Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC دارای سیلیکون iSIM برای جایگزینی سیم‌کارت‌ها و تراشه‌های eSIM است.

چه اتفاقی افتاده؟ کوالکام اعلام کرد که جدیدترین پلتفرم تلفن همراهش آماده است تا عملکرد eSIM را مستقیماً در سیلیکون SoC ادغام کند. به گفته این شرکت، فرم یکپارچه سیم کارت (یا iSIM) برای تولیدکنندگان دستگاه بسیار جذاب است و به عنوان یک بهبود کاهش هزینه برای گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های متصل می باشد.

استاندارد کلاسیک مبتنی بر سیم‌کارت به تدریج با فناوری جدیدتر eSIM جایگزین می‌شود، اما سازندگان تلفن همراه و طراحان SoC در حال حاضر تلاش می‌کنند تا فراتر از آن بروند. پلتفرم موبایلی اسنپدراگون 8 نسل 2 کوالکام که اخیراً معرفی شده است، اولین دستگاه سازگار با iSIM دارای گواهینامه GSMA و اولین دستگاه SoC "تجاری قابل استقرار" با قابلیت iSIM است که مستقیماً در تراشه ادغام شده است.

< p> iSIM یک مرحله دیگر - و احتمالاً آخرین - در تکامل فناوری اتصال برای کاربران و دستگاه های تلفن همراه است. eSIM (سیم‌کارت جاسازی‌شده) برای جایگزینی کارت پلاستیکی کوچک (و مدار مجتمع درون) مورد نیاز برای شناسایی کاربر توسط ارائه‌دهندگان خدمات تلفن همراه با یک تراشه لحیم‌شده روی مادربرد تلفن طراحی شده است.

با فناوری iSIM، تراشه فوق الذکر مورد نیاز نیست زیرا وظایف شناسه اتصال مستقیماً توسط پلت فرم SoC انجام می شود. Qualcomm نشان می‌دهد که چگونه فناوری جدید iSIM به سازندگان دستگاه‌ها «فرصت‌های بیشتری برای صرفه‌جویی در فضا و کاهش هزینه‌های ساخت و زنجیره تأمین» ارائه می‌کند و در عین حال بهترین سطح امنیتی در کلاس خود را حفظ می‌کند.

techbord.com Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC دارای سیلیکون iSIM برای جایگزینی سیم‌کارت‌ها و تراشه‌های eSIM است.

طراح تراشه مستقر در سن دیگو با شرکت چندملیتی فرانسوی Thales Group همکاری کرد تا راه حل iSIM خود را به طور کامل بسازد. مطابق با استاندارد تامین سیم کارت از راه دور GSMA. بنابراین، شرکت‌های مخابراتی تلفن همراه باید بتوانند اشتراک‌های iSIM را به همان روشی که در حال حاضر کاربران eSIM را مدیریت می‌کنند، مدیریت کنند.

به گفته کوالکام، انتظار می‌رود بازار iSIM تا سال 2027 به 300 میلیون دستگاه افزایش یابد، با بازار 19 درصدی. سهم تمام محموله‌های دستگاه eSIM تا آن زمان. در حالی که Snapdragon 8 Gen 2 SoC پشتیبانی یکپارچه از iSIM را فراهم می کند، سازندگان تلفن عمدتا هنوز از تراشه های eSIM مجزا در طراحی های خود استفاده می کنند.

طبق گفته Guillaume Lafaix، معاون محصولات جاسازی شده در Thales Mobile، جهان\ اولین گواهینامه امنیتی GSMA برای iSIM 5G این شرکت به سازندگان دستگاه ها و اپراتورهای تلفن همراه آزادی بیشتری می دهد تا به کاربران "اتصال بدون زحمت از طریق هوا" ارائه دهند.

فناوری iSIM باعث افزایش الکس سینکلر، مدیر ارشد فناوری GSMA اظهار داشت: فرصتی برای "تکثیر قابلیت های سلولی" در تلفن همراه و سایر دستگاه های متصل. در همین حال، کاربران نهایی و مشتریان دیگر کنترلی بر قابلیت حمل اتصال نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *