techbord.com آزمون بارگیری بازی ذخیره سازی: PCIe 4.0 SSD در برابر PCIe 3.0 در مقابل SATA در مقابل HDD

میانبرهای خرید:

امروز ما در حال مرور مجدد عملکرد فضای ذخیره سازی با تأکید بر بازی هستیم. از آنجا که حدود یک سال پیش اولین دسته از SSD های PCIe 4.0 را آزمایش کردیم ، ما مایل به انجام آزمایشات بیشتر بودیم. تا کنون ، بیشتر بازی ها با در نظر گرفتن هارد دیسک ساخته شده اند ، اما همانطور که ما به سمت نسل جدیدی از کنسول های بازی با SSD های PCIe بسیار سریع حرکت می کنیم ، ممکن است در سالهای آینده حافظه ذخیره سازی برای بازیها تغییر کند. ما می توانیم به این تست ها نگاهی بیندازیم تا ببینیم که اوضاع چگونه تغییر کرده است.

برخی از س questionsالاتی که امروز قصد داریم به آنها پاسخ دهیم عبارتند از: برای انجام بازی های امروز به چه نوع دستگاه ذخیره سازی نیاز دارید؟ به طور خاص ، چه نوع درایو بهترین زمان بارگیری را فراهم می کند ، بنابراین شما دور هم نشسته اید و منتظر سنین برای ورود به بازی نیستید. بخشی از این پاسخ واضح است ، سرعت حافظه های SSD سریعتر از درایوهای سخت است ، بنابراین ما می خواهیم کمی شماره گیری کنیم و ببینیم چه نوع SSD مورد نیاز است. آیا به درایو PCIe نیاز دارید؟ آیا به چیزی با حافظه نهان DRAM نیاز دارید؟ آیا برخی از فن آوری های حافظه از بقیه بدتر هستند؟

تنظیم تست ساده است. ما بازی های متنوعی را بارگیری خواهیم کرد و مدت زمان لازم برای ورود به سطح قابل پخش از صفحه اصلی را نیز مشخص خواهیم کرد. صفحه های بارگیری اولین چیزی است که عملکرد ذخیره سازی در بازی ها تحت تأثیر قرار می دهد ، همه می خواهند بلافاصله وارد بازی شوند و بازی کنند ، بنابراین ما این آزمایش را در مورد عناوین مختلف انجام خواهیم داد.

\"

درایوهای PCIe 4.0 را در مجموعه ذخیره سازی امروز گنجانده ایم ، بنابراین بستر آزمایش ما شامل Ryzen 9 3900XT است که در بالای XI570 Tomahawk MSI اجرا می شود ، 16 گیگابایت حافظه DDR4-3200 و GeForce RTX 2080 Ti (زیرا استیو تمام پردازنده های گرافیکی RTX 30 را احتکار می کند) که در داخل یک کیس Corsair ساخته شده است. با تنظیمات ذخیره سازی ، سیستم درایو M.2 را در شکاف دوم خاموش می کند ، بازی های ما برای آزمایش در یک درایو جداگانه در شکاف اصلی M.2 که دارای خطوط مستقیم به CPU است ، اجرا می شوند.

بیایید راه خود را از طریق درایوهایی که آزمایش خواهیم کرد ادامه دهیم زیرا 14 گزینه مختلف در دسترس داریم. نماینده تیم هارد دیسک در نبرد امروز Western Digital WD120EMAZ 12TB است. این یک درایو OEM استاندارد است که برای ذخیره بایگانی استفاده می شود ، با سرعت 5400 دور در دقیقه ، حافظه نهان 256 مگابایت و رابط SATA 6 گیگابیت بر ثانیه. ما کاملا انتظار داریم این پسر کند باشد.

\

تیم SATA SSD دارای سه مدعی است . مدل ابتدایی ما Team Group GX1 500GB است که از SanDisk TLC NAND ، یک کنترل کننده Phison S11 استفاده می کند و حافظه نهان DRAM ندارد. یک مرحله بالاتر Crucial MX500 2TB است که دارای Micron TLC NAND ، یک کنترل کننده SMI SM2258 و یک حافظه نهان حافظه DRAM است. سپس برای احتکارکنندگان داده بزرگ ، سامسونگ 870 QVO با حافظه و کنترل کننده QLC سامسونگ همراه با حافظه نهان حافظه 8 گیگابایتی داریم.

