خبر

 • تک بورد - بررسی مانیتور بازی Corsair Xeneon 32QHD165 32 اینچی

  بررسی مانیتور بازی Corsair Xeneon 32QHD165 32 اینچی
  18 روز و 9 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  ما امروز یک محصول بسیار جالب را در آزمایشگاه ها برای بررسی داریم. Corsair اولین مانیتور خود را ساخته است که امروز اعلام می کند. آنها واحدها را پیشاپیش برای داوران ارسال کرده اند ، بنابراین ما قبل از راه اندازی رسمی آن را به طور جامع ارزیابی کرده ایم که نشان دهنده اعتماد بیشتر Corsair است.

  نام آن Xeneon 32QHD165 با حروف و اعداد است سوپ نشان می دهد که ما به دنبال یک مانیتور 32 اینچی با رزولوشن QHD (معروف به 1440p) و حداکثر نرخ تازه سازی 165 هرتز هستیم. دسته مانیتورهای 32 اینچی با وضوح متوسط ​​1440p و وضوح بالا امسال با معرفی پنل های IPS با کیفیت بالا رفته است و این دقیقاً همان چیزی است که Corsair در اولین صفحه نمایش خود استفاده می کند.

  طراحی و ویژگی ها

  در قسمت طراحی ، ما قسمت بالایی را داریم که نسبتاً استاندارد است ، اما همچنین این قسمت پایینی را داریم که قبلاً ندیده بودیم. توصیف آنچه در پایه پایه می گذرد تا حدودی دشوار است ، یک حلقه بزرگ و مرتفع وجود دارد و همچنین دو پایه کوچک رو به عقب برای ثبات وجود دارد. در حالی که فقط قسمت جلویی و دو پایه کوچک با میز شما تماس می گیرند ، همه چیز در نظر گرفته شده یک پایگاه عظیم است. نسبت به آنچه در مانیتورهای 32 اینچی دیگر دیده ام ، رد پای بزرگی را می گیرد ، که لزوما عالی نیست.

  با این حال ، Corsair از مواد درجه یک برای پایه و ستون پایه استفاده می کند. بیشتر فلزی هستند و دارای یک سطح صاف خوب هستند. علی رغم پشتیبانی از ارتفاع ، تنظیم شیب و چرخش و دامنه حرکتی خوب در همه این قسمتها ، پایه را با تکان بسیار کمی محکم می کند. قسمت بالایی که مانیتور در آن قرار دارد از پلاستیک ساخته شده است ، بنابراین همه چیز آن لمس برتر را دریافت نکرده است.

  < p> بسیار تعجب آورم ، Corsair هیچگونه روشنایی LED RGB را شامل نشده است. در لوازم جانبی و همه چیز ، از کولرهای مایع AIO گرفته تا RAM که دوست دارند LED های RGB را شامل شوند ، که در اکثر موارد به نظر من در مانیتور بی معنی است. خوشحالم که Corsair در برابر درخواست RGB - به غیر از خود صفحه نمایش - مقاومت کرده است و به ارائه روشنایی در مواردی که مفیدتر است ، پایبند است.

  در مورد OSD ، از طریق یک دکمه جهت دار در پشت صفحه نمایش کنترل می شود. تنظیمات بسیار اساسی در اینجا ، و من فکر می کنم این منطقه ای است که نشان دهنده اولین مانیتور Corsair است. شما کنترل های رنگی مختلف و صفحه نمایش نرخ بازخوانی ، و همچنین حالت sRGB و نوردهی نور پس زمینه را دریافت می کنید ، اما سایر ویژگی های گیمر را که خریداران مانیتورهای گران قیمت Asus و Gigabyte از آن استفاده می کردند مانند تقلب در تقلب ، تقویت کننده سایه ، سوئیچ های KVM از دست می دهد. ، و غیره.

  از البته ، من بسیار علاقه مند بودم ببینم چگونه Corsair عملکرد حرکت را در اولین مانیتور بازی خود کنترل می کند ، بنابراین اجازه دهید اکنون به آن نگاه کنیم. فقط سه تنظیمات overdrive در OSD ، و اولین آنها حالت عادی است ، که یک تجربه کلاسیک overdrive با حداقل زمان عبور بیش از حد و متوسط ​​در حدود 10 میلی ثانیه است. این در واقع برای عملکرد پیش فرض چندان بد نیست ، بنابراین نشان می دهد Corsair در اینجا از یک پنل مناسب استفاده می کند ، اما بدیهی است که عملکرد می تواند بهبود یابد.

  Corsair Xeneon 32QHD165 - Fast - 165Hz

  در حالی که به نظر من سریعترین حالت برای بازیهای 165 هرتزی بهترین است ، اما بهترین حالت برای بازی در بازه تازه سازی با نرخ بازخوانی متغیرهای همگام سازگار سازگار نیست. عدم وجود overdrive متغیر ، 32QHD165 را در اینجا آسیب می زند ، مانند 144 هرتز و به ویژه به طور کلی در 120 هرتز ، سریع ترین حالت به سادگی دارای بیش از حد زیاد است و در حال حاضر مسیرهای معکوس شبح بسیار قابل توجه است. بنابراین سریعترین حالت فقط برای بازیهای قفل شده 165 هرتز مناسب است ، که ممکن است در عنوان esports دریافت کنید.

