خبر

 • تک بورد - ISOCELL HP1 سامسونگ اولین سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی برای گوشی ها است

  ISOCELL HP1 سامسونگ اولین سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی برای گوشی ها است
  21 روز قبل

  سامسونگ که به سنسور 108 مگاپیکسلی اکتفا نکرده است ، یک هیولای 200 مگاپیکسلی ساخته است که به لطف پیکسل باینینگ ، وضوح تصویر را برای عملکرد بهتر در شرایط کم نور در مواقع ضروری تغییر می دهد. مطمئناً در آینده در یک گوشی Galaxy S یا Galaxy Z فرود می آید ، اما ممکن است در اوایل سال 2022 در دستگاه Xiaomi عرضه شود.

  جدیدترین نوآوری سامسونگ در صنعت گوشی های هوشمند با دوربین عادی ، سنسور ISOCELL HP1 است که وعده می دهد ضبط تصویر و تصویر را برای علاقه مندان به عکاسی با موبایل به سطح کاملاً جدیدی برساند.

  سنسور جدید حداقل 200 مگاپیکسل ندارد و رکوردی را که تا همین اواخر توسط ISOCELL Bright HMX 108 مگاپیکسلی این شرکت که با همکاری سازنده تلفن چینی Xiaomi ساخته شده بود ، شکست.

  همانطور که بسیاری از خوانندگان ما بدون شک مطلع هستند ، 200 میلیون پیکسل در یک سنسور دوربین کوچک جمع شده اند لزوماً بهترین عکس را ایجاد نمی کنند. به همین دلیل است که سامسونگ از تکنیک جدید پیکسل باینینگ به نام ChameleonCell استفاده می کند که به سنسور اجازه می دهد پیکسل های مجاور را در پیکربندی های مختلف ، در دو یا دو یا چهار در چهار طرح بندی بسته به موقعیت ، به عنوان یک واحد عمل کند. .

  https://techbord.com ISOCELL HP1 سامسونگ اولین سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی برای گوشی ها است

  برای محیط های کم نور ، سنسور اساساً می تواند به عنوان یک سنسور 12.5 مگاپیکسلی با پیکسل هایی با اندازه 2.56 میکرون یا یک سنسور 50 مگاپیکسلی با پیکسل 1.28 میکرون عمل کند. در شرایط بسیار ایده آل ، ISOCELL HP1 از کل آرایه 200 مگاپیکسلی برای ثبت هرچه بیشتر جزئیات استفاده می کند. یکی دیگر از ویژگی های بارز HP1 این است که با استفاده از پیکربندی چهار در چهار می تواند ویدئوی 8K را با سرعت 30 فریم در ثانیه ضبط کند. 50 میلیون پیکسل که 1 میکرون اندازه دارند. علیرغم تعداد پیکسل های کمتر ، سنسور اخیر دارای عملکرد فوکوس خودکار بهبود یافته و همچنین فن آوری های Dual Pixel و Front Deep Trench Isolation (FDTI) است که امکان جذب نور بیشتر و تداخل کمتر در پیکسل ها را فراهم می کند.

خبرهای دیگر از موبایل