\

ما برای آزمایش امروز نیز SSD های PCIe 3.0 x4 زیادی داریم.

از Western Digital ما هر دو WD Black SN750 و WD Blue SN550 را با ظرفیت 1 ترابایت داریم. هر دو از SanDisk TLC استفاده می کنند ، اما SN750 دارای حافظه نهانگاهی DRAM است که SN550 از آن استفاده نمی کند. شما همچنین این هیت سینک پیش نصب شده را بر روی SN750 مشاهده خواهید کرد.

\

\

Adata SX8200 Pro 1TB خود را که دارای یک کنترل کننده SMI و TLC NAND از Micron است ، یک حافظه نهان DRAM فراهم کرده است. بنابراین این یک گزینه جایگزین برای SN750 با اجزای مختلف است. ما همچنین Sabrent Rocket 2TB داریم ، یک گزینه محبوب که از کنترل کننده های Phison E12 و Toshiba TLC NAND با حافظه نهان حافظه DRAM استفاده می کند.

سپس پیشنهادات PCIe 3.0 ما دو درایو QLC هستند. اولین پردازنده SSD 665p اینتل با ظرفیت 1 ترابایت است که از یک کنترل کننده SMI SM2263 در کنار حافظه QLC خود اینتل استفاده می کند. سپس به عنوان یک راه حل جایگزین ، ما همچنین Sabrent Rocket Q 2TB را داریم که دارای یک کنترل کننده Phison E12S و Micron QLC NAND است. همچنین هر دو درایو از حافظه نهان DRAM برخوردار هستند.

\

https://techbord.com آزمون بارگیری بازی ذخیره سازی: کلاس PCIe 4.0 SSD در برابر PCIe 3.0 در مقابل SATA در مقابل HDD \

سپس ما سه درایو PCIe 4.0 داریم که همه آنها از طراحی اصلی یکسانی استفاده می کنند. Seagate Firecuda 520 1TB و Corsair Force MP600 1TB هر دو دارای TLC NAND از کنترل کننده های توشیبا و Physon E16 هستند. Sabrent Rocket 4.0 2TB مشابه است ، اما با ظرفیت بیشتر.

\

\

و نکته آخر اینکه ، ما یک SSD با رابط USB ، Samsung T5 داریم. این درایو دارای حافظه USB 3.2 Gen 2x1 و TLC از سامسونگ به همراه همانطور که حدس زده اید یک کنترل کننده سامسونگ است. یک حافظه پنهان DRAM نیز در اینجا وجود دارد ، همانطور که برای درایوهای PCIe 4.0 اتفاق می افتد.

\

معیارها

قبل از ورود به داده های بازی ، بیایید یک بار کار مصنوعی ، CrystalDiskMark را اجرا کنیم تا ببینیم اعداد چه می گویند. این یک بار کاری معمولی است که ممکن است بعد از دریافت SSD جدید خود را شلیک کنید ، بنابراین این اعداد فوق العاده بالا را ببینید ، بنابراین چگونه این درایوها جمع می شوند؟

برای خواندن های متوالی ، این یک داستان کاملا ساده است در بالای صفحه با سرعت انتقال 5 گیگابایت بر ثانیه ، درایوهای PCIe 4.0 قرار دارند. برای عملکرد کلیه درایوهای PCIe 4.0 در محدوده 30 تا 40 درصد سریعتر از گروه بعدی درایوهای بالاتر PCIe 3.0 هستند.

\

یک قدم پایین تر از آن ، پیشنهادهای سطح بالاتر PCIe 3.0 مانند SSD 665p و SN550 وجود دارد. سپس درایوهای SATA را می بینیم که حدود 550 مگابایت بر ثانیه خوانده شده است و هارد دیسک آخرین است. به طور کلی تفاوت بین درایو PCIe 3.0 و درایو SATA در این است که مدل PCIe 3.0 حداکثر 7 برابر خوانش متوالی سریعتر دارد.

