خبر

 • تک بورد - کاربر آیفون پس از بارگیری برنامه کلاهبرداری Bitcoin از فروشگاه Apple 600،000 دلار ضرر می کند

  کاربر آیفون پس از بارگیری برنامه کلاهبرداری Bitcoin از فروشگاه Apple 600،000 دلار ضرر می کند
  24 روز و 6 ساعت قبل

  Facepalm: App Store اپل در مورد دور نگه داشتن برنامه های کلاهبرداری از سرویس شهرت بهتری نسبت به Google Play دارد ، اما این اتفاق می افتد و آنها می توانند قربانیان زیادی شوند. در مورد یک مرد که یک برنامه جعلی بیت کوین را بارگیری کرد ، بیش از 600000 دلار رمزنگاری از دست داد.

  ماجرا ماه گذشته هنگامی آغاز شد که فیلیپ کریستودولو می خواست تعادل بیت کوین خود را بررسی کند. او تصمیم گرفت تا به جستجوی "Trezor" ، شرکتی که کیف پول سخت افزاری را در آنجا ذخیره کرده است ، به امید یافتن یک برنامه همراه.

  Christodoulou یک برنامه Trezor پیدا کرد که دارای ویژگی های آرم قفل شرکت و پس زمینه سبز ، بنابراین او آن را بارگیری کرد و مشخصات خود را وارد کرد. متأسفانه ، هیچ برنامه ای برای کیف پول Trezor وجود ندارد. این یک جعل سریع در فروشگاه بود که هیچ ارتباطی با شرکت واقعی نداشت.

  واشنگتن پست گزارش می دهد که کلاهبرداران پشت برنامه 17.1 بیت کوین Christodoulou را سرقت کردند که در آن زمان 600000 دلار ارزش داشت ( تقریباً 1 میلیون دلار امروز). وی اپل را مقصر مقصر دانستن اجازه ورود برنامه به فروشگاه خود می داند. وی گفت: "آنها به اعتمادی که من به آنها داشتم خیانت کردند". "اپل لیاقت این را ندارد که با این مسئله کنار بیاید. "

  600،000 دلار ضرر می کند

  کریستودولو اضافه کرد که این برنامه دارای پنج ستاره است که به اعتبار آن افزوده است. اپل در مورد بازپرداخت وی چیزی نگفته است.

  اپل قبل از تأیید همه برنامه های ارسالی خود را بررسی می کند. در مورد این جعلی ، آن را با نام Trezor ارسال کرده و از آرم و رنگهای این شرکت استفاده کرده است اما به عنوان یک برنامه "رمزنگاری" برای رمزگذاری پرونده های آیفون و ذخیره رمزهای عبور ارائه شده است. توسعه دهندگان به اپل اطمینان دادند که "در هیچ ارز رمزنگاری شده ای دخیل نیست" ، که باعث می شود در 22 ژانویه در App Store ظاهر شود. هنگامی که برنامه در فروشگاه بود ، خود را به یک کیف پول ارز رمزپایه تغییر داد.

  به گفته Coinfirm ، پنج نفر در مجموع 1.6 میلیون دلار به برنامه iOS ضرر کردند ، در حالی که برنامه های جعلی Trezor در اندروید از 600،000 دلار مردم را به هم وصل کرده است.

  اپل گفت که این برنامه را در 3 فوریه حذف کرد و توسعه دهنده را پس از گزارش Trezor واقعی ممنوع کرد. برنامه جعلی دیگری با همین نام دو روز بعد ظاهر شد. همچنین ممنوع شد.

  داده های Sensor Tower نشان می دهد که برنامه کلاهبرداری حدود 1000 بار بارگیری شده است. یکی دیگر از کاربران آیفون که به ارزش 14000 دلار Ethereum و Bitcoin از دست داد ادعا می کند که نماینده اپل به او گفت این شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال ضررهای ناشی از برنامه جعلی Trezor ندارد.

خبرهای دیگر از موبایل