خبر

 • تک بورد - بررسی Asus ROG Swift PG32UQ: مانیتور بازی 32 اینچی 4K 144Hz IPS

  بررسی Asus ROG Swift PG32UQ: مانیتور بازی 32 اینچی 4K 144Hz IPS
  22 روز و 20 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  در اوایل سال جاری ما Asus ROG Swift PG32UQX را بررسی کردیم ، یک جانور 3000 دلاری مانیتور با مشخصات 32 اینچی 4K 144Hz همراه با قابلیت HDR کامل. این یکی از بهترین مانیتورهای بازی HDR است که می توانید امروز خریداری کنید ، اما هنوز در جنبه های دیگر به خطر افتاده است ، به ویژه برای محصولی که چند هزار دلار قیمت دارد. اما برای کسانی که هزینه دو تلویزیون OLED ال جی را صرف صرف یک مانیتور گیمینگ نکرده اند ، ایسوس یک مانیتور جایگزین دارد که امروزه به دنبال آن هستیم.

  ROG PG32UQ - اساساً نوع غیر X-همان نوع مانیتور با IPS 32 اینچی 4K 144Hz است که برای بازی های با کیفیت بالا با ویژگی هایی مانند همگام سازی تطبیقی ​​و overdrive متغیر در نظر گرفته شده است. به جای ارائه HDR کامل از طریق نور پس زمینه مینی LED 1152 منطقه ای ، ایسوس راه اندازی HDR کم هزینه تر را انتخاب کرده است که به جای 1400 ، DisplayHDR 600 را به ما می دهد.

  این به همراه حذف G ماژول همگام سازی به نفع یک صفحه نمایش معمولی ، 2000 دلار از برچسب قیمت را حذف کرده است.

  PG32UQ همچنان یک مانیتور بازی درجه یک است که 1000 دلار به شما باز می گرداند. اما در مقایسه با سایر نمایشگرهای مشابه موجود در بازار ، این قیمت برآمده ی ظالمانه ای نیست و مطمئناً از 3000 دلار PG32UQX وسوسه انگیزتر برای هرکسی به جز غلطک های بلند خواهد بود.

  اما این برچسب قیمت نیست PG32UQ به طور بالقوه جذاب تر خرید. این صفحه نمایش دارای HDMI 2.1 است ، بنابراین می توانید آن را به هر دو رایانه شخصی و جدیدترین کنسول های بازی متصل کرده و بدون محدودیت پهنای باند ، تجربه کامل 120Hz یا 144Hz را دریافت کنید.

  این یکی از ویژگی های اصلی یک مانیتور تازه سازی 4K مدرن است و گران تر PG32UQX HDMI 2.1 را شامل نمی شود که استفاده از آن را با Xbox Series X و PlayStation 5 محدود می کند. چنین مشکلاتی با PG32UQ مقرون به صرفه تر ، که در خط تولید Asus عجیب است. شما دو پورت HDMI 2.1 و یک DisplayPort 1.4 با DSC دریافت می کنید.

  طراحی و ضریب شکل

  طراحی کلی ... خوب ... ما این را قبلاً دیده ام اگر دیگر مانیتور Asus ROG دیگری را مشاهده کرده اید ، می دانید که ما در اینجا به دنبال چه چیزی هستیم. پایه های فلزی سه شاخه که زیبا به نظر می رسند و کیفیت عالی دارند ، سپس بقیه مانیتورها اساساً پلاستیکی استاندارد با سبک گیمر ROG معمولی هستند. لوگوی بزرگ RGB LED در پشت نیز وجود دارد.

  قبلا گفته بودم که من یک از طرفداران بزرگ طراحی های ایسوس است و شخصاً ترجیح می دهد زیبایی تمیزتری در عقب داشته باشد ، اما از جلو - از طرفی که اکثر مردم واقعاً مشاهده می کنند - به نظر خوب می رسد. همانطور که ایسوس برجسته های مسی روی پایه را با مشکی جایگزین کرده است ، یک پالت رنگ خنثی تر ایجاد می کند که با تنظیمات بیشتر بهتر کار می کند. هنوز هم یک مانیتور با سبک گیمر است و به وضوح مورد پسند بسیاری است زیرا ایسوس تعداد زیادی مانیتور می فروشد.

  پایه قابلیت تنظیم ارتفاع ، شیب و چرخش را دارد ، اما فاقد پشتیبانی از محور است ، بنابراین در خارج از جعبه نمی توانید از آن در جهت عمودی استفاده کنید ، برای این کار به یک پایه VESA نیاز دارید. قابلیت تنظیم ارتفاع خوب است ، احتمالاً با ارتفاع کمی بیشتر انجام می شود ، اما حداقل شما در آنجا تنظیماتی را انجام می دهید. شکی نیست که مانیتور به خوبی ساخته شده و پایه محکم است.

  OSD از طریق ضامن جهت معمول قابل کنترل است. پیمایش سیستم منو بسیار آسان است و ایسوس در بسیاری از ویژگی های اینجا ، از کنترل های رنگی تا وسایل بازی مانند خط مو ، تایمر ، حالت تیرانداز از خفا ، و غیره را در خود جای داده است. Asus یکی از مارک های دارای ویژگی های بیشتر برای ویژگی های مانیتور بازی است و PG32UQ نیز از این قاعده مستثنی نیست.