\

< p> برای نوشتن های پی در پی ، داستان نیز تغییر چندانی نمی کند ، اگرچه این عملکرد اوج از نوشتن در آن حافظه های حافظه DRAM است.

\

در مورد عملکرد تصادفی ، همه چیز جالب تر می شود ، اگرچه در عمق صف های بالا ، هنوز یک مزیت برای PCIe 4.0 نسبت به 3.0 وجود دارد. SSD های PCIe 3.0 مبتنی بر QLC در اینجا کمترین عملکرد را دارند که کمتر از نصف مدل های TLC بهتر است. SSD های SATA نیز رنج می برند و فقط در یک بهترین حالت عملکرد یک چهارم PCIe 3.0 را ارائه می دهند.

البته ، برای خواندن تصادفی عمق صف تنها ، بسیاری از این درایوها را جدا نمی کند ، به جز هارد دیسک که در مقایسه با حتی کندترین SSD بسیار کند است.

\

در اینجا همچنین نوشتن به صورت تصادفی است. داده های تصادفی به سختی خواندن برخی از این درایوها نیستند ، مدلهای SATA فقط با 1/5 عملکرد ارائه شده دوباره رنج می برند.

بنابراین این یک نگاه سریع به اعداد مصنوعی است. بر این اساس ، به نظر می رسد که درایوهای PCIe 4.0 سریعترین درایوها هستند ، و همانطور که انتظار می رود درایوهای PCIe 3.0 با سطح بالاتر ، سپس بیشتر از سطح ابتدایی تر باشند. این گزینه های NVMe در آن زمان بسیار سریعتر از درایوهای SATA هستند ، اغلب 4 برابر سریعتر یا بیشتر ، با هارد دیسک مکانیکی کند ، گروه را با عملکرد تصادفی مخصوصاً بد جمع می کند.

اما آیا این موضوع برای بارگذاری بازی مهم است؟ بیایید بفهمیم.

\

ما می خواهیم با بازی Horizon Zero Dawn ، یکی از پرمصرف ترین بازی هایی که می توانید بازی کنید شروع کنیم. امروز روی کامپیوتر با این وجود ، حداقل برای ورود به SSD به عملکرد ذخیره سازی بستگی زیادی ندارد.

کمترین درایو SATA ، سامسونگ 870 QVO ، سرعت بارگیری 73 درصدی را برای بارگذاری در مقابل ارائه می دهد. هارد دیسک ، بنابراین واضح است که داشتن SSD مهم است. اما فراتر از آن ، فقط 36 درصد پیشرفت از کمترین و سریعترین SSD آزمایش شده وجود دارد.

برای بارگذاری Horizon Zero Dawn ، داشتن درایو PCIe 4.0 نسبت به PCIe 3.0 هیچ مزیت آشکاری ندارد. با وجود درایوهای 4.0 که 30٪ عملکرد بهتری را در CrystalDiskMark نشان می دهند ، هنگام بارگذاری این بازی در بهترین حالت ، درایو 4.0 2 ثانیه سریعتر از کمترین درایو 3.0 بود. با سرعت 15٪ ، این در انتهای مقیاس است و این مقایسه PCIe 3.0 سطح پایین در درایو مانند SN550 با FireCuda 520 سطح بالا است.

فاصله کمی بین درایوهای SATA / USB و PCIe 3.0. به طور متوسط ​​SSD های غیر PCIe در 21 ثانیه بارگیری می شوند ، در حالی که برای مدلهای مجهز به PCIe در 17 ثانیه. این یک پیشرفت قابل احترام 24 درصدی است ، اما تقریباً با اختلافات فاحش بار مصنوعی مطابقت ندارد. ما در حال صحبت کردن با درایوهایی هستیم که می توانند سرعت خواندن 2 گیگابایت بر ثانیه را داشته باشند ، در حالی که برای مدلهای SATA فقط 500 مگابایت بر ثانیه است. این هنگام بارگذاری بازی ها عملی نمی شود.

