خبر

 • تک بورد - بررسی مانیتور بازی Alienware AW2721D 27

  بررسی مانیتور بازی Alienware AW2721D 27
  25 روز و 22 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  ما امروز با اولین بررسی مانیتور خود در سال 2021 همه چیز را شروع می کنیم ، و نگاهی به Alienware AW2721D می اندازیم که در حال حاضر مورد داغ است. این اولین مانیتور است که ما با استفاده از روش تست به روز شده در سال 2021 در حال بررسی آن هستیم. اگر همه این جزئیات را از دست دادید ، ارزش تماشای آن را دارد.

  Alienware AW2721D یک مدل 27 اینچی و پیشرفته جدید است. مانیتور 1440p ، اولین نگاه ما به ترکیبی از نرخ تازه سازی 240Hz و فناوری IPS در این رزولوشن است. Alienware در حال تبلیغ "زمان واقعی پاسخگویی 1ms GTG" است - ما در مورد آن خواهیم دید - اما ما می دانیم که مانیتور از آخرین نسل صفحه IPS LG استفاده می کند بنابراین انتظار عملکردی مشابه سایر محصولات LG IPS را داریم.

  نکته مهم دیگر در صفحه مشخصات پشتیبانی G-Sync Ultimate است ، اگرچه این G-Sync Ultimate جدید و سیراب شده است نه استاندارد بالایی که برنامه زمانی دستور داده بود.

  G-Sync Ultimate قبلاً برای بهترین نمایشگرهای HDR در بازار بود ، اما در سال 2021 این مورد وجود ندارد ، همانطور که AW2721D علی رغم داشتن فقط گواهینامه DisplayHDR 600 و تنها کم نور شدن محلی در لبه ها ، به نوعی صلاحیت دارد. این سازگار با HDR است و دارای 98٪ پوشش DCI-P3 است ، بنابراین بعداً خواهیم دید که عملکرد آن چطور است.

  این صفحه نمایش جدید Alienware با قابلیت های 1440p 240Hz خود ، مستقیماً با Samsung Odyssey G7 رقابت می کند. ، صفحه نمایش 1440p 240Hz دیگر ، ما به جای آن با یک صفحه VA خمیده نگاه کرده ایم. AW2721D چیزی کمی متفاوت را ارائه می دهد و همچنین گران تر است ، در حال حاضر 825 دلار است که مستقیماً از دل یا آمازون خریداری می شود. خبر خوب اینکه آیا واقعاً در دسترس است ، که نمی توانیم در مورد سخت افزارهای جدیدی که این روزها آزمایش می کنیم بگوییم.

  AW2721D یک مانیتور بزرگ برای چیزی است که فقط دارای یک صفحه 27 اینچی است و من در مورد حاشیه ها بلکه به طور کلی بدنه مانیتور صحبت نمی کنم. این پایه گوشتی است و به یک محفظه نمایشگر نسبتاً ضخیم متصل می شود. کل کار بسیار سنگین تر از حد انتظار من است ، اگرچه این امر می تواند بسیار محکم باشد.

  و گرچه اکثر مواد بیرونی پلاستیکی هستند ، اما به نظر من با ترکیب سیاه و سفید بسیار عالی به نظر می رسد پایان نرم من طرفدار 27 بزرگ چاپ شده در قسمت عقب نیستم اما در خارج از آن بدنه ای کاملا تمیز و دارای منحنی های زیبا است.

  روشنایی RGB در اینجا یافت می شود ، در یک میله نور در پشت پایه و همچنین آرم کلاسیک بیگانه سر قرار دارد. این یک نقطه فروش عظیم برای من نیست ، اما این چیزی است که دیگران آن را مفید می دانند. در پشت جلد درگاه مغناطیسی ، به زیبایی برخی از درگاه های USB ، پنهان شده اند. برای دسترسی به حداکثر سرعت تازه سازی 240 هرتز باید از DisplayPort استفاده کنید ، زیرا HDMI در این رزولوشن فقط به 144 هرتز محدود شده است و این نمایشگر از HDMI 2.1 پشتیبانی نمی کند.

