسلات است ، بنابراین 3 اسلات طول می کشد ، 30 سانتی متر طول ، 12.7 سانتی متر طول و 1385 گرم وزن دارد ، بنابراین نسبت به مدل Founders Edition 1355 گرم کمی سنگین تر است. این رنگ بیشتر به رنگ مشکی است ، بنابراین با اکثر ساختها متناسب خواهد بود و به عنوان مثال ایسوس چند عنصر طرح زمینه "TUF" مانند مسیرهای لاستیک را در صفحه پشتی قرار داده است.

ما دوست داشتیم که پلاستیکی روی کارت نیست ، جدا از طرفداران البته. کفپوش فن از آلومینیوم ساخته شده است و به آن جلوه ای برتر می بخشد. ایسوس از فن های محوری نیز استفاده می کند و از آنجا که در مجموع 3 عدد وجود دارد ، چرخش فن مرکزی را کاهش داده تا تلاطم را کاهش دهد ، قطر فن ها هر کدام 90 میلی متر است. همچنین باید توجه داشته باشیم که کارت دارای یک ویژگی فن-توقف است که با کاهش GPU به زیر 55 درجه سانتیگراد فعال می شود.

\

\

در حوالی I / O انتهای کارت دو پورت HDMI 2.1 و سه خروجی DisplayPort 1.4a پیدا می کنیم. این یک خروجی HDMI اضافی است که با نسخه FE انویدیا مقایسه می شود ، اگرچه توجه داشته باشید که هنوز هم فقط می تواند تا 4 نمایشگر همزمان را پشتیبانی کند. ایسوس همچنین اشاره کرد که این مدل از یک براکت I / O از جنس استنلس استیل بسیار مقاوم بهره می برد که به گفته آنها ضمن تأمین دوام و ایمنی بیشتر ، از زنگ زدگی محافظت می کند. نمی توان گفت که ما تاکنون با براکت های فولادی استاندارد مشکلی داشته ایم ، اما اگر این مشکل را داشته باشید ، این یک ویژگی مورد استقبال است.

\

جدا کردن این چیز برای نگاه بهتر ، با شروع از هیت سینک و طرفداران ، ما در اینجا یک هیت سینک بسیار جدی داریم ، در واقع به نظر می رسد چیزی است که انتظار دارید در یک مدل ROG Strix پیدا کنید و نه کارت با مارک TUF ، و واقعاً بسیار بزرگ است و وزن آن 820 گرم است.

دو باله عظیم از باله ها وجود دارد که با استفاده از لوله های حرارتی مسی با روکش نیکل به ضخامت نیم میلی متر به هم متصل می شوند و همه به یک صفحه پایه مسی با روکش نیکل بزرگ متصل می شوند.

\

با استفاده از یک صفحه آلومینیومی ، VRM را مستقیماً خنک می کند ، بنابراین برای دیدن این خوب است ، اما در این طراحی چیزهای زیادی وجود دارد زیرا یک هیت سینک دوم وجود دارد که به طور مستقیم حافظه GDDR6X و همچنین تحویل انرژی برای اجزای حافظه را خنک می کند. این یک کیت قابل توجه است که کاملاً در زیر مخزن اصلی قرار دارد. ایسوس همچنین از چند پد حرارتی با کیفیت بالا برای کمک به انتقال حرارت از این بخاری کوچکتر به هیت سینک اولیه استفاده کرده است. اوه و برای کسانی که تعجب می کنید هیت سینک کوچکتر 70 گرم وزن دارد.

\

\"

در قسمت پشت کارت پیدا می کنیم صفحه پشت آلومینیومی نسبتاً ضخیم که 138 گرم وزن دارد و برای تقویت کارت و کاهش افت PCB یا از بین بردن کامل آن استفاده شده است. ما فکر می کنیم این ضخیم ترین صفحه پشتی است که تاکنون در کارت گرافیک دیده ایم. ایسوس همچنین از یک سری پد های حرارتی برای از بین بردن گرمای جمع شده از سمت عقب PCB پشت تراشه های حافظه VRM و GDDR6X استفاده کرده است. همچنین چند قطعه برش برای کمک به جریان هوا وجود دارد.