\

تفاوت در Death Stranding حتی کمتر دیده می شود. تفاوت بین سرعت و کم سرعت مدل SSD فقط 2 ثانیه در زمان بارگیری وجود دارد.

بله ، تمایل وجود دارد که درایوهای SATA کمی کندتر باشند ، اما این یک اختلاف حاشیه ای است. حتی هارد دیسک نیز در این بازی به خوبی عمل می کند و در 22 ثانیه بارگیری می شود.

\

در Shadow of the Tomb Raider که می بینیم تفاوت 2 ثانیه ای دیگر بین سریعترین و کم سرعت ترین SSD ها ، بنابراین در این حالت تا 15 درصد سود از درایو ورودی SATA به یک گزینه سریع PCIe 4.0 افزایش می یابد. همچنین از آزمایشات انجام شده تاکنون مشخص شده است که داشتن حافظه نهان حافظه DRAM ، همانطور که انتظار می رود ، هیچ نقشی در بارگذاری بازی ندارد: SN550 بدون DRAM یکی از مدلهای سریعتر برای بارگیری این بازی است.

با این حال ، به وضوح بهتر است که حداقل برای فرم SSD برای بارگذاری Tomb Raider فرم داشته باشید. بارگیری از یک دیسک سخت بیش از دو برابر کند بود ، و گرچه زمان بارگیری در هارد دیسک بسیار وحشتناک نیست ، اما سرعت ساده SSD بسیار ارزشمند است.

\

Red Dead Redemption 2 یکی از بازیهای کم بارگذاری در مجموعه آزمایشی ما است ، به همین دلیل ما استفاده از آن را انتخاب کردیم. با این حال ، به نظر نمی رسد که این زمان های بارگیری آهسته در نتیجه تنگناهای ذخیره سازی ، حداقل با SSD باشد. اکثر درایوها این بازی را در حدود 40 ثانیه بارگیری کردند ، با تفاوت قابل توجهی بین بارگیری از درایو SATA یا PCIe. با این وجود ارزش داشتن SSD است ، زیرا 23 ثانیه زمان بارگیری در برابر یک هارد دیسک را اصلاح خواهید کرد.

\

Borderlands 3 یک مورد جالب است زیرا ما در حال بارگیری برای بارگیری در سطح و انتظار برای بارگیری دارایی ها و بافت ها بودیم. هنگام بارگیری این بازی ، اغلب باید چند ثانیه صبر کنید تا همه چیز کاملاً ارائه شود. با وجود این ، به نظر نمی رسد که فضای بازی در این فرآیند محدود باشد ، زیرا تمام SSD ها برای بارگیری کامل بازی و دارایی های آن بین 17 تا 19 ثانیه زمان صرف کرده اند.

در واقع ، تقریباً همه این درایوها در حدود 11 ثانیه در سطح بارگیری شد ، و سپس اختلافات کمی در زمان بارگذاری بافت وجود داشت. در هر صورت ، با عملکرد برخی از درایوهای سطح ابتدایی SATA ، و گفته اند که Sabrent Rocket 4.0 خیلی سریع نیست ، به نظر می رسد بیشتر از ذخیره سازی که بارگیری می کنید ، مقصر بارگیری موتور است.

این یک بازی دیگر است که ما شاهد افزایش سرعت زیادی از یک هارد دیسک به SSD نیستیم. بله ، SSD ها به طور محسوسی سریعتر بودند ، اما نه به اندازه بازی مانند Horizon Zero Dawn یا Shadow of the Tomb Raider.