  Corsair Xeneon 32QHD165 - سریع - 144Hz ، 120Hz ، 100Hz ، 85Hz ، 60Hz

   src =

  بهترین حالت برای همگام سازی تطبیقی ​​حالت سریع است ، که زمان پاسخگویی را تحت کنترل نگه می دارد در حالی که فراتر رفتن را به سطوح ناچیز حتی در 60Hz محدود می کند. در بیشتر موارد انحراف تجمعی حدود 600 باقی می ماند که چندان هم بد نیست. با این حال ، در بهترین موارد ، کمی کندتر از سریعترین حالت است ، بنابراین در حالت ایده آل من دوست دارم حالت بین سریع و سریع را مشاهده کنم که می تواند تجربه بهینه تری را ارائه دهد. یا آن یا یک اسلایدر overdrive کامل که می توانست تنظیم خوبی را ارائه دهد.

  نتایج بدترین نیستند ، اما متأسفانه Xeneon 32QHD165 دارای یک حالت حالت overdrive نیست که برای موارد بالا یک حذف ناامید کننده است. مانیتور پایانی برای دستیابی به بهترین حالت بازی تک حالت overdrive ، به حالتهای overdrive بیشتر یا overdrive متغیر نیاز است. به طور کلی ، اکثر گیمرهای همگام سازگار باید حالت سریع را انتخاب کنند ، در حالی که کسانی که با فرکانس 165 هرتز بازی می کنند باید از سریع ترین استفاده کنند.

  https://techbord.com Corsair Xeneon 32QHD165 32

  با توجه به محدود بودن محدوده کنترل های overdrive ، 32QHD165 به طور متوسط ​​در محدوده بازخوانی با تنظیمات بهینه شده برای بازیهای نرخ نوسازی متغیر ، به طور متوسط ​​چندان شگفت انگیز نیست.

  حالت سریع بیش از حد زیاد ندارد ، اما بسیار کندتر از حالت سریعتر است ، و این به وضعیت مانیتور Corsair در نمودار آسیب می رساند. به عنوان مثال ، PG329Q می تواند به طور متوسط ​​تقریباً 50٪ زمان پاسخگویی سریع تری را ارائه دهد ، اما فقط کمی افزایش می یابد ، زیرا شامل overdrive متغیر است در حالی که مانیتور Corsair این کار را نمی کند.

  این نوع کلیدها بسیار مهم است شامل می تواند برای محصولات درجه یک باشد و متأسفانه Xeneon از دست رفته است.

  https://techbord.com Corsair Xeneon 32QHD165 32

  https://techbord.com Corsair Xeneon 32QHD165 32

  تأخیر ورودی قوی است ، 32QHD165 دارای تاخیر پردازش کمتر از 1ms است ، بنابراین این یک مشکل نیست و تنها مورد دیگری که دارای تأثیر عمده بر تأخیر ، نرخ تازه سازی است. مانیتورهای 240 هرتز نیز با قیمت مشابه موجود هستند و به دلیل نرخ تازه سازی بالاتر ، تأخیر کمتری دارند.

   https://techbord.com Corsair Xeneon 32QHD165 32

  با وجود همه اینها ، نور پس زمینه strobing در واقع بسیار خوب کار می کند. این واقعیت که این پنل از Quantum Dot Enhancement به جای نور پس زمینه KSF استفاده می کند ، یک افزایش بزرگ برای وضوح strobing است - در اینجا حاشیه قرمز دیده نمی شود.

  یک تصویر دوگانه ضعیف به عنوان پاسخ پانل وجود دارد. زمانها آنقدر سریع نیستند که بتوانند در 165Hz ادامه دهند ، اما وضوح کلی در این حالت بهتر از M32Q است ، بسیار بهتر از 32GP850 و بسیار شبیه PG329Q است. عناوین رقابتی ، هرچند عدم سازگاری با نرخهای تازه متغیر ، آن را برای همه به عنوان یک انتخاب مناسب تبدیل نمی کند.

  رنگ در هر formance

  فضای رنگ: Corsair Xeneon 32QHD165-D65-P3

  تجربه خارج از جعبه بسیار استاندارد است. Corsair به جای گاما sRGB گامای مسطح 2.2 را انتخاب کرده است ، که خوب است اما برای استفاده از رایانه به عنوان پنجره دقیق نیست پیش فرض استفاده از sRGB است. واحد من نیز رنگ قرمز کمی از کارخانه داشت. عملکرد مقیاس خاکستری DeltaE در نتیجه بسیار متوسط ​​بود اما وحشتناک نبود. این امر هنگام مشاهده sRGB یا Rec استاندارد ، منجر به سطوح بالای اشباع می شود. محتوای 709 ، مانند فیلم های YouTube. این سطح از محدوده وسیع معمولاً منجر به اثر آفتاب سوختگی پوست می شود که در آن رنگ های صورتی قهوه ای به منطقه قرمز منتقل می شوند.

   https://techbord.com Corsair Xeneon 32QHD165 32

  بنابراین در مقایسه با سایر نمایشگرها ، 32QHD165 برای کالیبراسیون مقیاس خاکستری متوسط ​​است ، در اینجا هیچ چیز اشتباه نیست ، اما دقت رنگ مستقیماً بسیار بد است من به افراد توصیه نمی کنم از صفحه نمایش به این شکل استفاده کنند.