اکنون به PCB ، ما یک PCB با طول 24 سانتی متر و 10.6 سانتی متر پیدا می کنیم ، بنابراین یک صفحه نسبتاً جمع و جور ، اگرچه مملو از اجزای سازنده است. . در اطراف غول عظیم GA102 تراشه های حافظه GDDR6X وجود دارد و سپس در طرفین آنها انبوهی از سلف ها و مراحل قدرت قرار دارد. در کل این کارت دارای 20 مرحله قدرت است و در اینجا ما به دنبال طراحی فاز قدرت 8 + 6 + 4 با استفاده از تقویت کننده های SIC641ACD 55A هستیم ، اگرچه لطفاً توجه داشته باشید که دو مرحله از 8 مرحله تولید دو مرحله قدرت است ، بنابراین کمی عجیب است پیکربندی ، اما این همان کاری است که ایسوس با آن همراه شده است.

\

\"

اگر از خود می پرسید که بخشهای 8 و 6 فاز چه چیزی را تأمین می کند ، پاسخ GPU است. بنابراین 14 فاز به پردازنده گرافیکی یا 16 نیروگاه 55 آمپر تغذیه می شود. ریل قدرت 8 فاز برای NVVDD و ریل برق 6 فاز برای MSVDD است در حالی که ریل برق 4 فاز برای حافظه GDDR6X است.

برای مقایسه ، برد مرجع Nvidia از 8+ استفاده می کند طراحی فاز 5 + 3 با مراحل 50A آلفا و نیمه هادی امگا. به عبارت دیگر ، ایسوس TUF Gaming را بیش از مشخصات مرجع انویدیا تقویت کرده است.

\

همچنین دو اتصال برق 8 پین PCIe وجود دارد که از طریق کارت گرافیک تغذیه می کنند و همچنین یک سوئیچ BIOS دوگانه پیدا خواهید کرد که به شما امکان می دهد از BIOS "عملکرد" ​​پیش فرض به BIOS "آرام" تغییر دهید. هر دو حالت کارت را با 340 وات اجرا می کنند ، بنابراین ما فقط در حال مشاهده تغییر در مشخصات فن هستیم که باعث می شود کارت در حالت بی صدا گرمتر شود.

از نظر مشخصات ساعت ، Asus لیست یک فرکانس ساعت اصلی 1815 مگاهرتز که 5٪ نسبت به مشخصات پیش فرض 1730 مگاهرتز افزایش می یابد. حافظه GDDR6X با 19 گیگابیت در ثانیه باقی مانده است ، بنابراین ما فقط در اینجا به اورکلاک GPU خفیف معمولی نگاه می کنیم. همه آنچه گفته شد ، بیایید ادامه دهیم تا ببینیم این مدل هنگام کمبود سرعت چه ساعتی را حفظ می کند.

برای این بررسی های کارت گرافیک سری GeForce 30 ، ما از Shadow of the Tomb Raider برای همه آزمایش های استرس استفاده خواهیم کرد و بعد از 30 دقیقه گیم پلی دما را گزارش می کند. این اوج GU TUF را فقط در 63 درجه در یک اتاق 21 درجه ای در داخل Corsair Obsidian 500D ، کاملاً پر از طرفداران دید. این در مقایسه با مدل Founders Edition انویدیا با 15 درجه افت دما روبرو می شود.

Shadow of the Tomb Raider که در انبار موجود است و سرعت ساعت اورکلاک شده دارد

\

\

برای حفظ این دما ، فن ها تا دور 1900 دور در دقیقه می چرخند و گرچه این سرعت فن نسبتاً بالایی است ، کارت به طرز شگفت انگیزی ساکت بود ، فقط 42 دسی بل سر و صدا ایجاد می کرد ، و آن را کمی ساکت تر از نسخه FE سرعت معمول ساعت اصلی که در آزمایش ما مشاهده شد 1935 مگاهرتز بود و تحت همان شرایط 5٪ نسبت به مدل Founders Edition افزایش داشت. با این کار مصرف برق 7٪ از 323 وات با مدل FE به 344 وات با TUF Gaming افزایش یافت.