\

< p> The Outer Worlds بازی ای بود که ما برای آزمایش انتخاب کردیم زیرا دارای صفحه های بارگیری زیادی است. خوشبختانه ، اگر از SSD بازی می کنید ، بارگیری نباید دردناک باشد زیرا یکی از سریع ترین بازی هایی است که ما آزمایش کردیم. با این حال ، به نظر می رسد که فقط به یک SSD سریع و نه هر نوع خاص SSD نیاز است. وقتی حافظه حالت جامد در دسترس شما بود ، فقط یک ثانیه تفاوت بین سریعترین و کندترین مدل وجود داشت. و هیچ ترجیحی برای PCIe نسبت به SATA وجود نداشت ، این کمی از همه چیز بود.

var googletag = googletag || {} ؛ googletag.cmd = googletag.cmd || [] googletag.cmd.push (تابع () {googletag.pubads (). نمایش (\ \'/ 8095840 / .2_A.35940.4_techbord.com_tier1 \\' ، [300 ، 250] ، \ \'div-pg-ad-1569574001-2 \ \')؛})؛

یک چیز واضح است: یک SSD برای بازی Outer Worlds تهیه کنید ، زیرا سرعت بارگذاری بازی در مقابل یک دیسک سخت بیش از دو برابر است. انجام این بازی از روی هارد دیسک بسیار ناامید کننده خواهد بود ، دائماً مجبور هستید 25 بار بارگیری را در هنگام بارگیری در 11 ثانیه تحمل کنید.

\

Assassin\'s Creed Odyssey ، در قلب آتن بارگیری می شود ، عنوان دیگری است که انتخاب SSD برای شما اهمیتی ندارد. درایوهای PCIe به طور متوسط ​​برای بارگیری در بازی فقط 7٪ سریعتر از درایوهای غیر PCIe بودند که تفاوت قابل توجهی است. هیچ مزیت مشخصی برای درایوهای PCIe 4.0 وجود نداشت و سرعت اضافی این مدل ها هیچ فایده ای نداشت.

\

بعدی ما در قسمت The Division 2 بارگذاری شده ایم. در این بازی ما در حال بارگیری با تمام بافت های ارائه شده هستیم ، با زمان صرف شده از اتصال بازی به سرویس زنده و بارگیری بافت های نهایی. این عنوان بیشتر شبیه Horizon Zero Dawn است زیرا در برخی از SSD ها یک مزیت کوچک اما محسوس تر نسبت به دیگران وجود دارد و داشتن فضای ذخیره سازی سریعتر می تواند ورود شما به دنیای بازی را تسریع کند.

تفاوت ها بزرگ هر چند یک SSD ابتدایی PCIe 3.0 مانند SN550 کمتر از 10٪ سریعتر از یک قهرمان ارزش مانند Crucial MX500 است. و برخی از درایوهای PCIe سریعتر بازی را تقریباً 20٪ سریعتر از مدلهای سطح بالاتر بارگذاری می کنند. یک تفاوت 6 ثانیه ای بین بهترین و بدترین SSD وجود دارد ، اما ما هنوز از برخی از نتایج قبلی که در حجم کار مصنوعی خود دیده بودیم ، به خوبی برخوردار نیستیم.

با این وجود ، یک پیشرفت متوسط ​​در حال تغییر از یک هارد دیسک ، بنابراین ما گمان می کنیم که اکثر گیمرها می خواهند این بازی را روی SSD انجام دهند ، مانند سایر مواردی که ما بررسی کرده ایم.

\

آخرین بازی که می خواهیم بررسی کنیم Planet Coaster است. دلیل این امر این است که بارگیری در بازی های شبیه سازی با دنیای بزرگ به ویژه در همه این نوع بازی ها به کندی شناخته شده است. بنابراین خواه در حال بارگیری یک پارک موضوعی بزرگ باشید ، یا یک شهر بزرگ در یک بازی ساختمانی جهان ، می توانید زمان بارگیری را که چندین دقیقه طول می کشد انتظار داشته باشید.

اما آنچه واقعاً مهم است این است که بدانید این زمان بارگذاری نیست به دلیل سرعت پایین ذخیره سازی. هنگام بارگیری یک پارک بزرگ Planet Coaster ، به طور کلی بارگیری در سیستم 3900XT من حداقل 6 دقیقه طول می کشد ، با 26 ثانیه تفاوت بین سریعترین و کندترین درایوها.

