خبر

 • تک بورد - کمبود تراشه در حال حاضر

  کمبود تراشه در حال حاضر "همه به جز اپل" را تحت تاثیر قرار می دهد
  29 روز و 16 ساعت قبل

  در حالی که خوش بینان بینندگان صنعت معتقدند کمبود تراشه فعلی در ماه های آینده برطرف می شود ، به نظر می رسد داده های خرده فروشان و شرکت های حمل و نقل چیز دیگری را نشان می دهد. در مورد خاص اپل ، قدرت مذاکره کامل آن هنگام برخورد با تولیدکنندگان تراشه ، این شرکت را از بسیاری از محدودیت های تأمین کننده محافظت کرده است که در حال حاضر تأثیر قابل توجهی بر سایر غول های فناوری مانند سامسونگ دارد.

  کمبود مداوم تراشه هنوز به پایان نرسیده است ، و افزایش موارد کووید در کشورهای تولید کننده کلیدی مانند ویتنام و مالزی به بهبود سریع کمک نمی کند ، زیرا دولت ها خط حفاظتی بین حفاظت از شهروندان و حفظ آنها را طی می کنند. اقتصاد محلی از انفجار خارج می شود.

  اپل در اوایل سال جاری هشدار داد که قادر نخواهد بود iPads و MacBook های کافی برای پاسخگویی به تقاضا تولید کند ، زیرا این شرکت نمی تواند به اندازه کافی تراشه M1 تولید کند نگه داشتن درایورهای صفحه نمایش و کنترلرهای NAND هر ماه سخت تر می شود. با این حال ، غول کوپرتینویی ممکن است در مقایسه با رقبای خود عملکرد نسبتاً خوبی داشته باشد.

  طبق تحقیقات Wave7 که توسط PCMag مشاهده شده است ، کمبود سیلیکون در حال تولید محصولات تلفن های اندرویدی پایین رده است. وان پلاس و سامسونگ بیشترین ضربه را در نتیجه تنگناها در زنجیره تامین مشاهده کردند. در مقابل ، اپل با قفل کردن عرضه چیپست زودتر از موعد از طوفان جلوگیری کرده است ، این بدان معناست که دستیابی به iPhone 12 نسبتاً آسان است.

خبرهای دیگر از موبایل