  Alienware مکمل کاملی از قابلیت تنظیم را ارائه می دهد ، از جمله قابلیت های ارتفاع ، شیب ، چرخش و محوری ، بنابراین می توانید این مانیتور را در جهت عمودی کار کنید. سطح تنظیم ارتفاع نیز سخاوتمندانه است و من فکر می کنم با داشتن چنین مجموعه ایستاده ای عظیم به آن کمک می کند - حتی اگر پایه های پایه یک تن از میز را اشغال نکنند.

  آیا این سطح افزایش بیش از حد مشکل ساز شده است؟ به هیچ وجه. اکثر انتقال ها تحت تأثیر هیچ نوع افزایش قابل توجهی قرار نمی گیرند و در عوض ما با یک 4.47 میلی ثانیه زمان پاسخگویی خاکستری به خاکستری ، که بسیار عالی است. با استفاده از روش آزمون جدید ما که گاما اصلاح شده و بیشتر منحنی زمان پاسخ را اندازه گیری می کند ، برخی از انتقال های کندتر ، به ویژه زمان های سقوط که دارای دنباله طولانی تر هستند ، مشاهده می کنیم. با این حال بر اساس نمایشگرهایی که من تاکنون آزمایش کرده ام ، این برای پنل های IPS تا حدودی معمول است و این از بدترین نمونه نیست.

  در سمت راست ، تجمعی جدید ما را مشاهده خواهید کرد نتایج viation ، که اندازه گیری چگونگی نزدیک شدن رفتار پاسخ به پاسخ ایده آل "فوری" را اندازه گیری می کند. با توجه به اینکه بسیاری از شما قبلاً این معیار را مشاهده نکرده اید ، من زمینه ای را ارائه می دهم ، زیرا کسب 414 امتیاز در اینجا عالی است و نشان دهنده یک صفحه سریع است. یک نتیجه متوسط ​​در حدود 600 است. ما همچنین 70٪ مطابقت با تازه سازی را بدست می آوریم ، که با استفاده از روش جدید ما کافی است که این نمایشگر واقعی 240 هرتز را نشان دهیم ، که یک نشانه عالی از یک صفحه IPS است.

  Alienware AW2721D - فوق العاده سریع ، افراطی - 240Hz

  https://techbord.com Alienware AW2721D 27

  تنظیمات overdrive فوق سریع ارزش استفاده ندارند. Super Fast به طور متوسط ​​زمان پاسخ را به 3.57 میلی ثانیه کاهش می دهد ، اما این امر با افزایش قابل توجهی در وزش بیش از حد همراه است. در نتیجه ، تعداد انحراف تجمعی ما افزایش می یابد ، که نشان می دهد نسبت به حالت قبلی از یک پاسخ ایده آل فاصله داریم. حالت افراطی حتی بدتر است و به نظر من این تنظیماتی است که صرفاً برای نمایش مانیتور به عنوان "1 میلی ثانیه" در نظر گرفته شده است - شما می توانید بهترین انتقالها را در محدوده 1 میلی متری ببینید. من ترجیح می دهم Alienware یک حالت زیر "سریع" با شلیک کمتر داشته باشد ، تا اینکه با این حالت "Extreme" که خیلی بدتر به نظر می رسد ، اذیت شوم.

  Alienware AW2721D - سریع - 240 هرتز ، 200 هرتز ، 165 هرتز ، 144 هرتز ، 120 هرتز ، 100 هرتز ، 85 هرتز ، 60 هرتز

  https://techbord.com Alienware AW2721D 27

  https://techbord. com Alienware AW2721D 27

  https://techbord.com Alienware AW2721D 27

  https://techbord. com Alienware AW2721D 27

  از نظر کارایی در بازه تازه سازی ، خریداران AW2721D باید با استفاده از حالت سریع که دقیقاً یک تجربه حالت overdrive را ارائه می دهد ، پایبند بمانند. آنچه من از یک نمایشگر ممتاز انتظار دارم.