  عملکرد صفحه نمایش

  اگرچه ایسوس این مانیتور را با نرخ تازه سازی 144 هرتز بیشتر لیست می کند ، اما PG32UQ در واقع یک صفحه نمایش 155 هرتزی از طریق ویژگی "اورکلاک" در OSD است. ما حدس می زنیم ایسوس عملکرد 155 هرتز را به حالت OC تقسیم می کند ، زیرا هر صفحه نمایش قادر به انجام این کار به صورت پایدار نخواهد بود و همچنین برخی از تنظیمات و کابل ها ممکن است با پهنای باند کمی بالاتر از نرخ تازه سازی در 4K مشکل داشته باشند. به نظر می رسید واحد بررسی ما در 155Hz خوب کار می کند و در گذشته ما معمولاً هیچ مشکلی با ویژگی های OC نداشتیم ، اما فقط توجه داشته باشید که ممکن است با همه مدل ها به درستی کار نکند.

  Asus PG32UQ - Level 0 ، سطح 1 ، سطح 2 - 155Hz

  با در نظر گرفتن این موضوع ، بیایید به آزمایش عملکرد زمان پاسخگویی در 155Hz در سراسر Asus شامل شش مورد بپردازیم. حالت های overdrive ، که به عنوان overdrive متغیر ذکر شده اند. سطح 0 به طور م overثر غیرفعال است و هر دو سطح 1 و سطح 2 کاملاً مشابه هستند زیرا زمان پاسخ دهی آنها به طور متوسط ​​از 10 میلی ثانیه کندتر است اما عملاً هیچ فراتر از حد را ایجاد نمی کند. احتمالاً نمی خواهید از هیچ یک از این سه حالت برای بازی استفاده کنید.

  Asus PG32UQ - سطح 3 - 155Hz

  سطح 3 به نظر من یکی از دو حالت" قابل استفاده "است. در اینجا ما یک زمان پاسخ دهی متوسط ​​10.3 میلی ثانیه داریم که عالی نیست و منجر به رعایت نرخ تجدید پایین می شود ، اما فراتر رفتن اساساً در اینجا وجود ندارد ، بنابراین می توان از آن استفاده کرد. و با وجود زمانهای تا حدودی کند پاسخ ، انحراف تجمعی 659 به طور متوسط ​​چندان بد نیست.

  Asus PG32UQ - سطح 4 - 155Hz

  سپس سطح 4 overdrive را دریافت می کنیم که عملکرد را به متوسط ​​زمان پاسخگویی 8.88 میلی ثانیه بهبود می بخشد و این تنها به دلیل افزایش اندک برای فراتر رفتن است. با کاهش انحراف تجمعی در حال حاضر به 624 ، این بهترین حالت Overdrive است که ما تا به حال آزمایش کرده ایم و حالت ایده آل برای بازی در 155 هرتز است. متأسفانه ، این حالت هنوز به این سرعت عمل نمی کند و رعایت موارد زیر 50 is ناامیدکننده است ، و این نشان می دهد که شاید این پنل به اندازه کافی برای بازی با این سرعت تازه سازی سریع نیست.

  Asus PG32UQ - سطح 5 - 155Hz

  سپس به سطح 5 overdrive می رسیم که اساساً همان حالت Asus برای تبلیغ زمان پاسخگویی سریع است. بله ، میانگین پاسخ به 4.48 میلی ثانیه بهبود می یابد ، اما سطح شبح بیش از حد و معکوس در هنگام بازی قابل توجه و بسیار واضح است و حالت را غیر قابل استفاده می کند.

  با توجه به این نتایج ، من احساس می کنم که احتمالاً Asus باید شامل می شد یک حالت بین سطح 4 و سطح 5 ، زیرا ما مستقیماً از حالت تا حدودی آهسته بدون هیچ گونه پیشروی ، به حالت بسیار سریعتر با تن بیش از حد می رویم. چیزی بین این حالت ها می تواند تعادل بهتری را ایجاد کند و می تواند مطلوب باشد - شاید این صفحه نمایش باید دارای یک کشویی Overdrive کاملاً قابل تنظیم باشد؟

  Asus PG32UQ - سطح 4 - 155 هرتز ، 120 هرتز ، 100 هرتز ، 85 هرتز ، 60 هرتز

  برای بازی در بازه بازخوانی ، به عنوان مثال هنگام استفاده از قابلیت تطبیق پذیری تطبیقی ​​نرخ تجدید متغیر که به عنوان FreeSync و Nvidia G-Sync فهرست شده است سازگار است ، همه حالت هایی که آزمایش کردم شامل نوعی o بودند f متغیر overdrive. به عنوان مثال با استفاده از سطح 4 ، هنگام تغییر از 144Hz به 120Hz ، یک گام قابل توجه در زمان پاسخگویی وجود دارد. ما در حال حاضر با میانگین پاسخ 6.84 میلی ثانیه نشسته ایم و این تنها به قیمت کمی بیش از حد است. با این حال ، برخی از آن زمانهای آهسته سقوط هنوز حل نشده است.

خبرهای دیگر از بررسی ها