خبر

 • تک بورد - Qualcomm Snapdragon 888 SoC 5G را ادغام می کند ، به گوشی هوشمند پرچمدار بعدی Android شما می آید

  Qualcomm Snapdragon 888 SoC 5G را ادغام می کند ، به گوشی هوشمند پرچمدار بعدی Android شما می آید
  14 روز و 10 ساعت قبل

  برای هر شرکتی که ردیف سالانه پیشرفت را ایجاد کرده باشد ، ایجاد حس تعجب هنگام رونمایی از آخرین نسل محصولات می تواند سخت باشد. از این گذشته ، همه می دانند که چیزی در راه است و هرچه که باشد ، بهتر و سریعتر از آنچه پیش از آن بوده است ، خواهد بود. امروز کوالکام جدیدترین پردازنده های Snapdragon خود را معرفی کرد که در واقع سریعتر هستند ، اما از همه مهمتر ، آنها موفق شده اند از فناوری جدید در این سیستم هم

  پیشگامان 5G کوالکام آخرین نسخه از محصولات SoCs Snapdragon خود را معرفی کرده است - تراشه هایی که آخرین نسل تلفن های هوشمند و به طور فزاینده ای انواع دیگر دستگاه ها را تأمین می کنند. البته امسال ، این شرکت در عصر رویدادهای مجازی ، به جای اینکه در محیط همیشه لذت بخش مائوئی هاوایی ، جایی که آنها معمولاً مراسم رونمایی را انجام می دهند ، در چالش اضافی انجام این کار قرار بگیرد ، مواجه شد.

  با این وجود حتی با این بارها ، شرکت موفق شد در بسیاری از جبهه ها به طرز شگفت انگیزی غافلگیر شود. کوالکام از اعزام حاضران در مراسم مراقبت هایی که به زیبایی بخشی از روح هاوایی را به خانه آورده اند ، تا یک تغییر ظاهراً خارج از سفارش شماره گذاری محصول که به وضوح نشان می دهد چیزی جدید در آن قرار دارد ، از کوک کام موفق شده است اولین Snapdragon برتر خود را معرفی کند 888 SoC ، کمی تعجب آور است.

  مهمترین دلیل تعجب فناوری است که شرکت موفق به استفاده از آن در این تراشه جدید کرده است. در چندین زمینه مختلف ، کوالکام جهش های قابل توجهی به جلو انجام داد - کافی بود تا آنها احساس کنند که نه تنها می توانند از نام مورد انتظار 875 (سه تراشه آخر 845 ، 855 و سال گذشته 865) بگذرند ، بلکه از 885 نیز عبور کردند و به 888. (البته ، احتمالاً ضرری ندارد که 888 در بسیاری از فرهنگهای آسیایی ، جایی که کوالکام تجارت زیادی انجام می دهد ، یک عدد خوش شانس محسوب می شود.)

   https://techbord.com Qualcomm Snapdragon 888 SoC 5G را ادغام می کند ، به گوشی هوشمند پرچمدار بعدی شما می آید

  صرف نظر از این ، Snapdragon 888 احساس خوبی دارد بخشی است که می تواند به عنوان یک گام مهم به جلو برای تلفن های هوشمند و همچنین سایر دستگاه های تلفن همراه هوشمند باشد. به طور قابل توجهی ، این نشان دهنده بازگشت مودم 5G کاملاً یکپارچه و جلوی RF (X60) است ، پس از آنکه شرکت تصمیم گرفت مودم X55 را از Snapdragon 865 سال گذشته جدا کند. کوالکام با ساخت مودم در 888 ، دستگاه را آسان تر می کند سازندگان می توانند محصولات اطراف تراشه را طراحی کنند و اطمینان حاصل می کند که هر دستگاه ساخته شده در حدود 888 می تواند از همان عملکرد 5G برخوردار باشد.

