خبر

 • تک بورد - FreeSync و G-Sync توضیح داده شده است

  FreeSync و G-Sync توضیح داده شده است
  1 روز و 22 ساعت قبل

  خواندن های پیشنهادی:

  چند سالی است که فناوری های همگام سازی انطباق Nvidia و AMD در بازار وجود دارند و به لطف انتخاب گسترده ای از مانیتورها با گزینه های فراوان و بودجه های متنوع ، محبوبیت زیادی در بین گیمرها پیدا کرده اند.

  < p> برای اولین بار در حدود 5 سال پیش ، ما AMD FreeSync و Nvidia G-Sync و بسیاری از مانیتورهای بسته بندی شده هر دو را از نزدیک دنبال و آزمایش کرده ایم. این دو ویژگی قبلاً تقریباً متفاوت بودند ، اما بعد از برخی به روزرسانی ها و تغییر نام تجاری ، امروز همه چیز به زیبایی همگام شده اند. در اینجا به روزرسانی مربوط به همه مواردی که باید از سال 2021 بدانید هستید.

  Skinny on Adaptive Sync VRR با تنظیم میزان تازه سازی مانیتور به نرخ فریم محتوای صفحه ، از لکنت و پارگی صفحه جلوگیری می کند.

  به طور معمول می توانید از V-Sync برای قفل کردن نرخ فریم بر روی مانیتور خود استفاده کنید " نرخ تازه سازی ، اما برخی از مشکلات مربوط به تأخیر ورودی را به شما معرفی می کند و می تواند عملکرد را کنترل کند. اینجاست که راه حل های نرخ تازه سازی متغیر مانند FreeSync و G-Sync وارد می شوند.

  https://techbord.com FreeSync و G-Sync توضیح داده شده

  مانیتورهای FreeSync از استاندارد VESA Adaptive-Sync استفاده می کنند و پردازنده های گرافیکی مدرن هر دو انویدیا و AMD از مانیتورهای FreeSync پشتیبانی می کنند.

  مانیتورهای FreeSync Premium چند ویژگی دیگر مانند نرخ تازه سازی بالاتر (120 هرتز یا بالاتر در رزولوشن های 1080p یا بالاتر) و جبران فریم پایین (LFC) اضافه می کنند. FreeSync Premium Pro پشتیبانی از HDR را به آن لیست اضافه می کند.

  G-Sync از یک ماژول انویدیا اختصاصی به جای اندازه گیر نمایشگر معمول استفاده می کند و چند ویژگی اضافی مانند Ultra Low Motion Blur (ULMB) و Low Framerate Compensation را ارائه می دهد. (LFC) در نتیجه ، فقط پردازنده های گرافیکی انویدیا می توانند از مانیتورهای G-Sync استفاده کنند.

  در اوایل سال 2019 پس از شروع پشتیبانی Nvidia از مانیتورهای FreeSync ، چند ردیف به مانیتورهای مجاز G-Sync خود اضافه کرد. به عنوان مثال ، مانیتورهای G-Sync Ultimate از یک ماژول HDR و نوید دادن امتیاز بالاتر برخوردار هستند ، در حالی که مانیتورهای عادی G-Sync فقط از همگام سازی تطبیقی ​​برخوردار هستند. همچنین مانیتورهای سازگار G-Sync وجود دارد که مانیتورهای FreeSync هستند و انویدیا آنها را "شایسته" ارزیابی استانداردهای G-Sync می داند.

   https://techbord.com FreeSync و G-Sync توضیح داده شده

  هدف اصلی هر دو G-Sync و FreeSync کاهش است در پارگی صفحه از طریق همگام سازی تطبیقی ​​یا نرخ تازه سازی متغیر. اساساً این ویژگی به صفحه نمایش اطلاع می دهد تا میزان تازه سازی مانیتور را براساس فریم های ارائه شده توسط GPU تغییر دهد. با تطبیق این دو نرخ ، مصنوعی به نظر می رسد که به عنوان پاره شدن صفحه شناخته می شود.