اورکلاک

اکنون برای اورکلاک ، با محدودیت های رسیده دوباره اوج دمای کار 63 درجه را مشاهده می کنیم اما این بار طرفداران تا 2000 دور در دقیقه چرخیدند. کارت با این سرعت فن خیلی بلند نبود. اورکلاک هسته ها را در فرکانس 2 گیگاهرتز کار می کند و حافظه نیز به 20.6 گیگابیت بر ثانیه می رسد ، سرعت انتقال چشمگیر. سرانجام ، هنگامی که اورکلاک شد ، کارت 357 وات مکش کرد ، با افزایش 4 درصدی نسبت به پیکربندی کارخانه OC.

بیایید وارد نمودارهای معیار شویم تا ببینیم اورکلاکینگ چه مشکلی برای ما ایجاد می کند. ما در حال آزمایش با دکل تست GPU Ryzen 9 3950X با 32 گیگابایت حافظه DDR4-3200 CL14 هستیم. از جدیدترین درایورهای موجود در زمان تست استفاده شده است ، و برای این یکی فقط چند بازی انتخابی داریم که باید بررسی کنیم.

معیارها

با شروع شماره های Death Stranding در 1440p ، TUF Gaming تنها بود فریم با سرعت 158 فریم بر ثانیه سریعتر از مدل FE انویدیا است. این یک افزایش بسیار ناامیدکننده است و ما نمی توانیم با اورکلاک دستی خیلی بهتر عمل کنیم و عملکرد را تا 2٪ افزایش دهیم.

\

نتایج با کیفیت 4K فقط به عنوان خسته کننده ، در اینجا TUF Gaming 2٪ سریعتر از مدل FE بود و اورکلاک ما 2٪ عملکرد بیشتر داشت.

\

دستاوردهایی که در Rainbow Six Siege مشاهده شد کمی چشمگیرتر ، در اینجا TUF Gaming 6 درصد سریعتر از مدل FE انویدیا بود و به 346 فریم در ثانیه رسید. این یک اورکلاک معمولی کارخانه است ، اما متأسفانه با تنظیم دستی بیشتر ، ما فقط توانستیم 2 فریم اضافی استخراج کنیم که تقریباً تنها در یک درصد بدست آمده در اینجا وجود دارد.

\

\

به نظر می رسد داده های 4K تقریباً یکسان هستند ، بازهم TUF Gaming 6٪ سریعتر از مدل Founders Edition انویدیا بود و اورکلاک دستی ما بی فایده بود. برای TUF Gaming نسبت به مدل FE در 1440p ، اگرچه بسیار جالب است که این بار اورکلاک دستی ما 3٪ افزایش عملکرد را به ما تحمیل کرده است. 470-17.jpg "alt = \" https://techbord.com Asus TUF Gaming GeForce RTX 3080 OC Review "class = \" b-lazy ">

\

حاشیه های مشابه در 4K مشاهده شد ، در اینجا TUF Gaming 5٪ سریعتر از جعبه و سپس 8٪ سریعتر با اورکلاک ما بود ، اگرچه این فقط 3٪ افزایش نسبت به اورکلاک کارخانه ایسوس بود.

دما

در اینجا نگاهی عمیق تر به دمای سهام پس از اجرای 30 دقیقه Shadow of the Tomb Raider در یک اتاق 21 درجه سانتیگراد است. دمای PCB با استفاده از ترموکوپل های نوع K ثبت شد. برای دمای PCB عقب GPU ، این پروب به پشت PCB پشت GPU متصل است و ما انتظار داشتیم که درجه حرارت بالاتر باشد ، بنابراین به نظر می رسد که هیت سینک در قسمت جلو کار خوبی در استخراج گرما از GPU انجام می دهد. دمای احتراق GPU نتیجه ای است که قبلاً دیده اید ، ما فقط در اینجا سنسور داخلی را گزارش می کنیم.

\

سپس دمای GDDR6X با استفاده از یک کاوشگر حرارتی گزارش شده است ، بین تراشه های حافظه به PCB متصل شده است ، بنابراین با پد حرارتی تداخل ایجاد نمی کند و با تراشه حافظه تماس ندارد. برای اندازه گیری دمای VRM از همین روش استفاده شده است ، 4 کاوشگر برای تشخیص نقطه داغ VRM استفاده شده است و در اینجا ما در حال بررسی اوج 66C هستیم که بسیار خوب است. به طور کلی ، TUF Gaming به طرز شگفت انگیزی جالب است.