تفاوت زیادی بین هارد دیسک و SSD برای بارگذاری این بازی ، و تمایل به سختی قابل توجه برای درایوهای PCIe سریعتر برای برتری نسبت به مدل های SATA. با اختلاف 7 درصدی ، سریعترین و کندترین درایوها را تقسیم می کنید - درصورتی که حتی با یک SSD بسیار سریع PCIe 4.0 باید بیش از 6 دقیقه صبر کنید - واقعاً ارزش گفتن ندارد.

ساده واقعیت این است که در این نوع بازی ها ، پردازش به مراتب بیشتر از کپی کردن از حافظه ذخیره سازی در حافظه سیستم یا GPU است که انجام می شود.

\"

بعد از بررسی همه این داده ها ، فکر نمی کنیم در اینجا بازیهای رایانه های شخصی شگفتی زیادی داشته باشد. در این مرحله همه باید بدانند که اگر می خواهید زمان بارگذاری بازی را بهبود ببخشید ، ارتقا از هارد دیسک به SSD کار بی فایده ای است. در همه موارد ، دیسک مکانیکی کمترین دستگاه ذخیره سازی برای بارگیری بود و در بسیاری از موارد ارتقا to به حتی کمترین SSD منجر به بارگیری بازی ها در نیمی از زمان شد. هارددیسک ها برای ذخیره بایگانی بازی ها مناسب هستند ، اما انتقال بازی ای که در حال حاضر انجام می دهید به فضای ذخیره سازی سریعتر منطقی است.

آنچه از این تست کاملاً مشخص شده مهم بودن آن نیست چه نوع SSD برای بازی دارید ، به شرطی که نوعی SSD باشد.

در شش بازی از 9 بازی ما که آزمایش کردیم ، فقط یک تفاوت 2 ثانیه ای در زمان بارگذاری بین یک سطح ورودی وجود دارد. SATA SSD و کاملاً سریعترین درایو PCIe 4.0. درصدها ، این معمولاً کمتر از 15 درصد افزایش عملکرد است که از سریعترین به کندترین درایو منتقل می شود ، که به سختی می توان در مورد آن صحبت کرد.

\

در بهترین موارد ، مانند Horizon Zero Dawn و The Division 2 ، ما با سرعت 35٪ برای زمان بارگذاری از SATA سطح پایین به PCIe بسیار سریع 4.0 حرکت می کنیم ، اما آنچه ما در مورد عدد مطلق ، تفاوت بین انتظار 21 ثانیه یا 16 ثانیه است.

همچنین بین مشخصات مختلف SSD تفاوت کمی وجود دارد. PCIe 4.0 در مقابل 3.0 در اکثر موارد اساساً هیچ فایده ای ندارد ، خصوصاً در مقایسه با درایو PCIe 3.0 عالی. حافظه QLC برای خواندن پرونده های بازی کندتر از TLC نیست. داشتن حافظه نهان حافظه DRAM نیز برای بارگذاری بازی مهم نیست. تنها مشخصاتی که می تواند تأثیر بگذارد این است که SSD SATA است یا PCIe ، SATA کمی کندتر است ، اما فراتر از آن ، سایر مشخصات برای بازی بی معنی هستند.

حرکت به جلو

چرا بازی ها به نفع همه نیستند؟ این مقدار از SSD های سریعتر است؟ خوب ، به نظر واضح است که عملکرد ذخیره سازی خام ، گلوگاه اصلی بارگذاری بازی های امروز نیست. تقریباً تمام بازی هایی که تا این لحظه منتشر شده اند برای خالی بودن از هارد دیسک ها طراحی شده اند که بسیار کند هستند. به هر حال ، نسل قبلی کنسول های PS4 و Xbox One هر دو از درایوهای مکانیکی کند برای ذخیره بازی ها استفاده می کردند.

موتورهای بازی امروزی به راحتی ساخته نشده اند تا از فضای ذخیره سازی سریع استفاده کاملی داشته باشند و تاکنون انگیزه کمی برای بهینه سازی SSD های PCIe بوده است. در عوض ، به نظر می رسد محدودیت اصلی مواردی از قبیل سرعت پردازش CPU برای از بین بردن دارایی ها و سرعت پردازش سطح قبل از آماده شدن برای اقدام باشد ، نه سرعت خواندن داده ها از طریق ذخیره سازی.

