خبر

 • تک بورد - iFixit تأیید می کند که تعویض صفحه نمایش آیفون 13 باعث غیرقابل استفاده شدن Face ID می شود

  iFixit تأیید می کند که تعویض صفحه نمایش آیفون 13 باعث غیرقابل استفاده شدن Face ID می شود
  21 روز و 17 ساعت قبل

  اکثر افرادی که آیفون 13 می خرند احتمالاً از این واقعیت آگاه نیستند که اپل تعمیر آن را از طریق تعمیرگاه های مستقل دشوارتر کرده است. وقتی صحبت از صفحه نمایش به میان می آید، انتخاب تعمیر ارزان تر آن اکنون به قیمت از دست دادن قابلیت Face ID تمام می شود و اپل هنوز دلایل این تغییر را توضیح نداده است.

  در ماه سپتامبر، متوجه شدیم که تعویض صفحه نمایش iPhone 13 شما Face ID را غیرقابل استفاده می‌کند، مگر اینکه بخواهید آن را برای تعمیر به Apple ارسال کنید، که ممکن است بسیار گران باشد.

  iFixit نگاهی دقیق‌تر به جدیدترین آیفون اپل انداخت و تأیید کرد که اگر تصمیم بگیرید صفحه نمایش آیفون 13 خود را از طریق یک تعمیرگاه شخص ثالث تعویض کنید، Face ID واقعاً کار نخواهد کرد. این شرکت این تغییر را «روز تاریک برای تعمیرکاران، چه برای تعمیرکاران، چه حرفه‌ای و چه DIY» نامیده است.

  https://techbord. com iFixit تأیید می کند که تعویض صفحه نمایش آیفون 13 باعث غیرقابل استفاده شدن Face ID می شود

  طبق تجزیه و تحلیل، اپل آن را ساخته است بنابراین برای تکمیل یکی از رایج ترین تلفن ها به یک میکروسکوپ و چندین ابزار خوب نیاز خواهید داشت. مراحل تعمیر، که به طور سنتی فقط به ابزار دستی نیاز دارد. اگر یک تعمیرگاه کوچک دارید، احتمالاً برای ادامه کار نیاز به خرید تجهیزات جدید دارید. و اگر شما صرفاً فردی هستید که دوست دارید دستگاه های خود را در صورت خرابی تعمیر کنید، این تغییر به این معنی است که اگر همچنان می خواهید بتوانید قفل آیفون خود را با Face ID باز کنید، مجبور خواهید شد به اپل بروید.

  مشکل از این واقعیت ناشی می شود که هر آیفون 13 با استفاده از یک میکروکنترلر کوچک به صفحه نمایش خود جفت می شود، که به طور موثر قطعه را به دستگاه متصل می کند. متخصصان تعمیرات فنی این عمل را "سریال سازی" می نامند، اما این عمل به تنهایی چیزی نیست که آنها را عصبانی می کند. جنبه نگران کننده این است که برای انجام تعمیر صفحه نمایش در آیفون جدید، تکنسین های مجاز باید به Apple Services Toolkit 2 و همچنین نرم افزار اختصاصی مورد نیاز برای همگام سازی شماره سریال قطعه جایگزین و آیفون آسیب دیده دسترسی داشته باشند.

  https://techbord.com iFixit تأیید می کند که تعویض صفحه نمایش iPhone 13 باعث غیرقابل استفاده شدن Face ID می شود

  همانطور که توسط iFixit اشاره شده است، این به اپل "توانایی تایید یا رد هر تعمیر را می دهد." تعمیرگاه ها از نظر تئوری می توانند به برنامه تعمیرات مستقل شرکت بپیوندند، اما این به معنای کنار گذاشتن حریم خصوصی مشتریان خود در این فرآیند است. گزینه دیگر استفاده از راه حلی است که اخیراً کشف شده است، اما این یک فرآیند نسبتاً پیچیده است که شامل پیوند میکروکنترلر کوچک از صفحه قدیمی و آسیب دیده به صفحه جدید است.

  هنگام نگارش، اپل هنوز به صورت عمومی اعلام نکرده است. در مورد دلایل تغییر نظر دهید کسانی که از حق تعمیر دستگاه‌های شما دفاع می‌کنند، ماه گذشته به لطف اداره حق نسخه‌برداری ایالات متحده برنده شدند، اما ما هنوز با اصلاحات واقعی فاصله داریم.

  اعتبار تصاویر: iFixit

خبرهای دیگر از موبایل