  در بعضی مواقع ، افزایش بیش از حد ممکن است کمی بیشتر از آنچه که من می خواهم ، به ویژه در 200 هرتز باشد ، اما در بیشتر قسمت ها ، میزان اضافه فروش قابل کنترل است و نه که در عمل قابل توجه است. می توانید اضافه بار محرک متغیر را در اینجا مشاهده کنید ، به ویژه زیر 100 هرتز ، جایی که به نظر می رسد مانیتور به حالت کندتری تغییر می کند تا بیش از حد کنترل شود. این برای بازی های با نرخ تازه سازی کمتر مناسب است و خوشحالم که این روش برای جلوگیری از تغییر تنظیمات overdrive به کاربران با توجه به میزان تازه سازی که در آن بازی می کنند ، جلوگیری می کند.

   https://techbord.com Alienware AW2721D 27

  عملکرد متوسط ​​در محدوده تازه سازی نیز بسیار خوب است و عملکرد جالب توجهی دارد بسیار شبیه AW2721D و Dell S2721DGF است که هر دو از پنل های IPS LG استفاده می کنند. پانل های قبلی Nano IPS قبلاً زمان پاسخگویی برای کنترل سرعت تازه سازی 240 هرتز را داشته اند ، آنها فقط به آن نوع نرخ تازه سازی برای باز کردن قفل نیاز داشتند و به نظر می رسد که این اساساً چیزی است که ما در اینجا دریافت می کنیم.

  https://techbord.com Alienware AW2721D 27

  و هنگامی که به زمان پاسخ ضبط شده در 120 هرتز نگاه می کنیم می بینید که در مورد چه چیزی صحبت می کنم. AW2721D عملکرد بسیار خوبی در آن دامنه 5 میلی ثانیه ارائه می دهد ، اما تفاوت اساسی ندارد به پیشنهادات دیگر ، بنابراین خریداران این صفحه نمایش باید در درجه اول علاقه مند به بازی بالای 165 هرتز یا در آینده باشند.

   https://techbord.com Alienware AW2721D 27

  تأخیر ورودی در 240 هرتز عالی است ، بدون هیچ گونه تاخیر پردازشی در سمت مانیتور ، تنها تاخیر باقیمانده به دلیل تأخیر تازه سازی و تأخیر پاسخگویی باقی مانده است. هر چیزی زیر 5 میلی ثانیه عالی است و تجربه بسیار واکنشی را ارائه می دهد.

  از نظر بهترین عملکرد در 240 هرتز ، AW2721D کاملاً مناسب ادیسه نیست ، بیشتر به دلیل افزایش بیش از حد در میانگین زمان پاسخ مشابه. اما این نمایشگرها ضربات معامله ای ایجاد می کنند و مانیتور Alienware خیلی عقب نیست.

  روشن به طور متوسط ​​در محدوده تازه سازی ، G7 لبه واضح تری دارد و در پایان با پرش کمتر و همچنین 10 درصد سریعتر پاسخگویی به طور متوسط جدیدترین فناوری VA سامسونگ بدون لکه گیری در سطح تاریک بسیار چشمگیر است و در این نمایشگرهای با نرخ تازه سازی با کیفیت بالا نسبت به IPS کمی بهتر است.

   https://techbord.com Alienware AW2721D 27

  انتقال به عملکرد رنگ و AW2721D یک نمایشگر وسیع است و دارای 96 درصد پوشش فضای رنگی P3 است ، بنابراین برای سازندگانی که می خواهند از این صفحه نمایش برای کار با دامنه وسیع استفاده کنند بسیار مناسب است.

  با این حال ، یک نکته منفی بزرگ AW2721D است حالت sRGB ندارد ، بنابراین راهی برای شبیه سازی یا بستن این گستره در sRGB برای مشاهده محتوای منظم وجود ندارد. این باعث می شود بینندگان در بسیاری از موارد دارای تجربه اشباع بیش از حد باشند ، به خصوص هنگامی که (به عنوان مثال) فیلم های YouTube را تماشا می کنند ، چیزی که با نمایه های ICC به خوبی بازی نمی کند. این یک نظارت بزرگ برای یک مانیتور ممتاز است.