اگرچه براساس این داده ها انتخاب SSD برای بازی آسان است ، برخی از عناصر اضافی را نیز باید در نظر گرفت ...

اگر قصد دارید بازی های خود را از یک SSD ثانویه در سیستم خود انجام دهید ، بنابراین از بوت جدا شوید درایو ، خرید SSD برای این کار ساده است. بهتر است یک درایو SSD ارزان قیمت با ظرفیت بالا خریداری کنید. داشتن فضای ذخیره سازی بیشتر برای بازیها ترجیحاً افزایش کمی عملکرد از PCIe است.

\

با این حال ، در بازار امروز اغلب تفاوت زیادی بین یک درایو SATA ارزان و یک SSD ارزان M.2 PCIe وجود ندارد. یک درایو سطح پایین مانند مدل SATA از TeamGroup با ظرفیت 1 ترابایت ، اغلب فقط 20-30 دلار ارزان تر از حد WD Blue SN550 است. این باعث می شود که مدل SATA برای گیمرها ارزش بهتری داشته باشد ، اما نه خیلی. جایی که این فاصله بیشتر می شود در محدوده ظرفیت بالا است: درایوهای 4 ترابایتی SATA مانند سامسونگ 870 QVO بسیار ارزان تر از مدل های 4 ترابایتی PCIe مانند Sabrent Rocket Q. با 4 ترابایت ، مدل سامسونگ حدود 500 دلار است در حالی که Sabrent Rocket Q نزدیک تر است به 750 دلار با این ظرفیت ، ممکن است منطبق بر این باشد که با SATA همراه باشید.

نکته قابل توجهی که ما در این توصیه می خواهیم این است که کپی کردن برخی از درایوها بسیار کندتر از سایرین است. درایوهای مبتنی بر QLC ، مانند سامسونگ 870 QVO یا Intel SSD 665p ، نوشتن درصورتی که از حافظه نهان حافظه DRAM یا SLC فراتر بروید ، و نوشتن مستقیم در حافظه QLC ، کند است. اگر می خواهید خیلی از فایل ها یا بازی ها را در فضای ذخیره سازی و خارج از آن کپی کنید ، از یک منبع سریع دیگر ، ممکن است بخواهید از درایو QLC خودداری کنید و با گزینه TLC همراه باشید. گرچه این قیمت گران تر خواهد بود و QLC هنوز هم یک گزینه عالی برای یک SSD بایگانی است که با آن بازی می کنید.

اگر قرار است فقط یک درایو در سیستم خود داشته باشید که دو برابر هر دو باشد درایو بوت و درایو بازی ، ما می توانیم مجموعه ای متفاوت از توصیه ها را ارائه دهیم. زیرا در این شرایط ، شما فقط نگران بارگیری بازی نیستید ، بلکه کارهای کلی سیستم نیز مانند سایر بارگذاری برنامه ها هستند. اگرچه ما در این مقاله به غیر از بازی چیز دیگری را پوشش ندادیم ، ما قبلاً به تستهای عمومی عملکرد ذخیره سازی پرداخته ایم و هنوز هم فکر می کنیم در اینجا به طور خلاصه در مورد آن صحبت کنیم.

به عنوان یک درایو بوت ، ارزش پرداخت حق بیمه برای ذخیره سازی PCIe 3.0 است ، به خصوص با توجه به قیمت فعلی برای درایوهای 1-2 ترابایتی که هزینه PCIe آنچنانی بیشتر نیست. ما با حافظه پنهان DRAM بدنبال چیزی خواهیم بود ، بنابراین شما می توانید آن عملکرد عالی اوج نوشتن و ترجیحاً حافظه TLC را داشته باشید تا از برخی از کمبودهای عملکرد QLC جلوگیری کنید.

برای ساخت متمرکز بر بازی ، ما نمی خواهیم برای بدست آوردن هرچیزی بالاتر از این راه دور نیستید و مطمئناً به هیچ یک از درایوهای حرفه ای با کنترل کننده های سطح بالا توجه نمی کنید ، مانند خط تولید Samsung Pro.