  این پیشرفت کاملاً محسوس است و به نرخ فریم پایین سطح صافی برابر با 60 فریم در ثانیه را می دهد. در نرخ های تازه سازی بالاتر ، از مزیت همگام سازی تطبیقی ​​کاسته می شود ، اگرچه این فناوری همچنان به از بین بردن پارگی صفحه و لکنت زبان ناشی از نوسانات نرخ فریم کمک می کند. یا کمتر از یکسان بین این دو استاندارد ، آنها تفاوتهای اندکی در خارج از آن ویژگی واحد دارند.

  یکی از مزایای G-Sync این است که به طور مداوم بر روی بیش از حد رانندگی نظارت می کند تا به از بین بردن شبح کمک کند. هر مانیتور G-Sync با جبران خسارت کم (LFC) ارائه می شود ، اطمینان حاصل شود که حتی وقتی فریم کاهش می یابد ، هیچ داور زشت و یا کیفیت تصویر وجود ندارد. این ویژگی در مانیتورهای FreeSync Premium و Premium Pro یافت می شود ، اما همیشه در مانیتورهای استاندارد FreeSync یافت نمی شود.

  وقتی نرخ فریم به زیر پنجره نرخ تازه سازی می رسد ، LFC کار می کند ، به طور معمول 30 فریم در ثانیه. وقتی این اتفاق می افتد ، نرخ تازه سازی دو برابر فریم می شود ، بنابراین با سرعت 25 فریم در ثانیه ، مانیتور در 50 هرتز کار می کند. این به بهبود صافی حتی در نرخ فریم پایین کمک می کند.

  https://techbord.com FreeSync و G-Sync توضیح داده شده

  علاوه بر این ، G-Sync شامل یک ویژگی به نام Ultra Low Motion Blur (ULMB) است که نور زمینه را همزمان با سرعت تازه سازی صفحه نمایش کنترل می کند تا تاری حرکت را کاهش دهد و وضوح را بهبود بخشد. در شرایط حرکت بالا. این ویژگی با نرخ تازه سازی ثابت بالا ، به طور معمول در یا بالاتر از 85 هرتز کار می کند ، اگرچه با کاهش روشنایی کمی همراه است. با این حال ، نمی توان از این ویژگی به همراه G-Sync استفاده کرد.

  این بدان معناست که کاربران باید بین نرخ تجدید متغیر بدون لکنت و پارگی یا وضوح بالا و تاری تاری حرکت پایین را انتخاب کنند. ما انتظار داریم که بیشتر افراد از G-Sync برای نرمی و صافی موجود در آن استفاده کنند ، در حالی که علاقه مندان به ورزش به دلیل پاسخگویی و شفافیت ULMB را با هزینه پارگی ترجیح می دهند. "https://techbord.com/picsbody/2102/2079-5.jpg " alt = "https://techbord.com FreeSync و G-Sync توضیح داده شده ">

  کاهش تیرگی به تصویر کشیده شده توسط Blur Busters

  از آنجا که FreeSync از مقیاس دهنده های صفحه نمایش استاندارد استفاده می کند ، نمایشگرهای سازگار اغلب گزینه های اتصال بیشتری نسبت به همتایان G-Sync خود دارند ، از جمله چندین پورت HDMI و اتصالات قدیمی مانند DVI ، اگرچه این همیشه به این معنی نیست که همگام سازی تطبیقی ​​در همه موارد کار می کند آن اتصالات. در عوض ، AMD یک ویژگی توضیحی به نام FreeSync از طریق HDMI دارد. این بدان معنی است که بر خلاف G-Sync ، FreeSync امکان تازه سازی متغیر را از طریق کابل های HDMI نسخه 1.4 یا بالاتر فراهم می کند.

  با این وجود ، هنگام شروع بحث در مورد تلویزیون ، مکالمه HDMI و DisplayPort کمی متفاوت می شود ، زیرا بعضی از آنها تلویزیون های سازگار G-Sync همچنین می توانند از طریق کابل HDMI از این ویژگی استفاده کنند.

  دلیل اصلی این که FreeSync را بیش از HDMI می خواهید این است که معمولاً کابل های HDMI ارزان تر از DisplayPort هستند و پشتیبانی گسترده تری از HDMI در سایر موارد نیز وجود دارد. علاوه بر این ، FreeSync Premium و FreeSync Premium Pro (قبلاً با نام FreeSync 2 شناخته می شد) در مقایسه با FreeSync استاندارد دارای استانداردها و ویژگی های بالاتری هستند. در حالی که بسیاری از مانیتورهای ارزان قیمت و متوسط ​​با FreeSync وجود دارد ، انتظار می رود کسانی که دارای FreeSync Premium Pro هستند ، مانند مانیتورهای G-Sync Ultimate از کیفیت بالاتری برخوردار باشند.