  Alienware AW2721D - D65-P3 ، با رزولوشن داخلی آزمایش شده ، بالاترین میزان تازه سازی Portrait CALMAN Ultimate ، DeltaE Value Target: زیر 2.0 ، CCT: 6500K

  مقیاس خاکستری ، اشباع و ColorChecker

  از آنجا که عملکرد مقیاس خاکستری از کارخانه عالی است و حالت sRGB وجود ندارد ، چیز کمی وجود دارد در OSD برای بهبود عملکرد انجام شده است ، به غیر از چند تغییر جزئی اگر همه چیز کمی خاموش باشد.

  مرحله بعدی یک کالیبراسیون کامل است و همانطور که انتظار می رفت نتایج عالی کسب کردم. deltaE در مقیاس خاکستری ITP زیر 2.0 و عملکرد قوی در سایر معیارهای رنگی هنگام اندازه گیری برابر sRGB. تعجب آور نیست زیرا 100٪ پوشش این فضای رنگی وجود دارد.

  < p> برای کار P3 ، نتایج کلی خوبی را شاهد هستیم ، اگر چه به جای 100٪ پوشش فقط 96٪ است ، در انتهای بالای محدوده اشباع دقت کمی را از دست خواهید داد. اما این به اندازه کافی قابل توجه نیست که بتواند بر عملکرد کلی تأثیر بگذارد و می توانم بگویم که با کالیبراسیون AW2721D یک مانیتور عالی برای P3 است.

  https://techbord.com Alienware AW2721D 27

  هنگام مقایسه کالیبراسیون در ابعاد خاکستری کارخانه با سایر مانیتورهایی که آزمایش کردم ، Alienware AW2721D یکی از بهترین هاست که در رتبه اول جدول ها قرار دارد. دوست دارم از نمایشگرهای برتر ببینم. کالیبراسیون کارخانه ColorChecker نیز بدترین نیست ، اگرچه فقط نمایشگرهای sRGB مانند BenQ EX2510 تجربه بهتری را تجربه می کنند.

   https://techbord.com Alienware AW2721D 27

  با استفاده از پانل های LG IPS ، همیشه در مورد نسبت کنتراست بحث می شود ، به خصوص از روزهای آغازین مانیتور مانند 27GL850. با این وجود از زمان انتشار اولیه نمایشگرهای Nano IPS ، ال جی توانسته است با پانل های جدیدتر نسبت کنتراست را بهبود بخشد.

  در حالی که AW2721D نسبت کنتراست خارق العاده ای ندارد ، به راحتی توسط پنل های VA شکست می شود ، من ضبط کردم تقریباً نتیجه 1000: 1 که برای یک مانیتور IPS مدرن برابر است.

  زاویه دید بسیار برجسته است و پنل های LG از بهترین بازارهای موجود در این زمینه هستند. تغییر رنگ هنگام مشاهده در زوایای خاموش بسیار کم است که به شما امکان انعطاف پذیری برای مشاهده این نمایشگر را به طرق مختلف می دهد.

  من همچنین به طور کلی از یکنواختی راضی بودم ، اگرچه در قسمت بیرونی سقوط وجود داشت لبه ها. منطقه مرکزی عالی بود اما واحد من در گوشه های پایین سمت راست درخشش IPS نشان داد ، اگرچه مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد و من گمان می کنم با گذشت زمان این مورد در نمونه من بهتر شود.

  خلاصه کردن آزمایش عملکرد ما یک به HDR نگاه کن AW2721D با وجود اینکه G-Sync Ultimate است اما فقط یک پنل نیمه HDR است. از سه ستون HDR ، چیزی که این مانیتور فاقد آن است کم نور شدن موضعی مناسب است. ما فقط 32 منطقه با لبه روشن دریافت می کنیم که برای تولید برجسته های روشن و سیاه های عمیق روی صفحه به طور همزمان کافی نیست ، و این یک سنگ بنای ارائه HDR است. در عمل هالوینگ قابل توجهی وجود دارد که از لبه های مانیتور به هر جسم روشن کشیده می شود ، و این ممکن است باعث حواس پرتی و بدتر از عدم کم نور شدن محلی به محتوای آن شود.