  این امر به ویژه از آنجا که X60 برخی از پیشرفت های اساسی نسبت به مودم های قبلی 5G کوالکام را ارائه می دهد بسیار مهم است. به عنوان مثال ، X60 از انواع مختلفی در تجمع حامل با سیگنال های 5G NR پشتیبانی می کند - جایی که چندین کانال اتصال بی سیم در فرکانس های مختلف را می توان با هم ترکیب کرد و یک "لوله" گسترده تر ایجاد کرد - که دارای ارزش مهم در دنیای واقعی است. به طور خاص ، X60 اولین مودم کوالکام است که می تواند طیف رادیویی FDD باند کم را با TDD باند میانی جمع کند ، دقیقاً ترکیبی که T-Mobile برای استفاده از ترکیب 600 مگاهرتز 5 باند کم 5G خود نیاز دارد باند متوسط ​​5G 2.5 گیگاهرتز آن. در آزمایشات دنیای واقعی ، این ترکیب توانسته است سرعتهای تقریباً mmWave (بیش از 900 مگابیت در ثانیه) را ارائه دهد اما با پوشش قابل توجهی گسترده تر از زیر 6 5G. تلفن های مبتنی بر 888 اولین تلفن های مجهز به Snapdragon خواهند بود که می توانند از این قابلیت استفاده کنند زیرا T-Mobile همچنان به ارائه این نوع سرویس ترکیبی در سراسر شبکه خود ادامه می دهد.

  X60 همچنین از این قابلیت برخوردار است. برای جمع آوری سیگنال های زیر 6 با سیگنال های mmWave ، که می تواند برای Verizon و AT&T مهم باشد ، زیرا آنها شبکه های مربوطه خود را با استفاده از دارایی های طیف خودشان ایجاد می کنند. نتیجه نهایی این است که X60 اولین مودمی است که واقعاً تمام قابلیت های مهمی را که شرکت های مخابراتی برای ایجاد شبکه های 5G سریعتر و مقاوم تر به آنها احتیاج دارند ، ارائه می دهد.

  علاوه بر این ، به لطف پردازنده شش گوشه ای که به تازگی طراحی شده است. کوالکام ادعا می کند که این تراشه جدید با موتور 888 و نسل 6 Qualcomm AI دارای عملکرد عملکردی مرتبط با هوش مصنوعی است که تقریباً دو برابر سریعتر از مدل قبلی است (26 TOP یا تریلیون عمل در ثانیه ، در حالی که 15 برای 865). همانطور که توسعه دهندگان شروع به استفاده بهتر از ابزارهای نرم افزاری مرتبط با هوش مصنوعی می کنند ، این منابع سخت افزاری متمرکز بر هوش مصنوعی به طور فزاینده ای از اهمیت برخوردار می شوند. 888 با جدیدترین نسل Spectra ISP (پردازشگر سیگنال تصویر) که در تراشه ادغام شده است ، این مناطق را به جلو می برد. به طور قابل توجهی ، نسخه جدید پشتیبانی از هر دو تصویربرداری با وضوح بالاتر و سرعت ضبط تصویر به طور قابل توجهی سریع تر را فراهم می کند ، این امکان نه تنها برای تصاویر و فیلم های با نگاه بهتر ، بلکه روش های مختلف ضبط و پردازش تصاویر وجود دارد.

  888 همچنین شامل آخرین نسخه GPU Adreno است که می تواند به کارهای مربوط به پردازش تصویر و همچنین بهبود عملکرد بازی کمک کند. در واقع ، کوالکام ادعا می کند که 888 دارای بیشترین بهبود عملکرد GPU است که تا به امروز از سری SoC های Snapdragon برخوردار بوده است ، که باید منجر به بهبود قابل توجه بازی های موبایلی مبتنی بر ابر با قابلیت پشتیبانی از 5G شود.

  همه گفته شد ، 888 به نظر می رسد نام گسترده خود را با مجموعه قابل توجهی از توانایی های جدید توجیه کند که باید بتواند توانایی های کامل دنیای مجهز به 5G مجهز به هوش مصنوعی را که از مدت ها قبل به ما قول داده شده است ، آغاز کند. حداقل از منظر فناوری به نظر می رسد که سال 2021 شروع خوبی خواهد داشت.

  باب اودانل بنیانگذار و تحلیلگر ارشد TECHnalysis Research ، LLC یک شرکت مشاور فناوری است که خدمات مشاوره استراتژیک و تحقیقات بازار را به صنعت فناوری و جامعه مالی حرفه ای ارائه می دهد. می توانید او را در Twitterbobodtech دنبال کنید.

خبرهای دیگر از موبایل