  فراتر از مانیتورها

  https://techbord.com FreeSync و G-Sync توضیح داده شده

  FreeSync و G-Sync در لپ تاپ ها و تلویزیون ها نیز هست. شما می توانید تلویزیون های OLED LG با سازگاری G-Sync پیدا کنید ، در حالی که سامسونگ چند مدل با پشتیبانی FreeSync دارد. برای استفاده از این ویژگی ها تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را با یک پردازنده گرافیکی پشتیبانی شده مطابقت داده و حالت بازی تلویزیون را روشن کنید.

  تلویزیون های سامسونگ با FreeSync حتی از نرخ تجدید متغیر و کیفیت بصری بهبود یافته با Xbox One X پشتیبانی می کنند. و S ، و همچنین Xbox Series X و S. همانطور که نوشتیم ، PlayStation 5 از FreeSync پشتیبانی نمی کند ، اما از نرخ تجدید متغیر بیش از HDMI پشتیبانی می کند ، بنابراین این ویژگی باید از طریق به روزرسانی آینده ارائه شود.

  https://techbord.com FreeSync و G-Sync توضیح داده شده

  همچنین لپ تاپ هایی با صفحه نمایش در دسترس هستند که از G-Sync و FreeSync پشتیبانی می کنند ، به این معنی که می توانید بازی های بدون اشکال را در حین حرکت دریافت کنید.

  نحوه فعال کردن FreeSync

  https://techbord.com FreeSync و G-Sync توضیح داده شده

  برای استفاده از FreeSync شما به یک نمایشگر سازگار با FreeSync نیاز دارید ، و یکی از موارد زیر: کارت گرافیک AMD یا APU مربوط به سال 2012 یا جدیدتر ، Nvidia GeFo کارت گرافیک rce GTX سری 10 یا بهتر (باید از کابل DisplayPort استفاده کنید) ، Xbox One S یا X یا Xbox Series X یا S برای نمایشگرهای دارای گواهی FreeSync ، از روشن بودن مانیتور مطمئن شوید FreeSync روشن است نمایشگر روی صفحه.

  برای تلویزیون های FreeSync ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که حالت بازی را معمولاً از طریق منوی تنظیمات روشن کنید.

  برای کارت های گرافیک AMD Radeon یا AMD APU ها ، شما می توانید FreeSync را از طریق نرم افزار AMD Radeon ، در برگه Display در منوی تنظیمات روشن کنید. برخی توصیه می کنند حداکثر FPS خود را برای تجربه روان تر قفل کنید. اگر از این توصیه استفاده می کنید ، می توانید از Radeon Chill استفاده کنید تا حداکثر FPS خود را به حدود سه یا پنج FPS زیر حداکثر میزان تازه سازی مانیتور خود محدود کنید.

  برای کارت های گرافیک Nvidia ، شما به جدیدترین بازی Nvidia نیاز دارید Drivers Ready ، اگرچه پشتیبانی از این نمایشگرها با نسخه 417.71 درایور شروع شد. پس از نصب جدیدترین درایورها ، FreeSync را از طریق نمایشگر روی صفحه مانیتور فعال کنید. سپس در کنترل پنل Nvidia ، می توانید نرخ تازه سازی متغیر را از طریق منوی "Set G-SYNC" فعال کنید.

  نحوه فعال کردن G-Sync

  https://techbord.com FreeSync و G-Sync توضیح داده شده

  برای استفاده از G-Sync ، شما نیاز به G-Sync گواهی شده دارید نمایشگر و یک کارت گرافیک انویدیا ، با حداقل مدل مطلق پشتیبانی شده GTX 650 Ti برای مانیتورهای سازگار با G-Sync و یک GTX 1050 برای G-Sync Ultimate.

  شما همچنین به یک کابل DisplayPort نیاز دارید: DP 1.2 برای مانیتورهای سازگار G-Sync و DP 1.4 برای مانیتورهای G-Sync Ultimate.