   https://techbord.com Alienware AW2721D 27

  آنچه AW2721D درست می کند روشنایی است. روشنایی پایدار در حدود 520 نیت با یک پنجره سفید کامل مناسب است و این برای نور چشمک های روشن به 750 نیت افزایش می یابد ، در شرایط داخلی آن را خیره می کند. این نمایشگر همچنین می تواند بیش از 700 نیت برای اندازه پنجره های پایین تر داشته باشد و به مجموعه ای مناسب اما بدون نمودار از تعداد روشنایی اضافه شود.

  https://techbord.com Alienware AW2721D 27

  در بهترین حالت ، AW2721D می تواند از تیره به روشن در فریم های جداگانه تغییر دهد تا جلوه خوبی داشته باشد و نسبت کنتراست دینامیکی را به همان اندازه 63000: 1 اما هنگام اندازه گیری در یک فریم ، AW2721D حتی در بهترین حالت نمی تواند به یک نسبت کنتراست هدف اصلی 50،000: 1 برای یک تجربه خوب HDR برسد. این یک شی bright روشن و تاریک دور از صفحه است.

  https://techbord.com Alienware AW2721D 27

  از نظر دقت HDR ، صفحه نمایش نیز یک کیف مخلوط است. این مانیتور به خوبی از پس روشنایی برنمی آید ، بنابراین عناصری که باید روشن باشند به اندازه لازم روشن نیستند. به دلایلی ، تعادل RGB در سطح روشنایی بالاتر بسیار سردتر می شود ، در حالی که در سطح روشنایی پایین مناسب و کاملاً دقیق است.

  اما در در حالت HDR ، AW2721D در محدوده کاری که صفحه نمایش می تواند انجام دهد ، در عملکرد اشباع مناسب عمل نمی کند. به خصوص هنگام مشاهده جاروبرقی های P3 و Rec.709 در داخل BT.2020 ، نتایج بهتر از حد انتظار من بودند ، بنابراین اشباع در این حالت کاملاً خوب نگه داشته می شود و این باید تجربه رنگی خوبی را ارائه دهد.

  برای چه کسی مناسب است ؟

  Alienware AW2721D یک نمایشگر عالی و عالی است که نوید فناوری IPS را برای برنامه های 1440p 240Hz ارائه می دهد. با تشکر از پیشرفت های انجام شده در چند سال گذشته ، IPS قطعاً برای این نوع نرخ تازه سازی به اندازه کافی سریع است و اگرچه این مانیتور خاص هیچ رکورد عملکرد جدیدی را تنظیم نمی کند ، اما به طور مداوم در نزدیکی بالای نمودار زمان پاسخ ما بود ، همان چیزی است که خریدارانی که بیش از 800 دلار از یک مانیتور جدید دریافت می کنند ، پس از این کار خواهند بود.

  من کاملاً تحت تأثیر تنوع این صفحه نمایش قرار گرفتم. AW2721D با ویژگی هایی مانند پوشش 96٪ P3 ، کالیبراسیون عالی در کارخانه در مقیاس خاکستری و یک صفحه مسطح زیبا با زاویه دید عالی ، برای کارهای خلاقانه و عمومی دفتر نیز مناسب است.

  اگر می خواهید یک مانیتور واحد در تنظیمات شما برای مقابله با بازی های سطح بالا و بهره وری ، چیزی مانند AW2721D قصد دارد شما را کاملاً اکنون و برای سالهای زیادی در آینده تنظیم کند. از این گذشته ، زدن 1440p در 240 FPS در بازیهای امروز کاملاً یک چالش است.

  نحوه جمع شدن آن را می توانید در جدول خلاصه عملکرد ما مشاهده کنید ، جدید برای این بررسی و مواردی که ممکن است در آینده استفاده کنیم. یکسری نقاط ضعف نشان داده شده با رنگ قرمز ، اما در کل ، نتایج سبز زیادی نشان می دهد که این نمایشگر در مقایسه با سایر نمایشگرهایی که ما تاکنون آزمایش کرده ایم ، عملکردی بالاتر از حد متوسط ​​دارد.

  Alienware AW2721D خلاصه عملکرد

خبرهای دیگر از بررسی ها