خبر

 • تک بورد - اینتل آلدر لیک: ویندوز 11 در مقابل عملکرد ویندوز 10

  اینتل آلدر لیک: ویندوز 11 در مقابل عملکرد ویندوز 10
  17 روز و 19 ساعت قبل

  میانبرهای خرید:

  پس از بررسی تمامی پردازنده‌های نسل دوازدهم اینتل که تاکنون راه‌اندازی شده‌اند، امروز نگاهی به مقایسه این پردازنده‌های جدید در هنگام استفاده از ویندوز 10 و ویندوز 11، به‌علاوه ویندوز 11 با اجرای VBS (امنیت مبتنی بر مجازی‌سازی) می‌اندازیم.

  ما در بررسی Core i9-12900K خود به طور مختصر به عملکرد ویندوز 10 در مقابل ویندوز 11 اشاره کردیم، اما این بار برای نتیجه‌گیری دقیق‌تر به آزمایشات عمیق‌تر می‌پردازیم. علاوه بر این، شامل کردن نتایج VBS مهم است، زیرا برخی از سیستم‌ها به این شکل پیکربندی می‌شوند و تصور می‌شود که از آنجایی که اینتل تمام معیارهای خود را با VBS فعال انجام داده است. شاید بر معماری جدیدتر به همان میزانی که در نسل‌های قدیمی‌تر تأثیر داشت، تأثیری نداشته باشد.

  VBS یک ویژگی در کلاس سازمانی است که برای ایمن کردن رایانه های شخصی سازمانی طراحی شده است. با ایجاد یک منطقه ایزوله و ایمن از حافظه از سیستم عامل معمولی. ویندوز می‌تواند از این \'حالت امن مجازی\' برای میزبانی تعدادی از راه‌حل‌های امنیتی استفاده کند و از آسیب‌پذیری‌های سیستم‌عامل بسیار محافظت کند و از استفاده از سوء استفاده‌های مخربی که تلاش می‌کنند حفاظت‌ها را از بین ببرند، جلوگیری می‌کند.

  ما احساس نمی کنیم VBS یک ویژگی امنیتی است که گیمرهای رایانه شخصی باید آن را فعال کنند، اما اینکه چقدر سیستم خود را ایمن می خواهید به شما بستگی دارد، به علاوه ممکن است سیستم شما بیشتر از بازی کردن فقط انجام دهد. اگر عملکرد تنها چند درصد باشد، احتمالاً ارزشش را دارد، اما این موضوع همیشه در مورد پردازنده‌های نسل دهم و یازدهم Core صدق نمی‌کرد، که اغلب تانک عملکرد بازی را تا 10 درصد یا بیشتر مشاهده می‌کردند.

  < p> همچنین شایان ذکر است که برای اکثر سیستم‌های ساخته شده توسط علاقه‌مندان، یعنی رایانه‌های شخصی سفارشی که از مادربردهایی مانند Asus، MSI، Gigabyte یا Asrock استفاده می‌کنند، به طور پیش‌فرض VBS را فعال نخواهند کرد. در این صورت، بسیار منطقی است که ویندوز 11 را با VBS غیرفعال آزمایش کنیم، زیرا این وضعیت برای اکثر مخاطبان ما خواهد بود، اما البته، ما همچنین علاقه مندیم ببینیم که Alder Lake با روشن بودن ویژگی چگونه عمل می کند. .

  ما همچنین احساس می‌کنیم که اگر از ابتدا یک رایانه شخصی جدید می‌سازید، یا حتی فقط مادربرد و CPU خود را ارتقا می‌دهید، یک نصب جدید ویندوز 11 مسیر ایده آلی است، به همین دلیل است که ما دو هفته وقت صرف کردیم تا تمام داده های CPU خود را در پلتفرم جدیدتر به روز کنیم.

  ما می دانیم که بحث های زیادی در مورد اینکه ویندوز 11 چقدر خوب کار می کند وجود دارد، که یک چیز معمول است. انتظار می‌رود چه زمانی یک سیستم‌عامل جدید مایکروسافت منتشر شود، اما پس از چندین نصب در سیستم‌های آزمایشی متعدد، تجربه بدی نداشته‌ایم. در مورد فرآیند ارتقا از ویندوز 10 به 11، این یک پیشرفت نسبت به نسل‌های قبلی است، اما هنوز کامل نیست و می‌تواند به عملکرد آسیب برساند، بنابراین توصیه می‌کنیم هر زمان که ممکن است نصب جدیدی انجام دهید.

  عملکرد در Hitman 3 بین ویندوز 10 و 11 تقریباً یکسان بود، اما با فعال کردن VBS، ما به کاهش 11 درصدی نرخ فریم نگاه می‌کنیم، که با نگاه کردن به 1 درصد پایین مشاهده می‌شود.

  Age of Empires IV نتایجی را به ما ارائه می دهد که به نظر می رسد یکی دیگر از نتایج معمولی به نظر می رسد، یعنی عملکرد قابل مقایسه بین ویندوز 10 و 11، با تنظیمات ویندوز 11 فعال شده VBS، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. میزان کارایی، این بار کاهش 17 درصدی برای پایین 1 درصد.

  Horizon Zero Dawn خروجی های عجیبی دارد نتایج. ویندوز 10 با 7 درصد حاشیه بهتر از ویندوز 11 است، هم در نرخ فریم متوسط ​​و هم 1 درصد پایین. فعال کردن VBS باعث کاهش 1% عملکرد پایین 7% دیگر شد، اگرچه میانگین نرخ فریم تنها 1.5% کاهش یافت. در هر صورت، این یک نمایش ضعیف غیرمعمول برای ویندوز 11 بود.

  در نهایت Cyberpunk 2077 را داریم که در آن هر دو ویندوز 10 و 11 عملکرد مشابهی داشتند. با این حال، فعال کردن VBS 1% عملکرد پایین را در این عنوان از بین برد.

  علیرغم مشاهده تنها 5% ضربه به نرخ فریم متوسط، پایین 1% تقریباً 30% فلج شد، مشابه آنچه در این عنوان مشاهده شد. Watch Dogs: Legion. بنابراین، اگرچه بسیار غیرمنتظره و غیرمنتظره است، اما چیز دور از ذهن نیست، زیرا نمونه دیگری از آن را دیدیم، عنوان دیگری که نیاز به CPU دارد.

  10 میانگین بازی

  در با توجه به میانگین نرخ فریم در 10 نمونه بازی ما، متوجه شدیم که ویندوز 10 و ویندوز 11 بسیار بزرگ هستند و تا زمانی که VBS فعال نشده باشد، بیش از یک یا دو فریم این دو را از هم جدا نمی کند.

  اگر بخواهیم به طور انحصاری ویندوز 11 را با فعال بودن VBS آزمایش کنیم، نتیجه گیری کاملاً متفاوت خواهد بود. در اینجا، ویندوز 11 در مقایسه با میانگین نرخ فریم، 7 درصد کندتر از ویندوز 10 و با مشاهده 1 درصد داده کم، 15 درصد کندتر است.

  < p>این می تواند به عنوان قرار دادن آخرین سیستم عامل مایکروسافت در وضعیت نسبتاً بدی تلقی شود، که کاملاً دقیق نیست زیرا هر دو ویندوز 11 و 10 می توانند با یا بدون VBS فعال شوند.

خبرهای دیگر از بررسی ها