  جدیدترین درایورها را نصب کنید و به صفحه کنترل Nvidia بروید. در بخش Display ، باید گزینه ای برای "راه اندازی G-SYNC" وجود داشته باشد. برای فعال کردن تنظیمات ، کادر را علامت بزنید و شما می خواهید آن را ادامه دهید.

  نحوه بررسی اینکه G-Sync و FreeSync روشن هستند بررسی کنیم ؟

  بعد از فعال کردن ویژگی تغییر نرخ متغیر مانیتور ، و همچنین تنظیمات FreeSync یا G-Sync ، ممکن است کنجکاو باشید که ببینید آیا واقعاً کار می کند یا نه.

  مورد دلخواه خود را اجرا کنید بازی ها ، و کیفیت تصویر و پاسخگویی را تحت نظر داشته باشید. اگر فریم های بازی شما خیلی زیاد یا کم شود ، اگر تنظیمات به درستی فعال شده باشد ، باید پارگی صفحه ، لکنت زبان یا تأخیر ورودی کمتری داشته باشید. بسته به پنجره میزان تازه سازی مانیتور ، هنوز هم ممکن است برخی از این مصنوعات را با نرخ فریم مشخصی بدست آورید ، بنابراین اگر چنین اتفاقی افتاد خیلی نگران نباشید.

  روش دیگر بررسی نسخه آزمایشی Nvidia Pendulum است ، که برای G-Sync طراحی شده بود.

  در گذشته ، این V-Sync یا هیچ چیز نبود ، و بازیکنان باید بین نرخ فریم بالا یا کیفیت تصویر تصمیم بگیرند. اما به لطف کارکرد AMD و Nvidia برای بالا بردن استانداردهای تصویر ، گیمرها می توانند نرخ تازه سازی متغیر را فعال کنند و از نرخ فریم بالا ، زمان پاسخگویی عالی و گیم پلی روان بدون هیچ گونه خللی در کیفیت تصویر لذت ببرند.

  بهترین نمایشگرهای نمایشگر PC مقایسه فناوری: TN در مقابل VA در مقابل IPS بهترین مانیتور میانبرهای خرید Samsung Odyssey G7 32 "در Amazon Dell UltraSharp U3219Q 32 " 4K در آمازون HP Omen X 27 در فروشگاه HP ، آمازون LG UltraGear 27GN950 27 "در آمازون سامسونگ Odyssey G9 49 "Curved on Amazon LG 27GL850 on Amazon .subDriveRevBot {margin: 30px 0 25px؛ شعاع مرز: 3px؛ ارتفاع خط: 1.5؛ اندازه قلم: 0.9em؛ رنگ: #fff؛ background-color: # 1d4d84؛ مکان نما: اشاره گر؛ background-تکرار: بدون تکرار؛ background-size: حاوی؛ background-position: right؛ } .subDriveRevBot: شناور {background-color: # 245996؛ انتقال: 0.4 ثانیه خطی ؛ } .subDriveRevBot a {color: #fff؛ نمایش: بلوک؛ عرض: 100٪ قد: 100٪ } .subDriveRevBot a: hover {color: #fff؛ } .subDriveRevBot .titlerr {پس زمینه: rgba (30 ، 41 ، 51 ، 0.63)؛ بالشتک: 10px 20px 7px؛ رنگ: #fff؛ نوع قلم: مورب؛ فاصله نامه: -0.1px؛ نمایش: بلوک؛ شعاع مرز: 3px؛ اندازه قلم: 0.9em؛ } .subDriveRevBot .remark {font-weight: 500؛ رنگ: # f29f26؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .remarknew {font-weight: 500؛ رنگ: #ea؛ font-family: Roboto؛ } .subDriveRevBot .bulll {margin-bottom: 5px! important؛ padding: 15px 5px} اگر از مطالب ما لذت می برید ، لطفاً مشترک شوید ... تجربه TechSpot بدون آگهی در حالی که از کار ما پشتیبانی می کنید وعده ما: همه مشارکت خوانندگان در جهت تأمین بودجه محتوای بیشتر خواهد بود ، به این معنی: ویژگی های فنی بیشتر ، معیارها و تجزیه و تحلیل بیشتر

خبرهای دیگر از ناظران