خبر

 • تک بورد - گوشی های قدیمی بلک بری از 4 ژانویه کار نمی کنند

  گوشی های قدیمی بلک بری از 4 ژانویه کار نمی کنند


  21 روز و 11 ساعت قبل

  بلک بری این هفته اعلام کرد که پشتیبانی از سرویس های قدیمی سیستم عامل خود را در چند روز آینده متوقف می کند. عملکردی که دیگر وجود نخواهد داشت شامل موارد اساسی مانند برقراری تماس های تلفنی و پیام های متنی است که عملاً به عمر تلفن های قدیمی بلک بری (همه مدل هایی که دارای اندروید نیستند) به عنوان دستگاه های ارتباطی پایان می دهند.

  اعلام اولیه مبنی بر اینکه بلک بری به پشتیبانی سیستم عامل قدیمی پایان می دهد در سپتامبر 2020 اعلام شد. این هفته این شرکت یادآوری همراه با یک پرسش متداول گسترده منتشر کرد که در آن به تشریح کارهایی که کاربران باید انجام دهند. در 4 ژانویه، سرویس‌های قدیمی برای BlackBerry 7.1 OS و نسخه‌های قبلی، نرم‌افزار BlackBerry 10، BlackBerry PlayBook OS 2.1 و نسخه‌های قبلی به پایان می‌رسند.

  دستگاه‌هایی که این سیستم‌عامل‌ها را اجرا می‌کنند، که در فهرست سؤالات متداول ذکر شده است، نمی‌توانند برای برقراری تماس، ارسال پیامک، یا حتی شماره گیری 9-1-1 از طریق تلفن همراه یا Wi-Fi.

  این همچنین شامل BlackBerry Desktop، Lin، Blend، World، Protect، Password Keeper، PIN to PIN دستگاه می شود. پیام رسانی، مجوز مبتنی بر سیم کارت پیشرفته، و مجوز مبتنی بر هویت. آدرس‌های ایمیل میزبانی شده توسط BlackBerry حتی در پلتفرم‌های دیگر مانند Android و iOS نیز کار نمی‌کنند.

  BBM برای Enterprise و BBM Enterprise برای استفاده فردی همچنان از طریق BlackBerry کار خواهند کرد. شناسه خارج از سیستم عامل که به پایان عمر خود می رسد. بلک بری می گوید که کاربران باید هر گونه داده را به دستگاه ها و پلتفرم های دیگر منتقل کنند و در صورت لزوم با ارائه دهندگان خدمات خود تماس بگیرند.

  در دوره ای دیگر، بلک بری قبل از اینکه گوشی های هوشمند عملکردهای آن را تحت پوشش قرار دهند، پایه اصلی محاسبات تلفن همراه بود. حتی در آن بازار هم نتوانست مانند اپل و سامسونگ دوام بیاورد. پایان عمر نرم افزار داخلی بلک بری مدت زیادی است که در راه است.

  در سال 2016 بلک بری ساخت تلفن های خود را متوقف کرد تا صرفاً بر روی نرم افزار تمرکز کند و آخرین تلفن طراحی شده داخلی را در سال 2017 عرضه کرد. در سال 2020 TCL نیز تولید گوشی های بلک بری را متوقف کرد. BlackBerry از آن زمان تاکنون تلفن های Android را ارائه می دهد.


  تگ ها:

  گوشی , قدیمی , ژانویه


خبرهای دیگر از موبایل