  < p>

  تنها راه بهبود عملکرد از در اینجا برای کالیبره کردن کامل صفحه نمایش با استفاده از DisplayCAL یا در این مورد Calman Ultimate است. از آنجا که هیچ مشکلی در پوشش کل محدوده sRGB وجود ندارد ، کالیبراسیون و دستیابی به نتایج خوب برای sRGB و حتی فضاهای رنگی دیگر مانند Adobe RGB یا DCI-P3 بسیار آسان است. در واقع کالیبراسیون اساساً برای Adobe RGB و DCI-P3 مورد نیاز است ، زیرا محدوده در حالت پیش فرض از هر دو فراتر می رود و Corsair مانند آنهایی که برای sRGB انجام می دهند ، حالتهای داخلی را برای این محدوده ارائه نمی دهد. این یکی دیگر از زمینه های بهبود است ، اگرچه انتظار دارم اکثر کاربران حرفه ای یا نیمه حرفه ای به هر حال خود آن را کالیبره کنند.

  https://techbord.com Corsair Xeneon 32QHD165 32

  نسبت کنتراست برای مانیتور IPS بسیار خوب است ، واحد من بیش از 1100: 1 را ضبط کرده است که گمان می کنم در پایان بالا هنگامی که واریانس پانل در نظر گرفته شود. با این حال ، این با Gigabyte M32Q و بهتر از رقبای دیگر مانند 32GP850 و PG329Q است که هر دو نسبت کنتراست ضعیفی برای IPS دارند. با این حال ، پنل های IPS به طور کلی نسبت کنتراست بدی دارند ، به ویژه در مقایسه با مانیتورهای VA ، بنابراین این یک نقطه ضعف است.

  زاویه دید خوب است ، هنگام خرید اکثر نمایشگرهای IPS مدرن یک مشکل نیست. یکنواختی نیز از متوسط ​​به خوب بود ، بخش مرکزی در همه موارد کاملاً یکنواخت بود ، برخی از آنها در لبه های چپ و راست سقوط می کردند. هرچند نگران کننده نیست و در یک نکته مثبت ، واحد من درخشش IPS محدودی داشت ، اگرچه البته این واحد در واحد متفاوت است.

  در نهایت فقط یک کلمه سریع در مورد عملکرد HDR. Corsair دارای گواهینامه DisplayHDR 400 است ، اما این یک ویژگی زباله است که هیچ معنی ای ندارد. در عمل ، 32QHD165 فاقد هر گونه تاری محلی است ، بنابراین نمی تواند سطح کنتراست مورد نیاز برای HDR واقعی را تولید کند. مانیتور ورودی های HDR را می پذیرد ، اما در عمل تجربه HDR مانند اجرای مانیتور در حالت SDR با روشنایی روشن است. از آنجا که از نظر فیزیکی قادر به نسبت کنتراست بالا نیست ، فکر نمی کنم 32QHD165 را اصلاً به عنوان مانیتور HDR در نظر بگیریم.

  داغ یا نه؟

  < p> برای اولین تلاش برای مانیتور بازی یا هر مانیتور دیگری ، Corsair Xeneon 32QHD165 خیلی بد نیست. شگفت آور خوب حتی. ما نمی دانیم که آیا این یک طراحی داخلی بوده است یا آیا Corsair برای انجام کارهای سنگین از ODM استفاده کرده است ، اما نتایج قابل مقایسه با نمایشگرهای امروز با مشخصات مشابه است. شایان ذکر است ، این فاصله بسیار زیادی با آشغال Razer Raptor 27 دارد که ما اخیراً به آن نگاه کردیم ، که هیچ عملکرد نزدیک قابل قبولی را ارائه نکرد ، و این دومین تلاش Razer بود!

  جایی که Corsair کمی کم است ، در بخش ویژگی ها وجود دارد ، برخی از افراد مواردی مانند حالت های افزایش سایه یا سوئیچ KVM را که ممکن است با سایر نمایشگرها دریافت کنید از دست می دهند. احتمالاً می توان از بهینه سازی نیز استفاده کرد ، اما استخوان های پای خالی برای مانیتوری وجود دارد که در بازی ، پخش ویدئو و بهره وری بسیار خوب است.

  بنابراین سخت افزار Xeneon 32QHD165 بسیار خوب است ، ارزشش چطور است؟ به نظر ما ، 800 دلار برای این مانیتور بسیار زیاد است و ما فکر می کنیم Corsair بسیار خوش بین است اگر آنها فکر می کردند می توانند با Asus PG329Q تاسیس شده رقابت کنند. PG329Q av با عملکرد بهتر و تنظیمات بهتر و ویژگی های برتر و با پول مشابه این چیزی است که من می خریدم.

خبرهای دیگر از بررسی ها