خبر

 • تک بورد - کوالکام اولین تراشه لپ تاپ با طراحی Nuvia را در سال 2022 رونمایی خواهد کرد

  کوالکام اولین تراشه لپ تاپ با طراحی Nuvia را در سال 2022 رونمایی خواهد کرد
  26 روز و 8 ساعت قبل

  کوالکام Nuvia را خریداری کرد تا در بازار پردازنده های لپ تاپ پیشرفت کند و این شرکت مصمم است که با طراحی هسته بعدی خود در سال 2022 تحت تأثیر قرار گیرد. در همان زمان ، غول سیلیکون مایل است در صورت لزوم و همچنین مجوز از طرح های Arm استفاده کند. معماری Nuvia برای شرکت هایی که می خواهند تراشه های سرور سفارشی بسازند.

  آخرین اعلامیه کوالکام ، پلتفرم موبایل Snapdragon 888+ بود که با ساعت های بالاتر و عملکرد یادگیری ماشین بهبود یافته و تلفن های پرچمدار جدیدی را که اواخر امسال به بازار می آیند ، تولید می کند ، اما تراشه سازنده همچنین برنامه های بزرگی برای بازار نوت بوک ها در نظر گرفته است.

  امروز کوالکام قصد دارد تراشه های موبایل جدیدی را برای لپ تاپ ها در سال 2022 منتشر کند که از ساختار Nuvia استفاده می کند. کوالکام اوایل سال جاری Nuvia را به قیمت 1.4 میلیارد دلار خریداری کرد و با این کار سه سرباز قدیمی سیلیکون را که قبلاً در اپل ، AMD ، گوگل و برادکام کار می کردند وارد هیئت مدیره کرد. این سه نفر قبلاً روی طراحی تراشه های مبتنی بر بازو برای مرکز داده متمرکز بودند ، اما اکنون تلاش آنها برای ساخت پردازنده های بهتر برای تلفن ها ، لپ تاپ ها ، کمک راننده پیشرفته برای ماشین ها و زیرساخت های شبکه است.

  https://techbord.com کوالکام اولین تراشه لپ تاپ طراحی شده توسط Nuvia را در سال 2022 نشان می دهد

  در طی در مصاحبه ای با رویترز ، مدیرعامل تازه منصوب شده کوالکام ، کریستیانو آمون گفت که وی اطمینان دارد که شرکت وی می تواند تراشه هایی ارائه دهد که نه تنها با M1 اپل قابل رقابت باشد ، بلکه می تواند در نهایت هدایت بسته را به دست آورد. آمون جزئیات بیشتری نداد ، اما او گفت که این شرکت قصد دارد "" عملکرد اصلی برای یک دستگاه با باتری "، اشاره به بهره وری انرژی هسته ققنوس Nuvia.

  این بدان معناست که کوالکام می تواند یک تراشه لپ تاپ ارائه دهد که می تواند در مقایسه با پردازنده های نسل 10 اینتل و AMD Zen 2 معادل 40 تا 50 درصد عملکرد IPC بیشتر ، در حالی که فقط به یک سوم نیاز دارد. قدرت رسیدن به آن سطح عملکرد. در حال حاضر ، اسنپدراگون 8cx ، 8c و 7c کوالکام از نظر ماندگاری باتری ، پیشنهادات x86 را به چالش می کشد ، اما به سطح عملکرد Apple M1 نزدیک نیست.

  این شرکت همچنین به کار خود ادامه خواهد داد روابط خود را با Arm تقویت کند و اگر نتیجه بهتری از آنچه مهندسان کوالکام و Nuvia ارائه می دهند ، استفاده از طرح Arm باشد. آمون افزود که کوالکام به زودی از معماری Nuvia برای ساخت تراشه های سرور یا تلفن های هوشمند استفاده نخواهد کرد. در عوض ، این مجوز طرح های اصلی Nuvia را برای سایر شرکت هایی که می خواهند سیلیکون سفارشی برای مرکز داده بسازند ، مجوز می دهد.

خبرهای دیگر از موبایل