\

بسته به خرده فروشی که مشاهده می کنید قیمت متفاوت خواهد بود ، اما ممکن است چیزی مانند SX8200 Pro یا WD SN750 درست باشد در اینجا درایو حدود 130 دلار با قیمت 1 ترابایت در دسترس است. Sabret Rocket نیز یک انتخاب محبوب است. این درایوها با قیمت 1 ترابایت در حدود 25 دلار بیشتر از رقبا در سطح پایین و مبتنی بر QLC هستند. به عنوان یک درایو بوت ، کاملاً ارزش صرف هزینه اضافی را دارد.

باید توجه داشته باشیم که سال گذشته در هنگام راه اندازی درایوهای Sabrent \ \'Rocket و Corsair \ MP600 PCIe 4.0 ، این اولین چیزی است که ما در مورد آنها دوست داشتیم این است که قیمت گذاری در آن درایوهای NVMe PCIe 3.0 در سطح پایین یا پایین تر از گذشته بود.

اما - ممکن است فریاد بزنید یا با عصبانیت در نظرات تایپ کنید - در مورد این نسل بعدی بازی چطور؟ آیا PS5 و Xbox Series X دارای SSD های قدرتمندی نیستند که عملکرد SSD را برای بازی کلیدی می کند؟ این قطعاً یک احتمال است ، اما ما احتمالاً سالها در مسیر صحبت می کنیم. API مانند Microsoft DirectStorage که برای تقلید از قابلیت های ذخیره سازی این کنسول های جدید طراحی شده است ، فقط برای توسعه دهندگان منتشر شده است. مانند تمام انتقالهای فناوری که دیده ایم ، یک نمونه قبلی DirectX 12 است ، چندین سال طول می کشد تا شاهد این موارد در عناوین کراس پلتفرم در کامپیوتر باشیم.

Sabrent Rocket PCIe 4.0 SSD در آمازون Corsair MP600 PCIe 4.0 SSD در آمازون Samsung 870 QVO در Amazon WD Black SN750 در Amazon WD Blue SN550 در Amazon Sabrent Rocket Q در Amazon Sabrent Rocket در Amazon Seagate FireCuda 520 در Amazon Adata XPG SX8200 Pro در Amazon Intel SSD 665p در Amazon Crucial MX500 در Amazon Samsung T5 در Amazon Samsung 970 Evo Plus در Amazon .subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-تکرار: بدون تکرار؛ background-size: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید جدید دریافت یک نسخه رایگان از Superhot: کنترل ذهن حذف ، با اخذ مجوز از GOG قول ما: همه مشارکت خوانندگان بودجه محتوای بیشتر به این معنی است: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

آزمون بارگیری بازی ذخیره سازی: PCIe 4.0 SSD در برابر PCIe 3.0 در مقابل SATA در مقابل HDD
reviews/آزمون-بارگیری-بازی-ذخیره-سازی-pcie-4-0-ssd-در-برابر-pcie-3.html

آخرین مطالب سایت
techbord.com قاضی دادگاه منطقه به والو دستور می دهد داده های فروش بخار را به اپل تحویل دهد
techbord.com ترفند تازه کشف شده iOS 14 باعث می شود برنامه ها مجدداً مرتب شوند
techbord.com BioWare برای متمرکز کردن روی جلوه های بعدی Mass Effect و Dragon Age ، توسعه Anthem Next را متوقف می کند
techbord.com CD Projekt Red پس از حمله باج افزار ، وصله Cyberpunk 2077 v1.2 را به تأخیر می اندازد
techbord.com انویدیا با قیمت 329 دلار RTX 3060 با قابلیت دسترسی مشکوک وارد بازار می شود
techbord.com هدف مشارکت اپل را گسترش می دهد ، فروشگاه های کوچک فروشگاه ها را باز می کند
copyright 2020 techbord.com
تمامی حقوق برای وبسایت تک بورد محفوظ است. استفاده از مطالب فقط با ذکر نام و لینک به صفحه منبع امکان پذیر است.