var googletag = googletag || {} ؛ googletag.cmd = googletag.cmd || [] googletag.cmd.push (تابع () {googletag.pubads (). نمایش (\ \'/ 8095840 / .2_A.35940.4_techbord.com_tier1 \\' ، [300 ، 250] ، \ \'div-pg-ad-1569574001-2 \ \')؛})؛ Asus مانند

Asus کار بسیار خوبی با TUF Gaming RTX 3080 OC انجام داده است ، این یک کارت گرافیک با کیفیت عالی و از هر نظر قابل اندازه گیری بهتر از نسخه بنیانگذاران Nvidia است. ساکت تر ، به طور قابل توجهی خنک ، سریعتر از جعبه و از همه بهتر ، به آداپتور برق 12 پین احمقانه یا کابل تخصصی احتیاج ندارد.

تنها منطقه ای که مدل Founders Edition بهتر است ظاهر فیزیکی است ، اما این کاملاً ذهنی است. در حالی که ظاهر نسخه انویدیا را دوست داریم ، TUF Gaming هنوز عالی به نظر می رسد و ما از استفاده از مواد با کیفیت بالا در اطراف استقبال می کنیم.

\

واقعیت این است که بازی TUF می تواند تا 6٪ سریعتر باشد در حالی که کولر 15C کار می کند معامله را برای ما مهر می کند. هیچ راهی وجود ندارد که ما بتوانیم نسخه Founders Edition را با همین قیمت ایسوس با همان قیمت خریداری کنیم.

در این مرحله ما هنوز در مرحله بررسی سایر کارت های AIB RTX 3080 هستیم ، بنابراین ممکن است گزینه های بهتری باشند ، اما نمی توانیم تصور کنیم که آنها خیلی بهتر خواهند شد. ما تعداد زیادی کارت گرافیک 5700 XT را دیده ایم که داغتر از TUF Gaming RTX 3080 OC هستند ، بنابراین نمی توان انکار کرد که ایسوس کار بسیار خوبی انجام داده است. در صورت مناسب بودن قیمت ، دلیلی برای عدم خرید این کارت گرافیک نمی بینیم.

\

Asus TUF Gaming RTX 3080 OC در حال حاضر با قیمت 700 دلار لیست شده است که با MSRP برای صفحه های استاندارد RTX 3080. با این اوصاف ، هرجایی که نگاه کردیم موجود نیست ، اما اگر در نهایت بتوانید یکی را با 700 دلار گیر بیاورید ، خیلی خوب کار کرده اید.

ما با کمال تعجب فهمیدیم که این چیز خیلی بهتر از انویدیا است نسخه بنیانگذار پیچیده ، و ما می خواهیم فکر کنیم که بررسی دقیق ما با کارتهای قبلی بازی TUF به ایسوس انگیزه داد تا این طراحی عالی و توجه به جزئیات را با هم جمع کند.

Nvidia GeForce RTX 3080 در آمازون (به زودی) AMD Radeon RX 5700 در آمازون AMD Ryzen 9 3900X در آمازون AMD Ryzen 5 3600 در آمازون .subDriveRevBot {حاشیه: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-repeat: بدون تکرار ؛ اندازه پس زمینه: حاوی background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید جدید دریافت یک نسخه رایگان از Superhot: کنترل ذهن حذف ، با مجوز از GOG قول ما: همه مشارکت خوانندگان به سمت شما خواهد بود بودجه محتوای بیشتر به این معنی است: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

بررسی Asus TUF Gaming GeForce RTX 3080 OC
reviews/بررسی-asus-tuf-gaming-geforce-rtx-3080.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com نهاد ناظر اتحادیه اروپا خواستار تحقیق در مورد مسئله دائمی نرمافزار Joy-Con است
techbord.com لیست کامل گزینه های جایگزین برای همه محصولات Google
techbord.com آخرین زنگ ویدئویی Ring's کوچکترین و مقرون به صرفه ترین در حال حاضر است
techbord.com کارل پی ، بنیانگذار وان پلاس ، استارت آپ فناوری را با نام Nothing راه اندازی می کند
techbord.com فایرفاکس 85 از راه می رسد و Flash را از بین می برد و در برابر ابر کوکی ها محافظت می کند
techbord.com فضاپیمای ناسا حامل نمونه اولیه مواد سیارکی برای سفر به زمین است
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.