خبر

 • تک بورد - Google برنامه های Android را از دیدن سایر برنامه های نصب شده محدود می کند

  Google برنامه های Android را از دیدن سایر برنامه های نصب شده محدود می کند
  20 روز و 14 ساعت قبل

  در تلاش مستمر Google برای به روزرسانی سیاست های حفظ حریم خصوصی و امنیتی خود ، این شرکت اکنون استفاده از قابلیت مشاهده برنامه گسترده برای دیدن اینکه چه برنامه های دیگری نصب شده است را محدود کرده است. از 5 مه ، Google فقط به برنامه هایی که شرایط خاصی را دارند اجازه می دهد تا ببینند کدام برنامه های دیگر در دستگاه نصب شده اند.

  در اعلامیه Google برای تغییرات آینده در خط مشی برنامه توسعه دهنده ، این شرکت اظهار داشت که فقط برنامه های منتخب مجاز به استفاده از مجوز "QUERY_ALL_PACKAGES" "a.k.a. گسترده برنامه هستند. این برنامه ها باید سطح API 30 (Android 11) یا بیشتر را هدف قرار دهند و عملکرد صحیح آنها باید ناشی از آگاهی از برنامه های دیگر باشد. درصورتی که برنامه ای بتواند با اعلامیه دید بسته بندی محدودتر "" برنامه ریزی شود ، توسعه دهندگان باید استفاده از مجوز "QUERY_ALL_PACKAGES " را متوقف کنند.

  برنامه هایی مانند مدیر پرونده ، مرورگرها ، آنتی ویروس و تعداد کمی از افراد دیگر که برای کارکرد صحیح به برنامه گسترده نیاز دارند ، مجاز به استفاده از آن هستند ، اما فقط در صورتی که برنامه نویس فرم اعلامیه را در کنسول Play پر کند.

  Google به همه Android 30 روز مهلت داده است توسعه دهندگان ، به آنها اجازه می دهد تا با سیاست های جدید سازگار شوند. در صورت عدم رعایت برنامه نویسان ، خطر حذف برنامه تا 5 مه وجود دارد.

  https://techbord.com Google برنامه های Android را از مشاهده سایر برنامه های نصب شده محدود می کند

  مطابق با سیاست اطلاعات شخصی و حساس Google ، موجودی برنامه های نصب شده در یک دستگاه داده شخصی و حساس در نظر گرفته می شود. این بدان معناست که طبق دستورالعمل های Google ، این اطلاعات نمی توانند برای اهداف تجزیه و تحلیل یا کسب درآمد از تبلیغات به فروش برسند و به اشتراک گذاشته شوند.

  سیاست های جدید Google گامی در جهت درست برای دسترسی به تلفن همراه خصوصی تر و ایمن تر است. محیط. شاید این حتی به دستگاه های اندرویدی کمک کند تا میزان داده های ارسال شده به سرورهای Google را کاهش دهند.

  اعتبار تصویر: Adrien

خبرهای دیگر از موبایل