خبر

 • تک بورد - Apple iOS 14.5 خاموش است: انصراف از ردیابی تبلیغات ، گزارش حادثه Maps و موارد دیگر

  Apple iOS 14.5 خاموش است: انصراف از ردیابی تبلیغات ، گزارش حادثه Maps و موارد دیگر
  11 روز و 13 ساعت قبل

  اطلاعات مالی: سرانجام اپل iOS / iPadOS 14.5 را منتشر کرد. مدتی در بتا بود ، اما به نظر می رسد اکنون به اندازه کافی پایدار است و برای عموم مردم نهایی شده است. اگر آیفون یا iPad خود را روی به روزرسانی خودکار تنظیم کرده اید ، دفعه بعد که آن را روی شارژر نصب کردید ، باید نصب شود. در غیر این صورت ، با رفتن به تنظیمات> عمومی> به روزرسانی نرم افزار ، آن را به صورت دستی به روز کنید.

  اپل به تازگی iOS 14.5 و iPadOS 14.5 را برای همه کاربران عرضه کرده است. به روزرسانی بسیاری از ویژگی های شایعه ای را که گزارش کرده ایم تأیید می کند ، از جمله باز کردن قفل قفل هنگام پوشیدن ماسک صورت (با Apple Watch) ، پشتیبانی از دستگاه های جدید ردیابی AirTag اپل و دیگر صدای پیش فرض Siri. همچنین چند ویژگی دیگر نیز به همراه دارد.

  اپل اعلام کرد کاربران iOS اکنون می توانند خطرات جاده ای را در Maps گزارش دهند. این ویژگی مشابه برنامه Waze GPS کار می کند. وقتی کاربران با بسته شدن جاده ، سرعت گیر یا تصادفات رانندگی روبرو می شوند ، Apple Maps تمام مسیرهای کاربران را در زمان واقعی به روز می کند. این ویژگی در Siri و CarPlay ادغام شده است ، بنابراین رانندگان می توانند با خیال راحت به Siri بگویند ، "تصادفی در پیش است" بدون اینکه توجه آنها را از جاده خارج کنند. آنها همچنین می توانند هنگام پاک شدن خطر گزارش دهند.

  https://techbord.com Apple iOS 14.5 خاموش است: انصراف از ردیابی تبلیغات ، گزارش حادثه Maps و موارد دیگر

  سرانجام اپل از ویژگی منتظر برنامه شفافیت برنامه ردیابی برنامه که مدتها در انتظار آن بود و با تأخیر زیاد است ، استفاده کرد. قرار بود شفافیت ردیابی از اواخر سال گذشته در کنار "برچسب های تغذیه حریم خصوصی" جدید App Store اعمال شود ، با این حال ، اپل این ویژگی را به تأخیر انداخت تا به توسعه دهندگان کمی بیشتر وقت دهد تا آن را در برنامه های خود پیاده سازی کنند.

  اکنون برنامه هایی که فعالیت را برای تبلیغات هدفمند ردیابی می کنند ، ابتدا باید از کاربر اجازه بگیرند. در صورت عدم پذیرش ، برنامه به IDFA تلفن (شناسه برای تبلیغ کنندگان) دسترسی نخواهد داشت. ما باید ببینیم که آیا این امر باعث ایجاد تبلیغی می شود که فیس بوک چندین بار به همه هشدار داده است.

  سایر تغییرات جزئی شامل شکلک های متنوع زوج ها ، طراحی مجدد صفحات پادکست ، برگه + اخبار در برنامه News برای محتوای مشترک شده است ، اتصال 5G را بهبود بخشید ، از جمله پشتیبانی از دو سیم کارت ، و قابلیت های دسترسی. برای جزئیات بیشتر ، یادداشت های وصله را بررسی کنید.

  اعتبار تصویر: Daniel Constante

خبرهای دیگر از موبایل