خبر

 • تک بورد - کمبود تراشه باعث کاهش 6.8 درصدی فروش گوشی های هوشمند شد

  کمبود تراشه باعث کاهش 6.8 درصدی فروش گوشی های هوشمند شد
  14 روز و 1 ساعت قبل

  فروش جهانی گوشی های هوشمند در سه ماهه سوم سال 6.8 درصد کاهش داشت، اما این رکود به دلیل کاهش تقاضا نبود: بحران تراشه را مقصر بدانید. اگرچه این یک سه ماهه سوم مثبت برای اپل بود که از شیائومی جلوتر رفته و پس از سامسونگ، دومین سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

  داده‌ها از آخرین گزارش اطلاعات بازار گارتنر به دست می‌آیند. این شرکت تحقیقاتی خاطرنشان می‌کند که مشکل ناامیدکننده کمبود تراشه باعث شده است که فروش گوشی‌های هوشمند به کاربران نهایی نسبت به سال قبل 6.8 درصد کاهش یابد.

  «علی‌رغم تقاضای شدید مصرف‌کنندگان، فروش گوشی‌های هوشمند به دلیل تاخیر در تولید کاهش یافت. انشول گوپتا، مدیر ارشد تحقیقاتی گارتنر، گفت: راه اندازی، برنامه تحویل طولانی تر و موجودی ناکافی در کانال. «محدودیت‌های عرضه بر برنامه تولید گوشی‌های هوشمند پایه و کاربردی بسیار بیشتر از تلفن‌های هوشمند درجه یک تأثیر گذاشته است.»

  https://techbord .com کمبود تراشه باعث کاهش 6.8 درصدی فروش گوشی‌های هوشمند می‌شود

  گارتنر مدارهای مجتمع فرکانس رادیویی و مدیریت توان را به‌عنوان اجزای کم‌مصرف مشخص می‌کند که تولید را به تاخیر انداخته و فروش را تحت تأثیر قرار می‌دهد. با این حال، خبر خوبی برای شرکت‌های تلفن همراه بود زیرا گوشی‌های پریمیوم علیرغم کاهش فروش کلی در طول سه ماهه محبوبیت خود را افزایش دادند.

  با نگاهی به پنج مورد برتر، سامسونگ با وجود فروش 69 میلیونی، جایگاه خود را در رتبه اول حفظ کرد. سهم بازار آن در سال 1.9 درصد کاهش یافت. تقاضای زیاد برای دستگاه های گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 3 به شرکت کره ای کمک کرد.

  اپل (48 میلیون) اندکی از شیائومی (44 میلیون) جلوتر بود. گارتنر می نویسد که ارتقاء در خط آیفون 13، مانند سنسور و دوربین بایونیک A15، همراه با برنامه های تجاری اپل به افزایش فروش کمک کرده است. در همین حال، شیائومی به گسترش خود در اروپا و خاورمیانه ادامه داد.

  ویوو در رتبه چهارم با 20.9 درصد افزایش به 36 میلیون، بیشترین رشد سالانه را داشت. سومین تولیدکننده چینی در این لیست، OPPO، با فروش 33 میلیون نفر در جایگاه پنجم قرار گرفت.

  در حالی که قرنطینه سال گذشته باعث افزایش فروش گوشی های هوشمند شد، بیشتر کاهش سه ماهه سوم 2021 را می توان به بحران تراشه نسبت داد. که تقریباً بر هر محصول (و وسیله نقلیه) مصرف کننده الکترونیکی، از کارت گرافیک های گران قیمت گرفته تا کنسول ها، تأثیر می گذارد. حتی باعث شده است که برخی از تولیدکنندگان رایانه‌های شخصی بازی را بدون پردازنده گرافیکی اختصاصی بفروشند.

  اعتبار تصویر: bodnar.photo

خبرهای دیگر از موبایل